Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως μπερδευτηκε στο τελος του ποστ που εγραψα οτι 2 μηνες ειναι το στανταρ. Απο το μηδενισμο εννοουσα.Συνολικα 4 μηνες απο την ανανεωση. Αλλα και παλι λεω οτι προς το παρόν δεν το εφαρμοζει αυστηρα ειδικα αν πρόκειται για αριθμο σχετικα παλιο,εχω νουμερο που εχει περασει τουλαχιστον 6-7 μηνες χωρις ανανέωση και εχει ακομα εισερχομενες.

 

Ακριβως,σε νουμερα απο το 2012,του 2014 και του 2016 εχουν εισερχομενες περαν του 4μηνου.

Αλλοι παντως φραζουν κανονικα,και ας ειναι παλιο νουμερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις

 

Ο αριθμός είναι στην wind από το 2014.

 

Έρχεται κάνα sms πριν την φραγή εισερχομένων ή θα μας βαραν στο δρόμο οι φίλοι και οι γνωστοί ?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει έναν αριθμό με τα 300' προς όλους με 10€(τα χρήματα μένουν στην κάρτα) το 2012.Τοτε σχολείο ακόμα,έκανα την επανάσταση ενάντια σε όλους που είχαν Whats up για να κάνουν αναπάντητες ο ένας στον άλλον και ένιωσα ότι μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος επιτέλους,τότε που δεν υπήρχε καν πακέτο προς όλους στο Whats up Αναγκάστηκα να κρατησω σαν 2ο αριθμό το Wu γιατί πολλοί δεν είχαν ούτε για αναπάντητη.3 χρόνια αργότερα μου στείλανε μήνυμα και το προνομιακό πακέτο.Εβαλα και στο σπίτι της γιαγιάς μου Wind και πήρα και τα 120' κάθε μήνα προς όλους.Έκανα υπομονή (λογω εξαιρετικών προσφορών)για το σήμα (στα Τρίκαλα δεν ήρθε και νωρίς το 4G και το αναβαθμισμενο 3G).Τώρα πια δεν μπορώ να το συντηρώ.Η προσφορά με τα 300' από τον Ιανουάριο του 2019 θα κρατάει 8€ τέλος κάθε 4μηνο,το πακέτο με τα 1500' θα πάει στα 10€ και αναγκαστικά το έχω αφήσει στην άκρη πια...Θα μου πεις ποιον ενδιαφέρουν όλα αυτά ρε μεγάλε,σε δημόσιο φόρουμ μπήκες να πεις τον πόνο σου;Ναι ίσως μπήκα να πω τον πόνο μου,αλλά έχει αλλάξει τόσο η κατάσταση ρε παιδιά και δεν το περίμενα.......Σορρυ για το μεγάλο κείμενο. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά, εχω ελαττώσει στο ελάχιστο την τηλεφωνική επικοινωνία και ας εχω και την ειδική προσφορά στο νούμερο μου.

 

Εξυπηρετούμε πλήρως απο τα 120 λεπτά και το 1GB internet του δώρου απο την σταθερή.

 

Οπότε αρκούμαι στο να δίνω 5 ευρω κάθε 2 μήνες για ανανέωση υπολοίπου.

 

Το κακό είναι ότι μαζεύονται λεφτά στην κάρτα χωρίς άμεσο τρόπο κατανάλωσης.

 

Μια φορά τον χρόνο ( αν ) στις καλοκαιρινές διακοπές ενεργοποιω κανενα Data πακέτο.

 

Ας πρόσεχαν εκει στην Windαρα !!!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε τέτοια θα πετσοκοψουν και αυτα από το σταθερό οι γαλαντομοι.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε τέτοια θα πετσοκοψουν και αυτα από το σταθερό οι γαλαντομοι.
Σάμπως δεν τα ξέρουν ή δεν τα βλέπουν ;;

 

Ζούμε και χωρίς κινητό όπως όταν ήμασταν μικροί ...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως ενεργοποιούμε φραγή εισερχομένων χωρις αυτός που καλει να ακούει οτι έχουμε φραγή, αλλα μονο το απλο μήνυμα "η κλήση σας προωθείται?"

Link to comment
Share on other sites

Οταν ακούγεται το μήνυμα αυτο σημαίνει οτι συνδεεται με τον τηλεφωνητη. Δεν ξερω αν μπορεις να εχεις και φραγη και τηλεφωνητη.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 300' από τον Ιανουάριο του 2019 θα κρατάει 8€ τέλος κάθε 4μηνο

Σοβαρα ισχυει αυτο που λες; Αν ναι ειναι απιστευτη κοροιδια. Δλδ θα θελουν 24€ το χρονο;;;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ισχυει αυτο που λες; Αν ναι ειναι απιστευτη κοροιδια. Δλδ θα θελουν 24€ το χρονο;;;

 

Δυστυχώς..

