Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και πιασαμε το θεμα BONUS απο τα καταστηματα η wind παρανομα το χρεωνει σε ανανεωση τον 5 euro δειτε τι λεει στο FAQ

 

http://i66.tinypic.com/2u4puns.jpg

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

 

Εγω κανω μονο ανανεωση online και δεν το κραταει απλα κατι τετοια αλλα να λες στο FAQ και αλλα να κανεις δεν μου αρεσουν

 

Παρτε τηλ στο 8005000200 χωρις χρεωση και καντε παραπονα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βάζω €5 (το ελάχιστο δυνατό) εκτός καταστήματος;

 

Αλλού το ελάχιστο είναι €10, οπότε δεν συμφέρει... ωραίο νταβατζιλίκι η αγαπητή μας Wind.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βάζω €5 (το ελάχιστο δυνατό) εκτός καταστήματος;

 

Αλλού το ελάχιστο είναι €10, οπότε δεν συμφέρει... ωραίο νταβατζιλίκι η αγαπητή μας Wind.

 

Γράψου http://www.f2g.gr

Ανανέωση 5€ με χρεωστική ή paypal.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βάζω €5 (το ελάχιστο δυνατό) εκτός καταστήματος;

 

 

 

 

 

Αλλού το ελάχιστο είναι €10, οπότε δεν συμφέρει... ωραίο νταβατζιλίκι η αγαπητή μας Wind.

 

 

 

Με χρεωστικη/πιστωτικη καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με τα magic number θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 5€ το μήνα (που θα υπάρχουν στην κάρτα) και θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στο μέλλον εφόσον κάποια στιγμή θέλεις να κάνεις κανονική χρήση ενώ με το όποιο πακέτο τα χρήματα θα χάνονται. Άρα magic number και χρησιμοποίησε το υπόλοιπο σε οτιδήποτε άλλες ανάγκες προκύψουν (πχ κλήση ή sms σε νούμερο αυξημένης χρέωσης που δεν καλύπτεται από το πρόγραμμα του βασικού σου αριθμού ή κάποια διεθνή κλήση εάν χρειαστείς ή για internet)

 

Το υπολοιπο ειναι μεταβιβασιμο προς αλλο αριθμο? γενικοτερα γινεται να μεταφερεις χρονο ομιλιας η υπολοιπο πακετων σε αλλο ιδιου δικτυου?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το υπολοιπο ειναι μεταβιβασιμο προς αλλο αριθμο? γενικοτερα γινεται να μεταφερεις χρονο ομιλιας η υπολοιπο πακετων σε αλλο ιδιου δικτυου?

Δυστηχώς όχι!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απίθανο?Εγώ έχω παλιό νούμερο και μου το έδωσε.....Ίσως αν τους πιέσεις μέσω chat να στο δώσουν.

 

Για μερικές μέρες, καθημερινά, σε facebook, online chat, φόρμα επικοινωνιας και 8005000200.

Ο επιμενων νικά!

 

Τους ρώτησα μέσω fb μου απάντησαν μετά απο 2-3 ημέρες και μου είπαν οτι είναι φοιτητική προσφορά και μου παρέθεσαν και το link απο το site.................

 

Νομίζω οτι πρέπει να ξανα ρωτήσω ....

Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΔΕΝ δίνει κάποιο bonus με 5 ευρω

ούτε το χρεώνει

αυτό που χρεώνεται ονομάζεται τέλος καταστημάτων

Το bonus καταστημάτων είναι το 1GB internet

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για Ίντερνετ ή και για ομιλία προς αυτά τα μέρη;

 

Μιλάω για internet κυρίως. Και πιο συγκεκριμένα για αξιοπρεπές αναβαθμισμένο 3G με το οποίο μπορείς να κάνεις την δουλειά σου απροβλημάτιστα.

Τηλέφωνο δε νομίζω να έχεις σοβαρό πρόβλημα. Ειδικά στην δυτική πλευρά πιάνει παντού έστω και 2G. Δεν έχεις προβλήματα με κλήσεις.

