Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι έγινε ρε παιδιά στην Wind

τα πακέτα έχουν λεφτά προς όλους και άλλα πακέτα έχουν προς όλους και προς EU?

 

Δηλαδή για τηλεφωνούμε εξωτερικό ή για να τηλεφωνούμε από το εξωτερικό στην Ελλάδα

Τι είναι τα προς όλους και EU?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά βγαίνουν στο αππ και άλλα στο web

Για τα roll over

Οταν ανανεώνεις είναι πάντα το ίδιο πακέτο?

Αν θέλεις άλλο που έχει ρολλ οβερ θα στα κρατήσει?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά στην Wind

 

τα πακέτα έχουν λεφτά προς όλους και άλλα πακέτα έχουν προς όλους και προς EU?

 

 

 

Δηλαδή για τηλεφωνούμε εξωτερικό ή για να τηλεφωνούμε από το εξωτερικό στην Ελλάδα

 

Τι είναι τα προς όλους και EU?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά βγαίνουν στο αππ και άλλα στο web

 

Για τα roll over

 

Οταν ανανεώνεις είναι πάντα το ίδιο πακέτο?

 

Αν θέλεις άλλο που έχει ρολλ οβερ θα στα κρατήσει?

 

1) τα λεπτά προς όλους είναι για κινητά και σταθερά Ελλάδος. Τα λεπτά προς EU είναι προς κινητά και σταθερά ευρωπαϊκής Ένωσης. Όταν είσαι στην ευρωπαϊκή ενωση, τα λεπτά προς όλους από τα πακέτα που έχεις χρησιμοποιούνται για κλήσεις προς όλη την Ε.Ε. χωρίς επιπλέον χρέωση.

2) Rollover κάνεις μόνο στα ΜΒ και από όσο θυμάμαι είναι με το ίδιο πακέτο. Αν έχεις ενεργό το Giga Button και κάνεις ανανέωση το ίδιο πακέτο χωρίς το Giga Button, τότε μεταφέρονται μόνο τα ΜΒ από το πακέτο που ενεργοποιησες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

αρα ειναι πολύ δύσκολο ένα μήνα να πάρεις ένα άλλο πακέτο γιατί θα χάσεις τα γιγα που έχεις μαζέψει...

Αυτό πως θα το μάθουμε?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω το data#2 με giga button, ποιο καταναλώνεται πρώτο ? Δηλαδή, αν μου μείνει στις 30 ημέρες υπόλοιπο 1G και ανανεώσω μεταφέρεται ?
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω το data#2 με giga button, ποιο καταναλώνεται πρώτο ? Δηλαδή, αν μου μείνει στις 30 ημέρες υπόλοιπο 1G και ανανεώσω μεταφέρεται ?
Με την ενεργοποίηση για παράδειγμα ενός πακετου χ, παίρνεις 1,2GB και με το Giga Button παίρνεις ακόμα 1,2GB. Αν έχεις καταναλώσει συνολικά 1,4GB, μένει 1GB από το βασικό πακέτο (καταναλώνεται πρώτα το Giga Button, άσχετα που τα δείχνει σαν 1 πακέτο) και ενεργοποιήσεις ξανά το πακέτο Χ τότε θα μεταφερθει το 1GB του πακέτου από τον προηγούμενο μήνα. Αν είχες και υπολειπόμενα ΜΒ από το Giga Button και ενεργοποιουσες ξανά το Button θα μεταφερόντουσαν και αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Με την ενεργοποίηση για παράδειγμα ενός πακετου χ, παίρνεις 1,2GB και με το Giga Button παίρνεις ακόμα 1,2GB. Αν έχεις καταναλώσει συνολικά 1,4GB, μένει 1GB από το βασικό πακέτο (καταναλώνεται πρώτα το Giga Button, άσχετα που τα δείχνει σαν 1 πακέτο) και ενεργοποιήσεις ξανά το πακέτο Χ τότε θα μεταφερθει το 1GB του πακέτου από τον προηγούμενο μήνα. Αν είχες και υπολειπόμενα ΜΒ από το Giga Button και ενεργοποιουσες ξανά το Button θα μεταφερόντουσαν και αυτά.

 

Ωραίο, αυτό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το κινητό κατέβαζε ενημερώσεις χωρίς να το καταλάβω και μόλις μου ήρθε μήνυμα sms ότι απομένουν 50mb έκλεισα αμέσως τα δεδομένα προφανώς όμως το μήνυμα ήρθε καθυστερημένα και με χρέωσε γύρω στα 7 ευρώ μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό ;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το κινητό κατέβαζε ενημερώσεις χωρίς να το καταλάβω και μόλις μου ήρθε μήνυμα sms ότι απομένουν 50mb έκλεισα αμέσως τα δεδομένα προφανώς όμως το μήνυμα ήρθε καθυστερημένα και με χρέωσε γύρω στα 7 ευρώ μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό ;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Ναι, μπορείς να ρυθμίσεις το κινητό σου να κάνει τις ενημερώσεις μόνο όταν είναι συνδεδεμένο με WiFi και όχι μέσω κινητής τηλεφωνίας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω 10€ σε f2g μπαίνουν 8,92€ ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

8,63 μπαινουν.

