Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως τις συζητήσεις CU vs F2G vs Q-card να τις μεταφέρατε στους διαξιφισμούς γιατί γεμίζετε περιεχόμενο το thread που σε 1 μήνα μπορεί και να μην ισχύει (αφού είναι προσφορές) ;;

Άλλο το να γράφουμε 2-3 πραγματάκια για την κάθε προσφορά και άλλο να αραδιάζουμε για το αν τα δωρεάν λεπτά προς wind ή vodafone συμφέρουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο μεγαλύτερο και κεντρικότερο ίσως κατάστημα της Wind στη Θεσσαλονίκη, αρνήθηκαν ανανέωση 10€ κι είπαν πως η ελάχιστη είναι 11€ εδώ και λίγο καιρό. Πολιτική του καταστήματος να υποθέσω;

 

Πές μας ποιο ειναι το κατάστημα, να πάω στην επομενη μου ανανέωση... Προφανώς μερικοί υπάλληλοι δεν εκτιμούν οτι έχουν δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Πές μας ποιο ειναι το κατάστημα, να πάω στην επομενη μου ανανέωση... Προφανώς μερικοί υπάλληλοι δεν εκτιμούν οτι έχουν δουλειά!

 

Οποιος θέλει ξέρει να παραπονεθεί και μόνος του... Ε ε ε ε ε λεος......

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει ξέρει να παραπονεθεί και μόνος του... Ε ε ε ε ε λεος......

 

Εγώ που έκανα ανανέωση μου είπαν ή 9 ή 11...δεν ξέρω γιατί δεν έκαναν 10 ευρώ ανανέωση και έκανα 9. Βλάβη στο σύστημα είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα ανανέωση μου είπαν ή 9 ή 11...δεν ξέρω γιατί δεν έκαναν 10 ευρώ ανανέωση και έκανα 9. Βλάβη στο σύστημα είπαν.

 

Με τα 9 χάνεις τις προσφορές...Με τα 11 κερδίζει το κατάστημα τους στόχους...Με τα 10 παίρνεις τις προσφορές-χάνει το καταστημα τους στόχους...Γι'αυτό σου έβαλαν το δίλημμα....

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα ανανέωση μου είπαν ή 9 ή 11...δεν ξέρω γιατί δεν έκαναν 10 ευρώ ανανέωση και έκανα 9. Βλάβη στο σύστημα είπαν.

 

Δικαιολογίες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα ανανέωση μου είπαν ή 9 ή 11...δεν ξέρω γιατί δεν έκαναν 10 ευρώ ανανέωση και έκανα 9. Βλάβη στο σύστημα είπαν.

 

τους χαλασαν τα πληκτρα '0' και δε μπορουσαν να τα πατησουν :lol:

 

Βασικα, το συστημα ή δουλευει, ή δε δουλευει! Δε γινεται ''επιλεκτικές λειτουργιες''... Εσεις που παθαινετε αυτα τα κουφα, στελνετε κανενα mail στα κεντρικα;

Link to comment
Share on other sites

τους χαλασαν τα πληκτρα '0' και δε μπορουσαν να τα πατησουν :lol:

 

Βασικα, το συστημα ή δουλευει, ή δε δουλευει! Δε γινεται ''επιλεκτικές λειτουργιες''... Εσεις που παθαινετε αυτα τα κουφα, στελνετε κανενα mail στα κεντρικα;

 

Εγώ πριν λίγες μέρες "έκραξα" στην Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind το κατάστημα Τριπόλεως και ως διά μαγείας την επόμενη μέρα που ζήτησα ανανέωση 20€ πραγματοποιήθηκε άμεσα χωρίς καμιά δυσλειτουργία!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα 20 ευρω δεν υπάρχει δυσλειτουργία έτσι και αλλιώς. Όλο το παιχνίδι παίζεται στα 10 ευρώ.

Αν θέλετε άμεση απάντηση γράψτε στην σελίδα της wind στο facebook.

