Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω,εχω την προσφορα βαζοντας 10 ευρω να εχω 300 λεπτα προς ολους και τα 10 μενουν στην καρτα.

Για να παρεις τα 300' + 1 GB πρεπει να ανανεωσεις σε καταστημα???η και απο το περιπτερο δεν υπαρχει προβλημα??

 

Για να πάρεις και τα 300 και το 1γβ πρέπει να κάνεις ανανέωση είτε σε κατάστημα είτε ονλαιν, μέσα απο τη σελίδα του f2g

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ χθες - ενώ προχθές έληγε το πακέτο και χρησιμοποίησα λίγο το 3G για να δω κάτι, πήρα χθες μήνυμα ότι χρεώθηκα €1 για daily internet. Από χθες άλλαξα χειροκίνητα το APN σε κάτι εντελώς άσχετο, οπότε αν δω πάλι χρέωση θα επικοινωνήσω μαζί τους για να επιστρεφεί το ευρώ και να μου μπλοκάρουν τη σύνδεση στο Internet.

 

Τους έχω βαρεθεί και αυτούς και τις ύπουλες χρεώσεις τους... είναι η 4η φορά που συμβαίνει αυτό μέσα σε δύο μήνες, τη στιγμή που έχω ελέγξει οποιαδήποτε ρύθμιση έχει να κάνει με data πλην wifi. :mad:

 

Τα ιδια χαλια και με μενα εχτες για 2η φορα σε ενα μηνα με χρεωσαν:mad: να ρωτησω, στις ρυθμισεις του ιντερνετ στο κινητο εχει επιλογη ΑΡΝ ενεργοποιηση/απενεργοποιηση, αν το ξετικαρω οταν δεν εχω ΜΒ στην καρτα και το τικαρω μονο οταν αγοραζω ΜΒ θα γλυτωνω αυτες τις σπαστκες χρεωσεις??

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ισως βοηθησει,για πιο σίγουρα δοκιμαζε να τροποποιεις την διευθυνση του APN π.χ. gint.b-online αντι για gint.b-online.gr
Link to comment
Share on other sites

ισως βοηθησει,για πιο σίγουρα δοκιμαζε να τροποποιεις την διευθυνση του APN π.χ. gint.b-online αντι για gint.b-online.gr

 

Εμένα δε με αφήνει ούτε καν να αλλάξω το ΑΡΝ αλλά ουτε και να το τροποποίησω.

Κάθε μέρα, αν δεν έχω data, με χρεώνει και ένα €....

Ντροπή!!!

Link to comment
Share on other sites

ισως βοηθησει,για πιο σίγουρα δοκιμαζε να τροποποιεις την διευθυνση του APN π.χ. gint.b-online αντι για gint.b-online.gr

 

για να δουμε, ξετικαρα το ΑΡΝ εβαλα και 2 gg παραπανω στο ονομα (gggnt.b-online) αν μου ξανακλεψουν ευρω θα τα ακουσουν για τα καλα στη σελιδα τους στο fb:mad:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συζητάμε οτιδήποτε έχει σχέση με όλα τα πακέτα καρτοκινητής της Wind. Απορίες, νέα, παράπονα κλπ.

 

--------------------------

Παράθεση οδηγού Δέσμεσης Τιμής για το F2G από τον χρήστη sideras1985:

 

Λοιπόν ο λογος δημιουργίας ειναι το γεγονός οτι πολλοί ακόμα δεν γνωρίζουν για την δέσμευση τιμής.Αυτό βέβαια οφείλεται και στην ελάχιστη διαφήμιση απο την WIND.Σκέφτηκα να παραθέσω ενα σύντομο οδηγό με πληροφορίες για το τι προσφέρει η δέσμευση τιμής και πως μπορούμε να κάνουμε χρήση αυτών που προσφέρει:

 

Η WIND προσφέρει την Δέσμευση Τιμής σε όλους τους συνδρομητές της καρτοκινητής F2G, και προσφέρει και χρεώσεις προς όλα τα δίκτυα που χαμηλότερες δεν υπάρχουν και Non Stop επιλογές για απεριόριστη επικοινωνία με τα αγαπημένα τους πρόσωπα.Ετσι η εταιρία διευκολύνει τους συνδρομητές της, συνδυάζοντας τα πάντα σε μια 1 κάρτα.

