Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28/1/2011

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 28/2/2011 αύξηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσεων ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές της καρτοκινητής WIND από 45 δευτερόλεπτα σε 60 δευτερόλεπτα.

Δεν μπορει καποιος μας κανει πλακα...

Ειναι δυνατον ελαχιστη χρεωση ανα λεπτο;;;που ζουμε στην ζιμπαμπουε;;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

28/1/2011

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 28/2/2011 αύξηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσεων ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές της καρτοκινητής WIND από 45 δευτερόλεπτα σε 60 δευτερόλεπτα.

 

:mad::mad::(:cry::cry::worry:

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

... Αν βγάλω νέα σιμ θα είμαι πάλι φ2γ2 ή να κάνω κατευθείαν φορητότητα να γλιτωσω κ τα 18€?

 

Να πω και ένα ευχάριστο:

πήγα το βραδάκι στο κατάστημα Wind Πανόρμου να πάρω την νέα sim μου και με χρέωσαν μόνο 5€ [αντί για 18€ που μου είχαν πει χτες από το 1260]. Μου είπαν ότι έχει μερικές μέρες που μειώθηκε η συγκεκριμένη χρέωση.

 

Βέβαια, επειδή wind είναι αυτή, το καρτοκινητό ακόμα έχει φραγή και το κατάλαβα μετά τις 12 το βράδυ που δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω, και τώρα πρέπει να καλέσω το 1260 τις ώρες 08:00 με 00:00 για να κάνουν εκείνοι άρση της φραγής... :rolleyes:

Και φυσικά, για άλλη μια φορά το 1260 δεν ήξερε ούτε το νέο κόστος αντικατάστασης sim, ούτε ότι δεν χάνεις το φ2γ2 αν αντικαταστήσεις την sim σου. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

H αλλαγη ισχυει και για το f2g2;(ελαχιστη χρεωση 60" πλεον;)

 

Tην ιδια απορια εχω κι εγω(αν ισχυει η ελαχιστη χρεωση των 60"):worry:Ξερει κανεις?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει καποιος μας κανει πλακα...

Ειναι δυνατον ελαχιστη χρεωση ανα λεπτο;;;που ζουμε στην ζιμπαμπουε;;

 

2 χρονια τωρα μας συνηθιζουν στα 3λεπτα, λογικο το 60''. Σιγα σιγα θα το ανεβαζουν, προσωπικη μου εκτιμηση παντα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και ένα ευχάριστο:

πήγα το βραδάκι στο κατάστημα Wind Πανόρμου να πάρω την νέα sim μου και με χρέωσαν μόνο 5€ [αντί για 18€ που μου είχαν πει χτες από το 1260]. Μου είπαν ότι έχει μερικές μέρες που μειώθηκε η συγκεκριμένη χρέωση.

 

Βέβαια, επειδή wind είναι αυτή, το καρτοκινητό ακόμα έχει φραγή και το κατάλαβα μετά τις 12 το βράδυ που δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω, και τώρα πρέπει να καλέσω το 1260 τις ώρες 08:00 με 00:00 για να κάνουν εκείνοι άρση της φραγής... :rolleyes:

Και φυσικά, για άλλη μια φορά το 1260 δεν ήξερε ούτε το νέο κόστος αντικατάστασης sim, ούτε ότι δεν χάνεις το φ2γ2 αν αντικαταστήσεις την sim σου. :wacko:

 

προχτές πήγα στην WIND του Βύρωνα, να κάνω αντικατάσταση κάρτας γιατί είχα ακούσει για τα 5 ευρώ , αλλά στο κατάστημα μου είπαν ότι τα 5 ευρώ είναι μόνο για συνδέσεις και για καρτοκινητά μου ζήτησαν 18 , Θα περάσω λοιπόν από την Πανόρμου που φαίνεται να έχουν άλλη πολιτική .

Η χαμένη μου κάρτα έχει 9 ευρώ μέσα ,αλλά είναι F2G2 !!

Link to comment
Share on other sites

Tην ιδια απορια εχω κι εγω(αν ισχυει η ελαχιστη χρεωση των 60"):worry:Ξερει κανεις?

 

Κάνε μια κλήση 5-10'' και δες πόσο χρεώθηκες (αν ειναι ολόκλυρο λεπτο) και πές μας :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ο διπλασιασμος ισχυει για τις 2 πρωτες ανανεωσεις του μηνα. μηπως αυτη των 15 ευρω ηταν η τριτη για τον μηνα ιανουαριο?

 

την πρωτη ανανεωση την εκανα 17 δεκεμβριου και την δευτερη 26 ιανουαριου

Link to comment
Share on other sites

Tην ιδια απορια εχω κι εγω(αν ισχυει η ελαχιστη χρεωση των 60"):worry:Ξερει κανεις?

