Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορει να παρει καποιος f2g2 τωρα;

 

Μπορεις καλλιστα να παρεις το frog ή να κανεις φορητοτητα στο frog (δικτυο Cosmote) και να εχεις και καλυτερες χρεωσεις απο το f2g2 (που δεν ειναι πλεον διαθεσιμο) στα SMS.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όμως με το διπλασιασμό χρόνου που δίνει μέχρι τον Απρίλη η wind η χρέωση F2G2 πέφτει πρακτικά στα 0.06 ευρώ το λεπτό, 1/2 από frog. :)

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

0,108 ευρώ/λεπτό ΠΑΝΤΟΥ!

Αλλιώς:

10 cents το λεπτό ΠΑΝΤΟΥ!

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο!

 

Ακόμη και ελάχιστη διάρκεια 60' να είχε η ελάχιστη χρέωση θα ήταν 10cents! Έχεις δει τιμοκαταλόγους κινητής τηλεφωνίας τελευταία; Οι χρεώσεις είναι τουλάχιστον 3πλάσιες και με ελάχιστη χρέωση τα 45 δευτερόλεπτα.

 

Όσο για το frog... Δεν το ξέρει πολύς κόσμος...

Πραγματικά αν δεν είχα πρόβλημα με το σήμα της cosmote σπίτι μου θα είχα πάει σε frog εδώ και πολύ καιρό.

 

Σε αυτο αναφερομουν... Γιατι να μεινεις f2g2 και να μην πας frog... (Δεν το χω κανει ακομα αλλα το σκεφτομαι)

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις μια ανανεωση μεχρι 7/2 των 10 ευρω τουλαχιστον θα τα λαβεις για ακομα 30 μερες ;);) δεν ειναι κακο!

Το έχεις φίλος μου, ίσως είναι και ο μόνος που το έχει επιλέξει (οι άλλοι σε f2g)...και γι'αυτόν ρωτάω...;) Θα τον ενημερώσω να το ξέρει. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έγινε πάλι;

 

Έχω f2g2 και έκανα προχθές ανανέωση με 5 ευρώ και έχω 1500 λεπτά και SMS προς f2g και διπλασιασμό της αξίας της κάρτας και έλεγε πως αυτή η προσφορά θα ισχύει κάθε μήνα με ανανέωση από 5 ευρώ και μέχρι τον Ιούνιο. Σήμερα μου ήλθε μήνυμα από την Wind που λέει "λίγες μέρες έμειναν για να συνεχίζεις να έχεις 1500 λεπτά και SMS προς f2g για 30 μέρες με μία ανανέωση των 5 ευρώ. Ισχύει για ανανεώσεις μέχρι 7/2"

Που πήγε ο Ιούνιος τον έκαναν 7 Φεβρουαρίου τώρα; Δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Τι τρέχει πάλι;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έγινε πάλι;

 

Έχω f2g2 και έκανα προχθές ανανέωση με 5 ευρώ και έχω 1500 λεπτά και SMS προς f2g και διπλασιασμό της αξίας της κάρτας και έλεγε πως αυτή η προσφορά θα ισχύει κάθε μήνα με ανανέωση από 5 ευρώ και μέχρι τον Ιούνιο. Σήμερα μου ήλθε μήνυμα από την Wind που λέει "λίγες μέρες έμειναν για να συνεχίζεις να έχεις 1500 λεπτά και SMS προς f2g για 30 μέρες με μία ανανέωση των 5 ευρώ. Ισχύει για ανανεώσεις μέχρι 7/2"

Που πήγε ο Ιούνιος τον έκαναν 7 Φεβρουαρίου τώρα; Δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Τι τρέχει πάλι;:blink:

 

Μέχρι τον Ιούνιο είναι ο διπλασιασμός, όχι τα 1500.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έγινε πάλι;

 

