Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την Ειδική Προσφορά με τα 1500' και 1500ΜΒ στα 8€ και έληγε τα μεσάνυχτα, μόλις άλλαζε η μέρα σε 2 Φεβρουαρίου. Ξέχασα να αγοράσω πάλι το πακέτο και με το που άλλαξε η μέρα, ξαφνικά χρεώθηκα 1€ Mobile Internet!!

 

Μου ήρθε μήνυμα στις 0:03 πως έχω 0,33€, ενώ πριν είχα 1,33€! Τη στιγμή που είχα το Wi-Fi του σπιτιού συνδεδεμένο και τα δεδομένα ανοιχτά στην κάρτα της Vodafone!! Οπότε, αν έκλεινε το Wi-Fi (που δεν έκλεισε), θα έμπαινα με Vodafone στο ίντερνετ! Έχω Dual SIM κινητό με Vodafone-WIND και μου έφαγαν 1€, χωρίς καν να είναι η κάρτα της WIND ενεργή στο ίντερνετ! Απατεώνες! :angry:

 

Στο F2G της μάνας μου έχουν φάει 8€ από την κάρτα για χρήση του Mobile Internet καθημερινά, ενώ έχει πάντα κλειστά τα δεδομένα και της έχω αλλάξει το ΑPN από την 1η μέρα! Ακόμα δεν έχουν επιστρέψει τίποτα! :angry:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ειδική Προσφορά με τα 1500' και 1500ΜΒ στα 8€ και έληγε τα μεσάνυχτα, μόλις άλλαζε η μέρα σε 2 Φεβρουαρίου. Ξέχασα να αγοράσω πάλι το πακέτο και με το που άλλαξε η μέρα, ξαφνικά χρεώθηκα 1€ Mobile Internet!!

 

Μου ήρθε μήνυμα στις 0:03 πως έχω 0,33€, ενώ πριν είχα 1,33€! Τη στιγμή που είχα το Wi-Fi του σπιτιού συνδεδεμένο και τα δεδομένα ανοιχτά στην κάρτα της Vodafone!! Οπότε, αν έκλεινε το Wi-Fi (που δεν έκλεισε), θα έμπαινα με Vodafone στο ίντερνετ! Έχω Dual SIM κινητό με Vodafone-WIND και μου έφαγαν 1€, χωρίς καν να είναι η κάρτα της WIND ενεργή στο ίντερνετ! Απατεώνες! :angry:

 

Στο F2G της μάνας μου έχουν φάει 8€ από την κάρτα για χρήση του Mobile Internet καθημερινά, ενώ έχει πάντα κλειστά τα δεδομένα και της έχω αλλάξει το ΑPN από την 1η μέρα! Ακόμα δεν έχουν επιστρέψει τίποτα! :angry:

 

Σου προτείνω να κατεβασεις ενα firewall για να δεις ποια app ειναι ανοιχτα και να κόψεις τα υπόλοιπα. Θα σου λυσει τα χερια.:)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που μου δημιουργήθηκε

 

[μπαντάκι mode ON]

ΑΝ έχεις υπόλοιπο κάτω του 1 ευρώ, ενεργοποιεί αυτόματα το daily internet και όταν ξαναβάλεις κάρτα σου τραβάει το ευρώ ή τη γλιτώνεις? [μπαντάκι mode OFF]

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που μου δημιουργήθηκε

 

[μπαντάκι mode ON]

ΑΝ έχεις υπόλοιπο κάτω του 1 ευρώ, ενεργοποιεί αυτόματα το daily internet και όταν ξαναβάλεις κάρτα σου τραβάει το ευρώ ή τη γλιτώνεις? [μπαντάκι mode OFF]

 

Δεν μπορεί να γίνει χρέωση Internet daily με υπόλοιπο κάτω του 1 ευρώ. Όταν κάνεις ανανέωση (και εφ΄όσον δεν έχεις πακέτο δεδομένων) θα ξαναεμφανιστεί. Αν δεν το θες, διέκοψε δεδομένα και δεδομένα παρασκηνίου και επανεκκίνηση για να μην είναι συνδεδεμένο το κινητό με την κεραία.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ειδική Προσφορά με τα 1500' και 1500ΜΒ στα 8€ και έληγε τα μεσάνυχτα, μόλις άλλαζε η μέρα σε 2 Φεβρουαρίου. Ξέχασα να αγοράσω πάλι το πακέτο και με το που άλλαξε η μέρα, ξαφνικά χρεώθηκα 1€ Mobile Internet!!

