Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έφυγε πολύς κόσμος, πώς γέμισε το δίκτυο;
Μπορεί να αυξήθηκε η κίνηση από τους υπάρχοντες πελάτες αλλά χωρίς στοιχεία είναι καλό να μη βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί να έχουν προβλήματα στο δίκτυο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αυξήθηκε η κίνηση από τους υπάρχοντες πελάτες αλλά χωρίς στοιχεία είναι καλό να μη βγάζουμε συμπεράσματα. Μπορεί να έχουν προβλήματα στο δίκτυο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Γενικά προβληματική είναι η wind.. Επειδή έκανε κάποιες βελτιώσεις στο 4g της, δε σημαίνει ότι μπορεί να γίνει πιο ακριβή και από τους άλλους 2 του καρτέλ...

 

Για να μη μιλήσω για την εξυπηρέτηση πελατών της....

 

Πρέπει να βελτιώσει πολλά, για να μπορεί να "κουνιέται", όπως έκανε με τις αυξήσεις των πακέτων της και την 25ήμερη διάρκειά τους..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποιά βελτίωση στο 4G βρε παιδιά; Κοντά στο κέντρο της Αθήνας κυκλοφορώ (Πατήσια - Πολύγωνο) και σε πολλά σημεία είναι χάλια μαύρα. Μέχρι πέρισυ που έμενα Πειραιά έλεγα ok παλεύεται αλλά όχι πλέον. Τώρα έχω δίκαρτο και μπορώ να συγκρίνω επιτόπου. Το 4G στην άλλη εταιρία που χρησιμοποιώ πιάνει μέχρι και σε στάσεις του μετρό (π.χ. της Ομόνοιας) που η Wind στην καλύτερη πιάνει Edge! Ας μην κοροϊδευόμαστε, δεν συμφέρει πια με τέτοιες τιμές. Αν θέλετε ίντερνετ εν κινήσει δεν αξιξει τον κόπο. Ακριβή πλέον για την κάλυψη που (δεν) παρέχει. Δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Το play later, μπορεί να ενεργοποιηθεί από το app, ξέρει κανείς ?

ΥΓ. Το τηλέφωνό ανήκει σε ηλικιωμένο και τα απλά γίνονται δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την wind μπορεί " Ενεργοποίηση της υπηρεσίας και ενημέρωση υπολοίπου παρέχεται μέσω του menu 1265 & μέσω του http://www.f2g.gr & myF2G app " αλλά εγώ δεν το βλέπω πουθενά στην εφαρμογή. Εκτός αν εμφανίζεται όταν τελειώνει ο χρόνος ομιλίας και το υπόλοιπο είναι κάτω του 1 ευρώ.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/f2g-pay-later/

 

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την wind μπορεί " Ενεργοποίηση της υπηρεσίας και ενημέρωση υπολοίπου παρέχεται μέσω του menu 1265 & μέσω του http://www.f2g.gr & myF2G app " αλλά εγώ δεν το βλέπω πουθενά στην εφαρμογή. Εκτός αν εμφανίζεται όταν τελειώνει ο χρόνος ομιλίας και το υπόλοιπο είναι κάτω του 1 ευρώ.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/f2g-pay-later/

 

 

Στάλθηκε από Tapatalk

ΣΙΓΟΥΡΑ, το pay later, ενεργοποιήται με οποιοδήποτε υπόλοιπο κάτω από τα 8,5€ που είναι το φθηνότερο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Με υπόλοιπο 2.37€ δοκίμασα μέσω του app να ενεργοποιήσω το #data1 πακέτο και δεν ενεργοποιήθηκε το pay later. Μετά δοκίμασα να ενεργοποιήσω το data more και μου πρότεινε pay later 100mb

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με υπόλοιπο 2.37€ δοκίμασα μέσω του app να ενεργοποιήσω το #data1 πακέτο και δεν ενεργοποιήθηκε το pay later. Μετά δοκίμασα να ενεργοποιήσω το data more και μου πρότεινε pay later 100mb

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΑΡΑ, η όλη διαδικασία γίνεται και ΜΟΝΟ από το app ?

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα μουτρα τους τα εκαναν. Γνωριζεις τι χρειαζεται για μεταφορα σε αλλη εταιρια?

 

Μην πας να κάνεις τη μεταφορά τελευταία στιγμή .

