Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ενεργοποίησει το Best Friends που είναι για 3 μέρες, αν ενεργοποιήσω απόψε και το Data Weekend, ποιο θα καταναλωθεί πρώτα?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνει πρώτα από το best friends, τα έχω και τα δύο ενεργοποιημένα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ανανεωση χρονου ομιλιας 5€ σε wind freetogo νουμερο της γιαγιας μου,μεσω paypal ,με χρεωσαν 5,23€ και ειδα οτι ο χρονος ανανεωθηκε για μονο δυο μηνες!τι συνεβη;

 

Η ανανέωση χρόνου ομιλίας χρεώνεται επιπλέον 30 λεπτά και το υπόλοιπο ισχύει για 2 μήνες. Ισχύει εδώ και αρκετό καιρό .

 

Για δυό μήνες ισχύει πλέον ο χρόνος ομιλίας εξάλλου με 5 ευρώ αποκλείεται να την βγάλεις έστω και ένα μήνα.

Αλλά το 5,23 δεν μπορεί να συνέβει παρα μόνο αν έκανες μετατροπή από άλλο νόμισμα π.χ. δολάρια σε ευρώ...( ή αν ο πρωτεύων λογαριασμός σου είναι σε δολάρια)

Η ανανέωση που μπήκε στον λογαριασμό σου είναι μειωμένη κατά 0,30 ευρώ δηλαδή αντί για 4,46 έλαβες μόνο 4,16 λόγω της εφαρμογής χρέωσης 0,30 ευρώ ανά κάρτα ανανέωσης.

 

Οι άλλες εταιρίες ακολούθησαν το δίμηνο...ή μόνο η wind πρωτοτύπησε ?:mad:

 

και η κοκκινη ακολουθει εντος των ημερων. Οι αλλες 2 δεν εχουν ανακοινωσει κατι,αλλα αργα ή γρηγορα λογικα θα ακολουθησουν.

 

Στις 3/6/18 έκανα ανανέωση στο f2go και μου έδωσε ΜΟΝΌ για 2 μήνες ισχύ... Το κακό είναι ότι ναι είχε ανακοινωθεί από την wind όπως διάβασα εδώ μέσα αλλά έλεγε για ανανεώσεις μετά τις 13/6/18 ΔΥΣΤΥΧΏΣ όμως ποτέ δεν κρατάει το λόγο της και αν δεν είχα τα 120 δωρεάν του σταθερού θα το είχα στήλη που αυτό θα κάνω έτσι κι αλλιώς .... με ωθούν οι ίδιοι !!! Υπ όψιν ... 5 € ανανέωση έγινε μέσω της εφαρμογής και ναι μου αρκούν τα 5 € στο f2go2 γιατί το έχω για τα 120 δώρου και απλά έχω το νούμερο πολλά χρόνια !!

Edited by Vasileios
Στο παρόν νήμα μας ενδιαφέρουν τα καρτοκινητά της WIND, και μόνο αυτά.
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρει κανείς αν συνεχίζει να ισχύει το back2u του public ?

Ίσχύει κανονικά. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι έχεις κάνει τουλάχιστον 10€ ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες .

Link to comment
Share on other sites

Ίσχύει κανονικά. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι έχεις κάνει τουλάχιστον 10€ ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες .

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εξαφανίστηκε το τσατ με την εξυπηρέτηση πελατών από το f2go ή είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

εξαφανίστηκε το τσατ με την εξυπηρέτηση πελατών από το f2go ή είναι ιδέα μου;

 

Εδω και πάρα πολύ καιρό. Έχει κάτι μήνες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ξέρει κανείς αν συνεχίζει να ισχύει το back2u του public ?

