Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν για οποιοδήποτε λόγο δε συνδέεται και έχει φάει το υπόλοιπο, κάνετε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και τους λέτε να σας βάλουν κάποια cent στο νούμερο. Το περνάνε σαν αίτημα και μετά από κάποιες ώρες το στικάκι δουλεύει και πάλι. Ούτε κάρτες, ούτε τίποτα.

 

Tip: Αν πέσετε σε "δύσκολη" υπάλληλο η οποία επιμένει ότι θα πρέπει να βάλετε κάρτα, πείτε της ότι το έχετε ξανακάνει και παλιότερα έτσι. :)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και στο παρελθόν, η δικιά μου κάρτα που έχει το δωρεάν 1gb mobile broadband έληξε 12 μήνες από την ενεργοποίηση της.

 

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου πρότειναν να βάλω 5€ στην κάρτα Για να ανανεωθεί.

Αρνήθηκα Γιατί η υπηρεσία αυτή παρέχεται δωρεάν, οπότε και μου πρότειναν να πάω σε κατάστημα να πάρω νέα κάρτα όπως και έγινε.

 

Σε ένα χρόνο που θα λήξει και αυτή απλά θα πάω να πάρω άλλη μια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και στο παρελθόν, η δικιά μου κάρτα που έχει το δωρεάν 1gb mobile broadband έληξε 12 μήνες από την ενεργοποίηση της.

 

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου πρότειναν να βάλω 5€ στην κάρτα Για να ανανεωθεί.

Αρνήθηκα Γιατί η υπηρεσία αυτή παρέχεται δωρεάν, οπότε και μου πρότειναν να πάω σε κατάστημα να πάρω νέα κάρτα όπως και έγινε.

 

Σε ένα χρόνο που θα λήξει και αυτή απλά θα πάω να πάρω άλλη μια.

 

Το ιδιο κεγω. Ετσι κι αλλιώς δεν σε νοιάζει ως νούμερο αφού είναι μονο ντειτα

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και στο παρελθόν, η δικιά μου κάρτα που έχει το δωρεάν 1gb mobile broadband έληξε 12 μήνες από την ενεργοποίηση της.

 

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου πρότειναν να βάλω 5€ στην κάρτα Για να ανανεωθεί.

Αρνήθηκα Γιατί η υπηρεσία αυτή παρέχεται δωρεάν, οπότε και μου πρότειναν να πάω σε κατάστημα να πάρω νέα κάρτα όπως και έγινε.

 

Σε ένα χρόνο που θα λήξει και αυτή απλά θα πάω να πάρω άλλη μια.

 

Έχω την κάρτα αυτή και νόμιζα ότι ισχύει για όσο διάστημα έχεις ενεργή γραμμή σταθερού.

Αυτό άλλαξε και έγινε ενός χρόνου;

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και πιο παλιά αν δεν μου στειλει το 1500 με 8 € δεν κανω ανανέωση. Μετα απο 12 μερες περιπου που τελειωσαν τα πακετα ειχα 0.65€ μεσα την επομενη ηρθε μήνυμα για 1€ ιντερνετ οκ ειχα ανοιχτά τα δεδομενα το ήξερα οποτε ειμαι στα 0€, ήρθε σημερα μηνυμα "προσφαρα μονο για σενα ελα σε ενα καταστημα κανε ανανεωση απο 10€ και πανω και θα εχεις 100 λεπτα προς ολους και 200 MB για 15 μερες" καλα παμε..
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μην εφαρμοστεί καθόλου το τρίμηνο για το χρηματικό υπόλοιπο στην Wind? Πολύ θα το χαρώ! Πάντως, το έχει καθυστερήσει ήδη πολύ (σε σχέση με το δελτίο τύπου) και αυτό με ικανοποιεί πάρα πολύ και με αφήνει να ελπίζω.
Link to comment
Share on other sites