 

 

"Από 1 Ιανουαρίου 2019, για τους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που είναι εγγεγραμμένοι στο μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk, τροποποιείται το εξαμηνιαίο τέλος ανανέωσης της προσφοράς που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, ενώ παράλληλα η αξία της ανανέωσης παραμένει στο υπόλοιπο του συνδρομητή. Συγκεκριμένα, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 8€ θα αποδίδει την στιγμή της καταβολής του, αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες, ενώ θα εφαρμόζεται αυτόματα μια φορά ανά ημερολογιακό τετράμηνο στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 10€ και άνω.

 

Για τις ανάγκες των ανωτέρω αλλαγών, τα ημερολογιακά τετράμηνα ορίζονται ως ακολούθως: 1ο Τετράμηνο: Ιανουάριος – Απρίλιος, 2ο Τετράμηνο: Μάιος – Αύγουστος, 3ο Τετράμηνο: Σεπτέμβριος – Δεκέμβριος. Το τέλος ανανέωσης την υπηρεσίας παραμένει αμετάβλητο στα 8€."

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ισχυει αυτο που λες; Αν ναι ειναι απιστευτη κοροιδια. Δλδ θα θελουν 24€ το χρονο;;;

 

Ναι,καλυτερα να το κανεις 500MB να δινει παρα τα 300'.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ισχυει αυτο που λες; Αν ναι ειναι απιστευτη κοροιδια. Δλδ θα θελουν 24€ το χρονο;;;

 

Ευτυχώς όμως μπορείς να το κόψεις και να το κάνεις από Free talk σε Free Surf.

Οπότε θα γλυτώσεις και από την "απίστευτη κοροϊδία"

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όμως μπορείς να το κόψεις και να το κάνεις από Free talk σε Free Surf.

Οπότε θα γλυτώσεις και από την "απίστευτη κοροϊδία"

 

Επειδη ο γραπτος λογος παρερμηνευεται το εγραψες ειρωνικα; γιατι σε μια sim που εχει η μανα μου ισα ισα για να κανει αναπαντητη ειναι απιστευτη κοροιδια να δινει 24 ευρω το χρονο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο γραπτος λογος παρερμηνευεται το εγραψες ειρωνικα; γιατι σε μια sim που εχει η μανα μου ισα ισα για να κανει αναπαντητη ειναι απιστευτη κοροιδια να δινει 24 ευρω το χρονο

 

αν ειναι ετσι, ανανεωνεις με 5 ευρω και αποφευγεις τα 24 τον χρονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο γραπτος λογος παρερμηνευεται το εγραψες ειρωνικα; γιατι σε μια sim που εχει η μανα μου ισα ισα για να κανει αναπαντητη ειναι απιστευτη κοροιδια να δινει 24 ευρω το χρονο

 

Δηλαδή έχεις μία κάρτα που σου δινει 300 λεπτά τον μήνα με την ανανέωση και δεν μιλάς αλλά κάνεις αναπάντητες.

Και μετά λές οτι ο δικός μου λόγος είναι ειρωνικός.

Ειρωνεία είναι όταν.εννοεις άλλα από αυτά που λες.

Εγώ αυτά που λέω αυτά εννοώ. Με μια αλλαγή σε free surf δεν θα ξαναπληρώσεις για κάτι που δεν χρησιμοποιείς .

Link to comment
Share on other sites

Δλδ βασιλειε ειναι λογικο να βαζει καθε μηνα καρτα μηπως και χρειαστει να παρει απο το κινητο 1-:2 φγορες το μηνα. Και συνηθως ληγουν και χανει και τα χρηματα. Οποτε μην πετας αμεσως την εξυπναδα και σκεψου οτι δεν χρησιμοποιουν ολοι οι ανθρωποι το ιδιο το κινητο. Εμενα δεν μου φτανουν ουτε τα 300 για μισο μηνα. Οι ηλικιωμενοι συνηθως εχουν ενα κινητο για ωρα αναγκης, οχι για να μιλανε και να τους τραβανε 24€ το χρονο νταβατζιλικι

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν ειναι ετσι, ανανεωνεις με 5 ευρω και αποφευγεις τα 24 τον χρονο

 

Αν τα αποφευγω με 5ευρη ανανεωση αυτο θα κανω. Η' θα το κανω free to surf που προτεινε ο συμφορουμιτης. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τώρα πια για να έχουμε ένα κινητό έστω και για ώρα ανάγκης, είναι απαραίτητο να βάζουμε κάρτα κάθε δύο μήνες. Αλλά ειδικά για ηλικιωμένους μπορει κανείς να τους βρεί πολύ εύκολα και στο σταθερό.

