Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Αγόρασα μια κάρτα f2Go από κατάστημα wind και το κόστος ήταν 10 ευρώ.

 

Με αυτά τα λεφτά πήρα 400 λεπτά και 40 sms προς όλους 400 λεπτά και 400 sms προς wind/Q και 1.5 Gb internet.

 

Η ερώτηση είναι υπάρχει σαν πρόγραμμα αυτό γιατί στην εφαρμογή δεν το βλέπω ή ήταν επειδή ήταν πρώτη ενεργοποίηση.

 

Υπάρχει περίπτωση να το δίνουν μόνο σε κατάστημα;

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Αγόρασα μια κάρτα f2Go από κατάστημα wind και το κόστος ήταν 10 ευρώ.

 

Με αυτά τα λεφτά πήρα 400 λεπτά και 40 sms προς όλους 400 λεπτά και 400 sms προς wind/Q και 1.5 Gb internet.

 

Η ερώτηση είναι υπάρχει σαν πρόγραμμα αυτό γιατί στην εφαρμογή δεν το βλέπω ή ήταν επειδή ήταν πρώτη ενεργοποίηση.

 

Υπάρχει περίπτωση να το δίνουν μόνο σε κατάστημα;

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Talk to all & data νομίζω ότι είναι , έχει 500mb αυτό και το 1giga το πήρες από την ανανέωση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Ευαίσθητη" ερώτηση για λίγο ψαγμένους: έχει επικοινωνήσει κανείς τελευταία με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω τρίτου παρόχου?(viber out, ή άλλο voip) ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω ώστε να απενεργοποιώ την προσφορά με 10€ που δίνει 300λ και 500μβ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με sms .. ΟΧΙ στο 1237

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Αυτό είναι για αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου. Εγώ θέλω να κόψω το μπόνους ανανέωσης.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το free2talk που χρεώνεται ανά 4 μήνες 10 ευρώ;

Μέσα από τη εφαρμογή το γυρίζεις σε free2surf , που σου δίνει data χωρίς καμμία χρέωση.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το free2talk που χρεώνεται ανά 4 μήνες 10 ευρώ;

Μέσα από τη εφαρμογή το γυρίζεις σε free2surf , που σου δίνει data χωρίς καμμία χρέωση.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Δεν το ήξερα για δεδομένα χωρίς χρέωση. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

"Ευαίσθητη" ερώτηση για λίγο ψαγμένους: έχει επικοινωνήσει κανείς τελευταία με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω τρίτου παρόχου?(viber out, ή άλλο voip) ?

νομίζω οτι σε προσπάθεια που έκανα ίσως πριν ένα δυο μήνες δεν μπόρεσα να πραγματοποιήσω την κλήση γιατί μου εβγαζε κάποιο μύνημα.

Αυτό με voip και με διάφορα caller ID από ευρωπαϊκές χώρες και κλήση στο κλασικό κινητό που καλούμε τόσα χρόνια αντι για το 1260

Αν δεν κάνω λάθος μου έτυχε κάτι τέτοιο και δεν το είδα στον ύπνο μου.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με telz (και καποιες φορες πιο παλια με viber out) βγαίνει κανονικα προς το κινητό αυτό. Σήμερα όμως παρατήρησα οτι εκτος της χρέωσης της κλήσης στον voip λογαριασμό,μου έφαγε και 0.25 από το υπόλοιπο λες και κάλεσα κανονικά από το τηλέφωνο. Πιθανολογω οτι επειδή το caller id ήταν το κινητο μου έφαγα κανονικά και τη χρέωση. Πριν δεν γινόταν.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που είπες για το 0,25

Το παρακολουθείς και μας λες και αυριο τι γίνεται?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Να το παρακολουθήσω,αλλά τι μπορεί να αλλάξει αύριο?

