Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έπαθα κι εγώ, έφαγαν τα μπινελίκια τους και πήρα το αμάξι από αυτούς. Για όσο θα είσαι εκεί να καλείς το 2109461333 με αστική χρέωση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σωστά!!!!αυτό είναι το νούμερο,αλλά δεν θυμόμουν ότι το είχα αποθηκεύσει

solved!!!!

Link to comment
Share on other sites

H wind που ευθύνεται στην όλη ιστορία;

 

Δεν θα έπρεπε σε τέτοιες περιπτώσεις αυτές οι κλήσεις να είναι δωρεάν? Η με κάποιο άλλο τρόπο να σου αφήνουν το περιθώριο να καλέσεις την φροντίδα ατυχήματος και την οδική βοήθεια.Δηλαδη εάν δεν έχεις υπόλοιπο στην κάρτα τι κάνεις ψάχνεις για άλλο κινητό ή να βρεις σταθερό. Πιστεύω πως εκείνη την στιγμή προεχουν αλλά πράγματα και αλλά πρέπει να κάνεις όχι να ψάχνεις τηλέφωνο να εξυπηρετηθείς. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι και οι ασφαλιστικές δεν έχουν ευθύνη στο κομμάτι το δικό τους. Ακουσαν και αυτοι τα δεοντα οπως τα άκουσέ και η wind που περιμενω επίσημη απαντηση γιατι τους στολισα δεόντως και αυτους

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε γιατί ή εγώ μπερδεύομαι ή εσύ. Το νούμερο που κάλεις είναι ιδιοκτησία της ασφαλιστικής, αυτή ευθύνεται για τις χρεώσεις. Ας έβαζε κανονικο δεκαψηφιο σταθερό ή κινητό που θα είχε τις στάνταρ χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το νούμερο της ασφαλιστικής ΔΕΝ είναι νούμερο πρωτης ανάγκης, όπως το 100, 166, 199 και πανευρωπαϊκό 112. Εάν γίνει ατύχημα, τα παραπανω νούμερα είναι δωρεάν. Το αυτοκίνητο δεν είναι αγαθό πρώτης ανάγκης, οπότε δεν υποχρεούται οι εταιρίες κινητής να προσφέρουν δωρεάν κλήσεις προς οδική βοήθεια και ασφαλιστική. Είναι καθαρά θέμα των ασφαλιστικών εταιριών εαν χρεώνεται ο άλλος ή οχι. Edited by survivorgr
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το νούμερο της ασφαλιστικής ΔΕΝ είναι νούμερο πρωτης ανάγκης, όπως το 100, 166, 199 και πανευρωπαϊκό 112. Εάν γίνει ατύχημα, τα παραπανω νούμερα είναι δωρεάν. Το αυτοκίνητο δεν είναι αγαθό πρώτης ανάγκης, οπότε δεν υποχρεούται οι εταιρίες κινητής να προσφέρουν δωρεάν κλήσεις προς οδική βοήθεια και ασφαλιστική. Είναι καθαρά θέμα των ασφαλιστικών εταιριών εαν χρεώνεται ο άλλος ή οχι.

Ρε παιδια ξερω πολυ καλα ποια ειναι τα νουμερα πρωτης αναγκης.Δεν είπα ότι έχω απαίτηση να είναι δωρεάν.Απλα είπα ότι απο την στιγμή που υπάρχει το τετραψήφιο κακώς βέβαια και κάποιος δεν έχει επαρκές υπόλοιπο η ξέχασε να βάλει κάρτα αυτός ο άνθρωπος Πώς θα εξυπηρετηθεί από την στιγμή που έχει τρακαρει και πρέπει να ειδοποιήσει οδική βοήθεια και φροντίδα ατυχήματος θα ψάχνει τηλέφωνο??Ευθύνη Ρίχνω και στις δύο εταιρίες. Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω την ξέρω την απάντηση, μια επιβεβαίωση σας παρακαλώ.

 

Το χρηματικό υπόλοιπο μου λήγει αρχές Ιουνίου, το πακέτο μου στα τέλη Ιουνίου.