 

Ρε παιδια δεν καταλαβαινετε αυτο που διαβαζετε?η ανακοινωση γραφει γουιντ καρτοκινητη.ειδατε καπου να γραφει f2g?ποσο πιο ξεκαθαρα να το γραψει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν λέει ΝΕΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ, άρα αφορά όλα τα προϊόντα

Όμως σαφώς εξαιρεί το F2G2 καθότι λέει ότι η ελάχιστη χρέωση αυξάνεται από 45 σε 60 . ( δεν λέει , από 1 σε 60)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινετε αυτο που διαβαζετε?η ανακοινωση γραφει γουιντ καρτοκινητη.ειδατε καπου να γραφει f2g?ποσο πιο ξεκαθαρα να το γραψει?

Ο τίτλος της ανακοίνωσης είναι:

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ Q CARD

 

Υποθέτω ότι εννοούν και το F2G, το οποίο είναι και αυτό "Καρτοκινητή Wind" με τη λογική που παρακάτω αναφέρει την Q ως "Καρτοκινητή Q Card"! Μάλλον δήλαδη λέγοντας "Καρτοκινητή WIND" εννοούν τα δύο πακέτα "Νέα WIND Καρτοκινητή" (αντίστροφα οι λέξεις και μαζί η λέξη ΝΕΑ) και το F2G! Παίζουμε με τις λέξεις με άλλα λόγια!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος της ανακοίνωσης είναι:

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ Q CARD

 

Υποθέτω ότι εννοούν και το F2G, το οποίο είναι και αυτό "Καρτοκινητή Wind" με τη λογική που παρακάτω αναφέρει την Q ως "Καρτοκινητή Q Card"! Μάλλον δήλαδη λέγοντας "Καρτοκινητή WIND" εννοούν τα δύο πακέτα "Νέα WIND Καρτοκινητή" (αντίστροφα οι λέξεις και μαζί η λέξη ΝΕΑ) και το F2G! Παίζουμε με τις λέξεις με άλλα λόγια!

 

Οι ανακοινώσεις για το wind F2G είναι ξεχωριστές ..

Link to comment
Share on other sites

Για την Εταιρεία > Ανακοινώσεις > ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΡΤΟ

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ Q CARD

28/1/2011

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 28/2/2011 αύξηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσεων ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές της καρτοκινητής WIND από 45 δευτερόλεπτα σε 60 δευτερόλεπτα.

 

Επιπρόσθετα, από 28 Φεβρουαρίου 2011 θα ισχύουν αυξήσεις στις χρεώσεις ομιλίας και γραπτών μηνυμάτων (SMS) για τους συνδρομητές καρτοκινητής Q card.

 

 

 

Όπως πάντα οι συνδρομητές Q Card έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο προς όλους τους προορισμούς σε Ελλάδα και εξωτερικό.

 

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην ιστοσελίδα της WIND, http://www.wind.com.gr

 

Όλες οι χρεώσεις συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α.

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

Για την Εταιρεία > Ανακοινώσεις > ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΡΤΟ

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΧΙΣΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ Q CARD

28/1/2011

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 28/2/2011 αύξηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσεων ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές της καρτοκινητής WIND από 45 δευτερόλεπτα σε 60 δευτερόλεπτα.

 

Επιπρόσθετα, από 28 Φεβρουαρίου 2011 θα ισχύουν αυξήσεις στις χρεώσεις ομιλίας και γραπτών μηνυμάτων (SMS) για τους συνδρομητές καρτοκινητής Q card.

 

 

 

Όπως πάντα οι συνδρομητές Q Card έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο προς όλους τους προορισμούς σε Ελλάδα και εξωτερικό.

 

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην ιστοσελίδα της WIND, http://www.wind.com.gr

 

Όλες οι χρεώσεις συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α.

 

προφανώς δεν αφορά τα πακέτα f2g2 επειδή ήδη έχουνε ελάχιστο χρόνο χρέωσης το 1 δευτερόλεπτο . Αλλά θα το δούμε στην πράξη μόλις θα ισχύσει. Επίσης μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το 13846 μου είπανε ότι η προσφορά με τα 1500 και στην γουίντ καρτοκινητη και στο f2g θα πάρουνε παράταση μέχρι τέλος του φεβρουαρίου. Αλλά στο σίτε δεν έχει αλλάξει τίποτα μέχρι στιγμής http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx. Ρώτησα επίσης για τα 500μβ που δώσανε δώρο μέχρι 31/1 και δεν ξέρουνε τίποτα. Όσον αφορά την προσφορά τις κίου με το 1€ μου είπανε ότι δεν πήρε παράταση μέχρι στιγμής και θα ξέρουνε από δευτέρα εάν θα βγει καινούργια προσφορά. Τι να πω περιμένω την δευτέρα για να ξέρω σίγουρα ότι όσα μου είπανε θα ισχύσουν.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το 13846 μου είπανε ότι η προσφορά με τα 1500 και στην γουίντ καρτοκινητη και στο f2g θα πάρουνε παράταση μέχρι τέλος του φεβρουαρίου. Αλλά στο σίτε δεν έχει αλλάξει τίποτα μέχρι στιγμής http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx.

Η προσφορά έχει παραταθεί για το What's up επομένως μάλλον θα παραταθεί και για μας.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά έχει παραταθεί για το What's up επομένως μάλλον θα παραταθεί και για μας.

