Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι προφανώς το καρτέλ συνεχίζετε... Η cote έβγαλε τ΄αντίγραφα των πακέτων της vodafone δηλαδή με 10€ προς what's up μονο 600 ομιλία και με 20€ ανανέωση 1200 λεπτά και sms. Οπότε από 8/2 θα δούμε κάτι παρόμοιο στη wind εντελώς συμπτωματικά...

Το θέμα είναι ότι στο free2go ποιος θα βάζει τέτοιες κάρτες; νομίζω ότι αν η wind αντιγράψει τους άλλους θα υπογράψει τη καταδίκη της γιατί 10€ για free2go μονο και χωρίς sms και 20€ μόνο για free2go δε νομίζω να παίζει εκτός αν βάλει προς ολη τη wind αλλά και πάλι δε το βλέπω τόσο επιτυχημένο και νομίζω το ξέρουν καλά κι αυτοί γ΄αυτό έδωσαν παράταση 1 βδομάδα αλλά το καρτέλ πιέζει...

 

Καλά τα 5€ για 100MB τη χρέωση μετά κοντά 1€ ανά mb δε τη σχολιάζει κανένας;

 

1000 ευρώ για 1GB. Νομίζω πρέπει να βγούμε στους δρόμους όπως οι Αιγύπτιοι. 1GB = 1000ευρώ! Γιατί πλέον νομίζω δεν μπορείς να συζητάς για kb και mb...

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο σε αυτό το πακέτο μπορούμε να το γνωρίζουμε; Πού στέλνουμε μήνυμα; Πότε λήγουν αυτά τα 100 MB;
Link to comment
Share on other sites

Στην τρέχουσα χρονική συγκυρία η WIND νέα καρτοκινητή είναι πιό καλή γιατί δίνει 1500 +1500 Προς όλη την WIND και όλη την Q με κάθε ανανέωση .

Αν μάλιστα δεν έχεις F2G2 δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις στο F2G

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο σε αυτό το πακέτο μπορούμε να το γνωρίζουμε; Πού στέλνουμε μήνυμα; Πότε λήγουν αυτά τα 100 MB;

 

Απο 10 Φεβρουαριου γραφει στην ανακοινωση οτι θα ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια οποτε αναμενουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ανανεωση που καναμε χθες..ισχυει μεχρι τελος του μηνα κ κατι ψιλα ετσι?δε θα μας κοψουν το ιντερνετ στις 10 του μηνος
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα τα κόψουν.

 

Όσοι μιλάτε για καρτέλ δε λέγατε τα ίδια πέρσι και πρόπερσι που σκιζόταν ποιος θα το ξεφτιλίσει πιο πολύ από τον άλλο και δίνανε δωρεάν ομιλία και sms για όλο το χρόνο με 5 ευρώ αρχικά, μετά με 1 και μετά με τίποτα! Τώρα που κοιτάζουν να βγάλουν κανένα φράγκο τους βρίζετε και τους κατηγορείτε για καρτέλ; Εταιρίες είναι, δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Έχουν σκοπό το μέγιστο δυνατό κέρδος. Ακόμη κι όταν δίνουν κάτι τσάμπα το κάνουν με σκοπό το μακροπρόθεσμο κέρδος. Από κει και πέρα κάθε εταιρία κάνει τις προσφορές τις και εμείς σαν καταναλωτές διαλέγουμε! Αλλά βγαίνω από τα ρούχα μου που διαβάζω τα ποστ μερικών και το ύφος είναι λες και τα τσάμπα λεπτά, sms και mb είναι κάτι σαν δικαίωμά σας και όχι απλόχερο δώρο που σας έκανε εδώ και 2-3 χρόνια η εκάστοτε εταιρία.

 

Είναι δικαίωμά τους να έχουν ότι τιμολογιακή πολιτική επιλέγουν να έχουν, και δικαίωμά μας να διαλέγουμε την εταιρία μας! Και το τσάμπα ήταν και είναι καλό για τους καταναλωτές αλλά αν αλλάξει κάποια στιγμή και δεν είναι πια τσάμπα δεν μπορείτε να τους κατηγορήσετε γι' αυτό. Και όπως όλα δείχνουν, το τσάμπα πέθανε.

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση. Τί κοστος αγοράς έχει μια Q και τί η f2g? Εννοω καινούρια σύνδεση..

