Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα επειδη δεν καταλαβα κατι...

οκ με τα 1500+1500.προσωπικα δε με αφορουν γτ κανενας γνωστος μου δεν εχει f2g.

αναφορικα με τον διπλασιασμο της καρτας...ισχυει για ενα μηνα?

 

Το μήνυμα που μου ήρθε για το διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας λέει ότι ισχύει για 30 ημέρες. Εγώ απλά ανανεώνω στην αρχή κάθε μήνα, οπότε η λήξη του συμπίπτει με το τέλος του μήνα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

το 1ο μνμ που μου ειχε ερθει,ελεγε να ανανεωσω και θα διπλασιαστει η καρτα μου.δεν ελεγε τπτ για ισχυ ημερων...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται ο διπλασιασμός ρε παιδιά;

 

1 gb με 15 ευρώ είναι καλή προσφορά, δεν μπορώ να πώ σε συνδυασμό με f2g2 πάλι φτηνότερα απο οποιοδήποτε ανάλογο πάγιο έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται ο διπλασιασμός ρε παιδιά;

 

Έρχεται μήνυμα από τη Wind. Νομίζω πως είναι επιλεκτική προσφορά για ανανεώσεις μέχρι και τον Ιούνιο.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάνε λοιπόν τα 1,5GB. Πάνε και τα 500ΜΒ.

 

Εγώ που θέλω να έχω internet από 100ΜΒ και πάνω έως 1GB το πολύ, πια εταιρεία με συμφέρει; Πια δίνει δλδ το πιο φτηνό Internet σε καρτοκινητή και ταυτόχρονα δωρεάν χρόνο προς ΕΝΑ κινητό;

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, τα 1500 λεπτα με καθε ανανεωση ισχυουν και για video κλησεις προς f2g?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω καταλαβει...

Η wind συνεχιζει να δινει 1500' 1500 sms με καθε ανανεωση?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλα πλακα μας κανει????

5€ για 100mb??

6€ τα 120 στην cosmote και 7€ τα 200mb στην voda!!!

Ατυχησες wind!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέχασα να ανανεώσω χτες για τα 1500 λεπτά και sms. Ανανέωσα πριν καμιά ώρα γιατί έτσι κι αλλιώς χρειαζόμουν κάρτα και μου τα έδωσε τα 1500 λεπτά και sms! Και μετά από λίγο ενημέρωσα την κοπέλα μου και ανανέωσε κι εκείνη και τα πήρε κι εκείνη τα 1500. Είμαστε και οι δύο F2G2 αν και δε νομίζω ότι παίζει πολύ ρόλο το πακέτο.

 

Απλά να ξέρετε, όσοι δεν θυμηθήκατε να ανανεώσετε για τα 1500 μάλλον προλαβαίνετε ακόμη! Τώρα ή δεν αλλάξανε ακόμη το αυτόματο σύστημα ή συνεχίζουν την προσφορά ανεπίσημα.

 

Τώρα για το mobile internet κάτι είναι κι αυτό αν και ακριβό. Σε αυτά τα λεφτά σήκωνε να δώσουν παραπάνω mb. Εγώ μπορώ να το δεχτώ αν συνεχίσουν να δίνουν το δωρεάν χρόνο ομιλίας με τις ανανεώσεις. Μη τα θέλουμε όλα δικά μας στην κούτρα.

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέχασα να ανανεώσω χτες για τα 1500 λεπτά και sms. Ανανέωσα πριν καμιά ώρα γιατί έτσι κι αλλιώς χρειαζόμουν κάρτα και μου τα έδωσε τα 1500 λεπτά και sms! Και μετά από λίγο ενημέρωσα την κοπέλα μου και ανανέωσε κι εκείνη και τα πήρε κι εκείνη τα 1500.

 

Απλά να ξέρετε, όσοι δε προλάβατε να ανανεώσετε για τα 1500 μάλλον προλαβαίνετε ακόμη! Τώρα ή δεν αλλάξανε ακόμη το αυτόματο σύστημα ή συνεχίζουν την προσφορά ανεπίσημα.

Ναι αλλα για ποσο? Μας συμφερει να περιμενουμε?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για ποσο? Μας συμφερει να περιμενουμε?

 

Νομίζω ότι είναι αυτό που έχει αναφερθεί μόλις 2 σελίδες νωρίτερα... καλό θα είναι να το τσεκάρετε πάντως.