 

τι ειναι ακριβως το back2u ? απο τα public ?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΠPOΣOXH: ΣE 5 MEPEΣ ΛHΓEI H ΔIAPKEIA IΣXYOΣ TOY XPONOY OMIΛIAΣ ΣAΣ KAI ΘA ΔIAΓPAΦEI TO ΔIAΘEΣIMO YΠOΛOIΠO ΣAΣ ΣE EYPΩ, ΛEΠTA, SMS KAI MB. ΓIA NA ΠAPATEINETE TH ΔIAPKEIA IΣXYOΣ, ANANEΩΣTE AMEΣA TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ.

 

Μου στάλθηκε αυτό το μήνυμα καμιά βδομάδα πρι. 1 Ιουνίου είχα πάρει πακέτο 2GB ίντερνετ με διάρκεια 30 μέρες. Για να μην πω πως με 3 ευρώ μου είχε δώσει μια προσφορά όπου κάθε πρώτη του μηνός για τους επόμενους 3 μήνες μου έβαζε 1GB.

Τώρα μπαίνω στην εφαρμογή να δω και δεν βλέπω τίποτα από MB.

Επειδή δεν ανανέωσα μου τρώει τα ΜΒ που έχω αγοράσει; Έστω κι αν είναι από προσφορά.

 

Το παρακάτω πχ το είχα πάρει 22 Μαΐου:

3GB INTERNET! ΠAPE TΩPA 3GB ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 1€! ΣTEIΛE 3 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA EΩΣ 22/05!

 

Παρ' όλα αυτά... 0GB

Και το μόνο σίγουρο είναι πως δεν τα μηδένισα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Μηδενισαν ολα επειδή δεν ανανέωσες...αφου αυτο ακριβώς εγραφε το μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δώσει σημασία γιατί είχα την εντύπωση πως από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι στις 22/5 και σου λέει πως έχεις διάρκεια χρήσης του συγκεκριμένου προϊόντος 30 ημέρες, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι περαιτέρω. Είχα μείνει με την εντύπωση πως μηδενίζει το χρηματικό υπόλοιπο σου και όχι τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ πακέτα.

Δεν λέω, λάθος μου που δεν έδωσα σημασία στο μήνυμα, αλλά θεωρούσα αυτονόητο όταν σου πουλήσει κάτι κάποιος και αυτό το κάτι έχει διάρκεια 30 μέρες, να κρατάει τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δώσει σημασία γιατί είχα την εντύπωση πως από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι στις 22/5 και σου λέει πως έχεις διάρκεια χρήσης του συγκεκριμένου προϊόντος 30 ημέρες, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι περαιτέρω. Είχα μείνει με την εντύπωση πως μηδενίζει το χρηματικό υπόλοιπο σου και όχι τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ πακέτα.

Δεν λέω, λάθος μου που δεν έδωσα σημασία στο μήνυμα, αλλά θεωρούσα αυτονόητο όταν σου πουλήσει κάτι κάποιος και αυτό το κάτι έχει διάρκεια 30 μέρες, να κρατάει τόσο...

Κανονικά αυτί δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό τι π@@@@@ είναι αυτές αφού αγοράζεις πακέτο για 30 θα έπρεπε να κρατάει 30 τι σχέση έχει το υπόλοιπο με το πακέτο πρέπει να ρίξουμε κράξιμο για αυτό παιδιά

 

 

Στο πράσινο βάτραχο είχα κάνει το ίδιο είχε μείνει υπόλοιπο 8cent από το πακέτο που είχα πάρει το υπόλοιπο έληγε 6/6 π. χ και το πακέτο στης 20/6

 

6/6 πήραν τα 8cent και το πακέτο στης 20/6 έληξε κανονικά

 

Όλοι η π@@@@@ του θέματος είναι ότι έτσι μικραίνει την διάρκεια ενός πακέτου που φυσικά δεν στο χάρισαν αλλά το πλήρωσες

 

 

Βομβαρδισμό στο 8005000200 και κράξιμο για αυτό το λόγο μην μας έχουν για μ@@@@@@

 