 

Στην Q με 3ευρω +1 που εχει μεσα καθαριζεις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα τα κόψουν.

 

Όσοι μιλάτε για καρτέλ δε λέγατε τα ίδια πέρσι και πρόπερσι που σκιζόταν ποιος θα το ξεφτιλίσει πιο πολύ από τον άλλο και δίνανε δωρεάν ομιλία και sms για όλο το χρόνο με 5 ευρώ αρχικά, μετά με 1 και μετά με τίποτα! Τώρα που κοιτάζουν να βγάλουν κανένα φράγκο τους βρίζετε και τους κατηγορείτε για καρτέλ; Εταιρίες είναι, δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Έχουν σκοπό το μέγιστο δυνατό κέρδος. Ακόμη κι όταν δίνουν κάτι τσάμπα το κάνουν με σκοπό το μακροπρόθεσμο κέρδος. Από κει και πέρα κάθε εταιρία κάνει τις προσφορές τις και εμείς σαν καταναλωτές διαλέγουμε! Αλλά βγαίνω από τα ρούχα μου που διαβάζω τα ποστ μερικών και το ύφος είναι λες και τα τσάμπα λεπτά, sms και mb είναι κάτι σαν δικαίωμά σας και όχι απλόχερο δώρο που σας έκανε εδώ και 2-3 χρόνια η εκάστοτε εταιρία.

 

Είναι δικαίωμά τους να έχουν ότι τιμολογιακή πολιτική επιλέγουν να έχουν, και δικαίωμά μας να διαλέγουμε την εταιρία μας! Και το τσάμπα ήταν και είναι καλό για τους καταναλωτές αλλά αν αλλάξει κάποια στιγμή και δεν είναι πια τσάμπα δεν μπορείτε να τους κατηγορήσετε γι' αυτό. Και όπως όλα δείχνουν, το τσάμπα πέθανε.

 

καλα φιλε εσυ εχεις φαει πετρα μεγαλη...

Link to comment
Share on other sites

Έκανες register χτές, έχεις 5 ποστ και το μόνο σου σχόλιο είναι ότι έχω φάει πέτρα μεγάλη;

 

Πόσο είσαι, 15; Και μαμώ την επιχειρηματολογία δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

ναι μεν ειναι εταιρειες, καλως δε να κλεισουν αν δε μπορουν να προσφερουν κατι που να μη καει τη τσεπη του απλου χρηστη!

η wind προφανως δε μπορει πλεον ουτε για πλακα, κακο για λογαριασμο της γιατι θα χασει απειρους πελατες (απο αυτους που εχουν μεινει)...αν εδινε 500 για 5ε νομιζω οτι θα διατηρουσε τον πυρηνα που τωρα πια θα ψαξει κατι αλλο...

δεν ειπε κανεις να μη πληρωνει...ειπαμε να πληρωνουμε λογικα ποσα για λογικες υπηρεσιες...ενδεικτικα στη σερβια των 5 εκατομμυριων το αντιστοιχο πακετο των 150 κανει 2,8ε, εδω μαλλον δε μπορει να γινει αυτο...

την αληθεια να πω το 3g με απασχολει, τα 15000000 λεπτα οχι και τοσο λολ

Link to comment
Share on other sites

Έκανες register χτές, έχεις 5 ποστ και το μόνο σου σχόλιο είναι ότι έχω φάει πέτρα μεγάλη;

 

Πόσο είσαι, 15; Και μαμώ την επιχειρηματολογία δηλαδή.

 

ρε φιλε να σ πω δικιες σου ειναι οι εταιριες και τις υπερασπιζεσαι με αυτον τον τροπο?απο που και ως που μας κανουν και χαρη δηλαδη που βλαζουν προσφορες μας πινουν το αιμα και τις πληρωνουμε μας εχουν ομηρους τους με τα κινητα.. και δουλευουνε επισης εκει οι εργαζομενοι για 3,60 χωρις μονιμη και σταθερη δουλεια με 9μηνες συμβασεις βαζουν καρτελ και εχουν τις ιδιες τιμες χωρις να τους ελεγχει κανεις