Έχω f2g2 και έκανα προχθές ανανέωση με 5 ευρώ και έχω 1500 λεπτά και SMS προς f2g και διπλασιασμό της αξίας της κάρτας και έλεγε πως αυτή η προσφορά θα ισχύει κάθε μήνα με ανανέωση από 5 ευρώ και μέχρι τον Ιούνιο. Σήμερα μου ήλθε μήνυμα από την Wind που λέει "λίγες μέρες έμειναν για να συνεχίζεις να έχεις 1500 λεπτά και SMS προς f2g για 30 μέρες με μία ανανέωση των 5 ευρώ. Ισχύει για ανανεώσεις μέχρι 7/2"

Που πήγε ο Ιούνιος τον έκαναν 7 Φεβρουαρίου τώρα; Δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Τι τρέχει πάλι;:blink:

 

για τα 1500 εννοει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε., ανακοινώνει την διάθεση της νέας υπηρεσίας WIND Mobile Internet για το κινητό, για όλους τους συνδρομητές WIND F2G, καρτοκινητής WIND, και Q από την 10η Φεβρουαρίου 2011.

 

Η χρέωση της υπηρεσίας θα είναι €5 για 100ΜΒ, για χρήση εντός Ελλάδος.

 

Μετά την κατανάλωση των δωρεάν ΜΒ η χρέωση είναι €0,92/MB με χρέωση ανα kb.

 

*Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 23%

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε., ανακοινώνει την διάθεση της νέας υπηρεσίας WIND Mobile Internet για το κινητό, για όλους τους συνδρομητές WIND F2G, καρτοκινητής WIND, και Q από την 10η Φεβρουαρίου 2011.

 

Η χρέωση της υπηρεσίας θα είναι €5 για 100ΜΒ, για χρήση εντός Ελλάδος.

 

Μετά την κατανάλωση των δωρεάν ΜΒ η χρέωση είναι €0,92/MB με χρέωση ανα kb.

 

*Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 23%

 

Αν κάποιος έχει F2G και βάλει 6€ θα έχει 1500' και 1500 sms προς άλλους αριθμούς F2G και άλλα 6€ (για 30 ημέρες σαν διπλάσιο χρόνο ομιλίας)...

 

Οπότε ενεργοποιεί με τα λεφτά τα δικά του αν θέλει το πακέτο με τα 100mb που έχει χρέωση 5€ και του μένουν στη κάρτα για ένα μήνα 6€ ως διπλάσιος χρόνος για άλλα κινητά εκτός F2G...

 

Ο διπλάσιος χρόνος της πρώτης κάρτας ισχύει για όλους τους συνδρομητές μέχρι το καλοκαίρι, με ανανέωση 5€ και πάνω έχει 1500' και 1500 sms προς F2G μέχρι τις 7 Φλεβάρη, και αν θέλει ενεργοποιεί και 100mb internet (μέχρι αρκετό καιρό αφού ανακοινώθηκε πρόσφατα)!

 

Οπότε αν κάποιος βάλει 6€ στις αρχές κάθε μήνα καλά την βγάζει αν οι αριθμοί που μιλάει είναι F2G! Σίγουρα τα 100mb δεν είναι πολλά σαν όγκος δεδομένων αλλά και το γεγονός πως αρκετά άτομα είχαν F2G με 1,5GB και έκαναν χρήση από laptop και λοιπά είχε τις συνέπειες του...

 

Οπότε να εύχεστε από 7 Φεβρουαρίου να μην πάει στα 10€ τα 1500΄και sms προς F2G!

 

Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθωσει κάποιος... Στις προσφορες εννοώ!

Δεν είμαι σίγουρος αν ο διπλασιασμός της πρώτης κάρτας ισχύει για όλους...

 

Αν μπορεί κάποιος ας γράψει που μαθαίνουμε το υπόλοιπο από τη κάθε προσφορά και τί απαιτείται για να ενεργοποιήσουμε κάποια από αυτές (αν χρειάζεται πρώτα κάποια ενέργεια)

 

Ας μην κλαιγόμαστε άλλο και ας ξεκαθαρίσουμε τις προσφορές που ισχύουν για να δούμε και άλλα ανταγωνιστικά πακέτα και μετά να βγάλουμε συμπεράσματα!