Φυσικά ξέρετε όλοι πως λέγεται αυτό... Κλεψία για να ξέρουμε τι λέμε για όλοι μια φορά μπράβο στην Wind με της π@@@@@@ της σιγά σιγά γεμίζει το μπλοκάκι μετά θα παρακαλάς για συνδρομητές Wind όταν θα σε πάρουν και οι πέτρες χαμπάρι

 

 

Ο Μ@@@@@ μια φορά πιάνεται δεν θα είναι πάντα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δώσει σημασία γιατί είχα την εντύπωση πως από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι στις 22/5 και σου λέει πως έχεις διάρκεια χρήσης του συγκεκριμένου προϊόντος 30 ημέρες, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι περαιτέρω. Είχα μείνει με την εντύπωση πως μηδενίζει το χρηματικό υπόλοιπο σου και όχι τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ πακέτα.

Δεν λέω, λάθος μου που δεν έδωσα σημασία στο μήνυμα, αλλά θεωρούσα αυτονόητο όταν σου πουλήσει κάτι κάποιος και αυτό το κάτι έχει διάρκεια 30 μέρες, να κρατάει τόσο...

 

Το μόνο που αγοράζεις στα καρτοκινητά είναι "χρόνος ομιλίας" ή "κάρτα" ή όπως αλλιώς λέμε αυτό το άυλο αγαθό που αποκτάμε όταν κάνουμε "ανανέωση χρόνου ομιλίας". Αυτό το αγαθό σου είναι διαθέσιμο για 2 μήνες καλώς ή κακώς. Το πώς θα αξιοποιήσεις αυτό το αγαθό μετατρέποντάς το σε υπηρεσίες ομιλίας ή SMS ή κίνηση δεδομένων είναι το μόνο που μπορείς να ελέγξεις μέχρι να λήξει.

 

Θα ήταν πιο ευγενικό από την εταιρία να μην μηδενίζει υπόλοιπα χρήσης, αλλά πάντως κλεψιά δεν το λες, ούτε κρυφή χρέωση. Ο όρος "αγορά πακέτου" είναι ανακριβής, αφού δεν αγόρασες τίποτα στις 22/5.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να σου μηδενίζουν το χρηματικό υπόλοιπο. Χτες μου ήρθε κι εμένα το μήνυμα για τις 5 μέρες. Να κόβουν χρόνο ομιλίας, sms η mb πάει στα κομμάτια, αλλά τα χρήματα που έχεις στο λογαριασμό; Έλεος!

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να σου μηδενίζουν το χρηματικό υπόλοιπο. Χτες μου ήρθε κι εμένα το μήνυμα για τις 5 μέρες. Να κόβουν χρόνο ομιλίας, sms η mb πάει στα κομμάτια, αλλά τα χρήματα που έχεις στο λογαριασμό; Έλεος!

 

Αυτό δεν συμβαίνει από ιδρύσεως (που λέει ο λόγος) των καρτοκινητών; Ή ήρθε η ώρα να ξεσπάσεις; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το να σου πάρουν το υπόλοιπο ξέρεις ότι όταν βάζεις κάρτα ότι θα λήξει στους δύο μήνες τώρα 3 παλιότερα

το να σου μηδενιζουν αγορασμένο πακέτο πριν ολοκληρωθούν η 30 μέρες φυσικά και είναι κλεψιά ο όρος χρήσης λέει 30μερες χρήση του πακέτου πως και γιατί συσχετίζεται με την λήξη του υπολοίπου σε χρήματα και γιατί δεν το κάνει καμία άλλοι πάρα μόνο ο άνεμος

 

 

Και στην τελική όταν σου μηδενιζουν τα αγορασμένα πακέτα παρανομούν για όπως είπα παραπάνω ο όρος χρήσης είναι 30 μερες

Εσύ μπορεί να γουστάρεις να το βάλεις μια ημέρα πριν λήξη το υπόλοιπο σε χρήματα δικά μας λεφτά είναι ότι γουστάρουμε τα κάνουμε

 

 

Τους κάλεσα και άκουσα βλακώδες απαντήσεις ετοιμάζω καταγγελία στην εεττ αυτό είναι παράνομο θα παρακαλούσα όποιον θέλει να κάνει το ίδιο παρανομούν 1000%