εσυ μου λες οτι εχω επιλογες σαν καταναλωτης ναι εχω να επιλεξω αν μ αρεσει το πρασινο το κοκκινο η το μπλε..και πολυ δεν μου ειναι?ειμαι 14,5 παω πρωτη γυμνασιου εχω μεινει 2φορες ενταξει θες κατι?και να σου πω και κατι αλλο δεν θα κλαφτω που αποσυρουν τις προσφορες εμενα πιο πολυ με ενοχλει που ανεβαζουν τις τιμες ετσι υπουλα γιατι αν ρωτησεις τον κοσμο αν ξερει ποσο χρεωνεται περιπου η ποιος εχει τις χαμηλωτερες χρεωσεις δεν θα ξερει τι να απαντησει επισης το ιδιο ισχυει και για την ελαχιστη διαρκεια κλησης τα χουμε πει..15 χρονων..

Edited by narco_7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα 2 φορές ανανέωση χθες και σήμερα για τους ξεφτιλες, το μόνο καλό είναι ότι ισχύουν τα 1500 για ομιλία και γραπτά ενώ παρέχεται σε ορισμένους και το μπόνους του μήνα με διπλάσιο χρόνο ομιλίας. Όμως από δωρεάν ΜΒ τίποτα και υπόλοιπο μηδέν, τώρα πως θα κάνω δουλειά μου λέτε;
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε να σ πω δικιες σου ειναι οι εταιριες και τις υπερασπιζεσαι με αυτον τον τροπο?απο που και ως που μας κανουν και χαρη δηλαδη που βλαζουν προσφορες μας πινουν το αιμα και τις πληρωνουμε μας εχουν ομηρους τους με τα κινητα.. και δουλευουνε επισης εκει οι εργαζομενοι για 3,60 χωρις μονιμη και σταθερη δουλεια με 9μηνες συμβασεις βαζουν καρτελ και εχουν τις ιδιες τιμες χωρις να τους ελεγχει κανεις

εσυ μου λες οτι εχω επιλογες σαν καταναλωτης ναι εχω να επιλεξω αν μ αρεσει το πρασινο το κοκκινο η το μπλε..και πολυ δεν μου ειναι?ειμαι 14,5 παω πρωτη γυμνασιου εχω μεινει 2φορες ενταξει θες κατι?

 

Φίλε μου, κατάλαβα ότι είσαι μικρός ηλικιακά από την επιχειρηματολογία σου.

 

Τώρα αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι δεν είναι δικαίωμά σου να έχεις φτηνές τιμές αλλά το μόνο δικαίωμα που έχεις είναι να επιλέξεις κάτι άλλο, πες μου, που έχω άδικο! Το σύστημα είναι καπιταλιστικό. Δε συμφωνώ με αυτό. Είμαι κουμούνι στις πεποιθήσεις και είμαι μαζί σου. Και όχι, δεν είναι καμιά εταιρία ούτε δική μου ούτε εργάζομαι εκεί. Όμως καταλαβαίνω που με παίρνει και που όχι κάτι που μάλλον εσύ αδυνατείς να καταλάβεις.

 

Λοιπόν, είναι δικαίωμα της κάθε εταιρίας να χρεώνει όσο θέλει. Εσύ μπορείς να πας σε μια άλλη που χρεώνει αυτό που θες λιγότερο από την προηγούμενη. Το τσάμπα που σου δίνανε όμως τόσα χρόνια δεν είναι δικαίωμά σου, ήταν προσφορά τους επειδή είσαι πελάτης. Πες μου που έχω άδικο και σε αυτό!

 

Φυσικά και συμφωνώ, οι χρεώσεις είναι εξωπραγματικές, για να μην πω γελοίες. Και εγώ θα έφευγα χτες από αυτή την εταιρία αν δεν είχα F2G2. Αν το αγγίξουν δηλώνω ότι θα φύγω την ίδια στιγμή. Δε θα βγω όμως στα φόρουμ να τους αποκαλώ αλήτες. Ούτε μου ρουφάει κανείς το αίμα. Πουλάνε κάτι ακριβά και δεν το αγοράζω! Μπορώ να ζήσω στην τελική χωρίς αυτό! Κάνουν τις επιλογές τους και γω τις δικές μου. Αν δεν μπορούν να χειριστούν σωστά τους πελάτες τους ας πεινάσουν!