 

Μου ήρθε μήνυμα στις 0:03 πως έχω 0,33€, ενώ πριν είχα 1,33€! Τη στιγμή που είχα το Wi-Fi του σπιτιού συνδεδεμένο και τα δεδομένα ανοιχτά στην κάρτα της Vodafone!! Οπότε, αν έκλεινε το Wi-Fi (που δεν έκλεισε), θα έμπαινα με Vodafone στο ίντερνετ! Έχω Dual SIM κινητό με Vodafone-WIND και μου έφαγαν 1€, χωρίς καν να είναι η κάρτα της WIND ενεργή στο ίντερνετ! Απατεώνες! :angry:

 

Και μένα έγινε η ίδια φάση την παρασκευή. Ευτυχώς είχα κρατήσει screenshot απο το app του F2G 23:45 που φαινόταν ότι έχω υπόλοιπο 248MB, επειδη ξέρω τι κλέφτες είναι! Και εχτές μπήκα στο chat του f2g.gr και έκανα αίτημα για πίστωση του 1 ευρώ. Σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μη χαλάτε την ψυχολογία σας, με τη χρέωση του 1ός ευρώ, υπάρχει πιο πρακτική λύση. Να πάρετε ένα ΤΕΛΕΙΩΣ basic κινητό και την τελευταία μέρα ισχύς του πακέτου, βάζετε εκεί την κάρτα. Το έχω κάνει τουλάχιστον 3 φορές και δεν έχει προκύψει καμία χρέωση πλέον. :)

 

P.S.: Αν είναι πολύ παλιά η συσκευή, ίσως να έχει την δυνατότητα πρόσβασης στο internet και να μην το γνωρίζετε ή το λογισμικό του να μη λειτουργεί όπως παλιά. Γι' αυτό και οι χρεώσεις σε μερικούς, έστω και σε παλιές συσκευές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το ανανεώνω και κατά συνέπεια το φορτώνω με mb μια μέρα πριν λήξει και ενάμιση χρόνο τώρα ποτέ δεν μου έφαγαν ούτε σεντς... Μπορεί να έτυχε, τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ετυχε.. εμενα μου το τσεπωσαν ενω ειχα ακομα δεδομενα περιπου ενα γιγα και εληγαν σε καμια δεκαρια μερες!! απατεωνια της wind ειναι μην το ψαχνετε!!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ετυχε.. εμενα μου το τσεπωσαν ενω ειχα ακομα δεδομενα περιπου ενα γιγα και εληγαν σε καμια δεκαρια μερες!! απατεωνια της wind ειναι μην το ψαχνετε!!

Είχες δηλαδή ενεργό πακέτο δεδομένων και σε χρέωσαν και με daily ijternet; Αυτό πρώτη φορά το συναντάμε, αν δεν κάνω λάθος και είναι πολύ ακραίο, καθαρή «κλεψιά». Εγώ αν και δεν χρησιμοποιώ πολύ το Internet στο smartphone, έχω συνέχεια πακέτο δεδομένων για να αποφύγω αυτού του είδους τη χρέωση 1 ευρώ. Πριν από δύο χρόνια περίπου, είχα και εγώ για τέσσερεις συνεχόμενες ημέρες χρέωση daily Internet. Σε πρώτη φάση, είχα ζητήσει την πλήρη απενεργοποίηση των δεδομένων, αλλά ήθελα να εκμεταλλεύομαι το 1GB της προσφοράς των 10 ευρώ και μου ήταν δύσκολο αλλά και σχετικά χρεώσιμο το να παίρνω κάθε λίγο τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση κάθε μήνα. Έτσι έχοντας και την ειδική προσφορά του 1,5GB και 1500 λεπτών, δεν μένω καθόλου χωρίς Internet, αλλά με αυτό που έγραψες, άρχισα να ανησυχώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μη χαλάτε την ψυχολογία σας, με τη χρέωση του 1ός ευρώ, υπάρχει πιο πρακτική λύση. Να πάρετε ένα ΤΕΛΕΙΩΣ basic κινητό και την τελευταία μέρα ισχύς του πακέτου, βάζετε εκεί την κάρτα. Το έχω κάνει τουλάχιστον 3 φορές και δεν έχει προκύψει καμία χρέωση πλέον. :)

 

P.S.: Αν είναι πολύ παλιά η συσκευή, ίσως να έχει την δυνατότητα πρόσβασης στο internet και να μην το γνωρίζετε ή το λογισμικό του να μη λειτουργεί όπως παλιά. Γι' αυτό και οι χρεώσεις σε μερικούς, έστω και σε παλιές συσκευές.

