Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πακέτο 300 προς όλους και 200 προς wind και q έχει καταργηθεί? Δεν το βρήκα στην εφαρμογή...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε την προσφορά των 300' μπορείτε να βάλετε 5 12άρες σε ένα τετράμηνο (λχ 1/1 1/2 1/3 1/4 30/4) οπότε έτσι την βγάζετε για 5 μήνες και σας μένουν περίπου 45€ στην κάρτα. Τους επόμενους 7 μήνες (ανάλογα με τις ανάγκες σας) βάζετε ανα δίμηνο μια 10€υρη, δηλαδή άλλα 40€, αφού το έχετε γυρίσει πρώτα σε free2surf και αγοράζετε πακέτα.

Οπότε με 100€ έχετε στο κινητό σας χρόνο ομιλίας και διαδίκτυο για μια χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται κάπου αυτό γραπτά?

Δεν βάζω 12€/μήνα κι απολαμβάνω ακόμα την προσφορά.

 

Σε κάποιους σίγουρα ακομα ισχύει το προηγούμενο καθεστώς (με τα 10€)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μην ισχύει για όλους, από τη στιγμή που μέσα στην εφαρμογή γράφει, "για κάθε ανανεώση χρόνου από 10 ευρώ"

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο 300 προς όλους και 200 προς wind και q έχει καταργηθεί? Δεν το βρήκα στην εφαρμογή...

 

Ναι, εδώ και μήνες. Το πιο κοντινό είναι ένα με 8,5 ευρώ που δίνει χρόνο ομιλίας και ΜΒ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται κάπου αυτό γραπτά?

Δεν βάζω 12€/μήνα κι απολαμβάνω ακόμα την προσφορά.

 

Γραπτά Αναφέρθηκε στην ανακοίνωση που έβγαλε η Wind πριν κάπου ένα δίμηνο και όλα τα sms που μου έχει στείλει ως κάτοχο της προσφοράς αναφέρει πλέον για 12 ευρώ με μέγιστο 2 φορές το μήνα για να έχεις την απόδοση των 300'. Προσωπικά δεν ξέρω στην πράξη αν όντως ισχύει αυτό γιατί το έχω γυρίσει σε free to surf και νομίζω ότι με συμφέρει καλύτερα για τη χρήση που κάνω εγώ προσωπικά οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω άμεσα αν με 10 ευρώ θα μου δώσει τα 300 λεπτά

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε κάποιους σίγουρα ακομα ισχύει το προηγούμενο καθεστώς (με τα 10€)

 

Πλέον για να έχεις αυτή την προσφορά ενεργή σε οσους την έχουμε από παλιά, πρέπει να βάζεις 12 ευρώ κάθε μήνα και ανά τέσσερις μήνες απο τα 12 ευρώ που βάζεις, τα 10 στα κρατάει η Wind ενώ τους άλλους μήνες το υπόλοιπο μένει στην κάρτα σου για για αγορά άλλου πακέτου. Πρακτικά Λοιπόν κοστίζει 144 ευρώ το χρόνο για να σου δίνει 300 λεπτά προς όλους κάθε μήνα εκ των οποίων συνολικά τα 40 ευρώ θα τα κρατήσει η Wind για να σου δίνει κάθε μήνα τα 300 λεπτά και τα υπόλοιπα 104 ευρώ μένουν στο υπόλοιπο σου για να αγοράσεις αλλα πακέτα. Επίσης αν θεωρήσουμε ότι με τα 10 ευρώ που σου μένουν στην κάρτα αγοράζεις το πακέτο data#2 για το ίντερνετ τότε πρακτικά τους μήνες που σου τα κρατάει η Wind το δεκάρικο για την ενεργοποίηση της προσφοράς θα πρέπει να βάλεις διπλή κάρτα και έτσι το κόστος φτάνει κάπου στα 180€..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η απορία μου αναφέρεται σε αυτό που γράφει ο bbbb: "Πλέον για να έχεις αυτή την προσφορά ενεργή σε οσους την έχουμε από παλιά, πρέπει να βάζεις 12 ευρώ κάθε μήνα".