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Όμως από δωρεάν ΜΒ τίποτα και υπόλοιπο μηδέν, τώρα πως θα κάνω δουλειά μου λέτε;

 

Στις προηγούμενες 2 σελίδες έχουν αναφερθεί τουλάχιστον 4-5 διαφορετικές εναλλακτικές, οι οποίες βέβαια δεν είναι δωρεάν... όλοι είχαμε συνηθίσει το δωρεάν mobile ιντερνετ τόσο καιρό, καιρός είναι όμως να δούμε πόσο το χρειαζόμαστε πραγματικά και αν αξίζει να δίνουμε πλέον τόσα χρήματα για να το χρησιμοποιούμε.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κατάλαβα ότι είσαι μικρός ηλικιακά από την επιχειρηματολογία σου.

 

Τώρα αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι δεν είναι δικαίωμά σου να έχεις φτηνές τιμές αλλά το μόνο δικαίωμα που έχεις είναι να επιλέξεις κάτι άλλο, πες μου, που έχω άδικο! Το σύστημα είναι καπιταλιστικό. Δε συμφωνώ με αυτό. Είμαι κουμούνι στις πεποιθήσεις και είμαι μαζί σου. Και όχι, δεν είναι καμιά εταιρία ούτε δική μου ούτε εργάζομαι εκεί. Όμως καταλαβαίνω που με παίρνει και που όχι κάτι που μάλλον εσύ αδυνατείς να καταλάβεις.

 

Λοιπόν, είναι δικαίωμα της κάθε εταιρίας να χρεώνει όσο θέλει. Εσύ μπορείς να πας σε μια άλλη που χρεώνει αυτό που θες λιγότερο από την προηγούμενη. Το τσάμπα που σου δίνανε όμως τόσα χρόνια δεν είναι δικαίωμά σου, ήταν προσφορά τους επειδή είσαι πελάτης. Πες μου που έχω άδικο και σε αυτό!

 

Φυσικά και συμφωνώ, οι χρεώσεις είναι εξωπραγματικές, για να μην πω γελοίες. Και εγώ θα έφευγα χτες από αυτή την εταιρία αν δεν είχα F2G2. Αν το αγγίξουν δηλώνω ότι θα φύγω την ίδια στιγμή. Δε θα βγω όμως στα φόρουμ να τους αποκαλώ αλήτες. Ούτε μου ρουφάει κανείς το αίμα. Πουλάνε κάτι ακριβά και δεν το αγοράζω! Μπορώ να ζήσω στην τελική χωρίς αυτό! Κάνουν τις επιλογές τους και γω τις δικές μου. Αν δεν μπορούν να χειριστούν σωστά τους πελάτες τους ας πεινάσουν!

 

2 σημεια διαφωνιας :1ο ΟΧΙ δεν εχουν δικαιωμα να χρεωνουν οσο θελουν αυτο αποκαλειται αισχροκερδια .Προφανως δεν ειναι καποιο κεκτημενο το τσαμπα αποτεθελουν το κοβουν και σωστα κανουν γιατι ετσι λειιτουργουν γιατι ετσι μπερδευουν τον κοσμο και τον εγκλωβιζουν..σωστος σε αυτο το οτι σου ρουφανε το αιμα αυτο ασε με να το θεωρω ως δεδομενο και καλο ειναι να κανεις το ιδιο και εσυ κατα την αποψη μου..Καλα μην κοροιδευομαστε αλλοι ειναι αυτοι που θα πεινασουν και εν τελει ναι σιγουρα δεν ειναι λογος για επανασταση η αυξηση της κινητης δεν ειναι κατι αναγκαιο ετσι το προβαλλουν..

Link to comment
Share on other sites

2 σημεια διαφωνιας :1ο ΟΧΙ δεν εχουν δικαιωμα να χρεωνουν οσο θελουν αυτο αποκαλειται αισχροκερδια .Προφανως δεν ειναι καποιο κεκτημενο το τσαμπα αποτεθελουν το κοβουν και σωστα κανουν γιατι ετσι λειιτουργουν γιατι ετσι μπερδευουν τον κοσμο και τον εγκλωβιζουν..σωστος σε αυτο το οτι σου ρουφανε το αιμα αυτο ασε με να το θεωρω ως δεδομενο και καλο ειναι να κανεις το ιδιο και εσυ κατα την αποψη μου..Καλα μην κοροιδευομαστε αλλοι ειναι αυτοι που θα πεινασουν και εν τελει ναι σιγουρα δεν ειναι λογος για επανασταση η αυξηση της κινητης δεν ειναι κατι αναγκαιο ετσι το προβαλλουν..