 

Πρέπει να σημειωθεί ότι στo πλαίσιo της Δέσμευσης Τιμής προσφέρονται 8 προγράμματα καρτοκινητής που προσφέρουν τις αντίστοιχες βασικές χρεώσεις σε ομιλία και SMS με όλα τα πακέτα καρτοκινητής της αγοράς. Ενδεικτικά, το πρόγραμμα F2G1 προσφέρει χρεώσεις ομιλίας 0,12€/λεπτό προς το ίδιο οικονομικό πακέτο και 0,25€/λεπτό προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, ακόμα χαμηλότερες χρεώσεις γραπτών μηνυμάτων 0,02€/SMS προς το ίδιο οικονομικό πακέτο και διεθνείς προορισμούς και €0,04/SMS προς άλλα εθνικά δίκτυα. Για να μεταφερθούν σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της Δέσμευσης Τιμής, οι συνδρομητές WIND F2G χρειάζεται μόνο να καλέσουν Δωρεάν το 1342.Εδώ είναι και ο πίνακας με τα 8 οικονομικά πακέτα F2G

http://www.wind.com.gr/ConImgs/idiotis/Pinakes_BPG_gr_sm.jpg

 

Επίσης η WIND προσφέρει και τις παρακάτω υπηρεσίες στα καινούρια οικονομικά πακέτα καρτοκινητής:

 

*

Όλες τις επιλογές Non Stop στα οικονομικά πακέτα F2G1, F2G2, F2G3, F2G4, F2G7 και F2G8. Ενεργοποίηση με κλήση στο 1265.

*

Tην υπηρεσία «1 λεπτό» που προσφέρει απεριόριστο χρόνο ομιλίας με χρέωση μόνο €0,01 ανά λεπτό ομιλίας, προς 2 αριθμούς WIND (καρτοκινητό ή συμβόλαιο) χωρίς κόστος ενεργοποίησης. Διαθέσιμο στα οικονομικά πακέτα F2G5 και F2G6. Για να απολαμβάνετε την υπηρεσία κάθε μήνα, θα πρέπει να την ενεργοποιείτε εκ νέου μετά την πάροδο 30 ημερών. Ενεργοποίηση με κλήση στο 1267.

*

Το πακέτο «30 λεπτά & 30 SMS» που προσφέρει 30 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 30 δωρεάν SMS προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με κόστος ενεργοποίησης μόνο €5 ανά 7 ημέρες. Διαθέσιμο στο οικονομικό πακέτο F2G5. Είναι εφικτή μια ενεργοποίηση ανά 7 ημέρες. Ενεργοποίηση με αποστολή δωρεάν SMS με την εντολή ‘ALC’ στο 1355.

 

Στην περίπτωση ενεργοποίησης του πακέτου «30 λεπτά & 30 SMS» παράλληλα με την υπηρεσία «1 λεπτό», πρώτα καταναλώνονται τα δωρεάν λεπτά του πακέτου «30 λεπτά & 30 SMS» και μετά ξεκινάει η χρέωση €0,01 ανά λεπτό ομιλίας, προς 2 αριθμούς WIND (καρτοκινητό ή συμβόλαιο) της υπηρεσίας «1 λεπτό».

 

Επιπλέον, όποιο οικονομικό πακέτο και αν επιλέξετε, μπορείτε να συμμετέχετε στο πρόγραμμα επιβράβευσης WIN Club, καθώς και να χρησιμοποιείτε τις υπηρεσίες WIND Sharing & WIND SOS Επέκταση Χρόνου Ομιλίας.

 

Μπορείτε να αλλάζετε το οικονομικό σας πακέτο δωρεάν με μια απλή κλήση από το κινητό σας στο 1342, και να απολαμβάνετε τα προνόμια του πακέτου που σας ταιριάζει. Με τη μεταφορά σε κάποιο από τα νέα πακέτα, παραμένετε στο πακέτο της επιλογής σας έως ότου επιλέξετε να μεταφερθείτε ξανά.