 

πότε παρατάθηκε για το whats up ?. Που το είδες αυτό ; αφού δεν έχει βγει τίποτα μέχρι στιγμής.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω.

Καλεσε το 1242 και μου ειπε οτι εχω υπολοιπο 862 min και 40 sec δωρεαν χρονο,και 1110 δωρεαν sms προς free to go, momad,wind international και καρτοκινητη ΑΒ μεχρι 30 Ιανουαριου 2011.Δηλαδη ισχυουν μεχρι και αυριο.

Αν εγω πχ την Δευτερα ανανεωσω με μια καρτα 5 ευρω θα εχω και για τις επομενες ημερες δωρεαν 1500 λεπτα ομιλιας και 1500 δωρεαν sms προς ολα τα free to go για τις επομενες 30 ημερες; Γνωριζει καποιος να μου πει γιατι εχω μπερδευτει λιγακι;

Link to comment
Share on other sites

πότε παρατάθηκε για το whats up ?. Που το είδες αυτό ; αφού δεν έχει βγει τίποτα μέχρι στιγμής.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3489009#post3489009

Link to comment
Share on other sites

δεν πήρε παράταση η προσφορά με τα 1500 λεπτά αφού το λέει ξεκάθαρα μιλάει για τη προσφορά των 2 ωρών προς όλα τα δίκτυα με κάθε ανανέωση 10€ και πάνω η wind δεν έχει τετοια προσφορά, το παρατείνει η vodafone ως 31/3 έχει βγάλει ανακοίνωση από προχθές και φυσικά ακολούθησε και η cosmote εμάς δε μας αφορά αυτό ομως. Για το πακέτο του whats up δεν έχει βγει κάτι γιατί η voda δεν ανακοίνωσε παράταση για τους νέους και το δίνει πλέον με ανανέωση 20€ και πάνω αλλά προς ολη τη voda οπότε εδώ θα κριθούν ολα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δεν πήρε παράταση η προσφορά με τα 1500 λεπτά αφού το λέει ξεκάθαρα μιλάει για τη προσφορά των 2 ωρών προς όλα τα δίκτυα με κάθε ανανέωση 10€ και πάνω η wind δεν έχει τετοια προσφορά, το παρατείνει η vodafone ως 31/3 έχει βγάλει ανακοίνωση από προχθές και φυσικά ακολούθησε και η cosmote εμάς δε μας αφορά αυτό ομως. Για το πακέτο του whats up δεν έχει βγει κάτι γιατί η voda δεν ανακοίνωσε παράταση για τους νέους και το δίνει πλέον με ανανέωση 20€ και πάνω αλλά προς ολη τη voda οπότε εδώ θα κριθούν ολα

 

κατι τετοιο πιστευω θα βγαλει και η γουιντ. δωρεαν λεπτα με ενα ποσο ανανεωσης και πανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα πάντως τώρα με την εξυπηρέτηση πελατών επειδή κάποιος φίλος έγραψε πιο πάνω για παράταση οτι του ειπαν και μου ειπαν οτι δεν έχουν καμια ενημέρωση μόνο ως 31/1 ξέρουν αν παραταθεί θα ενημερωθούν από Δευτέρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

28/1/2011

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 28/2/2011 αύξηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσεων ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές της καρτοκινητής WIND από 45 δευτερόλεπτα σε 60 δευτερόλεπτα.

 

Μπραβο τους. Αντε να παει και στο τριλεπτο και στις 3 εταιρειες κινητης. Δε ντρεπονται λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω.

Καλεσε το 1242 και μου ειπε οτι εχω υπολοιπο 862 min και 40 sec δωρεαν χρονο,και 1110 δωρεαν sms προς free to go, momad,wind international και καρτοκινητη ΑΒ μεχρι 30 Ιανουαριου 2011.Δηλαδη ισχυουν μεχρι και αυριο.

Αν εγω πχ την Δευτερα ανανεωσω με μια καρτα 5 ευρω θα εχω και για τις επομενες ημερες δωρεαν 1500 λεπτα ομιλιας και 1500 δωρεαν sms προς ολα τα free to go για τις επομενες 30 ημερες; Γνωριζει καποιος να μου πει γιατι εχω μπερδευτει λιγακι;

Αν ανανεώσεις την δευτέρα , θα έχεις 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 μηνύματα για τις επόμενες 31 ημέρες δηλαδή μέχρι 3 Μαρτίου .

Για ανανεώσεις από 1 Φεβρουαρίου και μετά δεν γνωρίζουμε ακόμα

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα πάντως τώρα με την εξυπηρέτηση πελατών επειδή κάποιος φίλος έγραψε πιο πάνω για παράταση οτι του ειπαν και μου ειπαν οτι δεν έχουν καμια ενημέρωση μόνο ως 31/1 ξέρουν αν παραταθεί θα ενημερωθούν από Δευτέρα

 

Δεν εχω την παραμικρη εμπιστοσυνη στο cc.δεκα φορες να παρεις,δεκα διαφορετικα πραγματα θα σου πουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...