Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, damianos said:

Λέτε να δούμε σύντομα σύμπραξη Free2Go με EON και να απαντήσει στον ανταγωνισμό???

free2go-homepage-grid-desktop-free2go-app-v2.jpg

turn-your-tv-eon.jpg

Έχει πιθανότητες αυτό, κατά τη γνώμη μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, p_k said:

Έχει πιθανότητες αυτό, κατά τη γνώμη μου.

Δεν ξέρω εάν είναι άμεση προτεραιότητα πάντως! Παντελή για πες ποιόν υποψήφιο από το άρθρο που ανέβασα προτιμάς;;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Chrischal1908 said:

Δεν ξέρω εάν είναι άμεση προτεραιότητα πάντως! Παντελή για πες ποιόν υποψήφιο από το άρθρο που ανέβασα προτιμάς;;

Όλοι υποψήφοι είναι αξιόλογοι, εύχομαι πραγματικά αυτός που θα την αγοράσει να συνεχίσει την αναπτυξιακή πορεία της εταιρείας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, Vox said:

Οπότε αν θες να κρατήσεις τον ίδιο αριθμό πρέπει να τον ξανά ενεργοποιήσεις και να ζητήσεις φορητότητα. Ο αριθμός παραμένει στο όνομά σου για 6 μήνες μετά την διακοπή. Ή κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά.

Αυτό θέλω να κάνω.... απλά περιμένω να δω τι θα μου πουν .... προς το παρόν θα προχωρήσει το θέμα με την ΕΕΤΤ...

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Σιγά μην το κάνουν… είναι στο δικό τους πλανήτη.

Με δικηγόρο μίλησε… από εκεί και πέρα εγώ στη θέση σου θα τραβούσα όλα τα νούμερα σε Cosmote Vodafone και δεν θα έδινα φράγκο σε αυτούς. 

Εύκολο να το λες για δικηγόρο ... και σε κάποια άλλη χώρα θα τους άξιζε σαν αντιμετώπιση..... αλλά το κόστος και ο χρόνος δεν ξέρω κατά πόσο αξίζουν.... είναι στα υπόψιν όμως....

Όσο για να τραβήξω τα νούμερα στην Vodafone, έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας, αλλά το γεγονός ότι για να γίνει φορητότητα ο αριθμός πρέπει να είναι ενεργός (πράγμα που επιβεβαίωσα και από την ιστοσελίδα της ΕΕΤΤ), ειναι το μεγάλο και καίριο εμπόδιο....

Και είναι και η βάση στην οποία πατάνε για να ταλαιπωρήσουν...

Το θεωρώ μεγάλο ατόπημα από την ΕΕΤΤ να έχει τέτοιο όρο ... 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, makis_man said:

Μετά απο αλλεπάλληλες οχλήσεις που τους έκανα , μου ζήτησαν συγνώμη για την ταλαιπωρία και μου εδωσαν δωρεαν 1 GB data για 1 εβδομάδα ενω σύμφωνα με την ανανέωση υπολοιπου 15 ευρώ που έκανα δικαιούμουν 3,5 GB για 1 μήνα . Αυριο πάω σε καταστημα για ξεχεσμα .

Χριστέ μου τι τσίπηδες!!! Καταξοδεύτηκαν στα Gb εν έτει 2024...

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.574a441df919f2a0cc96798e4f87060f.png

 

Είναι λίγο καραγκιοζάκια ή είναι ιδέα μου;

Είναι σα να ψάχνεις σε site τράπεζας "Οδηγίες για ανάληψη από το ΑΤΜ"

Και να σου βγάζει:
"Ανάληψη από το ΑΤΜ σημαίνει ότι θα πατήσετε κάτι κουμπάκια στο ΑΤΜ, και θα βγουν χρήματα από την ειδική εσοχή"

"Σε βοήθησε αυτό που διάβασες;"

---------

- Search: "Τιμοκατάλογος χρεώσεων περιαγωγής"

- Nova: Τιμοκατάλογος χρεώσεων περιαγωγής είναι ένα ειδικό πινακάκι που αναγράφει τις διάφορες χρεώσεις σε κατάσταση περιαγωγής"

"Σε βοήθησε αυτό που διάβασες;"

 