Σε ευχαριστώ πολύ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε....

 

Συγγενής μου παίρνει το φοιτητικό έχει μέσα 1.43€ με αυτή την ανανέωση που θα κάνει συμπληρώνει και 300 πόντους στο win club άρα θα μπορεί να πάρει 8€

 

Η ερώτηση είναι πόσα λεφτά πρέπει να βάλει σε αυτή την ανανέωση

 

Για να έχει και πάνω από 2€ μέσα + τα 8€ από το win club για να μπορεί να πάρει και τον άλλο μήνα το φοιτητικό...?

 

Απαντήστε όσο πιο άμεσα μπορείτε

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει 13 ευρώ θα του μείνουν μέσα 11. 31 +1.43 + 8 = 20.74

Αρα μπορεί να αγοράσει το φοιτητικό και τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα*WIN CLUB*είναι ένα πρόγραμμα ανταμοιβής των πελατών καρτοκινητής τηλεφωνίας της WIND.

 

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, ο κάτοχος καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND συλλέγει πόντους WIN CLUB, οι οποίοι αντιστοιχούν σε διάφορα δώρα όπως δωρεάν χρόνος ομιλίας, δωρεάν συσκευές κινητής τηλεφωνίας κ.λ.π.

 

Μπορείς να γίνει μέλος ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες του*1263*ή με δωρεάν κενό SMS στο*19088

 

Για ενημέρωση πόντων πόντους δηλαδή που έχεις συγκεντρώσει καθώς και για την ημερομηνία λήξης τους μπορείς να ενημερωθείς με μια δωρεάν κλήση στο*1263*ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες ή στέλνοντας κενό SMS στο*19098

 

Άμεσα με την εγγραφή κερδίζεις 50 πόντους.

 

Για κάθε 1€ χρόνου ομιλίας που ανανεώνεις κερδίζεις 2 πόντους.

 

Για κάθε MMS κερδίζεις 2 πόντους.

 

Για κάθε χρόνο που είσαι μέλος στο Club κερδίζεις 30 πόντους.

 

Οι πόντοι*έχουν διάρκεια 2 έτη. Για τους πόντους που πρόκειται να λήξουν τον επόμενο μήνα, ενημερώνεσαι με SMS

Link to comment
Share on other sites

* 300 πόντοι - 8 ευρώ Δωρεάν χρόνο ομιλίας.

 

* 700 πόντοι - 25 ευρώ Δωρεάν χρόνο ομιλίας.

 

* 1.300 πόντοι - 60 ευρώ Δωρεάν χρόνο ομιλίας.

 

* 2.500 πόντοι - 150 ευρώ Δωρεάν χρόνο ομιλίας.

 

* 4.000 πόντοι - 275 ευρώ Δωρεάν χρόνο ομιλίας.

 

* 6.500 πόντοι - 600 ευρώ Δωρεάν χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολλή ώρα δεν μπορώ να ανανεώσω μέσω της εφαρμογής ή και του site, λόγω εργασιών συντήρησης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση λειτουργεί κανονικα σε μένα, με πάει μέχρι το σημείο για να διαλέξω κάρτα. Δεν έκανα πληρωμή, αλλά δεν βγάζει κάποιο σφαλμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με την ανανέωση χρόνου ομιλίας από την εφαρμογή και από το Web. Προχωράει κανονικά μέχρι την εισαγωγή των στοιχείων της κάρτας και μετά η συναλλαγή απορρίπτεται με σχετικό μήνυμα.

 

Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές κάρτες σε mobile app και web, καμία διαφορά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με την ανανέωση χρόνου ομιλίας από την εφαρμογή και από το Web. Προχωράει κανονικά μέχρι την εισαγωγή των στοιχείων της κάρτας και μετά η συναλλαγή απορρίπτεται με σχετικό μήνυμα.

 

Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές κάρτες σε mobile app και web, καμία διαφορά.

 

Το ίδιο και στην Q. Ανανέωση με κάρτα απορρίπτεται. Με paypal πέρασε με την ίδια καρτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σήμερα. Δεν προχωράει η ανανέωση, δεύτερη μέρα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σήμερα. Δεν προχωράει η ανανέωση, δεύτερη μέρα...

 

Δοκίμασε πληρωμή με paypal

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με την ανανέωση χρόνου ομιλίας από την εφαρμογή και από το Web. Προχωράει κανονικά μέχρι την εισαγωγή των στοιχείων της κάρτας και μετά η συναλλαγή απορρίπτεται με σχετικό μήνυμα.

 

Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές κάρτες σε mobile app και web, καμία διαφορά.

 

Μίλησα νωρίτερα με την εξυπηρέτηση πελατών: Έκαναν εργασίες αναβάθμισης/συντήρησης του συστήματος και ξεμπλόκαρε πριν από περίπου 1 ώρα. Ανανέωσα κανονικά μέσω web με κάρτα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...