μην χαίρεσαι πολυ γιατί η wind μειώνει και αναδρομικα τον χρόνο λήξης ....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εγραφε η ανακοινωση ειναι οτι το υπολοιπο που εληγε στο εξαμηνο,εξακολουθει να λήγει τοτε,και το υπολοιπο που υπαγεται στο 3μηνο θα ληγει ξεχωριστα.Πάντως απ'οτι μου είπαν στα νεα νουμερα το υπολοιπο λήγει στο 3μηνο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε σε 2 νούμερα μήνυμα για τα 1500 λεπτα και mb, στο ενα το έχω ενεργοποιήσει απο τον Αύγουστο που μου πρωτοήρθε υστερα απο πίεση στο chat/fb/φόρμα επικοινωνίας και στο άλλο που το έχω σχεδόν 2 χρόνια τώρα σε όνομα φοιτητή και δεν το έχω ενεργοποιήσει ποτε, μονο βάζω κάρτα κάθε 6 μηνες για να μην χαθεί το νουμερο.

Απορησα παντως που ήρθε και σε αυτο που ηδη το έχω ενεργοποιήσει...ποιος ξέρει.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω ενεργοποιημένο το πακέτο των 8€, αλλά έρχεται κάθε μήνα μήνυμα και όχι μια φορά. Π.χ. ήρθε και σήμερα. :lol:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου νούμερο, που το έχω σαν κύριο και ανανεώνω/αγοράζω πακέτα κάθε μήνα, μου είχε έρθει δύο περίπου φορές το μήνυμα της ειδικής αυτής προσφοράς στα μέσα καλοκαιριού, αν θυμάμαι καλά. Το ενεργοποίησα και από τότε, τον έναν μήνα αγοράζω χρόνο ομιλίας 10 ευρώ, όπου και παίρνω τα 300 λεπτά/1GB και τον επόμενο αγοράζω με 8 ευρώ το πακέτο/προσφορά. Δεν μου έχει έρθει πάλι κάποιο μήνυμα για την ειδική αυτή προσφορά, ούτε και για κάποια άλλη. Στο F2G της γυναίκας μου που και αυτό το έχει σαν κύριο νούμερο, δεν της έχει έρθει κανένα μήνυμα προσφοράς γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Πακετάρα τα 8€ λέμε, αυτό το μήνα έχω 3,5GB δεδομένα (από νέο αριθμό, ανανέωση + το πακέτο) κι έχω λιώσει το κινητό στα speedtests! Φανταστείτε πως είμαι μέσα στο σπίτι και κλείνω το Wi-Fi, για να μπαίνω με 4G... :rotfl:

 

Ακόμα να πιστέψω πως κάποιοι για το ίδιο πακέτο (συν SMS, αλλά από το Log'n'Win έχουμε κι εμείς τσάμπα) δίνουν 50ευρα κάθε μήνα σε συμβόλαια... :p

Link to comment
Share on other sites

Πακετάρα τα 8€ λέμε, αυτό το μήνα έχω 3,5GB δεδομένα (από νέο αριθμό, ανανέωση + το πακέτο) κι έχω λιώσει το κινητό στα speedtests! Φανταστείτε πως είμαι μέσα στο σπίτι και κλείνω το Wi-Fi, για να μπαίνω με 4G... :rotfl:

 

Ακόμα να πιστέψω πως κάποιοι για το ίδιο πακέτο (συν SMS, αλλά από το Log'n'Win έχουμε κι εμείς τσάμπα) δίνουν 50ευρα κάθε μήνα σε συμβόλαια... :p

τα 3.5 γιγα πως βγαίνουν; όντως φοβερό πακέτο! !

Link to comment
Share on other sites

τα 3.5 γιγα πως βγαίνουν; όντως φοβερό πακέτο! !

 

1,5 gb απο ανανεωση,+ 1.5gb απο το πακετο οπως λεει,+ 500mb απο το log n win

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα 3.5 γιγα πως βγαίνουν; όντως φοβερό πακέτο! !