Edited by termi21
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2024 at 9:43 ΠΜ, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Σήμερα ανακάλυψα ότι μου πήρε πίσω την εν λόγω προσφορά/ανακάλυψή σου!! 😂😂

Μήπως συνέβη και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Σήμερα ανακάλυψα ότι μου πήρε πίσω την εν λόγω προσφορά/ανακάλυψή σου!! 😂😂

Μήπως συνέβη και σε εσάς;

Στον φίλο μου όχι 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kalitexnis_g said:

Σήμερα ανακάλυψα ότι μου πήρε πίσω την εν λόγω προσφορά/ανακάλυψή σου!! 😂😂

Μήπως συνέβη και σε εσάς;

Ούτε σε εμενα την αφαίρεσε.Σε 2 αριθμούς που την πέρασα υπάρχει κανονικά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οκ ίσως είμαι περίπτωση γιατί ήταν ληγμένο δύο μήνες το υπόλοιπό μου. Απλώς μου έκανε εντύπωση γιατί και όταν το ενεργοποίησα ήταν ληγμένο αλλά μου τα έδωσε παρόλο που λόγω φραγής δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω.

Όπως και να 'χει δεν πρόκειται να βάλω κάρτα για να διαπιστώσω αν ισχύει ή όχι! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό αν ανανεώσεις θα στα ξαναδώσει και μάλιστα επιτόπου όπως γίνεται και με τα 1000' του συνδυασμού με τα κινητά. Με ληγμένο υπόλοιπο μηδενίζονται ολα,αγνωστο γιατί τα έδειξε αρχικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Οκ ίσως είμαι περίπτωση γιατί ήταν ληγμένο δύο μήνες το υπόλοιπό μου. Απλώς μου έκανε εντύπωση γιατί και όταν το ενεργοποίησα ήταν ληγμένο αλλά μου τα έδωσε παρόλο που λόγω φραγής δεν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω.

Όπως και να 'χει δεν πρόκειται να βάλω κάρτα για να διαπιστώσω αν ισχύει ή όχι! 🙂

Είχε ξανά αναφερθεί ρε συ. Την επόμενη μέρα κιόλας, σε αριθμό με φραγή

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fns1 said:

Τελικά δεν πωλείται μόνο η Νova αλλά ολόκληρος ο κολοσσός της United Group.

Τους έφερε γκαντεμια μάλλον.😁

Τα Fund επενδύουν για 5-7 χρόνια! Η BC Partners μπήκε στην United το 2019. Μέτρα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα F2G εδώ και δεκαετίες, στο οποίο έχω δωρεάν λεπτά λόγω παλιού συμβολαίου σταθερής (1000 εδώ και κάποιους μήνες), οπότε έβαζα κάρτα αποκλειστικά για δεδομένα. Τους τελευταίους μήνες είχα τη γνωστή μυστική προσφορά με τους 3 δωρεάν απεριόριστους μήνες, τώρα έληξε και ήρθε η ώρα να ξαναβάλω κάρτα. Είχα μείνει σε ένα πακέτο με την κάρτα των 12 ευρώ που έδινε γύρω στα 5GB συν κάτι ψιλομπόνους. Πλέον κάνω αρκετά hotspot με το αυτοκίνητο και το λάπτοπ σε εξωτερικές δουλειές οπότε χρειάζομαι περισσότερα δεδομένα, τα 5 δεν αρκούν. Θεωρούσα ότι θα υπάρχει πακέτο με απεριόριστα είτε κάτι τύπου 20GB με <20€ αλλά παραδόξως έκανα λάθος.

Υπάρχει κάποια λύση, κάτι με αυτό το νέο F2G που βλέπω κατά καιρούς, η πρέπει να ψάξω σε άλλον πάροχο;

Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 20€ το μήνα, όσον αφορά την ομιλία και με 200' είμαι κομπλέ, δεδομένα όμως θέλω τουλάχιστον 20GB.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Έχω ένα F2G εδώ και δεκαετίες, στο οποίο έχω δωρεάν λεπτά λόγω παλιού συμβολαίου σταθερής (1000 εδώ και κάποιους μήνες), οπότε έβαζα κάρτα αποκλειστικά για δεδομένα. Τους τελευταίους μήνες είχα τη γνωστή μυστική προσφορά με τους 3 δωρεάν απεριόριστους μήνες, τώρα έληξε και ήρθε η ώρα να ξαναβάλω κάρτα. Είχα μείνει σε ένα πακέτο με την κάρτα των 12 ευρώ που έδινε γύρω στα 5GB συν κάτι ψιλομπόνους. Πλέον κάνω αρκετά hotspot με το αυτοκίνητο και το λάπτοπ σε εξωτερικές δουλειές οπότε χρειάζομαι περισσότερα δεδομένα, τα 5 δεν αρκούν. Θεωρούσα ότι θα υπάρχει πακέτο με απεριόριστα είτε κάτι τύπου 20GB με <20€ αλλά παραδόξως έκανα λάθος.

Υπάρχει κάποια λύση, κάτι με αυτό το νέο F2G που βλέπω κατά καιρούς, η πρέπει να ψάξω σε άλλον πάροχο;

Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 20€ το μήνα, όσον αφορά την ομιλία και με 200' είμαι κομπλέ, δεδομένα όμως θέλω τουλάχιστον 20GB.

Το μεγαλύτερο πακέτο που βλέπω, είναι αυτό με τα 18,10€ και δίνει απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 1000 μηνύματα και 5gb +4,5gb από το tap & get it.

Μετέπειτα υπάρχει η επιλογή των απεριορίστων δεδομένων με 0,90€ για 1 ημέρα.

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Το μεγαλύτερο πακέτο που βλέπω, είναι αυτό με τα 18,10€ και δίνει απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 1000 μηνύματα και 5gb +4,5gb από το tap & get it.

Μετέπειτα υπάρχει η επιλογή των απεριορίστων δεδομένων με 0,90€ για 1 ημέρα.

Είτε 3GB με 4,5€ για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Έχω ένα F2G εδώ και δεκαετίες, στο οποίο έχω δωρεάν λεπτά λόγω παλιού συμβολαίου σταθερής (1000 εδώ και κάποιους μήνες), οπότε έβαζα κάρτα αποκλειστικά για δεδομένα. Τους τελευταίους μήνες είχα τη γνωστή μυστική προσφορά με τους 3 δωρεάν απεριόριστους μήνες, τώρα έληξε και ήρθε η ώρα να ξαναβάλω κάρτα. Είχα μείνει σε ένα πακέτο με την κάρτα των 12 ευρώ που έδινε γύρω στα 5GB συν κάτι ψιλομπόνους. Πλέον κάνω αρκετά hotspot με το αυτοκίνητο και το λάπτοπ σε εξωτερικές δουλειές οπότε χρειάζομαι περισσότερα δεδομένα, τα 5 δεν αρκούν. Θεωρούσα ότι θα υπάρχει πακέτο με απεριόριστα είτε κάτι τύπου 20GB με <20€ αλλά παραδόξως έκανα λάθος.

Υπάρχει κάποια λύση, κάτι με αυτό το νέο F2G που βλέπω κατά καιρούς, η πρέπει να ψάξω σε άλλον πάροχο;

Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 20€ το μήνα, όσον αφορά την ομιλία και με 200' είμαι κομπλέ, δεδομένα όμως θέλω τουλάχιστον 20GB.

Πας σε vf αν θέλεις πολλά GB μπορείς να δεις στην ιστοσελίδα τους

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Έχω ένα F2G εδώ και δεκαετίες, στο οποίο έχω δωρεάν λεπτά λόγω παλιού συμβολαίου σταθερής (1000 εδώ και κάποιους μήνες), οπότε έβαζα κάρτα αποκλειστικά για δεδομένα. Τους τελευταίους μήνες είχα τη γνωστή μυστική προσφορά με τους 3 δωρεάν απεριόριστους μήνες, τώρα έληξε και ήρθε η ώρα να ξαναβάλω κάρτα. Είχα μείνει σε ένα πακέτο με την κάρτα των 12 ευρώ που έδινε γύρω στα 5GB συν κάτι ψιλομπόνους. Πλέον κάνω αρκετά hotspot με το αυτοκίνητο και το λάπτοπ σε εξωτερικές δουλειές οπότε χρειάζομαι περισσότερα δεδομένα, τα 5 δεν αρκούν. Θεωρούσα ότι θα υπάρχει πακέτο με απεριόριστα είτε κάτι τύπου 20GB με <20€ αλλά παραδόξως έκανα λάθος.