Στην ανατολική σε κάποιες παραλίες πχ Λιμνιώνα, Χιλιαδού που είναι κάπως απομακρυσμένες δεν πιάνει σήμα.

 

Αν θες γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη τι σε ενδιαφέρει (ομιλία ή Internet) και σε ποιες περιοχές, για να σου πούμε.

 

Χοντρικά:

Σήμα και κλήσεις βγάζεις παντού εκτός όπως είπα, από κάποιες παραλίες στην ανατολική πλευρά του νησιού, προς Αιγαίο.

Αξιοπρεπές ίντερνετ μόνο Χαλκίδα, μέχρι Αρτάκη βόρεια και μέχρι Ερέτρια/Αμάρυνθο νότια.

Αν κινείσαι τακτικά σε περιοχές εκτός αυτού του τόξου και θέλεις internet, θα βλαστημήσεις.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΔΕΝ δίνει κάποιο bonus με 5 ευρω

ούτε το χρεώνει

αυτό που χρεώνεται ονομάζεται τέλος καταστημάτων

Το bonus καταστημάτων είναι το 1GB internet

 

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 02/06/2015, εισαγωγή νέου Bonus Καταστημάτων για τις ανανεώσεις καρτοκινητής και παράλληλα χρέωση συναλλαγής αξίας 0,30€ εντός των καταστημάτων (Wind & Public). Η χρέωση θα πραγματοποιείται σε κάθε συναλλαγή ανανέωσης αξίας 5.00€ και άνω.

 

Κάθε συνδρομητής θα έχει το δικαίωμα να επιλέξει το bonus καταστήματος που ταιριάζει στις ανάγκες του.

 

Ως bonus καταστημάτων για τους συνδρομητές F2G και WindCardToAll, θα αποδίδoνται είτε 120 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα (2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ), με εξαίρεση τις κλήσεις προς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς, προσωπικό τηλεφωνητή, τηλεφωνικού καταλόγου κλπ), είτε 120 λεπτά χρόνου ομιλίας προς Wind & Q, με διάρκεια 30 ημέρες και κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά.

 

------

 

Επίσης το 1GB το δίνει και μέσω internet, οπότε σε καμία περίπτωση δεν είναι bonus καταστημάτων μόνο (ίσως να ήταν παλιότερα)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Στην παραπομπή για την οποία συζητάμε https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

είναι σαφές ότι : Ποιο είναι το Bonus Ανανέωσης μέσω καταστημάτων ή online και για ποια πακέτα καρτοκινητής ισχύει;

Το Bonus Ανανέωσης ισχύει για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, WIND Card to All και μόνο για ανανεώσεις μέσω των καταστημάτων και online (με πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη κάρτα ή μέσω PayPal). Το Bonus Ανανέωσης αποδίδεται στην πρώτη ανανέωση του μήνα αξίας 10€ και άνω, σου δίνει αυτόματα 1GB με κατανάλωση ανά kb. Η αξία της ανανέωσης μένει στην κάρτα σου.

Τα bonus MBs δεν μπορούν να καταναλωθούν όταν βρίσκεσαι σε κατάσταση περιαγωγής.

Αυτό είναι το BONUS καταστημάτων που ενεργοποιείται μόνο με την πρώτη κάρτα του μήνα από 10 ευρώ όπως αναφέρει ο oxxy στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6581044#post6581044

αδίκως λοιπόν μας παραπέμπει σε κάτι που ισχύει για κάθε ανανέωση όσες φορές και να γίνει τον μήνα , και μας καλεί να παραπονεθούμε διότι τάχα μου δεν ισχύει για τα 5 ευρώ.

όπως λέει και termi21 : Η χρέωση θα πραγματοποιείται σε κάθε συναλλαγή ανανέωσης αξίας 5.00€ και άνω πρόκειται λοιπόν για δύο διαφορετικά πράγματα, υπάρχουν δύο διαφορετικά BONUS και δεν πρέπει να τα συγχέουμε.