 

Οι λοιπές χρεώσεις πέραν των αναγραφομένων είναι σύμφωνα με τις χρεώσεις του οικονομικού πακέτου WIND F2G. Οι χρεώσεις μετά τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης κλήσεων είναι ανά δευτερόλεπτο.

 

Με την αλλαγή οικονομικού πακέτου θα απενεργοποιούνται αυτόματα τα προπληρωμένα προγράμματα ή οι υπηρεσίες δωρεάν λεπτών ομιλίας, SMS που πιθανόν είχαν ενεργοποιηθεί πλην των επιλογών Non Stop και της υπηρεσίας «1 λεπτό», η οποία δεν χάνεται. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης κλήσης δεν αφορά στα πακέτα προπληρωμένου χρόνου ομιλίας, αλλά μόνο στις βασικές χρεώσεις. ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ:Α)Τα στοιχεία που περιλαμβάνονται στα εν λόγω αντίστοιχα πακέτα Καρτοκινητής και όπως αυτά έχουν διαμορφωθεί μέχρι και την 08/06/08, είναι αντίστοιχα με στοιχεία άλλων οικονομικών πακέτων της ελληνικής αγοράς καρτοκινητής τηλεφωνίας ως προς τα εξής:

 

1. Βασικές χρεώσεις εθνικών κλήσεων φωνής προς εθνικά δίκτυα

2. Βασικές χρεώσεις για αποστολή γραπτού μηνύματος (SMS) προς εθνικά και διεθνή δίκτυα

3. Βασικές χρεώσεις για αποστολή γραπτού μηνύματος πολυμέσων (ΜMS) προς εθνικά και διεθνή δίκτυα

Εξαιρούνται:

4. Χρεώσεις εκτός των παραπάνω αναφερθέντων, όπως: xρεώσεις διεθνών κλήσεων, video κλήσεων, περιαγωγής (Roaming), χρέωσεις κλήσεων προς το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, χρεώσεις επιπρόσθετων υπηρεσιών και υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας, οι οποίες είναι σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο Καρτοκινητής WIND.

5. Yπηρεσίες και προπληρωμένα πακέτα χρόνου ομιλίας, SMS ή ΜΜS που παρέχονται ή συνδυάζονται με τα άλλα προγράμματα της ελληνικής αγοράς καρτοκινητής τηλεφωνίας.

6. Αξίες καρτών ανανέωσης χρόνου ομιλίας και διάρκεια ισχύος τους, αρχικός χρόνος ομιλίας και διάρκεια ισχύος του.

 

Β)Οι χρεώσεις των άλλων πακέτων της ελληνικής αγοράς καρτοκινητής τηλεφωνίας, που αφορούν κλήσεις προς προορισμούς εντός του ίδιου οικονομικού πακέτου, στα αντίστοιχα οικονομικά πακέτα οι εν λόγω χρεώσεις θα αφορούν προορισμούς του οικονομικού πακέτου WIND F2G. Γ)Η WIND διατηρεί το δικαίωμα μη εμπορικής διάθεσης ή κατάργησης αντίστοιχου οικονομικού πακέτου Καρτοκινητής και κατ’ επιλογήν να μεταφέρει τους συνδρομητές στο πλησιέστερο σε αυτό εμπορικά διαθέσιμο πακέτο κατόπιν ενημέρωσης.

Δ) Η WIND διατηρεί το δικαίωμα να μην ακολουθεί τυχόν εποχιακές προσφορές, προωθητικές ενέργειες, μειώσεις ή αυξήσεις που θα πραγματοποιούνται στα άλλα πακέτα της ελληνικής αγοράς καρτοκινητής τηλεφωνίας και θα αφορούν εξ’ ολοκλήρου ή θα συνδέονται μερικώς με τα συγκεκριμένα αντίστοιχα προγράμματα. Όμως η WIND ενδέχεται να προσφέρει παραλλαγές των εν λόγω προσφορών της ελληνικής αγοράς Καρτοκινητής τηλεφωνίας στα πλαίσια της “Δέσμευσης Τιμής” ή και να εντάξει τα αντίστοιχα προγράμματα σε προωθητικές ενέργειες ή/και εποχιακές προσφορές, εκπτωτικά/bonus σχήματα, σύμφωνα με την εκάστοτε εμπορική πολιτική της WIND.Ε)Τα αντίστοιχα οικονομικά πακέτα Καρτοκινητής είναι διαθέσιμα σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής WIND.