Υπάρχει κάποια λύση, κάτι με αυτό το νέο F2G που βλέπω κατά καιρούς, η πρέπει να ψάξω σε άλλον πάροχο;

Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 20€ το μήνα, όσον αφορά την ομιλία και με 200' είμαι κομπλέ, δεδομένα όμως θέλω τουλάχιστον 20GB.

Τόσα χρόνια ΔΕΝ σου έχει εμφανίσει ένα δωράκι πάνω δεξιά????

 

Για περισσότερα δεδομένα????IMG_20240219_140818.thumb.jpg.9982f49a328c0dad1c81e87db8e54dc6.jpg

IMG_20240226_100606.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Τόσα χρόνια ΔΕΝ σου έχει εμφανίσει ένα δωράκι πάνω δεξιά????

 

Για περισσότερα δεδομένα????

Μη σου κάνει εντύπωση, κι εμένα τα τελευταία 3 χρόνια (πριν φύγω από το F2G) είχαν σταματήσει τα δωράκια / προσωπικές προσφορές χωρίς να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις επικοινωνίας. Ότι και να δοκίμασα μετά αλλάζοντας τις ρυθμίσεις επικοινωνίας, δεν ήρθε ποτέ άλλο δωράκι.

Τα προηγούμενα χρόνια ερχόντουσαν σποραδικά, σε κάποια φάση 1-2 φορές το μήνα, και τα τιμούσα δεόντως. Από ότι διαβάζω και σε άλλους δεν έρχονται ποτέ δωράκια στην εφαρμογή ούτε με SMS.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε τις προσφορές:

1) Σ'έναν αριθμό που είχα πάρει για την προσφορά με το 94, στις 6/2 μου ήρθε δωράκι για όλα απεριόριστα με 6€ μέχρι τις 5/3.

2) Στον αριθμό του πατέρα μου ήρθε δωράκι απεριόριστα προς όλους+6gb+κάποια sms με 11€. Να σημειώσω ότι ο πατέρας μου είχε 4+ χρόνια να πάρει δώρο και του ήρθε μόλις έκανε 1,5 μήνα να βάλει κάρτα. 

Επίσης, ενώ σε μένα το δώρο έχει ισχύ 1 μήνα, στον πατέρα μου το έδωσε από τις 6/2 έως τις 14 και το ξαναεμφάνισε στις 18/2 για να το ξανά εξαφανίσει προχθές, 24/2.

Στη NOVA τους παρακαλάς για προσφορές ή στις δίνουν για λίγες μέρες, και άλλες εταιρείες (ονόματα δε λέμε) σου δίνουν 100GB + 5000 λεπτά για 30 μέρες ΔΩΡΕΑΝ χωρίς κανέναν απολύτως λόγο, γιατί έτσι. 

Τυχερός αυτός που θα την πάρει... 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damianos said:

Τόσα χρόνια ΔΕΝ σου έχει εμφανίσει ένα δωράκι πάνω δεξιά????

 

Για περισσότερα δεδομένα????IMG_20240219_140818.thumb.jpg.9982f49a328c0dad1c81e87db8e54dc6.jpg

IMG_20240226_100606.jpg

Για ποιο λόγο να μπω στο app πέρα από την ανανέωση; Όχι δεν το έχω δει ποτέ το δωράκι. Εδώ έχει ελάχιστες φορές αντίστοιχες προσφορές εκεί που είναι και τα κανονικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ParafronGR said:

 και άλλες εταιρείες (ονόματα δε λέμε) σου δίνουν 100GB + 5000 λεπτά για 30 μέρες ΔΩΡΕΑΝ χωρίς κανέναν απολύτως λόγο, γιατί έτσι. 

Τυχερός αυτός που θα την πάρει... 

Ποιά εταιρία; Πότε έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, VIPdriver said:

Ποιά εταιρία; Πότε έγινε αυτό;

Vf,η οποία ανά τακτά χρονικά διαστήματα δίνει και free internet και talk για 7 ημέρες ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...