Το τι είναι λογικό και τι όχι δεν το έκρινα, Υπάρχουν τόσες διαφορετικές λογικές ,

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεφτίλα η εταιρεία που είσαι πελάτης να μη σε σέβεται.

Η wind θέλει να κόψει το πολυδιαφημιζόμενο free talk. Δεν το κάνει ευθέως και επειδή δε μπορεί ή δε θέλει και σε εξωθεί στην έξοδο. Όποιος δε το μάθει θα πληρώνει σαν χαζός.

Όπως φουσκώνει τα ποσά των συμβολαίων σταθερής με χαζές δικαιολογίες. Όπως δεν μπορείς να καταργήσεις το internet εκτός πακέτων και σου διαλύει την κάρτα. Όπως έχεις ακριβώς χ €, αγοράζεις πακέτο χ € και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις γιατί ... δεν έχεις υπόλοιπο.

Μήν ανέχεστε άλλο να σας συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο. Κάντε πράξεις μήπως και αλλάξουν ρότα. Πήγα το σταθερό αλλού με 20,5 . Μου δώσαν καρτούλα 120 κ εκεί (αρκεί να το ζητήσεις) για να βολευτεί και ο πατέρας. Το ιντερνετ ποιο σταθερό. Η μαμά από q -->αλλού που έχει κλήσεις ανά δευτερόλεπτο για να αρκεί μια κάρτα 5€ για 3 μήνες.

Ετοιμάζομαι να την κάνω και εγώ το 2019. Και η κόρη μου φοιτητικό αλλού όταν γίνει φοιτήτρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι άλλοι στους οπαίους πήγες χρεώνουν για το ίδιο πακέτο 4,5 ευρώ τον μήνα , δηλαδή 54 ευρώ τον χρόνο.

Και τώρα μου λες να αντιδράσουμε πηγαίνοντας σε αυτούς.

Συγνώμη δεν θα πάρω,

Σε κανένα δίκτυο μετά τις 3 Σεπτέμβρη δεν φτάνουν 5 ευρώ για 3 μήνες. Απολύτως σε κανένα. Απλά ενημερώσου.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε πιο ακριβεις αν θες να έχεις και εξερχόμενες κλήσεις για το ελάχιστο πλέον πακέτο θες 5€ το μήνα αν σου φτάνει το πακέτο ομιλιας εκει που λέει ο φιλος. Για μόνο εισερχόμενες αν δε σε ενδιαφέρει να χαθεί το υπόλοιπο που θα χαθει στο δίμηνο, τότε αρκουν 5€ το 3μηνο πριν μπει φραγή.

Με απλά λόγια εκει που λέει ο φιλος απο 3/9 αν βάλει κάποιος 5€ πχ 4/9 μπορει να αγοράσει ενα πακέτο ομιλίας για ένα μήνα. Μετά που θα λήξει αυτό θα μπορει να έχει εισερχόμενες κλήσεις μέχρι 4/12 ενώ το υπόλοιπο κάπου 1.4€ που θα περισέψει θα λήξει στις 4/11

Link to comment
Share on other sites

Το free to surf τι σου δίνει και ποσό κάνει γιατί θέλω να το κόψω και εγώ το free2talk 300 λεπτά δεν αξίζει πλέον μεγάλη αύξηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις υπάρχουν αρκεί ο καθένας να ξέρει να χρησιμοποιεί σωστά τις υπηρεσίες. Τώρα για τους ηλικιωμένους (και όχι μόνο) για να έχουν ένα κινητό δεν νομίζω €30 το χρόνο (συμπεριλαμβανομένων φόρων) δηλαδή €2,5 το μήνα είναι ένα ποσό που αξίζει να το συζητάμε (και κάποιοι το αποκαλούνε κοροϊδία). Συγνώμη αλλά έλεος!
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν κάνει .... με τα αστεία πακέτα και συμβόλαια που υπάρχουν δυστυχώς. Edited by Vasileios
ρατσιστικό σχόλιο διαγράφηκε
Link to comment
Share on other sites

...6d4c128c8cc75b86d4b38381859560ae.jpg

Τελικά μετά από ενημέρωση εφαρμογής έγινε κανονικά η ανανέωση.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by VasilisSam
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κλείνω το κινητό ή το βάζω σε λειτουργία πτήσης και με καλέσει κάποιος ακούει το μήνυμα ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...