 

Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να μάθω, αν γνωρίζετε, αν ισχύει αυτή η δέσμευση ακόμη. Ξέρω ότι πολλά προνόμια αυτής, έχουν καταργηθεί στο πέρασμα των χρόνων, από το 2007 έως σήμερα.'Οπως σήμερα, διαπίστωσα ότι το πακέτο F2G(2), που είχα ενεργοποιήσει τότε, πλήρωνοντας μάλιστα για την αλλαγή από το παλιό μου πακέτο, 7 ευρώ,δεν υπάρχει πλέον. Αντί να χρεωθώ με 10 και κάτι, λεπτά το λεπτό, χρεώθηκα με την σημερινή χρέωση του F2F~49 λεπτά το λεπτό.Εξεπλάγην δυσάρεστα και με δόση κάμποσου εκνευρισμού,για την τιμή της WIND, που έχει ημερομηνία λήξης. Έτσι πριν πάρω το 1260 και εκνευριστώ ακόμη περισσότερο,αν μπορεί κάποιος φίλος από το forum,να μου απαντήσει τι γνωρίζει επί του θέματος.

Ευχαριστώ!

Edited by Vasileios
μορφοποίηση Παραπομπής
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει πλέον , Καταργήθηκε από 15 Σεπτεμβρίου 2015. ( όρος Γ΄της παράθεσης σου )

Να σημειώσω όμως ότι και το Frog δηλαδή το αντίστοιχο του F2G-2 δεν είναι εδώ και πολλά χρόνια 0,10.....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γ)Η WIND διατηρεί το δικαίωμα μη εμπορικής διάθεσης ή κατάργησης αντίστοιχου οικονομικού πακέτου Καρτοκινητής και κατ’ επιλογήν να μεταφέρει τους συνδρομητές στο πλησιέστερο σε αυτό εμπορικά διαθέσιμο πακέτο κατόπιν ενημέρωσης.

Αυτό το κατόπιν ενημέρωσης,που δεν έγινε, με ενόχλησε. Τέλος πάντων.Συνηθισμένοι από τις εταιρίες μας. Να'σαι καλά Vasileie. Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G καρτοκινητό μου, όταν το έχω κλειστό ειδοποιούμαι με ένα SMS για το ποιος με κάλεσε όση ώρα ήταν κλειστό. Όταν όμως μιλάω, δεν παίρνω καμία σχετική ειδοποίηση. Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω κάτι τέτοιο και να ειδοποιούμαι και όταν μιλάω με κάποιο SMS;
Link to comment
Share on other sites

ισως βοηθησει,για πιο σίγουρα δοκιμαζε να τροποποιεις την διευθυνση του APN π.χ. gint.b-online αντι για gint.b-online.gr

 

Απλό και δοκιμασμένο - μόλις το άλλαξα σε κάτι άκυρο σταμάτησαν και οι χρεώσεις. :happy:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με αφήνει ούτε καν να αλλάξω το ΑΡΝ αλλά ουτε και να το τροποποίησω.

Κάθε μέρα, αν δεν έχω data, με χρεώνει και ένα €....

Ντροπή!!!

αυτό παίζει να είναι και θέμα συσκευής. Σε κάποια iphone ισως (?)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με αφήνει ούτε καν να αλλάξω το ΑΡΝ αλλά ουτε και να το τροποποίησω.

Κάθε μέρα, αν δεν έχω data, με χρεώνει και ένα €....

Ντροπή!!!

 

Μήπως μπορείς να φτιάξεις ένα κενό apn; Μόνο όνομα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γ)Η WIND διατηρεί το δικαίωμα μη εμπορικής διάθεσης ή κατάργησης αντίστοιχου οικονομικού πακέτου Καρτοκινητής και κατ’ επιλογήν να μεταφέρει τους συνδρομητές στο πλησιέστερο σε αυτό εμπορικά διαθέσιμο πακέτο κατόπιν ενημέρωσης.

Αυτό το κατόπιν ενημέρωσης,που δεν έγινε, με ενόχλησε. Τέλος πάντων.Συνηθισμένοι από τις εταιρίες μας. Να'σαι καλά Vasileie. Σ'ευχαριστώ.