Έχω διαβάσει την σχετική ανακοίνωση της wind για την ανανέωση με 12€ (αντί για 10€) για την απόδοση του bonus 300' αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχω διαβάσει ότι προκειμένου να διατηρηθεί το δικαίωμα στην προσφορά θα πρέπει κάποιος να κάνει οπωσδήποτε κάθε μήνα ανανέωση με 12€...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υποχρεωτικο να μπαινουν καθε μηνα,αν βαζει καποιος 10 ευρω αντι για 12,απλα δεν θα παιρνει τα 300'. Ξαναλεω,διατυπωνοντας το πιο σωστα ισως τωρα,οτι απο αναφορες,σε μερικους αν οχι σε ολους,προς το παρον εφαρμοζεται το παλιο καθεστως,δηλ. τα 10 ευρω ακόμα δινουν 300'.
Link to comment
Share on other sites

εχθες έβαλα απο 10 ευρω στους γονείς μου και πηραν κανονικά τα 300 λεπτα και οι δύο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω λάβει κάμποσες φορές το παρακάτω sms από την wind

'ΔΩPO 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME ANANEΩΣH 12€! MHN ΞEXNAΣ NA BAZEIΣ KAPTA KAΘE MHNA ΓIA NA AΠOΛAMBANEIΣ THN KAΛYTEPH ΠPOΣΦOPA ΔΩPEAN! (IΣXYEI ΓIA 2 KAPTEΣ ANA MHNA) ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de"

Αν στην πράξη ισχύει με 10 ευρώ και δεν έχει πάει 12€ και σε εμένα δεν μπορώ να το γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαίωση, παρακαλώ: rollover λεπτών ομιλίας δεν ισχύει στα f2g, με αγορά του ίδιου πακέτου. Σωστό;

Με ενδιαφέρει για το πακέτο μόνο για μένα με 700' προς 7€ που έχω αγορασμένο και θέλω να αγοράσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαίωση, παρακαλώ: rollover λεπτών ομιλίας δεν ισχύει στα f2g, με αγορά του ίδιου πακέτου. Σωστό;

Με ενδιαφέρει για το πακέτο μόνο για μένα με 700' προς 7€ που έχω αγορασμένο και θέλω να αγοράσω ξανά.

 

Εάν θέλεις μεταφορά και στα mb και στα λεπτά ομιλίας το έχει η q αυτό στο αντίστοιχο rollover!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχει κερδισει κανενας απο εδω με τα flames τίποτα ?? η μας κοροιδευουν ?

 

Ετσι ενημερωτικα ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνονται ονόματα νικητών σε κάθε διαγωνισμό flames αλλά θα ήθελα κι εγώ να μάθω αν υπάρχει κανείς από εδώ που έχει κερδίσει.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σας παραθέτω τον προβληματισμό μου κ θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω δύο φοιτητικά. Ένα εγώ ένα της γυναίκας μου. Εδώ και αρκετό καιρό έχω χαμένες κλήσεις,με παίρναν και έδειχνε κλειστό ενώ έχω φουλ 4g,με παίρναν και λένε δεν το σήκωνες ενώ δεν είχα καν κλήσεις. Τα φοιτητικά τα έχω κανά 5αρι χρόνια περίπου. Η συσκευή μου είναι ένα mi A1,αλλά και σε Google pixel το ίδιο παθαίνω.

Στης γυναίκας το φοιτητικό δεν κάνει τίποτα από αυτά.

Χτες μιλούσα με έναν φίλο που είχε δύο φοιτητικά όπως εγώ, ίδια χρόνια. Τα ίδια μου ανέφερε και αυτός στα δύο νούμερα του με συσκευές πιο τούμπανο. Επίσης μου είπε ότι και φίλος του πάλι με φοιτητικό και συσκευή iPhone, είχε τα ίδια θέματα με χαμένες κλήσεις.

Ο φίλος μου γύρισε και τα δύο του φοιτητικά σε καρτοσυμβολαιο και από τότε (με τις ίδιες συσκευές φυσικά) το πρόβλημά εξαφανίστηκε.

Άτυπα καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι υποβαθμίζουν τα φοιτητικά για να σε σπρώξουν σε συμβόλαιο. Λέω άτυπα,μην πέσετε να με φάτε φιλτατοι.

Εγώ όπως σας είπα έχω σοβαρό θέμα η γυναίκα μου όχι.