Για να μην χαθεί αρκεί να βάλω ένα 5ευρω?

Θα προστεθεί το 5ευρω στο υπάρχον υπόλοιπο και θα ανανεωθεί για 2 ακόμα μήνες?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το νούμερο της ασφαλιστικής ΔΕΝ είναι νούμερο πρωτης ανάγκης, όπως το 100, 166, 199 και πανευρωπαϊκό 112. Εάν γίνει ατύχημα, τα παραπανω νούμερα είναι δωρεάν. Το αυτοκίνητο δεν είναι αγαθό πρώτης ανάγκης, οπότε δεν υποχρεούται οι εταιρίες κινητής να προσφέρουν δωρεάν κλήσεις προς οδική βοήθεια και ασφαλιστική. Είναι καθαρά θέμα των ασφαλιστικών εταιριών εαν χρεώνεται ο άλλος ή οχι.

 

Έτσι είναι ακριβώς. Μην τα τσουβαλιάζουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν από τοπικό κατάστημα wind

 

Μετατροπή f2g ειδικής προσφοράς σε καρτοσύνδεση plus

 

1000' wind/q

600' όλους

100 sms

3,5GB internet

8 ευρώ στη κάρτα

 

13,50 Ευρώ τελική τιμή για 2 χρόνια !

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν από τοπικό κατάστημα wind

 

Μετατροπή f2g ειδικής προσφοράς σε καρτοσύνδεση plus

 

1000' wind/q

600' όλους

100 sms

3,5GB internet

8 ευρώ στη κάρτα

 

13,50 Ευρώ τελική τιμή για 2 χρόνια !

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

 

Τιμια προσφορα αλλα δεν θα το εκανα.

Παντως η Wind βγαζει κατα καιρους τετοιες προσφορες χωμα.Οι αλλες μονο φοιτητικα καρτοσυμβολαια δινουν με τετοιες παροχες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν από τοπικό κατάστημα wind

 

Μετατροπή f2g ειδικής προσφοράς σε καρτοσύνδεση plus

 

1000' wind/q

600' όλους

100 sms

3,5GB internet

8 ευρώ στη κάρτα

 

13,50 Ευρώ τελική τιμή για 2 χρόνια !

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

 

2 είναι οι ερωτήσεις προς εαυτόν: τα χρειάζομαι (σχεδόν) όλα αυτά; Και θα τα χρειάζομαι για τουλάχιστον 2 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω τρίτη ερώτηση: Εάν φύγεις π.χ. στο 9μηνο τι πέναλτι θα έχεις; Δηλαδή το συμβόλαιο τι θα γράφει; Εάν θα γράφει ότι παίρνεις βαρβάτη έκπτωση, ετοιμασου να τους χρυσοπληρώσεις εάν φύγεις πριν τη λήξη του 24μηνου. Εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα μόνο εάν χρησιμοποιούσα όλα τα λεπτά ομιλιας και μβ. Εάν βρεις π.χ. κάποιον με προσφορά καρτοκινητου 1500 προς όλους κ 1,5γιγα με 8,50ε θα το προτιμούσες;
Link to comment
Share on other sites

Τα χρειάζομαι ναι, ίσως και περισσότερα! Επειδή είμαι και επαγγελματίας βολεύει το καρτοσυμβόλαιο για να το περνάω και στα έξοδα.

 

Με τις πρόσφατες αλλαγές στη νομοθεσία είναι σίγουρο οτι για 2 χρόνια δε θα μου κάνουν καμία αύξηση στη τιμή ή μείωση στις παροχές;

 

Με τα 8 Ευρώ μπορείς να αγοράσεις και πακέτα ; https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/kartosundesi/paketa-kartosundesis/

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στο παγιο οχι δεν εχουν δικαίωμα να αυξησουν κατι. Ούτε τα χαρακτηριστικά του προγράμματος μπορούν να πειράξουν. Το μονο που μπορεί να αλλάξει είναι οι εκτός παγίου χρεώσεις.