Σε όλες τις εταιρείες "δεν υπάρχουν κάρτες sim" εδώ και μήνες. Το γνωστό κόλπο για να μην αλλάξουμε μαντρί.

Αν δε σε ενδιαφέρει να κρατήσεις το νούμερο καλύτερα να πάρεις μια νέα καρτούλα.

Αν θέλεις οπωσδήποτε τον ίδιο αριθμό, πήγαινε σε αρκετά καταστήματα ώσπου να βρεις κάρτα ή δοκίμασε με ηλεκτρονική αίτηση (δεν ξέρω πως γίνετε).

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει (και καλά) κάρτα sim για φορητότητα. Εγώ πήρα καινούργιο νουμεράκι στην άλλη εταιρία και κράτησα της Wind για εφεδρικό. Κυρίως για να με παίρνουν δηλαδή και βάζω μια στο τόσο μονάδες να μη μπλοκάρουν τις εισερχόμενες. Με ένα dual sim ξενοιάζεις και δεν κάθεσαι να σκας για κανέναν τους.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πόσους μήνες μπορώ να δέχομαι εισερχόμενες; Εντάξει τώρα έβαλα και για να δοκιμάσω πάλι το 4G αλλά έτσι όπως πιάνει δεν καίγομαι να χρησιμοποιώ τη Wind για data.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο σε ευρώ του f2g μου έληγε στις 22/5. Δεν έκανα ανανέωση. Μπαίνω τώρα στο f2g app και βλέπω ημερομηνία λήξης 13/7/2019. Τι δωράκι είναι αυτό; Ή bug είναι; Συμβαίνει και σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα μου ήρθε το εξής μήνυμα:

Είσαι ένας από τους f2go τυχερούς. Τώρα μπορείς να έχεις 1500 λεπτά προς όλους και 2gb εντός Ελλάδας για 25 μέρες με μόνο 10 ευρώ, στέλνοντας 2000 στο 1264 ή μέσα από την εφαρμογή myf2go app. Μήπως γνωρίζει κάποιος εαν είναι μόνιμο;

Link to comment
Share on other sites

Μονιμο είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το υπόλοιπο σε ευρώ του f2g μου έληγε στις 22/5. Δεν έκανα ανανέωση. Μπαίνω τώρα στο f2g app και βλέπω ημερομηνία λήξης 13/7/2019. Τι δωράκι είναι αυτό; Ή bug είναι; Συμβαίνει και σε άλλον;

 

Αλλαξε κατι στο υπόλοιπο σου? Ειχες ζητήσει κάποια επιστροφή χρημάτων, διόρθωση χρεώσεων κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τους είχα στείλει ένα mail πριν κάνα 2μηνο αλλά δεν περίμενα να μου το ενεργοποιησουν. Ευχαριστώ! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το υπόλοιπο σε ευρώ του f2g μου έληγε στις 22/5. Δεν έκανα ανανέωση. Μπαίνω τώρα στο f2g app και βλέπω ημερομηνία λήξης 13/7/2019. Τι δωράκι είναι αυτό; Ή bug είναι; Συμβαίνει και σε άλλον;

 

Σχετικά με το υπόλοιπο εμένα μου έληξε στις 08/05/19 αλλά μου έχει μείνει ακόμα 0,01 ευρώ και τώρα γράφει λήξη 13/07/19

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το υπόλοιπο εμένα μου έληξε στις 08/05/19 αλλά μου έχει μείνει ακόμα 0,01 ευρώ και τώρα γράφει λήξη 13/07/19

Κάτι συνέβη λοιπόν στα συστήματα.

Και μου ήρθε κι εμένα αυτό το SMS με τα 1500' και 2GB με 10€. Μήπως αυτά τα δύο σχετίζονται;

Πάντως μου ήρθε σε πολύ σωστή στιγμή καθώς είχα αρκετό υπόλοιπο για να αγοράσω πακέτο αλλά έπρεπε να κάνω ανανέωση για να παρατείνω την διάρκεια ισχύος του υπολοίπου μου.

