Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

16-17-18 είναι Αποκριά και κ. Δευτέρα

23-24-25 25η Μαρτίου 

Μα αν το ενεργοποιήσω πχ σήμερα δεν θα λήξει μετά από 5 ημέρες; Επίσης σε δύο ημέρες λήγει η προσφορά. Οπότε τι σχέση έχουν τα τριήμερα; Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω στην προσφορά;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, snapp said:

Μα αν το ενεργοποιήσω πχ σήμερα δεν θα λήξει μετά από 5 ημέρες; Επίσης σε δύο ημέρες λήγει η προσφορά. Οπότε τι σχέση έχουν τα τριήμερα; Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω στην προσφορά;

Λογικά θα βγάλουν την ίδια προσφορά και για το 3ήμερο της 25ης Μαρτίου..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Και το παρουσιάζουν και ευκαιρία λόγω 3ημέρου!

Πάντως για να είμαστε και λίγο δίκαιοι απέναντι στην μισητή μας NOVA είναι πιο φτηνό από το unlimited 0.90€ για 1 ήμέρα (2 πρακτικά) αφού το συγκεκριμένο flash offer είναι 2€ για 4 μέρες (πρακτικά 5).
ΥΓ. Αμα το είχαν μόνιμο αυτό με 12€ απεριόριστα δεδομένα όλο τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, opmgls said:

Πάντως για να είμαστε και λίγο δίκαιοι απέναντι στην μισητή μας NOVA είναι πιο φτηνό από το unlimited 0.90€ για 1 ήμέρα (2 πρακτικά) αφού το συγκεκριμένο flash offer είναι 2€ για 4 μέρες (πρακτικά 5).
ΥΓ. Αμα το είχαν μόνιμο αυτό με 12€ απεριόριστα δεδομένα όλο τον μήνα.

Από την άλλη όμως όταν το κέρδος της προσφοράς είναι μόνο 0,25€ καθώς στο πακέτο 0,9€ η μέρα βγαίνει 0,45€Χ5 ημέρες=2,25€ δεν το λες και προσφορά. Πιο πολύ για κοροϊδία μου φέρνει εμένα. Να ήταν για μία εβδομάδα να πω οκ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, snapp said:

Από την άλλη όμως όταν το κέρδος της προσφοράς είναι μόνο 0,25€ καθώς στο πακέτο 0,9€ η μέρα βγαίνει 0,45€Χ5 ημέρες=2,25€ δεν το λες και προσφορά. Πιο πολύ για κοροϊδία μου φέρνει εμένα. Να ήταν για μία εβδομάδα να πω οκ.

Το 0.90€ είναι πρακτικά για 2ημερο οπότε δεν ανάγεται σε πενθήμερο. Ή δύο θα βάλεις οπότε 1.8 ή τρία θα βάλεις με 2.70.
Για την εταιρεία που το προφέρει, το 2€/5μέρες είναι κάτι άλλο, μια προσφορά για συγκεκριμένη χρόνική στιγμή για όποιους βολέψει. Είναι λιιιιγο καλύτερη από το κανονικό πακέτο των 0.90€ αν κάποιος είχε στο μυαλό του να πάρει 2 συνεχόμενα αφού με 0.20 παίρνει μια μέρα παραπάνω αν θέλει.
Δεν διαφωνώ με αυτό που γράφεις απλά το περιγράφω με άλλο σκεπτικό.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 5:10 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Η καρτοκινητή της Nova θέλει να έχεις 2-3 διαφορετικά νούμερα στην άκρη και να βάζεις κάρτα μόνο σε αυτό που σου δίνει την 6€ προσφορά.

Όταν βάζεις συστηματικά κάρτα σε τιμωρεί κόβοντας τις προσωπικές προσφορές.

Χαχα! Μόλις επανήλθε η προσφορά των 6 σε νούμερο που δεν τάισα για έναν μήνα ακριβώς επειδή μου αφαίρεσαν την προσφορά! Έτσι θα κάνω συστηματικά. Δεν θα μας κοροϊδεύουν αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

Μεταφορά από Q σε F2G πόσο καιρό θέλει???