Προτεινεις δηλαδή την τελευταια ημερα να μην έχουμε επικοινωνία με viber, whatsapp, fb, linkedin...τις κύριες πια μορφές επικοινωνιας...ουτε καν με wifi, επειδή η wind θα χρεώσει δεδομένα anyway (γιατι προσωπικά, όπως έχω γράψει, μου έχει χρεώσει ακόμα και με αλλαγμένο apn).

Οχι, δεν αποδέχομαι τη λύση. Θα μου επιστρέφουν το ευρώ και θα τρώνε και την καταγγελία τους.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το 2016 δεν έβγαλε καμιά σούπερ προσφορά ή πρόγραμμα ή wind. Σε 15 μήνες από σήμερα η καρτοκινητή γίνεται 20 ετών.

Τον Μάιο το 2017 το F2G γιορτάζει τα 20 τού χρόνια.

 

Ας ενώσουμε της φωνές μας, και ας ζητήσουμε όλοι μαζί κάτι πολύ δυνατό από την εταιρία, για τον εορτασμό της επερχόμενης "γιορτής"...

 

Άκουώ ιδέες....

Link to comment
Share on other sites

Το 2016 δεν έβγαλε καμιά σούπερ προσφορά ή πρόγραμμα ή wind. Σε 15 μήνες από σήμερα η καρτοκινητή γίνεται 20 ετών.

Τον Μάιο το 2017 το F2G γιορτάζει τα 20 τού χρόνια.

 

Ας ενώσουμε της φωνές μας, και ας ζητήσουμε όλοι μαζί κ<script id="gpt-impl-0.8809754317626458" src="http://partner.googleadservices.com/gpt/pubads_impl_79.js"></script>άτι πολύ δυνατό από την εταιρία, για τον εορτασμό της επερχόμενης "γιορτής"...

 

Άκουώ ιδέες....

 

Με την ανανέωση 10€ που κάνω εκτός από τα 300' προς όλους + 1GB + 1500΄προς 3 WIND + log n win+ wind club+ειδικό πακέτο που έχω με τα 8€ 1500'+1,5GB + ειδικά πακέτα με 2€,3€ θέλω και 2 ξανθιές δίμετρες. Εντάξει παιδιά η WIND το έχει τερματήσει. Εγω προσωπικά δεν θέλω κάτι γιατί μου τα έχει δώσει ήδη ΟΛΑ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση 10€ που κάνω εκτός από τα 300' προς όλους + 1GB + 1500΄προς 3 WIND + log n win+ wind club+ειδικό πακέτο που έχω με τα 8€ 1500'+1,5GB + ειδικά πακέτα με 2€,3€ θέλω και 2 ξανθιές δίμετρες. Εντάξει παιδιά η WIND το έχει τερματήσει. Εγω προσωπικά δεν θέλω κάτι γιατί μου τα έχει δώσει ήδη ΟΛΑ.

 

Ε ναι ! Λες και κάποιος έχει χακάρει το σύστημα τους και στέλνει συνέχεια προσφορές :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα καρτοκινητό Wind σχεδόν αποκλειστικά για εισερχόμενες και το υπόλοιπο που έχει (λίγα σεντς) λήγει τέλη Φεβρουαρίου.

 

Κάρτα είχα βάλει τελευταία φορά πριν 5 μήνες περίπου (τέλη Σεπτεμβρίου) €5 και τότε ίσχυε για 6 μήνες.

 

Θέλω να ρωτήσω πότε πρέπει να βάλω ξανά κάρτα για να μην χάσω το νούμερο και τις εισερχόμενες, καθώς και πόση θα είναι η διάρκεια (3 ή 6 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα καρτοκινητό Wind σχεδόν αποκλειστικά για εισερχόμενες και το υπόλοιπο που έχει (λίγα σεντς) λήγει τέλη Φεβρουαρίου.

 

Κάρτα είχα βάλει τελευταία φορά πριν 5 μήνες περίπου (τέλη Σεπτεμβρίου) €5 και τότε ίσχυε για 6 μήνες.

 

Θέλω να ρωτήσω πότε πρέπει να βάλω ξανά κάρτα για να μην χάσω το νούμερο και τις εισερχόμενες, καθώς και πόση θα είναι η διάρκεια (3 ή 6 μήνες).