1,5 gb απο ανανεωση,+ 1.5gb απο το πακετο οπως λεει,+ 500mb απο το log n win

 

Ο νέος αριθμός που πήρα από κοπέλα της WIND στην Ομόνοια, μάλλον είχε ήδη 1GB μέσα, έβαλα 10€ κάρτα και πήρα άλλο 1GB και με το πακέτο των 8€ που αγόρασα + 1,5GB ακόμα, σύνολο 3,5GB! Από το Log n Win πήρα τα δωρεάν 20 SMS προς όλους (x4 κάθε μήνα δεν είναι το LnW ή το άλλαξαν?).

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος αριθμός που πήρα από κοπέλα της WIND στην Ομόνοια, μάλλον είχε ήδη 1GB μέσα, έβαλα 10€ κάρτα και πήρα άλλο 1GB και με το πακέτο των 8€ που αγόρασα + 1,5GB ακόμα, σύνολο 3,5GB! Από το Log n Win πήρα τα δωρεάν 20 SMS προς όλους (x4 κάθε μήνα δεν είναι το LnW ή το άλλαξαν?).

 

δεν το άλλαξαν.. κάθε βδομάδα μπορείς να ενεργοποιείς το log n win που χρειάζεσαι, αρκεί να έχεις κάνει τουλάχιστον 5€ ανανέωση τον τελευταίο μήνα!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα που σου τρώει 1 ευρώ για ιντερνετ την τελευταία μέρα κατά την οποία είναι ενεργό πακέτο data. Είχα ενεργό το πακέτο 1GB που ίσχυε μέχρι 31 Οκτωβρίου. Επειδή ξέρω το πρόβλημα, και επειδή πίστευα ότι είχαμε καταλήξει ότι το πακέτο λήγει στις 20:00 η ώρα αντί στις 00:00, έβγαλα τη sim από τη συσκευή (iphone 4s) κάπου στις 3 τη νύχτα στις 31/10. Και με χρέωσε, όπως είδα την επομένη...

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τους ζητήσω να επιστρέψουν το ευρώ; Από το chat έχετε πει;

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα που σου τρώει 1 ευρώ για ιντερνετ την τελευταία μέρα κατά την οποία είναι ενεργό πακέτο data. Είχα ενεργό το πακέτο 1GB που ίσχυε μέχρι 31 Οκτωβρίου. Επειδή ξέρω το πρόβλημα, και επειδή πίστευα ότι είχαμε καταλήξει ότι το πακέτο λήγει στις 20:00 η ώρα αντί στις 00:00, έβγαλα τη sim από τη συσκευή (iphone 4s) κάπου στις 3 τη νύχτα στις 31/10. Και με χρέωσε, όπως είδα την επομένη...

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να τους ζητήσω να επιστρέψουν το ευρώ; Από το chat έχετε πει;

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ χθες - ενώ προχθές έληγε το πακέτο και χρησιμοποίησα λίγο το 3G για να δω κάτι, πήρα χθες μήνυμα ότι χρεώθηκα €1 για daily internet. Από χθες άλλαξα χειροκίνητα το APN σε κάτι εντελώς άσχετο, οπότε αν δω πάλι χρέωση θα επικοινωνήσω μαζί τους για να επιστρεφεί το ευρώ και να μου μπλοκάρουν τη σύνδεση στο Internet.

 

Τους έχω βαρεθεί και αυτούς και τις ύπουλες χρεώσεις τους... είναι η 4η φορά που συμβαίνει αυτό μέσα σε δύο μήνες, τη στιγμή που έχω ελέγξει οποιαδήποτε ρύθμιση έχει να κάνει με data πλην wifi. :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 εβδομάδες αγανακτισμένος αφού μου είχαν τραβήξει μέσα σε ένα μήνα 4-5 φορές από 1 ευρώ, άνοιξα Livechat και όταν της είπα τι συμβαίνει μου απάντησε:

 

Giota 10:16:51 am

 

Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι η υπηρεσία daily mobile internet με 1€ που σου δίνει 20 MB ενεργοποιείται αυτόματα όταν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα της συσκευής σου και δεν έχεις διαθέσιμα MB στον λογαριασμό σου.Η χρέωση μπορεί να οφείλεται ακόμα και σε ενημερώσεις των εφαρμογών σου.