πας σε καταστημα σου αλλαζουν την σιμ κ εφυγες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να βγάλω ένα νέο νούμερο για την μητέρα μου. Σε κατάστημα κοσμοτε που πήγα δεν είχαν εύκολα νούμερα (όλα τα ψηφία διαφορετικά). Και επειδή η μητέρα μου θέλει να δίνει το νούμερο στους γνωστούς της αυτο δε πολύ βολεύει γιατί θελει να το θυμάται. Σκέφτηκα λοιπόν να ενεργοποιήσω στα στοιχεία μου ένα νούμερο freetogo από το site ενεργοποίησης που δεν έχω την σιμ του αλλά είναι εύκολο και να το κάνω καπάκι φορητότητα σε κοσμοτε για να πάρω σιμ. Πρέπει να φοβάμαι μην το καταλάβει η νοβα ότι δεν έχω την κάρτα ή να το προχωρήσω κανονικά; Τι λέτε; Αφού θα είναι στα στοιχεία μου πιστεύω θα γίνει η φορητότητα

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spoukos said:

Καλησπέρα. Θέλω να βγάλω ένα νέο νούμερο για την μητέρα μου. Σε κατάστημα κοσμοτε που πήγα δεν είχαν εύκολα νούμερα (όλα τα ψηφία διαφορετικά). Και επειδή η μητέρα μου θέλει να δίνει το νούμερο στους γνωστούς της αυτο δε πολύ βολεύει γιατί θελει να το θυμάται. Σκέφτηκα λοιπόν να ενεργοποιήσω στα στοιχεία μου ένα νούμερο freetogo από το site ενεργοποίησης που δεν έχω την σιμ του αλλά είναι εύκολο και να το κάνω καπάκι φορητότητα σε κοσμοτε για να πάρω σιμ. Πρέπει να φοβάμαι μην το καταλάβει η νοβα ότι δεν έχω την κάρτα ή να το προχωρήσω κανονικά; Τι λέτε; Αφού θα είναι στα στοιχεία μου πιστεύω θα γίνει η φορητότητα

Πώς γίνεται να κάνεις ταυτοποίηση σε αριθμό που δεν έχεις την σιμ;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, spoukos said:

Καλησπέρα. Θέλω να βγάλω ένα νέο νούμερο για την μητέρα μου. Σε κατάστημα κοσμοτε που πήγα δεν είχαν εύκολα νούμερα (όλα τα ψηφία διαφορετικά). Και επειδή η μητέρα μου θέλει να δίνει το νούμερο στους γνωστούς της αυτο δε πολύ βολεύει γιατί θελει να το θυμάται. Σκέφτηκα λοιπόν να ενεργοποιήσω στα στοιχεία μου ένα νούμερο freetogo από το site ενεργοποίησης που δεν έχω την σιμ του αλλά είναι εύκολο και να το κάνω καπάκι φορητότητα σε κοσμοτε για να πάρω σιμ. Πρέπει να φοβάμαι μην το καταλάβει η νοβα ότι δεν έχω την κάρτα ή να το προχωρήσω κανονικά; Τι λέτε; Αφού θα είναι στα στοιχεία μου πιστεύω θα γίνει η φορητότητα

Δεν γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δεν γίνεται 

Από το https://f2g.gr/act σκέφτηκα να το κάνω επειδή το έχω ξανακάνει κιόλας. Απλά την φορά που το είχα κάνει είχα την κάρτα όμως δεν χρειάστηκε να την ανοίξω καν. Ενεργοποίησα το νούμερο που έγραφε στο πακέτο σύνδεσης και ενεργοποιήθηκε η σιμ στα στοιχεία μου. Χωρίς να ζητήσει κάτι περαιτέρω πχ τον σειριακό αριθμό της σιμ ώστε να ταυτοποιηθεί ότι την έχω. Λίγες μέρες μετά σκέφτηκα να το κάνω φορητότητα προς cu για να πάρω το bring a friend επειδή έδινε 50gb και έγινε κανονικά η φορητότητα χωρίς να έχω ανοίξει καν το πακέτο σύνδεσης του f2g. Πιστεύω γίνεται αλλά αν έχετε να μου προτείνετε και κάποιες άλλες ιδέες είναι όλες δέκτες. Σας ευχαριστώ όλους.

5 ώρες πριν, hercoulis said:

Πήγαινε στην Q. Ξεκινάει από 699 και ψάξε το ιδανικότερο. 

Έχει εύκολα νούμερα εκεί; Πρέπει να πληρώσω καρτα ανανέωσης; Γιατί θέλω να το πάω κοσμοτε και νοβα δεν μένω γιατί δεν καλύπτει την περιοχή της μητέρας μου και δεν έχει καλή εξυπηρέτηση 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον παλιά δε χρειαζόταν αλλά στο κατάστημα λέγανε ότι ήθελαν.