 

Η ενημέρωση έγινε τον Αύγουστο . Πρωτοσέλιδο μπήκε στο Myphone , Αλλά είμασταν όλοι διακοπές.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να φτιάξεις ένα κενό apn; Μόνο όνομα.

 

Με αφήνει να δημιουργήσω ένα καινούργιο αλλά μετά δε με αφήνει να το επιλέξω, αφού έχει μόνιμα επιλεγμένο αυτό της wind.

 

Όλα τα παραπάνω σε lg g2 unbranded...

Link to comment
Share on other sites

Με αφήνει να δημιουργήσω ένα καινούργιο αλλά μετά δε με αφήνει να το επιλέξω, αφού έχει μόνιμα επιλεγμένο αυτό της wind.

 

Όλα τα παραπάνω σε lg g2 unbranded...

 

Κάπου πρέπει να έχει επιλογή είτε τροποποίησης είτε διαγραφής του APN της WIND

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία. Αγορά πακέτου των 5€ συμφέρει σε κατάστημα wind ή απο το σάιτ;

Γενικά ποια ειναι η πιο value for money επιλογή; Να βάζω 10€ και να παίρνω και το 1 γίγα; Με έχει μπερδέψει λίγο η wind.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία. Αγορά πακέτου των 5€ συμφέρει σε κατάστημα wind ή απο το σάιτ;

Γενικά ποια ειναι η πιο value for money επιλογή; Να βάζω 10€ και να παίρνω και το 1 γίγα; Με έχει μπερδέψει λίγο η wind.

Σε κατάστημα Wind έχεις την επιπλέον επιλογή, με 0,30 ευρώ κόστος (τα οποία αφαιρούνται από το 5ευρο που θα βάλεις) να επιλέξεις είτε 120' χρόνο ομιλίας προς Wind/Q είτε 120' προς εθνικά σταθερά.

Αν βάζεις 10 ευρώ (είτε από το site είτε από κατάστημα) παίρνεις δώρο 1 γίγα.

Το ίδιο είναι, εσύ επιλέγεις.

Η ενεργοποίηση όμως πακέτων online σου δίνει extra bonus (λεπτά ομιλίας και sms προς Wind/Q).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Wind έχεις την επιπλέον επιλογή, με 0,30 ευρώ κόστος (τα οποία αφαιρούνται από το 5ευρο που θα βάλεις) να επιλέξεις είτε 120' χρόνο ομιλίας προς Wind/Q είτε 120' προς εθνικά σταθερά.

 

 

Δηλαδη ποσο πρεπει να πληρώσω συνολικά στο κατάστημα για να πάρω πχ το βασικό πακέτο με τα 200 λεπτα προς όλους συν τα 120 προς σταθερά;

Τα 120 ειναι για ενα μηνα;

Τέλος αν ανανεώσω απο κατάστημα δικαιουμε τα lognwin και το magic number;

Σε ευχαριστω για την βοήθεια σου.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο πρεπει να πληρώσω συνολικά στο κατάστημα για να πάρω πχ το βασικό πακέτο με τα 200 λεπτα προς όλους συν τα 120 προς σταθερά;

Τα 120 ειναι για ενα μηνα;

Τέλος αν ανανεώσω απο κατάστημα δικαιουμε τα lognwin και το magic number;

Σε ευχαριστω για την βοήθεια σου.

 

το λιγότερο νομίζω που μπορείς να ανανεώσεις για να πάρεις και το πακέτο των 200' προς όλους είναι 6€ (αν τα έχω υπολογίσει σωστά θα σου μείνουν 0,05€ στην κάρτα υπόλοιπο), θα πάρεις τα 120' προς σταθερά για ένα μήνα, θα ενεργοποιηθούν και τα magic numbers που έχεις δηλώσει και τα log n win.. αν ανανεώσεις με 10€ όμως θα πάρεις επιπλέον 1GB για ένα μήνα!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Τα magic numbers ειναι αριθμοι wind ή οποιαδηποτε κινητα;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τα magic numbers ειναι αριθμοι wind ή οποιαδηποτε κινητα;

 

Ως Μagic Number μπορεί να καταχωρηθεί οποιοσδήποτε αριθμός κινητής και καρτοκινητής WIND & Q

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσο πρεπει να πληρώσω συνολικά στο κατάστημα για να πάρω πχ το βασικό πακέτο με τα 200 λεπτα προς όλους συν τα 120 προς σταθερά;

Τα 120 ειναι για ενα μηνα;

Τέλος αν ανανεώσω απο κατάστημα δικαιουμε τα lognwin και το magic number;

Σε ευχαριστω για την βοήθεια σου.