Οποιοδήποτε πακέτο θέλεις το αγοράζεις με χρέωση της αξίας του στον επόμενο λογαριασμό. Τα 8€ χρησιμοποιούνται οταν τελειώσουν τα διαθέσιμα από το πρόγραμμα. Προφανώς μόνο για μηνύματα ή για σύντομες κλήσεις εξωτερικού συμφέρει να χρησιμοποιηθούν. Οι αριθμοί υψηλής χρέωσης αν θυμαμαι καλά δεν αφαιρούνται απο τα 8€

Link to comment
Share on other sites

Τα χρειάζομαι ναι, ίσως και περισσότερα! Επειδή είμαι και επαγγελματίας βολεύει το καρτοσυμβόλαιο για να το περνάω και στα έξοδα.

 

Με τις πρόσφατες αλλαγές στη νομοθεσία είναι σίγουρο οτι για 2 χρόνια δε θα μου κάνουν καμία αύξηση στη τιμή ή μείωση στις παροχές;

 

Με τα 8 Ευρώ μπορείς να αγοράσεις και πακέτα ; https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/kartosundesi/paketa-kartosundesis/

 

Ναι,δεν μπορουν να αυξησουν παγιο ουτε να κοψουν παροχεα.Τα 8€ δεν ειναι για πακετα.Ειναι απλα για κλησεις και μηνυματα εκτος παγιου.Δηλαδη τελειωνεις τα 600' προς ολους,μετα χρεωνεσαι τα 8€.Τελειωνουν τα 8€ και βαζεις καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δεν μπορουν να αυξησουν παγιο ουτε να κοψουν παροχεα.Τα 8€ δεν ειναι για πακετα.Ειναι απλα για κλησεις και μηνυματα εκτος παγιου.Δηλαδη τελειωνεις τα 600' προς ολους,μετα χρεωνεσαι τα 8€.Τελειωνουν τα 8€ και βαζεις καρτα.
Παλιότερα μπορούσες να πάρεις κάποιο πακέτο με αυτά τα λεφτά... Από κάποια ανακοίνωση και μετά παπαλα και αυτό από την ωραία μας Wind που την είδε μεγάλη κυρία ξαφνικά...

 

 

Μπορούσες παλιότερα (μέχρι και κάτι μήνες πριν δηλαδή) με 5€ να πάρεις 200 προς όλους... Τώρα εάν πάρεις με σκοπό να τα φας σε κλήσης μιλάς 8 με 10

οοοοολοκληρα λεπτά...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια παιδιά ευχαριστώ θα προχωρήσω. Μου έκαναν προσφορά και για τη σύζυγο το ίδιο πρόγραμμα αλλά με 2GB στα 12ευρώ :!: (και το δικό της είναι ειδικής προσφοράς f2g).
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια παιδιά ευχαριστώ θα προχωρήσω. Μου έκαναν προσφορά και για τη σύζυγο το ίδιο πρόγραμμα αλλά με 2GB στα 12ευρώ :!: (και το δικό της είναι ειδικής προσφοράς f2g).

 

Εγω δεν το προτεινω αλλα εφοσον σε βολευει,καλως.

Ψαξε ομως και για εταιρικο.Ζητα και παραπανω λεπτα προς ολους και περισσοτερα MB στην συζυγο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα αναρωτιέμαι τι ήθελε να πει ο ποιητής (Wind) με αυτή την ανακοίνωση σχετικά με την Τηλεσυνδιάσκεψη

 

Η WIND HELLAS ανακοινώνει την από 10 Μαΐου υποστήριξη της υπηρεσίας Τηλεσυνδιάσκεψης μετά από αίτημα του συνδρομητή και αποδοχή του από την Εταιρεία. Για να αιτηθούν οι συνδρομητές Καρτοκινητής την ένταξή τους στην υπηρεσία θα μπορούν να καλούν το 1260 με χρέωση (0,24€/κλήση) από το καρτοκινητό τους

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=491

 

 

Από τι φαίνεται κάτι άλλο διαφορετικό από την συνδιάσκεψη

 

(μόνο η Wind γνωρίζει)

 

γιατί δουλεύει κανονικά η συνδιάσκεψη...