 

PS: Όποιος τα συγκρίνει με άλλες εταιρίες θα δει πως έχουν πολύ μικρή διαφορά όπως και τα συμβόλαια! Θα το πιούμε και αυτό! Όποιος μπορεί ας περιορίσει τη χρήση που είχε καλομάθει...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

θέλω να ρωτήσω..έχετε παρατηρήσει και εσείς ότι το interent της Wind, τις τελευταίες 2-3 μέρες, έχει γίνει πολύ αργό και με διακοπές? ενώ έχω 3/4 γραμμές HSPA σήμα αργεί πολύ να φορτώσει τις σελίδες, κάνει συνεχώς διακοπές και κάποιες φορές δεν ολοκληρώνει τη διαδικασία. Όσον αφορά το downloading έχει γίνει πολύ πολύ αργό. Τι να συμβαίνει άραγε?

PS: Προφανώς δεν αναφέρομαι μόνο στις "ώρες αιχμής", το δοκίμασα και αρκετά αργά και νωρίς το πρωί και γενικά όλη τη μέρα δείχνει να "σέρνεται".

 

Το έχω πει και το σκούζω εδώ και 3 μήνες ότι το internet της wind κολλάει χωρίς λόγο σε ανύποπτες στιγμές ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 3G. Επιβεβαιώνω αυτό που λέει η φίλη. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με voip / sip υπηρεσίες που απαιτούν συνεχή standby πρόσβαση. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να βάζω επιλογή "χρησιμοποίηση μόνο 2g δικτύων" ή να απενεργοποιώ και να ξαναενεργοποιώ το ιντερνετ, οπότε ΤΣΟΥΠ ξυπνάει πάλι και αρχίζει να ανεβοκατεβάζει δεδομένα.

 

εσυ μου λες οτι εχω επιλογες σαν καταναλωτης ναι εχω να επιλεξω αν μ αρεσει το πρασινο το κοκκινο η το μπλε..και πολυ δεν μου ειναι?ειμαι 14,5 παω πρωτη γυμνασιου εχω μεινει 2φορες ενταξει θες κατι?και να σου πω και κατι αλλο δεν θα κλαφτω που αποσυρουν τις προσφορες εμενα πιο πολυ με ενοχλει που ανεβαζουν τις τιμες ετσι υπουλα γιατι αν ρωτησεις τον κοσμο αν ξερει ποσο χρεωνεται περιπου η ποιος εχει τις χαμηλωτερες χρεωσεις δεν θα ξερει τι να απαντησει επισης το ιδιο ισχυει και για την ελαχιστη διαρκεια κλησης τα χουμε πει..15 χρονων..

 

Επιτρέπεται η συμμετοχή ανηλίκων στο φόρουμ σύμφωνα με τους όρους χρήσης;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είμαι σίγουρος αν ο διπλασιασμός της πρώτης κάρτας ισχύει για όλους...

 

μονο σε οσους εχουν λαβει το μηνυμα διπλασιασμου

Τ

 

 

Επιτρέπεται η συμμετοχή ανηλίκων στο φόρουμ σύμφωνα με τους όρους χρήσης;

 

ναι επιτρεπεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατί γίνεται ολίγον τι μπάχαλο. 1500 λεπτά ομιλίας με κάθε ανανέωση 5 ευρώ θα έχω μετά τις 7 Φεβρουαρίου; Ναι ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατί γίνεται ολίγον τι μπάχαλο. 1500 λεπτά ομιλίας με κάθε ανανέωση 5 ευρώ θα έχω μετά τις 7 Φεβρουαρίου; Ναι ή όχι;

 

η μεχρι τωρα ενημερωση, ειναι οτι μεχρι 7/2 ισχυει. μετα βλεπουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να εύχεστε από 7 Φεβρουαρίου να μην πάει στα 10€ τα 1500΄και sms προς F2G!