Προφανώς έχουν το δικαίωμα να χρεώνουν όσο θέλουν .

Η αισχροκέρδια είναι μεγάλη κουβέντα χωρίς αντίκρυσμα

Ας πούμε οταν χωρίς πακέτο Internet, σου χρεώνουν 12000 ευρώ το GB , για μένα είναι αιχροκέρδια , Αλλά είτε μου αρέσει είτε όχι , τόσο ακριβώς στοιχίζει.

Link to comment
Share on other sites

@narco_7:

 

Στον καπιταλισμό σου ρουφάνε το αίμα από παντού. Αυτό είναι δεδομένο. Όμως υπάρχουν πράγματα όχι και τόσο αναγκαία στα οποία μπορείς να πεις "όχι" και να μην τους βγει. Εντάξει, τα 5 ευρώ για 100mb είπαμε είναι εξωπραγματικά και πανάκριβα. Όμως δε νομίζω ότι αξίζει να συζητιέται καν όταν η βενζίνη φλερτάρει με το 2ευρω/λίτρο και όταν σε λίγο καιρό θα αγοράζουμε τα 300γρ ψωμάκι 2 ευρώ. Εκεί να δεις, ρούφηγμα, σταγόνα αίμα δε θα μας μείνει. Και τότε δε θα το χρειάζεται κανείς μας το ίντερνετ στο κινητό γιατί δε θα ξέρει τι να το κάνει αφού θα ξαναβγάλουμε από τα ντουλάπια κάτι ξεχασμένα 3310. Οπότε γνώμη μου είναι ότι τουλάχιστον δεν πρέπει να κολλάμε με κάτι τέτοια. Ντάξει, καλό το iPhone με App Store και Instalous και email και σερφάρισμα on the go, καλά τα τσάμπα τηλέφωνα από το κινητό σε γκόμενες και φίλους αλλά υπάρχουν κι άλλα πιο σημαντικά πράγματα. Οπότε αν τα μου τα κόψουν, προσωπικά απαντώ, ας τα βάλουν εκεί που ξέρουν. Καλό είναι να κάνεις το ίδιο και συ.

 

Edit:

Σωστός και o Vasileios

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

σημερα αν ανανεωσω 20 ευρώ σε καταστημα wind θα χρεωθω το 12% φόρο καρτοκινητής ή έληξε 31/01?
Link to comment
Share on other sites

ποια καρτέλ και αηδίες.

οργανωμένο είναι ακρίβυναν τα πάντα. θέλουν να μας γονατίσουν.

οπότε το κινητό πάει σε ''λασπώδη νερά'':lol:

από δω και πέρα skype και δωρεάν sms ιντερνετικά.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά, ξαναπαραθέτω τιμές αγγλίας για κάρτα:

 

15λίρες = 600 λεπτά προς όλους, 500 μηνύματα, 500mb.

Και ξέρω υπάρχουν προγράμματα (για κάρτα μιλάμε πάντα) τύπου 5λίρες για 2-5gb το μήνα.

 

Ξεφτίλες! Αίσχος! Ντροπή με τα λαμόγια τους έλληνες

 

Ανταγωνισμός μηδέν. Έχουν στήσει ένα τεράστιο καρτέλ και ο μόνος ανταγωνισμός είναι στις διαφημίσεις. Ποιός θα δείξει περισσότερο βυζί ή κατσίκες ή τον μαμούχαλο Σάκη Κουβά για να πουλήσουν.

μην τα γραφεις αυτα τετοιες μερες. προκαλεις. για να τα εχεις ολα αυτα σε καρτοκινητο στην ελλαδα θελεις 70 ευρω. οποτε καλυτερα μην τα γραφεις. εξαγριωνεται ο κοσμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@narco_7:

 