 

edit : έχει και όνομα στα FAQ

 

Τι είναι το “choose your bonus” και πώς ενεργοποιείται;

 

 

 

 

Κάθε φορά που ανανεώνεις το χρόνο ομιλίας σου, μέσω των καταστημάτων WIND, επιβραβεύεσαι,επιλέγοντας το BONUS που επιθυμείς από τις παρακάτω επιλογές:

 

120’ προς όλα τα Σταθερά Δίκτυα της Ελλάδας

 

120’ προς WIND/Q αριθμούς

•Ισχύει για όλους τους F2G συνδρομητές.

•Είναι υποχρεωτικό για κάθε ανανέωση που πραγματοποιείται σε καταστήματα WIND/Public

Tα ισχύοντα Bonus Ανανέωσης για ανανεώσεις από 10€+ παραμένουν και το Choose your Bonuς λειτουργεί προσθετικά σε αυτά

•Το κόστος της Υπηρεσίας είναι €0,30 και αφαιρείται αυτόματα σε κάθε συναλλαγή.

•Η διάρκεια των Bonus λεπτών ομιλίας είναι 30 ημέρες και η κατανάλωση γίνεται ανά 1’’ με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3’

•Ενημέρωση υπολοίπου πραγματοποιείται μέσω του μενού 1269 καθώς και online στα http://www.f2g.gr & myf2g Αpp

•Τα δωρεάν λεπτά ομιλίας δεν μπορούν να καταναλωθούν σε καθεστώς περιαγωγής και προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς και σύντομους κωδικούς

•Για να γίνει χρήση των δωρεάν λεπτών χρόνου ομιλίας από την υπηρεσία Choose your Bonus, απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€

Ισχύει ΜΟΝΟ για ανανεώσεις μέσω των καταστημάτων και όχι για ανανεώσεις μέσω 16ψήφιου κωδικού και online μέσω PayPal/credit Card

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασαμε το θεμα BONUS απο τα καταστηματα η wind παρανομα το χρεωνει σε ανανεωση τον 5 euro δειτε τι λεει στο FAQ

 

http://i66.tinypic.com/2u4puns.jpg

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

 

Εγω κανω μονο ανανεωση online και δεν το κραταει απλα κατι τετοια αλλα να λες στο FAQ και αλλα να κανεις δεν μου αρεσουν

 

Παρτε τηλ στο 8005000200 χωρις χρεωση και καντε παραπονα

 

Αναφέρεσαι στο bonus με το 1GB

Τα παιδια μιλάνε για αλλο bonus. Να κανουμε παράπονα αλλα να εχουν και μια λογική !

Link to comment
Share on other sites

Χα. Σήμερα ανανεωνω μέσω paypal και βάζω 10€. Κοιτάω το υπόλοιπο και βλέπω μέσα 3,93! Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Ρωτάω που πήγε το 5€. Μου λέει είστε σε πρόγραμμα f2g με το bonus 300 λεπτών με κάθε ανανέωση 10€. Από τον Φεβρουάριο η wind χρεώνει για αυτό το πακετο 5€ το χρόνο πλέον στην πρώτη ανανέωση του χρόνου... Ούτε ένα sms ενημέρωση. Μου λέει το ανακοίνωσαν τον Νοέμβριο... Αντε ρε wind και σε είχα σε εκτίμηση...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μολις μπήκα να ρωτήσω αλλά με πρόλαβες!! Όντως ούτε μια ενημέρωση ενώ μας τα χουν κάνει ζέπελιν με οποιαδήποτε άλλη χαζοπροσφορά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΔΕΝ δίνει κάποιο bonus με 5 ευρω

ούτε το χρεώνει

αυτό που χρεώνεται ονομάζεται τέλος καταστημάτων

Το bonus καταστημάτων είναι το 1GB internet

 

Πάντως εγώ που κάνω ανανέωση 5 ευρώ από κατάστημα τους ζητάω και μου βάζουν 120' προς σταθερά, μου φαίνεται ότι δικαιούσαι αυτό ή 120' σε wind/q. Μπαίνει μόνο από κατάστημα και μάλλον είναι σαν "αντίβαρο" στο τέλος καταστημάτων. Μέχρι τον προηγούμενο μήνα το έπαιρνα δεν ξέρω αν καταργήθηκε τώρα, θα δω στις 29/2 που θα κάνω ανανέωση πάλι με 5 ευρώ :p