 

Στην επόμενη ανακοίνωση θα ξεφυλλίσω Μπαμπινιώτη

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα αναρωτιέμαι τι ήθελε να πει ο ποιητής (Wind) με αυτή την ανακοίνωση σχετικά με την Τηλεσυνδιάσκεψη

 

Η WIND HELLAS ανακοινώνει την από 10 Μαΐου υποστήριξη της υπηρεσίας Τηλεσυνδιάσκεψης μετά από αίτημα του συνδρομητή και αποδοχή του από την Εταιρεία. Για να αιτηθούν οι συνδρομητές Καρτοκινητής την ένταξή τους στην υπηρεσία θα μπορούν να καλούν το 1260 με χρέωση (0,24€/κλήση) από το καρτοκινητό τους

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=491

 

 

Από τι φαίνεται κάτι άλλο διαφορετικό από την συνδιάσκεψη

 

(μόνο η Wind γνωρίζει)

 

γιατί δουλεύει κανονικά η συνδιάσκεψη...

 

Στην επόμενη ανακοίνωση θα ξεφυλλίσω Μπαμπινιώτη

Για να μαζέψουν τα 0.26 γίνεται το ολο θέμα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που δε μπορεί να γραφτεί στο site της wind f2g γιατί δε του έρχεται το sms?
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα αναρωτιέμαι τι ήθελε να πει ο ποιητής (Wind) με αυτή την ανακοίνωση σχετικά με την Τηλεσυνδιάσκεψη

 

Η WIND HELLAS ανακοινώνει την από 10 Μαΐου υποστήριξη της υπηρεσίας Τηλεσυνδιάσκεψης μετά από αίτημα του συνδρομητή και αποδοχή του από την Εταιρεία. Για να αιτηθούν οι συνδρομητές Καρτοκινητής την ένταξή τους στην υπηρεσία θα μπορούν να καλούν το 1260 με χρέωση (0,24€/κλήση) από το καρτοκινητό τους

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=491

 

 

Από τι φαίνεται κάτι άλλο διαφορετικό από την συνδιάσκεψη

 

(μόνο η Wind γνωρίζει)

 

γιατί δουλεύει κανονικά η συνδιάσκεψη...

 

Στην επόμενη ανακοίνωση θα ξεφυλλίσω Μπαμπινιώτη

Το αυτό που αναφέρεις είναι η συνδιάσκεψη, ενώ η ανακοίνωση λέει για τηλεδιάσκεψης. Εγώ καταβαινω ότι είναι για υπηρεσια βιντεοκλήσης η ανακοίνωση .

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ντροπή που οι εταιρίες παροχής άμεσης βοήθειας ή ασφάλισης δίνουν 5ψηφία για επικοινωνία και όχι κανονικούς αριθμούς. Εγώ προ 6μηνου πήρα το 1535 για να κανονίσω ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο. Χρειάστηκε να κάνω άλλες δύο κλήσεις για αλλαγή και χρεώθηκα 8 ευρώ. Μετά από μεγάλο ψάξιμο για το ποια ήταν η χρέωση και μετά από καταγγελία στην ΕΕΤΤ μου πιστώθηκαν. Γενικά δε βγάζει κανείς εύκολα άκρη. Το πρόβλημα είναι όταν δεν υπάρχει εναλλακτικός αριθμός πέραν του 5ψηφιου

 

Tου πατέρα μου έτσι του μηδένησαν το υπόλοιπο (8€) .

Στο ΑΤΜ (πειραιώς) η συναλλαγή ολοκληρώθηκε αλλά δεν έδωσε τα χρήματα. Πήρε το 5ψήφιο να ενημερώσει κ πριν προλάβει να τελειώσει ... 8€ χάθηκαν κ δουλειά δεν έγινε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά νέα για τη wind ... άσχημα για εμάς

http://www.capital.gr/epixeiriseis/3295589/wind-ellas-auxisi-19-8-sta-ebitda-to-a-trimino

Η πολιτική της της βγαίνει κερδοφόρα. Οπότε μας περιμένει ... συνέχεια περικοπών κ αυξήσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...