Απαντάει ένας τύπος πολύ πιο σχετικός από αυτούς που σηκώνουν τα τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγες μέρες "έκραξα" στην Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind το κατάστημα Τριπόλεως και ως διά μαγείας την επόμενη μέρα που ζήτησα ανανέωση 20€ πραγματοποιήθηκε άμεσα χωρίς καμιά δυσλειτουργία!:lol:

 

επρεπε να βαλεις 2 Χ 10ευρα (ετσι, για σπασιμο...)

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να βαλεις 2 Χ 10ευρα (ετσι, για σπασιμο...)

 

Καλή ιδέα, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να χάσω τα bonus της 20ευρης ανανέωσης...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να χάσω τα bonus της 20ευρης ανανέωσης...;)

 

Στα 10 δινει 100λ στα 20 δινει 200 ετσι δεν ειναι???

 

αρα 2 δεκαρες 200...........ή το εχουν ακομη 300 την εικοσαρα?

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Στα 10 δινει 100λ στα 20 δινει 200 ετσι δεν ειναι???

 

αρα 2 δεκαρες 200...........ή το εχουν ακομη 300 την εικοσαρα?

 

στο f2g αυτο ισχυει (100 ή 200 προς ολους), στο q με 10 παιρνεις 180' προς wind/q και με 20 παιρνεις 300'+300 sms προς wind/q

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα ανανέωση μου είπαν ή 9 ή 11...δεν ξέρω γιατί δεν έκαναν 10 ευρώ ανανέωση και έκανα 9. Βλάβη στο σύστημα είπαν.

 

Εγώ πήγα χθες και έκανα κανονικά ανανέωση αξίας 10€. :cool:

Το σπαστικό βέβαια είναι πως ακόμη και αν λες στον υπάλληλο ότι βάζεις 10€/μήνα, αυτός επιμένει και σου λέει προσφορές στα συμβόλαια αξίας 25€ και άνω. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 δινει 100λ στα 20 δινει 200 ετσι δεν ειναι???

 

αρα 2 δεκαρες 200...........ή το εχουν ακομη 300 την εικοσαρα?

 

Ανανεώνοντας σε κατάστημα Wind έχεις: http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/xtra-bonus-ananeosis-katastimaton-wind/

Link to comment
Share on other sites

 

σωστος, γραψε ακυρο

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου έστειλαν μνμ για διπλασιασμό. Πρώτη φορά!

 

Δωρο διπλασιο χρονο ομιλιας εαν η επομενη ανανεωση ειναι 5Ε και γινει στις επόμενες 4 μερες.

 

Βάζω 20 ευρώ, διπλασιάζονται τα πάντα; (600' προς όλους και 1200 προς wind)?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου έστειλαν μνμ για διπλασιασμό. Πρώτη φορά!

 

Δωρο διπλασιο χρονο ομιλιας εαν η επομενη ανανεωση ειναι 5Ε και γινει στις επόμενες 4 μερες.

 

Βάζω 20 ευρώ, διπλασιάζονται τα πάντα; (600' προς όλους και 1200 προς wind)?

Το ποσό της κάρτας θα διπλασιαστεί μόνο , δηλαδή θα πάρεις 35,72€ καθαρά .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms από την wind ότι χρεώθηκα 1 mobile internet daily pass αξίας 1 ευρώ για χρήση από τι κινητό μου εως 20 mb.

Η πρώτη απορία είναι τι στο καλό είναι αυτό το πράγμα και η δεύτερη και σημαντικότερη, πως διάολο το έκανα αυτό, αφού ούτε συνδέθηκα, ούτε προσπάθησα να συνδεθώ, για τον απλό λόγο ότι το κινητό που χρησιμοποιώ στις διακοπές μου μόνο κλήσεις κάνει και δέχεται και δεν έχει λειτουργίες σχετικές με διαδίκτυο κ.λ.π..

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms από την wind ότι χρεώθηκα 1 mobile internet daily pass αξίας 1 ευρώ για χρήση από τι κινητό μου εως 20 mb.

Η πρώτη απορία είναι τι στο καλό είναι αυτό το πράγμα και η δεύτερη και σημαντικότερη, πως διάολο το έκανα αυτό, αφού ούτε συνδέθηκα, ούτε προσπάθησα να συνδεθώ, για τον απλό λόγο ότι το κινητό που χρησιμοποιώ στις διακοπές μου μόνο κλήσεις κάνει και δέχεται και δεν έχει λειτουργίες σχετικές με διαδίκτυο κ.λ.π..