 

Aυτό δεν είναι ο φόβος μας αυτή είναι η θετική εξέλιξη όπως πάει να γίνει το πράγμα, δεν είδες τι δίνει ο ανταγωνισμός; cu και whats up με 10€ μονο 600 λεπτά θέλει 20€ ανανέωση για 1200 ομιλία και 1200 sms οπότε αν η wind το διατηρήσει έστω ομιλία και sms με 10€ κάπως παλεύεται το πράγμα αλλιώς πάει το χάσαμε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν είναι ο φόβος μας αυτή είναι η θετική εξέλιξη όπως πάει να γίνει το πράγμα, δεν είδες τι δίνει ο ανταγωνισμός; cu και whats up με 10€ μονο 600 λεπτά θέλει 20€ ανανέωση για 1200 ομιλία και 1200 sms οπότε αν η wind το διατηρήσει έστω ομιλία και sms με 10€ κάπως παλεύεται το πράγμα αλλιώς πάει το χάσαμε

 

πιστευω οτι για ενα μεγαλο ποσοστο συνδρομητων τα 1500 λεπτα ηταν παρα πολλα. και με 600 κανεις την δουλεια σου. για 10 ωρες μιλαμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι για ενα μεγαλο ποσοστο συνδρομητων τα 1500 λεπτα ηταν παρα πολλα. και με 600 κανεις την δουλεια σου. για 10 ωρες μιλαμε

Nαι αλλά σε ένα πακέτο παρέας τα sms είναι αναπόσπαστο κομμάτι πλέον, και με 12 λεπτά το sms πρακτικά είναι άχρηστη η προσφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aυτό δεν είναι ο φόβος μας αυτή είναι η θετική εξέλιξη όπως πάει να γίνει το πράγμα, δεν είδες τι δίνει ο ανταγωνισμός; cu και whats up με 10€ μονο 600 λεπτά θέλει 20€ ανανέωση για 1200 ομιλία και 1200 sms οπότε αν η wind το διατηρήσει έστω ομιλία και sms με 10€ κάπως παλεύεται το πράγμα αλλιώς πάει το χάσαμε

 

Η vodafone μου εστειλε μνμ πριν απο λιγο και λεει οτι με 5€ ανανεωση θα εχω 1500λεπτα + sms προς cu. Και με 10€ ανανεωση 1500λεπτα + sms προς ολη τη βονταφον εως και τελος Ιουνιου 2011. Αρα εδωσε παραταση. Πιστευω θα ακολουθησει κ' η wind σε κατι παρομοιο.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και το σκούζω εδώ και 3 μήνες ότι το internet της wind κολλάει χωρίς λόγο σε ανύποπτες στιγμές ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 3G. Επιβεβαιώνω αυτό που λέει η φίλη. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με voip / sip υπηρεσίες που απαιτούν συνεχή standby πρόσβαση. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να βάζω επιλογή "χρησιμοποίηση μόνο 2g δικτύων" ή να απενεργοποιώ και να ξαναενεργοποιώ το ιντερνετ, οπότε ΤΣΟΥΠ ξυπνάει πάλι και αρχίζει να ανεβοκατεβάζει δεδομένα.

 

 

αυτο το προβλημα δεν το ειχα με γουιντ, αλλα το χω τωρα με το μικρο πακετακι της κοσμοτε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν F2G 2, αν στείλουν κενό SMS στο 1342, θα έχουν 34% οικονομικότερες χρεώσεις, ή δεν ισχύει για το συγκεκριμένο πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone μου εστειλε μνμ πριν απο λιγο και λεει οτι με 5€ ανανεωση θα εχω 1500λεπτα + sms προς cu. Και με 10€ ανανεωση 1500λεπτα + sms προς ολη τη βονταφον εως και τελος Ιουνιου 2011. Αρα εδωσε παραταση. Πιστευω θα ακολουθησει κ' η wind σε κατι παρομοιο.

 

Αυτό ισχύει από πέρσι... δεν πήρε παράταση. Η VF το είχε πει ότι θα το κάνει μεχρι Ιούνιο...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν F2G 2, αν στείλουν κενό SMS στο 1342, θα έχουν 34% οικονομικότερες χρεώσεις, ή δεν ισχύει για το συγκεκριμένο πακέτο?

 

δεν ισχυει για f2g2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι απάντηση έρχεται?

 

η συγκεκριμενη υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη στο οικονομικο σας πακετο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμενη υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη στο οικονομικο σας πακετο

Ξέρεις για ποια πακέτα ισχύει η συγκεκριμένη προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...