 

Αν βάλεις 10 ευρώ τότε παίρνεις το 1gb + 120' σε σταθερά ή wind/q

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα κάρτα σε κατάστημα wind 6 ευρώ και πήρα κανονικά τα 120 λεπτά προς σταθερά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί συνήθως είναι προεπιλογή τα 120 προς Wind/Q και ΕΑΝ δεν το πεις στον υπάλληλο... Θα στα κοτσάρει... Ενώ εάν τα ζητήσεις είναι πολύ καλύτερα... Πρώτα λες και διευκρίνηζεις δεν θέλεις κάποιο πακέτο να σου ενεργοποίηση, και αμέσως μετά λες θέλω το μπόνους 120' προς σταθερά μόνον...
Link to comment
Share on other sites

Το μπόνους καταστηματων (120' προς σταθερα ή120' προς wind/q ή(σε q) 120 mb μέχρι προτινος δινόταν κ σε ανανέωση 5 ευρώ,όπως γράφει η ανακοίνωση που παρατέθηκε. Αν τώρα αλλαξε και δινεται σε ανανέωση μονο 10 ευρω και επανω θα έπρεπε να βγει νεα ανακοινωση. Αν κάποιος ανανεωσει με 5 απο καταστημα να μας ενημερωσει αν του προταθηκε το μπόνους. Το site πολλές φορές και σε πολλα σημεία εχει λάθη ή αργει να ενημερωθει,ειδικα για προσφορές που ληγουν ή αλλάζουν. Αν κατάλαβα καλά ομως το site σε εκείνο το σημείο δεν αναφέρει για ελάχιστο ποσο ανανέωσης για το choose your bonus,λέει οτι το άλλο μπόνους για ανανέωση 10+ είναι ανεξάρτητο και το παίρνεις κανονικά.

Edit τώρα είδα οτι γράφτηκε πριν,ο damianos πήρε το μπόνους με 6 ευρώ ανανέωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Χα. Σήμερα ανανεωνω μέσω paypal και βάζω 10€. Κοιτάω το υπόλοιπο και βλέπω μέσα 3,93! Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Ρωτάω που πήγε το 5€. Μου λέει είστε σε πρόγραμμα f2g με το bonus 300 λεπτών με κάθε ανανέωση 10€. Από τον Φεβρουάριο η wind χρεώνει για αυτό το πακετο 5€ το χρόνο πλέον στην πρώτη ανανέωση του χρόνου... Ούτε ένα sms ενημέρωση. Μου λέει το ανακοίνωσαν τον Νοέμβριο... Αντε ρε wind και σε είχα σε εκτίμηση...

Πριν λίγη ώρα μου ήρθε το εξής μήνυμα...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/7d19116fe278bea051787219beb5960f.jpg

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το "ωραίο" μήνυμα σήμερα..... :down: Εννοείται ότι στο facebook, εδώ και μια εβδομάδα μου απαντούν....... Μόνο το "φοιτητικό" με κρατάει.....

 

"H MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI 300Λ ΣTIΣ 2 ΠPΩTEΣ ANANEΩΣEIΣ TOY MHNA 10€ ΣYNEXIZETAI & TO 2016! ETHΣIO TEΛOΣ XPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ: 5€, TO OΠOIO ΘA AΦAIPEΘEI AYTOMATA & MONO 1 ΦOPA ΣTHN 1H ANANEΩΣH 10€+"

 

Ότι το έχω αλλάξει και παίρνω το 1GB, δεν έχει καμία σημασία.... Είμαι σίγουρος ότι τη διευθύνουν *******......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το "ωραίο" μήνυμα σήμερα..... :down: Εννοείται ότι στο facebook, εδώ και μια εβδομάδα μου απαντούν....... Μόνο το "φοιτητικό" με κρατάει.....