Εάν βάλεις ακριβώς 5 ευρώ δεν θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις πακέτο, διότι αφαιρείται ο φόρος κινητής.

Εάν βάλεις 6 ευρώ, τότε έχουμε: 6: 1,12 = 5,36 περίπου που σημαίνει ότι θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις το βασικό πακέτο ομιλίας και με την αφαίρεση των 30 λεπτών (120 προς σταθερά) θα σου μείνουν κάπου 6 λεπτά.

Για να λειτουργεί η καρτοκινητή απαιτείται υπόλοιπο 0,01 ευρώ, δηλ. 1 λεπτό.

Καλύτερη περίπτωση όμως κατ' εμέ είναι να ανανεώσεις με 10 ευρώ, οπότε έχουμε:

1 γίγα ίντερνετ δωρεάν (σημαντικό εάν το χρειάζεσαι)

Ενεργοποιείς με 5 ευρώ το πακέτο των 200 λεπτών

Αν το κάνεις έτσι, τότε ανοίγουν για 24 ώρες τα Turbo πακέτα, όπου με 2 ευρώ μπορείς να βάλεις άλλα 200' προς όλους (ή να επιλέξεις από άλλες επιλογές με sms και gb).

Αν στέλνεις μηνύματα, τότε ή ενεργοποιείς πακέτο μηνυμάτων ή παίρνεις από τα εβδομαδιαία log & win.

Tα magic numbers νομίζω είναι μόνο online, δεν είμαι όμως σίγουρος 100%.

Πάντως μιλάμε για μεγάλη οικονομία, με 10 ευρώ έχεις απίστευτες παροχές!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις ακριβώς 5 ευρώ δεν θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις πακέτο, διότι αφαιρείται ο φόρος κινητής.

Εάν βάλεις 6 ευρώ, τότε έχουμε: 6: 1,12 = 5,36 περίπου που σημαίνει ότι θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις το βασικό πακέτο ομιλίας και με την αφαίρεση των 30 λεπτών (120 προς σταθερά) θα σου μείνουν κάπου 6 λεπτά.

Για να λειτουργεί η καρτοκινητή απαιτείται υπόλοιπο 0,01 ευρώ, δηλ. 1 λεπτό.

Καλύτερη περίπτωση όμως κατ' εμέ είναι να ανανεώσεις με 10 ευρώ, οπότε έχουμε:

1 γίγα ίντερνετ δωρεάν (σημαντικό εάν το χρειάζεσαι)

Ενεργοποιείς με 5 ευρώ το πακέτο των 200 λεπτών

Αν το κάνεις έτσι, τότε ανοίγουν για 24 ώρες τα Turbo πακέτα, όπου με 2 ευρώ μπορείς να βάλεις άλλα 200' προς όλους (ή να επιλέξεις από άλλες επιλογές με sms και gb).

Αν στέλνεις μηνύματα, τότε ή ενεργοποιείς πακέτο μηνυμάτων ή παίρνεις από τα εβδομαδιαία log & win.

Tα magic numbers νομίζω είναι μόνο online, δεν είμαι όμως σίγουρος 100%.

Πάντως μιλάμε για μεγάλη οικονομία, με 10 ευρώ έχεις απίστευτες παροχές!

Οχι, με όποιο τρόπο κι'αν γίνει η ανανέωση, ισχύουν κανονικά τα 1500' προς τα magic numbers.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ατονησει λιγάκι το Lucky day ή είναι η ιδέα μου?

Ουτε SMS ενημερωτικό ερχεται, και αποτι βλέπω στη σελίδα η τελευταία προσφορά ήταν στις 28/10

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...