Η ερώτηση μου προς όλους με φοιτητικό είναι αν έχετε κι εσείς χαμένες κλήσεις ή dropped calls.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το OPPO R9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Επανέρχομαι και ενημερώνω,όση αξία έχει ας υπάρχει κι αυτό εδώ:

Τελικά το γύρισα σε καρτοσυμβολαιο κλπ.κλπ.

Είμαι στο ίδιο χώρο εργασίας μου,στο γραφείο μου και μιλάω με την ίδια"προβληματική" συσκευή χωρίς κανένα προβλήμα και χωρίς να έχω χάσει κλήση.

Άντε μετά να πεις ότι είναι θεωρίες συνωμοσίας, που δεν μπορούσα να σταυρώσω κλήση εδώ κ πόσους μήνες.

Φιλικά πάντα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kανένα απολύτως πρόβλημα στα δικά μου νούμερα.

Όλα καλώς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνονται ονόματα νικητών σε κάθε διαγωνισμό flames αλλά θα ήθελα κι εγώ να μάθω αν υπάρχει κανείς από εδώ που έχει κερδίσει.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα τα ονοματα τα βλεπω και εγω, δεν λεει κατι ενα ονομα, το θεμα ειναι οτι με flames και τον τροπο που γινεται ο διαγωνισμος για να ασχοληθει καποιος πρεπει να εχει το app και αρα να το ''εχει'' λιγο με την τεχνολογια , δεν μπορει να ειναι κανας παππους ...

Αρα αν ασχολειται με τεχνολογια θα μπαινει και σε κανα φορουμ , και ισως και σε αυτο , γι αυτο και ρωτησα εξ αρχης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επανέρχομαι και ενημερώνω,όση αξία έχει ας υπάρχει κι αυτό εδώ:

Τελικά το γύρισα σε καρτοσυμβολαιο κλπ.κλπ.

Είμαι στο ίδιο χώρο εργασίας μου,στο γραφείο μου και μιλάω με την ίδια"προβληματική" συσκευή χωρίς κανένα προβλήμα και χωρίς να έχω χάσει κλήση.

Άντε μετά να πεις ότι είναι θεωρίες συνωμοσίας, που δεν μπορούσα να σταυρώσω κλήση εδώ κ πόσους μήνες.

Φιλικά πάντα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει ειπωθεί και άλλες φορές ότι δίνεται προτεραιότητα στα συμβόλαια και η καρτοκινητή έρχεται σε 2η μοίρα. Αυτό σημαίνει χειρότερη κάλυψη για εμάς. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά δεν μου κάνει εντύπωση. Όλα για το κέρδος!

Πάντως το λέω πλέον με σιγουριά ύστερα από χρόνια σαν πελάτης ότι η Wind έχει το χειρότερο σήμα. Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν αλλά αν ενδιαφέρεστε για σοβαρό 4G καλύτερα να ψαχτείτε αλλού. Οι τιμές πλέον δε δικαιολογούν τίποτα. Μακάρι να αλλάξει η κατάσταση αλλά δεν το βλέπω...

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα με άλλη συσκευή πλέον αλλα με την ίδια sim που ειχα και απλό f2g νούμερο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τη wind όπως δεν είχα και πριν πάρω το (mi a1) με άλλη συσκευή παλιότερα δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει και επηρεάζεται το συγκεκριμένο τηλέφωνο πάντως εμένα εκτός τις χαμένες κλήσεις μου έκλεινε τακτικά και τη sim
Link to comment
Share on other sites

Ξεφευγουμε λιγο απο το τοπικ αλλα εγω (με πρωτη sim wind) δεν ειχα ποτε χαμενη κληση.

Ισως ειναι θεμα καποιων συσκευων.

Κατοχος miA1 εδω και 1μιση χρονο.

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με redmi note 4 απολύτως κανένα πρόβλημα χρόνια τώρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν δεν κάνω ανανέωση σε έναν αριθμό F2G στους πόσους μήνες μου παίρνουν τα λεφτά από την κάρτα? Και στους πόσους μήνες κλίνει ο αριθμός? Ενδιάμεσα στους μήνες μέχρι να καταργήσουν τον αριθμό κάνουν και φραγή?

Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...