 

"H MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI 300Λ ΣTIΣ 2 ΠPΩTEΣ ANANEΩΣEIΣ TOY MHNA 10€ ΣYNEXIZETAI & TO 2016! ETHΣIO TEΛOΣ XPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ: 5€, TO OΠOIO ΘA AΦAIPEΘEI AYTOMATA & MONO 1 ΦOPA ΣTHN 1H ANANEΩΣH 10€+"

 

Ότι το έχω αλλάξει και παίρνω το 1GB, δεν έχει καμία σημασία.... Είμαι σίγουρος ότι τη διευθύνουν *******......

 

Έχεις το free2surf εννοείς?Φαντάζομαι τα τράβηξε τα 5 ε?

 

ok ξανα η ερωτηση για να παρω την απαντηση στο σωστο θεμα :rolleyes:

 

υγ. fairy78 greekglish δεν επιτρεπονται στο φορουμ,κανε edit και φτιαξτο ελληνικά για να μην το σβησουν.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεω ειναι οτι δεν με χαλαει αυτη η λιγη χρεωση 5ευρω το χρονο αν ειναι να εχω 300Λ προς ολους στις 2 πρωτες ανανεωσεις του μηνα.

αλλα σιγουρα δεν πληρωνω 36 ευρω στους γερμανουσ για ψιχουλα

ρε παιδια δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το παρω αυτο στο f2g μου? ειναι φανταστικο γιατι κατι τετοιο εχω αναγκη

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με ανανέωση 10 ευρώ και πάνω που σου δίνει 300 λεπτά προς όλους και 1GB, αφορά τους παλαιότερους συνδρομητές F2G. Δεν δίνεται πλέον σε νέους.

το 1 γιγα το παιρνουν ολοι online ή σε κατάστημα. Τα 300' μόνο οι παλιοί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο που λεω ειναι οτι δεν με χαλαει αυτη η λιγη χρεωση 5ευρω το χρονο αν ειναι να εχω 300Λ προς ολους στις 2 πρωτες ανανεωσεις του μηνα.

αλλα σιγουρα δεν πληρωνω 36 ευρω στους γερμανουσ για ψιχουλα

ρε παιδια δεν υπαρχει καμια περιπτωση να το παρω αυτο στο f2g μου? ειναι φανταστικο γιατι κατι τετοιο εχω αναγκη

δεν υπάρχει περίπτωση,θα σου πρότεινα να ζητήσεις από την φόρμα επικοινωνίας να σου στείλουν την ειδική προσφορα 1,5 γιγα και 1500' προς όλους με 8,5 ευρώ. Το έχουν οι φοιτητές σε νέα νούμερα,και το στέλνουν με sms σαν ειδική προσφορά σε υπάρχοντα νούμερα μη φοιτητών. Αν δεν σου εχει ερθει κανε μια προσπάθεια απο εκει,στο site της wind. Είναι το πιο κοντινό σε αυτό που συζητάμε που παίζει αυτή τη στιγμή σαν προσφορά. Έρχονται και κάποια πακετα με sms στο 12410 κατά καιρούς με επίσης συμφέρουσες προσφορές, κοίτα τις προηγούμενες σελίδες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ok ξανα η ερωτηση για να παρω την απαντηση στο σωστο θεμα :rolleyes:

 

υγ. fairy78 greekglish δεν επιτρεπονται στο φορουμ,κανε edit και φτιαξτο ελληνικά για να μην το σβησουν.

 

Τώρα που είναι στο σωστό θέμα, απαντάω. :lol:

 

Το άλλαξα μέσω app σε free2surf, κάτι που έγινε επιτυχώς, αφού στην επόμενη της αλλαγής ανανέωση (10€, όχι τώρα, πριν 20 μέρες περίπου), μου έδωσε και ένα 1GB δώρο. Και όχι. Ακόμα δε μου έχει τραβήξει 5€, γιατί έβαλα πολλά πακέτα και δεν χρειάζομαι ανανέωση. Σκέφτομαι να "παίξω" με 5ευρες ανανεώσεις. Βλέποντας και κάνοντας...

 

Όσο για τα 300'.. Να μου λείπουν.. Αν είναι να μου δίνουν κάτι σαν "δώρο", ας μου δίνουν GB...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...