 

 

Ναι σωστά, όταν ξαναπάρεις....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πακέτο data#2 και την 7εβδομη ημέρα ενεργοποίησα το giga button. Στο app ΔΕΝ έγραφε ποτέ λήγουν τα MB. Ανανέωσα ΣΗΜΕΡΑ με βάση πότε έβαλα το data#2 (το κινητό βρίσκεται σε άλλη πόλη και βάζω πακέτα μέσω app) και διαπιστωνω ότι υπολόγισε 30 από τη ημέρα που ενεργοποίησα το giga button!

Κερδισμένος είμαι, αλλά τελικά τι ισχύει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενεργοποίησα το data#2 και το giga button και πήρα 3g. Ποιο και καλά ξοδεύεται πρώτο, δηλαδή αν στις 30 ημέρες έχω 1G, πάει rollover ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε. Είχα βάλει το.πακέτο 2GB και 400 λεπτά προς Ρουμανία πριν λίγες μέρες στα 6 ευρώ και μου έρχεται μήνυμα πριν λίγο ότι μόλις τα κατανάλωσα ενώ δεν είχα καταναλώσει σχεδόν τίποτα. Τεσπά έστειλα πάλι sms και.πηρα αλλά 2 GB. Αυτό που δε γουστάρω είναι ότι θα τσιμπήσουν και 1,2 ευρώ ποσό είναι για χρήση εκτός πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου έρθει μήνυμα αύριο. Επειδή αγόρασες πακέτο σήμερα. Είναι τρύπα του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έκανα ανανέωση 10€ μέσω paypal στο myf2g.gr και μου απέδωσε κανονικά τα bonus (300’ προς όλους & 500ΜΒ) αφαιρώντας μου ταυτόχρονα το τετραμηνιαίο τέλος ενεργοποίησης της προσφοράς free2talk. Εγώ δεν ήθελα να συμβεί αυτό αλλιώς θα ανανέωνα με 10€. Ήθελα να κάνω μια απλή ανανέωση ώστε με το υπόλοιπο (της ανανέωσης + αυτό που ήδη είχα) να αγόραζα ένα combo πακέτο με 8.50€.

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να ζητήσω διόρθωση του λάθους?:!::blink:

 

Συγκεκριμένα, αναφέρεται στην σχετική ανακοίνωση της Wind:

"Επίσης, ανακοινώνονται οι παρακάτω μεταβολές για συνδρομητές καρτοκινητής:

 

2. Επιπρόσθετα ανακοινώνεται η από 10 Ιουνίου 2019 εμπορική διάθεση νέας υπηρεσίας αυτόματης ενεργοποίησης πακέτου, η οποία θα είναι διαθέσιμη σε υφιστάμενους και νέους συνδρομητές F2G:

Η αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου θα πραγματοποιείται στην πρώτη ανανέωση από 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα και θα αφαιρείται το αντίστοιχο κόστος ενεργοποίησης 10€ από το υπόλοιπο του συνδρομητή, εφόσον αυτό επαρκεί. Αν το υπόλοιπο του συνδρομητή δεν επαρκεί, το πακέτο θα ενεργοποιείται στην επόμενη ανανέωση του συνδρομητή και εφόσον υπάρχει το διαθέσιμο υπόλοιπο."

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να πληρώνεις το τέλος των 10 ευρώ μπορείς από το App να μετατρέψεις το free to talk σε free to surf.

Έτσι δεν θα σου κρατήσει ξανά τετραμηνιαία συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να πληρώνεις το τέλος των 10 ευρώ μπορείς από το App να μετατρέψεις το free to talk σε free to surf.

Έτσι δεν θα σου κρατήσει ξανά τετραμηνιαία συνδρομή.

 

Οκ Βασίλειε, σ’ ευχαριστώ!

 

Λαθος ανακοίνωση εχει παρατεθει. Αυτη δεν αφορά το free2talk.

 

Ναι, έχεις δίκιο, τώρα το πρόσεξα...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...