Και όχι, δεν περίμενα επιστροφή χρημάτων. Αλλά δεν ξέρω αν τυχόν άλλαξε το υπόλοιπο μου κατά μερικά σεντς, δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα σεντς είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχισει σιγά σιγά η υποστήριξη volte,ρίξτε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του αντίστοιχου topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471482

Ειδικά οι κάτοχοι συσκευών huawei θα ήταν χρήσιμο να δώσουν εκεί κάποια σχετική αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σας παραθέτω τον προβληματισμό μου κ θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω δύο φοιτητικά. Ένα εγώ ένα της γυναίκας μου. Εδώ και αρκετό καιρό έχω χαμένες κλήσεις,με παίρναν και έδειχνε κλειστό ενώ έχω φουλ 4g,με παίρναν και λένε δεν το σήκωνες ενώ δεν είχα καν κλήσεις. Τα φοιτητικά τα έχω κανά 5αρι χρόνια περίπου. Η συσκευή μου είναι ένα mi A1,αλλά και σε Google pixel το ίδιο παθαίνω.

Στης γυναίκας το φοιτητικό δεν κάνει τίποτα από αυτά.

Χτες μιλούσα με έναν φίλο που είχε δύο φοιτητικά όπως εγώ, ίδια χρόνια. Τα ίδια μου ανέφερε και αυτός στα δύο νούμερα του με συσκευές πιο τούμπανο. Επίσης μου είπε ότι και φίλος του πάλι με φοιτητικό και συσκευή iPhone, είχε τα ίδια θέματα με χαμένες κλήσεις.

Ο φίλος μου γύρισε και τα δύο του φοιτητικά σε καρτοσυμβολαιο και από τότε (με τις ίδιες συσκευές φυσικά) το πρόβλημά εξαφανίστηκε.

Άτυπα καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι υποβαθμίζουν τα φοιτητικά για να σε σπρώξουν σε συμβόλαιο. Λέω άτυπα,μην πέσετε να με φάτε φιλτατοι.

Εγώ όπως σας είπα έχω σοβαρό θέμα η γυναίκα μου όχι.

Η ερώτηση μου προς όλους με φοιτητικό είναι αν έχετε κι εσείς χαμένες κλήσεις ή dropped calls.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το OPPO R9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σας παραθέτω τον προβληματισμό μου κ θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω δύο φοιτητικά. Ένα εγώ ένα της γυναίκας μου. Εδώ και αρκετό καιρό έχω χαμένες κλήσεις,με παίρναν και έδειχνε κλειστό ενώ έχω φουλ 4g,με παίρναν και λένε δεν το σήκωνες ενώ δεν είχα καν κλήσεις. Τα φοιτητικά τα έχω κανά 5αρι χρόνια περίπου. Η συσκευή μου είναι ένα mi A1,αλλά και σε Google pixel το ίδιο παθαίνω.

Στης γυναίκας το φοιτητικό δεν κάνει τίποτα από αυτά.

Χτες μιλούσα με έναν φίλο που είχε δύο φοιτητικά όπως εγώ, ίδια χρόνια. Τα ίδια μου ανέφερε και αυτός στα δύο νούμερα του με συσκευές πιο τούμπανο. Επίσης μου είπε ότι και φίλος του πάλι με φοιτητικό και συσκευή iPhone, είχε τα ίδια θέματα με χαμένες κλήσεις.

Ο φίλος μου γύρισε και τα δύο του φοιτητικά σε καρτοσυμβολαιο και από τότε (με τις ίδιες συσκευές φυσικά) το πρόβλημά εξαφανίστηκε.

Άτυπα καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι υποβαθμίζουν τα φοιτητικά για να σε σπρώξουν σε συμβόλαιο. Λέω άτυπα,μην πέσετε να με φάτε φιλτατοι.

Εγώ όπως σας είπα έχω σοβαρό θέμα η γυναίκα μου όχι.

Η ερώτηση μου προς όλους με φοιτητικό είναι αν έχετε κι εσείς χαμένες κλήσεις ή dropped calls.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το OPPO R9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημέρα για εμένα κανε το εξής κλείδωσε το κινητό στο 2g και δες άμα έχεις πρόβλημα. και ανοίγε το 3g 4g μόνο όταν μπαίνεις στο ίντερνετ αλλιώς. κλείδωσε το κινητό να δουλεύει μόνο στο στην διπλή λειτουργία. ίσως άμα είναι 4g να κολλάει η αλλαγή σε 3g κατα την διάρκεια της κλήσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...