Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες με πήραν για πολλοστή φορά απο το 2311807050. Είχα όρεξη και το πήρα στη πλάκα γιατι με έχουν πάρει πάνω απο 10 φορές τους τελευταίους 3 μήνες. Λέω στον πωλητή αφου σας έχω παρακαλέσει να με σβήσετε απο τη λίστα γιατί συνεχίζεται να με παίρνετε? Λέει δε φταίει αυτός αλλά ο υπολογιστής βγάζει τον αριθμό μου. Του λέω να με σβήσει γιατι παίρνει σε δημόσια υπηρεσία που χρησιμοποιεί απόρρητα νούμερα, για να μην έχει κάποιο πρόβλημα η εταιρεία του και για να μη χρειαστεί να γίνει κάποιος έλεγχος από μέρους μας σχετικά με το απόρρητο. :lol::lol::lol:
με ξαναπηραν σήμερα και μου ειπαν πως δεν κάνουν αυτοι την κληση, αλλα ο υπολογιστης μεσω σερβερ και δεν εχουν προσβαση στο να σβησουν τηλεφωνα.ΑΜΕ!!!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σωστά,συγγνώμη. στο f2g είναι 120ΜΒ

 

http://content.myphone.gr/photo/full/7614/camerazoom-20120910191925618.jpg

 

και στο 5ευρω δινουν?αχμμμμ:blink:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . εκανα κληση απο το F2go2 που εχω στο 13831 εξυπηρετηση πελατων της forthnet . το υπολοιπο μου απο 6.12 ευρω μετα απο λιγο ηταν στο 0.47 ευρω!! 5 λεπτα μιλησα!! ποσο χρεώνει ? που μπορω να βρω πόσο χρεώνεται η κλήση στο 18381??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . εκανα κληση απο το F2go2 που εχω στο 13831 εξυπηρετηση πελατων της forthnet . το υπολοιπο μου απο 6.12 ευρω μετα απο λιγο ηταν στο 0.47 ευρω!! 5 λεπτα μιλησα!! ποσο χρεώνει ? που μπορω να βρω πόσο χρεώνεται η κλήση στο 18381??

0,33 €/λεπτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . εκανα κληση απο το F2go2 που εχω στο 13831 εξυπηρετηση πελατων της forthnet . το υπολοιπο μου απο 6.12 ευρω μετα απο λιγο ηταν στο 0.47 ευρω!! 5 λεπτα μιλησα!! ποσο χρεώνει ? που μπορω να βρω πόσο χρεώνεται η κλήση στο 18381??

 

0,33 €/λεπτό

 

Ληστρικά πράγματα από μέρους Forthnet. Εδώ παραπονιόμαστε για το 0,25€/κλήση στο cc 1260 κτλ

Δεν είχαν κανένα σταθερό ή κινητό; Ποιο φθηνά θα σου έβγαινε με F2G2 !

Link to comment
Share on other sites

Ληστρικά πράγματα από μέρους Forthnet. Εδώ παραπονιόμαστε για το 0,25€/κλήση στο cc 1260 κτλ

Δεν είχαν κανένα σταθερό ή κινητό; Ποιο φθηνά θα σου έβγαινε με F2G2 !

και πάλι τα 5 λεπτά κοστίζουν 1.5 ευρώ, κι επίσης το 13831 και γενικά αυτά τα νουμερα τα καλούμε από σταθερό που ναι σχεδόν τσάμπα (περίπου 0.03€/λεπτό)

Link to comment
Share on other sites

και πάλι τα 5 λεπτά κοστίζουν 1.5 ευρώ, κι επίσης το 13831 και γενικά αυτά τα νουμερα τα καλούμε από σταθερό που ναι σχεδόν τσάμπα (περίπου 0.03€/λεπτό)

 

 

Παιδια απο F2go2 κάλεσα!! να παρω στο 1260 ?

Link to comment
Share on other sites

5 x 0,11€/λεπτό = 0,55€/5' (αν δεν κάνω λάθος)

Μπορεί να είχε και κανα υπόλοιπο από καμια ανανέωση με bonus προς όλους. Το θετικό είναι πως αρκετές εταιρίες δίνουν τη δυνατότητα να βάλιεις το νούμερό σου και να σε καλέσουν πίσω οι ίδιοι !

 

edit: όχι βρε άλλο το 1260 (μην το μπερδεύεις)

Link to comment
Share on other sites

5 x 0,11€/λεπτό = 0,55€/5' (αν δεν κάνω λάθος)

Μπορεί να είχε και κανα υπόλοιπο από καμια ανανέωση με bonus προς όλους. Το θετικό είναι πως αρκετές εταιρίες δίνουν τη δυνατότητα να βάλιεις το νούμερό σου και να σε καλέσουν πίσω οι ίδιοι !

 

edit: όχι βρε άλλο το 1260 (μην το μπερδεύεις)

 

 

εννοω να παρω στο 1260 να δηλωσω κλοπη!!! ?? απο f2go2 σε 13831 5 λεπτα μιλησα 5 ευρω ..!