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν συμβαίνει από ιδρύσεως (που λέει ο λόγος) των καρτοκινητών; Ή ήρθε η ώρα να ξεσπάσεις; :blink:
Όταν με αναγκάζουν να βάλω μονάδες σε 2 μήνες έχοντας ήδη 10 ευρώ υπόλοιπο (όπως και πολλοί άλλοι) ναι θα ξεσπάσω. Ποιός ξέρει μπορεί να γίνει και στο μήνα μελλοντικά...είναι σωστό; Το γύρισα σε καρτοκινητό για να έχω κάποια άνεση αν δε βγαίνω τον ένα μήνα να πληρώνω τον άλλο. Αλλιώς αν ήταν θα κρατούσα το συμβόλαιο.

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

Όταν με αναγκάζουν να βάλω μονάδες σε 2 μήνες έχοντας ήδη 10 ευρώ υπόλοιπο (όπως και πολλοί άλλοι) ναι θα ξεσπάσω. Ποιός ξέρει μπορεί να γίνει και στο μήνα μελλοντικά...είναι σωστό; Το γύρισα σε καρτοκινητό για να έχω κάποια άνεση αν δε βγαίνω τον ένα μήνα να πληρώνω τον άλλο. Αλλιώς αν ήταν θα κρατούσα το συμβόλαιο.

Δυστυχώς την διαχείριση του καρτοκινητού την έκαναν πιο δύσκολη και με παγίδες. Παρόλα αυτά παραμένει φτηνότερο. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάλε το widget και κοίτα πότε λήγουν. Βάλε στο ημερολόγιό σου υπενθύμιση.

Ένα χαζό "κόλπο" που σκέφτηκα είναι να βάλω κάρτα 5€ μετά από ένα μήνα (και όχι 2 που βάζω τώρα) αλλά να υπολογίζω τις ανανεώσεις μου με την παλαιότερη (κατά ένα μήνα κάρτα). Να έχω στο μυαλό μου ότι η κάρτα λήγει αυτό το μήνα, ενώ λήγει τον επόμενο, και έτσι πάντα να είμαι (νοητικά :p) ένα μήνα "μπροστά" από την λήξη.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την διαχείριση του καρτοκινητού την έκαναν πιο δύσκολη και με παγίδες. Παρόλα αυτά παραμένει φτηνότερο. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάλε το widget και κοίτα πότε λήγουν. Βάλε στο ημερολόγιό σου υπενθύμιση.

Ένα χαζό "κόλπο" που σκέφτηκα είναι να βάλω κάρτα 5€ μετά από ένα μήνα (και όχι 2 που βάζω τώρα) αλλά να υπολογίζω τις ανανεώσεις μου με την παλαιότερη (κατά ένα μήνα κάρτα). Να έχω στο μυαλό μου ότι η κάρτα λήγει αυτό το μήνα, ενώ λήγει τον επόμενο, και έτσι πάντα να είμαι (νοητικά :p) ένα μήνα "μπροστά" από την λήξη.

 

Ετσι οπως τα εκαναν θελουν να μας κανουν να εχουμε ενα νουμερο ωστε να αυξησουν τα εσοδα.Πηραν χαμπαρι οτι ο κοσμος που εχει δικαρτο κινητο με 2 νουμερα μια βαζει μια δεν βαζει στο καθενα και τους χαλαει.Να ειχαν τουλαχιστον σημα παντου με αξιοπρεπεις ταχυτητες στο καραβι,στο βουνο,στο νησι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

θελω δευτερο νουμερο

ποια ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη την στιγμη για κινητα σταθερα προς ολους?

Edited by visualuser
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίσεις εταιρειών δεν ενδιαφέρουν κανένα νήμα για καμμία εταιρεία.

Τα σχετικά μηνύματα διαγράφονται αυθημερόν. μπορείται να συνεχίσετε στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...