Στον καπιταλισμό σου ρουφάνε το αίμα από παντού. Αυτό είναι δεδομένο. Όμως υπάρχουν πράγματα όχι και τόσο αναγκαία στα οποία μπορείς να πεις "όχι" και να μην τους βγει. Εντάξει, τα 5 ευρώ για 100mb είπαμε είναι εξωπραγματικά και πανάκριβα. Όμως δε νομίζω ότι αξίζει να συζητιέται καν όταν η βενζίνη φλερτάρει με το 2ευρω/λίτρο και όταν σε λίγο καιρό θα αγοράζουμε τα 300γρ ψωμάκι 2 ευρώ. Εκεί να δεις, ρούφηγμα, σταγόνα αίμα δε θα μας μείνει. Και τότε δε θα το χρειάζεται κανείς μας το ίντερνετ στο κινητό γιατί δε θα ξέρει τι να το κάνει αφού θα ξαναβγάλουμε από τα ντουλάπια κάτι ξεχασμένα 3310. Οπότε γνώμη μου είναι ότι τουλάχιστον δεν πρέπει να κολλάμε με κάτι τέτοια. Ντάξει, καλό το iPhone με App Store και Instalous και email και σερφάρισμα on the go, καλά τα τσάμπα τηλέφωνα από το κινητό σε γκόμενες και φίλους αλλά υπάρχουν κι άλλα πιο σημαντικά πράγματα. Οπότε αν τα μου τα κόψουν, προσωπικά απαντώ, ας τα βάλουν εκεί που ξέρουν. Καλό είναι να κάνεις το ίδιο και συ.

 

Edit:

Σωστός και o Vasileios

 

σορρυ η χρηση της κινητης ηθελα να πω τυπογραφικο ηταν συμφωνος σε ολα...

Link to comment
Share on other sites

για τους φιλους που διαφωνουν για 'καρτελ'/'καπιταλισμος' κτλ: Εδω η ΕΕΤΤ (που πληρωνεται για να κανει τη δουλεια της) δε κανει τιποτα, εμεις θα ασχοληθουμε για τσαμπα;

 

ακομη υπαρχει το Q και frog, με ελαχ.χρεωση 1 δευτ. Ας τα αλλαξουν και αυτα, και τοτε ξαναμιλαμε.

 

παντα φιλικα..

Link to comment
Share on other sites

για τους φιλους που διαφωνουν για 'καρτελ'/'καπιταλισμος' κτλ: Εδω η ΕΕΤΤ (που πληρωνεται για να κανει τη δουλεια της) δε κανει τιποτα, εμεις θα ασχοληθουμε για τσαμπα;

 

ακομη υπαρχει το Q και frog, με ελαχ.χρεωση 1 δευτ. Ας τα αλλαξουν και αυτα, και τοτε ξαναμιλαμε.

 

παντα φιλικα..

 

θεμα χρονου ειναι να τα αλλαξουν και αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα τα αλλάξουν αυτά. Έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν την τελευταία 5ετία σε πάρα πολλούς ανθρώπους μικρότερης κυρίως ηλικίας πλασματικές ανάγκες λόγω των "τσάμπα". Όταν λέμε ότι το τσάμπα πέθανε δεν το λέμε γιατί αγαπάμε τις εταιρίες αλλά γιατί αυτή είναι η αλήθεια. Τώρα είναι στο χέρι μας. Όσοι μασήσουν και αρχίσουν να τους πληρώνουν κέρατα για να συνεχίσουν να έχουν όσα είχαν παίζουν το παιχνίδι τους. Οι άλλοι θα ζήσουμε και χωρίς αυτά και μετά από λίγες μέρες δε θα μας λείπουν κιόλας.

 

Εμένα το κινητό μου αν και smartphone δουλεύει μια χαρά και χωρίς mobile internet. Τα άλλα είναι δικαιολογίες. Λες και πριν το 2010 δεν υπήρχαν smartphones και δεν γινόταν η δουλειά μας χωρίς mobile internet.

 

άρχισαν τα όργανα (μειώσεις)....

Μειώσεις στην ποσότητα και αυξήσεις στις τιμές. Γιατί έως τώρα δίνανε το call them all plus με ανανέωση 5 ευρώ. Δυστυχώς όμως η cosmote έχει τη δυνατότητα να ξηγιέται έτσι μπαμπέσικα γιατί πήγαν εκεί το 90% των καρτοκινητών. Οπότε τώρα κόβει και ράβει όπως θέλει. Αν το εκμεταλλευτούν σωστά οι άλλοι δύο ίσως αλλάξει λίγο το σκηνικό. Δε το νομίζω όμως. Είπαμε, ήρθε η ώρα να αρχίσουν να βγάζουν από την "επένδυσή" τους.

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...