 

Η προσφορά πήρε παράταση ως της 7 Φεβρουαρίου. Οπότε και αύριο αν ανανεώσετε θα ισχύει. Πήρα για καλό και για κακό στο 1260 και μου το είπαν μόλις τώρα. :) Αργούν λίγο αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. :rolleyes:
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μέχρι πότε ισχύουν; Είναι 100Mb μέχρι να σου τελειώσουν ή έχει χρόνο, φερειπείν, για 15 ημέρες, για 7 ημερες ή για 2 μήνες:p; Ή κλασικά 1 μήνας;

 

Επίσης, σε ποιον αριθμό καλείς ή στέλνεις κάτι;

Edited by nickolasemp
Αριθμός κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για ποσο? Μας συμφερει να περιμενουμε?

τα 1500sms και λεπτά πήρανε παράταση μέχρι 7/2 από εκεί και μετά να δούμε τι θα βγει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για την Q?

 

ναι έτσι μου είπανε στο 13846 που ρώτησα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλα πλακα μας κανει????

5€ για 100mb??

6€ τα 120 στην cosmote και 7€ τα 200mb στην voda!!!

Ατυχησες wind!!!!

 

εχουν να ληξουν καρτουλες ουουουουουουου :p

ακου 5Ε τα 100ΜΒ

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια..δε παιζει..απλα δε παιζει..σιγα μη δωσω 5 ευρω για 100 μβ..δε σφαξανε..απιστευτοι οι τυποι

 

εστειλα ηδη τα παραπονα μου μεσω email

 

ελπιζω να το κανετε ολοι

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια θα δωσω πεντε ευρω παραπανω στο συμβολαιο vodafone που εχω (medium 300mb me 10 ευρω) και θα παω στο large οποτε θα εχω 750mb!Bye Bye Wind f2g!
Link to comment
Share on other sites

εχουν να ληξουν καρτουλες ουουουουουουου :p

ακου 5Ε τα 100ΜΒ

 

τι λετε ρε παιδια..δε παιζει..απλα δε παιζει..σιγα μη δωσω 5 ευρω για 100 μβ..δε σφαξανε..απιστευτοι οι τυποι

 

εστειλα ηδη τα παραπονα μου μεσω email

 

ελπιζω να το κανετε ολοι

 

Ενδεικτικά, ξαναπαραθέτω τιμές αγγλίας για κάρτα:

 

15λίρες = 600 λεπτά προς όλους, 500 μηνύματα, 500mb.

Και ξέρω υπάρχουν προγράμματα (για κάρτα μιλάμε πάντα) τύπου 5λίρες για 2-5gb το μήνα.

 

Ξεφτίλες! Αίσχος! Ντροπή με τα λαμόγια τους έλληνες

 

Ανταγωνισμός μηδέν. Έχουν στήσει ένα τεράστιο καρτέλ και ο μόνος ανταγωνισμός είναι στις διαφημίσεις. Ποιός θα δείξει περισσότερο βυζί ή κατσίκες ή τον μαμούχαλο Σάκη Κουβά για να πουλήσουν.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Kαι προφανώς το καρτέλ συνεχίζετε... Η cote έβγαλε τ΄αντίγραφα των πακέτων της vodafone δηλαδή με 10€ προς what's up μονο 600 ομιλία και με 20€ ανανέωση 1200 λεπτά και sms. Οπότε από 8/2 θα δούμε κάτι παρόμοιο στη wind εντελώς συμπτωματικά...

Το θέμα είναι ότι στο free2go ποιος θα βάζει τέτοιες κάρτες; νομίζω ότι αν η wind αντιγράψει τους άλλους θα υπογράψει τη καταδίκη της γιατί 10€ για free2go μονο και χωρίς sms και 20€ μόνο για free2go δε νομίζω να παίζει εκτός αν βάλει προς ολη τη wind αλλά και πάλι δε το βλέπω τόσο επιτυχημένο και νομίζω το ξέρουν καλά κι αυτοί γ΄αυτό έδωσαν παράταση 1 βδομάδα αλλά το καρτέλ πιέζει...

 

Καλά τα 5€ για 100MB τη χρέωση μετά κοντά 1€ ανά mb δε τη σχολιάζει κανένας;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...