Link to comment
Share on other sites

@joeysonia

 

Ναι, συγγνώμη δεν έκανα την πράξη και νόμιζα πως λογικά έβγαινε το ποσό για τα 5 λεπτά! Εννοείται καλείς το 1260 ή 2105100100 να μάθεις την επίσημη τιμή του καταλόγου που πήρες το 13831 και αν διαφέρει ζητάς έλεγχο για πιθανή πίστωση.

 

Δεν βρήκα κάτι να αναφέρει για χρέωση στο site της forthnet

http://www.forthnetgroup.gr/media/deiktes_kwdikas/deiktes/Deiktes_Poiothtas_H.pdf

δεν ξερω αν ισχύει ακόμα το παραπάνω

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο F2go2 κάλεσα!! να παρω στο 1260 ?
πάρε τη wind στο 2105100100
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . εκανα κληση απο το F2go2 που εχω στο 13831 εξυπηρετηση πελατων της forthnet . το υπολοιπο μου απο 6.12 ευρω μετα απο λιγο ηταν στο 0.47 ευρω!! 5 λεπτα μιλησα!! ποσο χρεώνει ? που μπορω να βρω πόσο χρεώνεται η κλήση στο 18381??

 

καλα σε χρεωσε. Βρηκα οτι χρεωνει 0,0118 €/δευτ. (πριν 2 χρονια τωρα σιγουρα εχει αυξηθει λογω φ.π.α κτλ) δηλαδη 0,708 το λεπτο!!! Εσυ μιλησες 5 λεπτα δηλαδη 5χ0,708=3,54 ευρω βαλε και τις αυξησεις που κανουν οι εταιριες....

 

edit: τωρα που το ξεναβλεπω το πολυ 4 ευρω επρεπε να σε ειχε χρεωσει... σου εφαγε 2 ευρω μαλλον

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το εξής μήνυμα:

 

AΠIΣTEYTO ΔΩPO! ΔIΠΛAΣIOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ MONO ME 5€ ANANEΩΣH AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA ΣENA. ANANEΩΣE ΣTIΣ EΠOMENEΣ 4 HMEPEΣ

 

Μπορώ να βάλω πχ 20ευρώ και να διπλασιαστούν;Και προστίθενται στο κανονικό υπόλοιπο η θα λήξουν νωρίτερα;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το εξής μήνυμα:

 

AΠIΣTEYTO ΔΩPO! ΔIΠΛAΣIOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ MONO ME 5€ ANANEΩΣH AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA ΣENA. ANANEΩΣE ΣTIΣ EΠOMENEΣ 4 HMEPEΣ

 

Μπορώ να βάλω πχ 20ευρώ και να διπλασιαστούν;Και προστίθενται στο κανονικό υπόλοιπο η θα λήξουν νωρίτερα;

 

το ιδιο σμς μου ηρθε και μενα!

και εχω ακριβως την ιδια απορια :)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σμς μου ηρθε και μενα!

και εχω ακριβως την ιδια απορια :)

Αφού εχει αναφερθεί δεκάδες φορές στις τελευταίες σελίδες και όχι μόνο. Ναι ο διπλασιασμός μπαίνει στο κανονικό υπόλοιπο και λήγει σε ένα χρόνο κανονικότατα. Και ναι και 20ευρω να βάλει κάποιος διπλασιάζονται κανονικότατα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο μόνος που πήρα τριπλασιασμό ; :X:cool:

 

"ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΔΩΡΟ! ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ"

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο μόνος που πήρα τριπλασιασμό ; :X:cool:

 

"ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΔΩΡΟ! ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ"

 

Και εγω πηρα κατι που εχει σχεση με τρια. Αλλα δεν ειναι τριπλασιασμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο μόνος που πήρα τριπλασιασμό ; :X:cool:

 

"ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΔΩΡΟ! ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ"

πριν μήνες όλοι τριπλασιασμους παίρναμε:p

 

Και εγω πηρα κατι που εχει σχεση με τρια. Αλλα δεν ειναι τριπλασιασμος

υποτριπλασιασμός ε?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο μόνος που πήρα τριπλασιασμό ; :X:cool:

 

"ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΔΩΡΟ! ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ"

Άρχισε τους τριπλασιασμούς;; Εγώ είχα πάρει δυο φορές αλλά πριν το καλοκαίρι, τώρα σε δυο κινητά που υπάρχουν στην οικογένεια έχουν έρθει περίπου δέκα διπλασιασμοί από τον Ιούνιο και απογοητεύτικα σκεπτόμενος ότι τριπλασιασμός δε θα ρθει ποτέ. Για να ρθε σε σένα σημαίνει οτι στέλνουν ακόμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που μου ήρθε τριπλασιασμός ήταν εκεί γύρω στον Απρίλιο.

Έκτοτε μου έρχονταν μόνο διπλασιασμοί σε σημείο που άρχισαν να γίνονται ενοχλητικοί. Μετά από περίπου 5 μήνες μου ήρθε ξανά τριπλασιασμός.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε αυτό σήμερα:

 

"ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΔΩΡΟ! ΤΡΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ"

 

Υπόλοιπο €0,07 εδώ και καιρό γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...