Οι παλιές κάρτες γράφανε κάπου πάνω ότι ήταν δωρεάν και μπορούσες να τους πιέσεις για να την πάρεις έτσι. Μάλιστα αν δεν έβαζες πόσο ξεκίναγαν με 3 ευρώ υπόλοιπο. Οι καινούριες δε ξέρω αν γράφουν ότι είναι δωρεάν.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Τουλάχιστον παλιά δε χρειαζόταν αλλά στο κατάστημα λέγανε ότι ήθελαν.

Οι παλιές κάρτες γράφανε κάπου πάνω ότι ήταν δωρεάν και μπορούσες να τους πιέσεις για να την πάρεις έτσι. Μάλιστα αν δεν έβαζες πόσο ξεκίναγαν με 3 ευρώ υπόλοιπο. Οι καινούριες δε ξέρω αν γράφουν ότι είναι δωρεάν.

Θα πάω αν είναι την δευτέρα να δω τι θα μου πουν. Αν θέλουν 13 ευρώ θα το σκεφτώ γιατί όπως είπα δεν έχει καθόλου καλό σήμα στην περιοχή που μένει η μητέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spoukos said:

Θα πάω αν είναι την δευτέρα να δω τι θα μου πουν. Αν θέλουν 13 ευρώ θα το σκεφτώ γιατί όπως είπα δεν έχει καθόλου καλό σήμα στην περιοχή που μένει η μητέρα μου.

Τότε φίλε μου γιατί να μην πάρει κάρτα άλλου παρόχου, από τη στιγμή που δεν έχει καλό σήμα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, spoukos said:

Θα πάω αν είναι την δευτέρα να δω τι θα μου πουν. Αν θέλουν 13 ευρώ θα το σκεφτώ γιατί όπως είπα δεν έχει καθόλου καλό σήμα στην περιοχή που μένει η μητέρα μου.

Μπες εδώ:

https://el-phone.gr/efkoloi-arithmoi/

..και διάλεξε ένα φτηνό εύκολο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vibraphone said:

Μπες εδώ:

https://el-phone.gr/efkoloi-arithmoi/

..και διάλεξε ένα φτηνό εύκολο νούμερο.

Νομιζω πρέπει να τους στείλεις τα στοιχεία σου για να κάνουν ταυτοποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ταυτοποιημενα στο ονομα του ιδιοκτήτη της επιχείρησης και το μεταφέρουν σε σενα. Για μένα παντως είναι θέμα το γεγονός της δημόσιας έκθεσης των προς πωληση αριθμών

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Ναι είναι ταυτοποιημενα στο ονομα του ιδιοκτήτη της επιχείρησης και το μεταφέρουν σε σενα. Για μένα παντως είναι θέμα το γεγονός της δημόσιας έκθεσης των προς πωληση αριθμών

Ποιό είναι το όριο των αριθμών που μπορεί να έχει στο όνομα του κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VIPdriver said:

Ποιό είναι το όριο των αριθμών που μπορεί να έχει στο όνομα του κάποιος;

20 νομίζω αν μιλάμε για φυσικό πρόσωπο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά αν είχες αριθμούς από έναν μόνο πάροχο μπορούσες να έχεις πολλούς παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kmpatra said:

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά αν είχες αριθμούς από έναν μόνο πάροχο μπορούσες να έχεις πολλούς παραπάνω.

Χωρίς να μπορώ να το βρω, νομίζω ότι είναι 5 σε κάθε εταιρία ή 20 σε μια μόνο εταιρία (κανεις ΥΔ ότι δεν έχεις σε καμία άλλη εταιρία)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Χωρίς να μπορώ να το βρω, νομίζω ότι είναι 5 σε κάθε εταιρία ή 20 σε μια μόνο εταιρία (κανεις ΥΔ ότι δεν έχεις σε καμία άλλη εταιρία)

Κάτι τέτοιο θυμόμουν και εγώ. Τέλος παντων, εάν δεν ζητουσε προσωπικα στοιχεία θα πουλουσε περισσοτερο πιστευω... 

Link to comment
Share on other sites

6 ΜΗΝΕΣ παιδεύμουν με το WiFi calling στο Xaiomi Redmi Note 12 Pro plus με 2 σιμ Free2Go. Έβαλα τυχαία μια cu στην δεύτερη θέση που είχα και σε 1 δευτερόλεπτο δούλεψε....

ΟΥΤΕ 13700

ΟΥΤΕ εξυπηρέτηση πελατών

ΟΥΤΕ κάνεις ΔΕΝ μπορούσε να το φτιάξει 

IMG_20240310_215709.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...