 

Η Wind έχει ανακοινώσει ότι η διάρκεια είναι για 3μηνο ΑΛΛΑ στη πράξη δεν το έχει εφαρμόσει ακόμη,οπότε ισχύει το 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινεις δηλαδή την τελευταια ημερα να μην έχουμε επικοινωνία με viber, whatsapp, fb, linkedin...τις κύριες πια μορφές επικοινωνιας...ουτε καν με wifi, επειδή η wind θα χρεώσει δεδομένα anyway (γιατι προσωπικά, όπως έχω γράψει, μου έχει χρεώσει ακόμα και με αλλαγμένο apn).

Οχι, δεν αποδέχομαι τη λύση. Θα μου επιστρέφουν το ευρώ και θα τρώνε και την καταγγελία τους.

 

Log&win με 150ΜΒ και είσαι ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση σχετικά με τη λήξη ισχύος του υπολοίπου.

 

Έχω μια κάρτα ειδικής προσφοράς που λήγει το υπόλοιπο στις 13/2.

Εάν ενεργοποιήσω φτηνό πακέτο (5€ αντί για 8€) θα παραταθεί η ισχύς ή πρέπει να αγοράσω χρόνο για παράταση;

Link to comment
Share on other sites

Log&win με 150ΜΒ και είσαι ήσυχος.

Το έχουμε ξανασυζητησει κι αυτό, εκτός του οτι κάθε βδομάδα βάζω τα 20sms προς ολους και δεν θα τα χαραμισω-χρεωθω για να στέλνω βάζοντας τα 150mb, ΔΕΝ θα ψάχνω εγώ λύσεις ημιμετρα για το πρόβλημα της wind.

Θα μου επιστρέφουν το ευρώ και θα τρώνε καταγγελία κάθε μήνα. Η μονη αποδεκτή λύση για οποιον σέβεται τον εαυτό του έναντι της κοροϊδιας :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα καρτοκινητό Wind σχεδόν αποκλειστικά για εισερχόμενες και το υπόλοιπο που έχει (λίγα σεντς) λήγει τέλη Φεβρουαρίου.

 

Κάρτα είχα βάλει τελευταία φορά πριν 5 μήνες περίπου (τέλη Σεπτεμβρίου) €5 και τότε ίσχυε για 6 μήνες.

 

Θέλω να ρωτήσω πότε πρέπει να βάλω ξανά κάρτα για να μην χάσω το νούμερο και τις εισερχόμενες, καθώς και πόση θα είναι η διάρκεια (3 ή 6 μήνες).

 

το νουμερο το χανεις 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτεινεις δηλαδή την τελευταια ημερα να μην έχουμε επικοινωνία με viber, whatsapp, fb, linkedin...τις κύριες πια μορφές επικοινωνιας...ουτε καν με wifi, επειδή η wind θα χρεώσει δεδομένα anyway (γιατι προσωπικά, όπως έχω γράψει, μου έχει χρεώσει ακόμα και με αλλαγμένο apn).

Οχι, δεν αποδέχομαι τη λύση. Θα μου επιστρέφουν το ευρώ και θα τρώνε και την καταγγελία τους.

 

Δηλαδή, αν βγάλεις την κάρτα απ' το smartphone, τη βάλεις σε μια απλή συσκευή, το smartphone δε θα λειτουργεί χωρίς κάρτα, μέσω WiFi; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν βγάλεις την κάρτα απ' το smartphone, τη βάλεις σε μια απλή συσκευή, το smartphone δε θα λειτουργεί χωρίς κάρτα, μέσω WiFi; :confused:

 

 

 

Παιδια εχω 3 F2G και Q δικο μου.Οταν τα κλεινω τα δεδομενα δεν χρεωνομαι ποτε.Ουτε ενα σεντ.Εσεις δεν ξερω πως χρεωνεστε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να μη χαλάτε την ψυχολογία σας, με τη χρέωση του 1ός ευρώ, υπάρχει πιο πρακτική λύση. Να πάρετε ένα ΤΕΛΕΙΩΣ basic κινητό και την τελευταία μέρα ισχύς του πακέτου, βάζετε εκεί την κάρτα.

Υπαρχει καποια εντολη να στειλω με sms για να ακυρωσω εντελως τα ιντερνετ στο κινητο σε wind φοιτητικο? Λογικα αν το κανω αυτο δεν θα υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει για ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...