Πολύ απλά καλείς την εξυπηρέτηση και τους ζητάς να σου πιστώσουν το 1€ .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το κινητό που χρησιμοποιώ στις διακοπές μου μόνο κλήσεις κάνει και δέχεται και δεν έχει λειτουργίες σχετικές με διαδίκτυο κ.λ.π..

 

Για ποιό μοντέλο μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms από την wind ότι χρεώθηκα 1 mobile internet daily pass αξίας 1 ευρώ για χρήση από τι κινητό μου εως 20 mb.

Η πρώτη απορία είναι τι στο καλό είναι αυτό το πράγμα και η δεύτερη και σημαντικότερη, πως διάολο το έκανα αυτό, αφού ούτε συνδέθηκα, ούτε προσπάθησα να συνδεθώ, για τον απλό λόγο ότι το κινητό που χρησιμοποιώ στις διακοπές μου μόνο κλήσεις κάνει και δέχεται και δεν έχει λειτουργίες σχετικές με διαδίκτυο κ.λ.π..

λογικά το τηλέφωνο έκανε κάτι "μονο του" (δλδ εσύ κατα λάθος έκανες κάτι πχ εκτέλεσες εφαρμογή που μπαίνει ιντερνετ).

Γινονται αυτά με τα έξυπνα τηλεφωνα (και όχι μονο). Αν εχεις android με μια απλή ρύθμιση το κάνεις να μην συνδέεται στο ιντερνετ μεσω τηλεφωνικού δικτύου (στο ρυθμίσεις κάπου μέσα είναι). Και σε απλά τηλέφωνα χαλόντας το profile (φτιάχνουμε ένα με ότι να είναι ρυθμίσεις και το βάζουμε default).

 

Ευτυχώς που έχει το "αυτόματο" 1 mobile internet daily pass (που ενεργοποιείται όταν δεν έχει πακέτο δεδομενων) και σε γλύτωσε από τις "χρεώσεις καταλόγου δεδομένων". Το έχουν κάνει γιατί έχουν ακούσει τόση γκρίνια από τους πελάτες; παλαιότερα που τους χρέωναν ότι να είναι με το που έμεναν στο ιντερνετ (και μετά οι δυσαρεστημένοι πελάτες άλλαζαν εταιρία για αντίποινα).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα f2g που το ενεργοποίησα 31/7 και πήρα (από τη σχετική προσφορά) τα πρώτα δωρεάν 350ΜΒ που ισχύουν ως 30/8. Τώρα θα πρέπει να μου δώσουν τα δεύτερα δωρεάν 350ΜΒ. Αυτό θα γίνει άμεσα μόλις λήξουν τα πρώτα; Ή θα υπάρξει κάποιο χρονικό κενό κατά το οποίο θα είμαι χωρίς πακέτο data;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα f2g που το ενεργοποίησα 31/7 και πήρα (από τη σχετική προσφορά) τα πρώτα δωρεάν 350ΜΒ που ισχύουν ως 30/8. Τώρα θα πρέπει να μου δώσουν τα δεύτερα δωρεάν 350ΜΒ. Αυτό θα γίνει άμεσα μόλις λήξουν τα πρώτα; Ή θα υπάρξει κάποιο χρονικό κενό κατά το οποίο θα είμαι χωρίς πακέτο data;

 

Ακριβώς την επομένη της λήξης του πρώτου μήνα θα λάβεις τα δεύτερα 350 mb. Έρχεται και sms που στο επιβεβαιώνει. Κοίτα εδω http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/super-prosfores-kartokinitis-/dorean-mvs-stis-nees-energopoiiseis/ για άλλες διευκρινίσεις...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Θα μας κάνεις μεγάλη χάρη αν γράψεις σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι. Έχω στο μυαλό μου τρία καταστήματα στο κέντρο και είναι κρίμα να υποψιάζομαι το λάθος μαγαζί.

 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα είδα τις απαντήσεις. Αναφέρομαι στο κατάστημα της Βενιζέλου (λίγο πάνω από την Τσιμισκή)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...