Να σου προτείνω εάν δεν κάνεις χρήση του internet από το κινητό σου να προωθηθεί εντολή απενεργοποίησης και να κάνεις χρήση μόνο μέσω wifi.

 

Giota 10:40:12 am

 

Η δυσαρέσκεια σας είναι σεβαστή και για αυτόν τον λόγο προς αποφυγή χρεώσεων υπάρχει η δυνατότητα από την πλευρά μας ως εταιρία να προωθηθεί εντολή ακύρωσης πρόσβασης του internet από το κινητό σας και να κάνετε χρήση μόνο μέσω wifi.

Εάν όμως κάνετε χρήση είναι απαραίτητο να έχεις κλειστά τα δεδομένα/κίνηση δεδομένων από τις ρυθμίσεις της συσκευής σας.

 

 

Σχεδόν μια ώρα κράτησε η συζήτηση μας προσπαθώντας να την πείσω ότι τα δεδομένα τα έχω πάντα κλειστά στη συγκεκριμένη σιμ (είναι πάντα 2G υποχρεωτικά) επειδή στη δεύτερη σιμ που είναι mobile broadband (είναι πάντα 4G) έχω 1GB δωρεάν κάθε μήνα. Ανένδοτη η Γιώτα παίδες. δεν είχε σκοπό να μου πιστώσει τα χαμένα ευρώ επ' ουδενί.

Στο τέλος έκανα αίτηση "εντολή απενεργοποίησης" για τη συγκεκριμένη κάρτα για να ησυχάσω.

Link to comment
Share on other sites

Στείλτους μήνυμα στο facebook.

Θα στα επιστρέψουν λογικά.

Πριν 2-3 εβδομάδες αγανακτισμένος αφού μου είχαν τραβήξει μέσα σε ένα μήνα 4-5 φορές από 1 ευρώ, άνοιξα Livechat και όταν της είπα τι συμβαίνει μου απάντησε:

 

Giota 10:16:51 am

 

Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι η υπηρεσία daily mobile internet με 1€ που σου δίνει 20 MB ενεργοποιείται αυτόματα όταν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα της συσκευής σου και δεν έχεις διαθέσιμα MB στον λογαριασμό σου.Η χρέωση μπορεί να οφείλεται ακόμα και σε ενημερώσεις των εφαρμογών σου.

Να σου προτείνω εάν δεν κάνεις χρήση του internet από το κινητό σου να προωθηθεί εντολή απενεργοποίησης και να κάνεις χρήση μόνο μέσω wifi.

 

Giota 10:40:12 am

 

Η δυσαρέσκεια σας είναι σεβαστή και για αυτόν τον λόγο προς αποφυγή χρεώσεων υπάρχει η δυνατότητα από την πλευρά μας ως εταιρία να προωθηθεί εντολή ακύρωσης πρόσβασης του internet από το κινητό σας και να κάνετε χρήση μόνο μέσω wifi.

Εάν όμως κάνετε χρήση είναι απαραίτητο να έχεις κλειστά τα δεδομένα/κίνηση δεδομένων από τις ρυθμίσεις της συσκευής σας.

 

 

Σχεδόν μια ώρα κράτησε η συζήτηση μας προσπαθώντας να την πείσω ότι τα δεδομένα τα έχω πάντα κλειστά στη συγκεκριμένη σιμ (είναι πάντα 2G υποχρεωτικά) επειδή στη δεύτερη σιμ που είναι mobile broadband (είναι πάντα 4G) έχω 1GB δωρεάν κάθε μήνα. Ανένδοτη η Γιώτα παίδες. δεν είχε σκοπό να μου πιστώσει τα χαμένα ευρώ επ' ουδενί.

Στο τέλος έκανα αίτηση "εντολή απενεργοποίησης" για τη συγκεκριμένη κάρτα για να ησυχάσω.

Link to comment
Share on other sites

Στείλτους μήνυμα στο facebook.

Θα στα επιστρέψουν λογικά.

 

Αν εκανε διαμαρτυρια στην σελιδα τους στο facebook θα το κερδιζε 100%

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια περίεργη ερώτηση; (μάλλον γίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις!)

Έχω ένα κινητό whatsup που δεν το πολυχρησιμοποιώ, μπορώ να βάζω 5 ευρώ εκεί για να έχω spotify premium, το οποίο (Spotify) θα το χρησιμοποιώ μέσω 3g από το f2g (όπου έχω 1500' προς όλους + 1500ΜΒ με 8 ευρώ + 1,5 GB με ανανέωση 10 ευρώ = 3GB). Γίνεται; ή πρέπει να έχω και το 3g από την Cosmote;

Λογικά θα γίνεται γιατί αν βάλω στο spotify τα στοιχεία του λογαριασμού μου, αυτό το ενδιαφέρει αν είμαι premium και όχι από που παίρνει data. Έτσι δεν είναι; ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω,εχω την προσφορα βαζοντας 10 ευρω να εχω 300 λεπτα προς ολους και τα 10 μενουν στην καρτα.

Για να παρεις τα 300' + 1 GB πρεπει να ανανεωσεις σε καταστημα???η και απο το περιπτερο δεν υπαρχει προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Στείλτους μήνυμα στο facebook.

Θα στα επιστρέψουν λογικά.

και με e-mail επισης,μπορει να στα πιστώσουν. Από chat και απο 1260 ειχα φαει πορτα και εγω.Βεβαια εμενα ειχε τυχει χρεωση 1 ευρω το βραδυ της τελευταιας ημερας του πακέτου.Για πιο πολλα λεφτα δεν ξερω τι θα κανουν,ισως σου επιστρεψουν μερος αυτων,οπως εχει γινει και σε αλλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω μια περίεργη ερώτηση; (μάλλον γίνεται αλλά ποτέ δεν ξέρεις!)

Έχω ένα κινητό whatsup που δεν το πολυχρησιμοποιώ, μπορώ να βάζω 5 ευρώ εκεί για να έχω spotify premium, το οποίο (Spotify) θα το χρησιμοποιώ μέσω 3g από το f2g (όπου έχω 1500' προς όλους + 1500ΜΒ με 8 ευρώ + 1,5 GB με ανανέωση 10 ευρώ = 3GB). Γίνεται; ή πρέπει να έχω και το 3g από την Cosmote;

Λογικά θα γίνεται γιατί αν βάλω στο spotify τα στοιχεία του λογαριασμού μου, αυτό το ενδιαφέρει αν είμαι premium και όχι από που παίρνει data. Έτσι δεν είναι; ξέρει κανείς;

όχι δεν γινεται

https://www.cosmote.gr/mobile/spotify/spotify.portal?_nfpb=true&_pageLabel=Terms#wlp_Terms

O επιτρεπτός όγκος των 500ΜΒ για music streaming είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας και ισχύει για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το Προνομιακό Πακέτο ή τον ένα μήνα δωρεάν Spotify Premium από την COSMOTE και εφόσον γίνεται χρήση της υπηρεσίας μέσω της σύνδεσης του Συνδρομητή που δηλώθηκε κατά την αρχική ενεργοποίηση. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, η υπηρεσία θα χρεώνεται σύμφωνα με τις χρεώσεις δεδομένων του προγράμματος συμβολαίου ή πρόσθετης υπηρεσίας δεδομένων που έχει ενεργοποιημένη ο συνδρομητής.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...