Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Η μετάβαση από symbian σε windows σίγουρα ξενίζει αλλά όχι λόγο δυσκολίας στη χρήση, όσο του γεγονότος ότι πρέπει να εξοικειωθείς με κάτι καινούργιο.

 

Γνώμη μου είναι ότι εάν του δώσεις μια ευκαιρία, θα απορείς με τον εαυτό σου που τόσο καιρό έχανες το χρόνο σου με τα symbian. Ίσως να κάνω λάθος, ίσως και όχι. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρελή Προσφορά: HTC TyTN II με 250€!!! :X

 

Εγώ μόλις παρήγγειλα ένα, οπότε σύντομα θα είμαι συχνός επισκέπτης αυτού του thread! :D

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν στο msn υπαρχει τροπος να κανουμε χρηση μιας απο τις δυο ενσωματωμενες cameres που εχει πανω του το tytn2 ?
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να περάσω τις επαφές στην sim??:confused:

 

στο sim manager μου βγάζει "bad parameter"

δοκίμασα να το ξαναπεράσω, αλλά τα ίδια.

 

παίζει κάποιο άλλο προγραμματάκι;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση από symbian σε windows σίγουρα ξενίζει αλλά όχι λόγο δυσκολίας στη χρήση, όσο του γεγονότος ότι πρέπει να εξοικειωθείς με κάτι καινούργιο.

 

Γνώμη μου είναι ότι εάν του δώσεις μια ευκαιρία, θα απορείς με τον εαυτό σου που τόσο καιρό έχανες το χρόνο σου με τα symbian. Ίσως να κάνω λάθος, ίσως και όχι. ;)

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Μαλλον θα κάνω μια προσπάθεια, αν και ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος. Τουλάχιστον τώρα ξέρω ποια είναι τα καλά μαγαζάκια. Ίσως μπορέσω να το φέρω στα μέτρα μου πολύ πιο γρήγορα απο το symbian. Office έχει ή πρέπει να βάλουμε κάποιο.

Πάντως προερχόμενος απο το thread του symbian πρέπει να πώ -κάτι που έχει ξαναειπωθεί εδώ- ότι καλά θα ήταν να κάνουμε ότι κάναμε και εκεί δηλαδή ένα thread με προτάσεις προγραμμάτων και εφαρμογών.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Office έχει ή πρέπει να βάλουμε κάποιο.

 

Φυσικά.

 

καλά θα ήταν να κάνουμε ότι κάναμε και εκεί δηλαδή ένα thread με προτάσεις προγραμμάτων και εφαρμογών.

 

Υπάρχει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55776

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή όπως καταλαβαίνεται είναι fix, όσα πλήρωσα χωρίς να υπολογίσω την χαμένη αναβάθμιση: 450€

Το TyTN II είναι πραγματικά κορυφαία συσκευή, αλλά η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι τα €450 που ζητάς είναι πολλά, δεδομένου ότι κλείνει 2 χρόνια ζωής. Καλύτερα να κάνεις αυτό που λέει ο athanaso77 και να το παλέψεις λίγο. Αν είσαι power user θα εκτιμήσεις την τεράστια παραμετροποίηση και γκάμα s/w των Windows Mobile. Κρίμα είναι να το "σκοτώσεις" σε χαμηλή τιμή... Εγώ το έχω ενάμισι χρόνο και δεν το αποχωρίζομαι με τίποτα. Ίσως το αντικαταστήσω με το Touch Pro 2, αλλά και πάλι διστάζω να το κάνω γιατί το τιτανάκι με καλύπτει στο 100% αυτή τη στιγμή. :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν συνυπολογίσεις και την προσφορά της cosmote που βλέπουμε πιο πάνω, τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τρελή Προσφορά: HTC TyTN II με 250€!!! :X

 

Εγώ μόλις παρήγγειλα ένα, οπότε σύντομα θα είμαι συχνός επισκέπτης αυτού του thread! :D

 

δεν υπάρχει πλέον ****το.

 

 

παιδιά δεν μου πατάει το μεσαίο κουμπί στα navigation keys. ξέρετε τι παίζει να έχει χαλάσει. στην Htc δεν τολμώ να ρωτήσω.

 

έχω δεί ότι τα πλήκρτα είναι μια πολύπλοκη πλακέτα με καλωδιοταινία. υπάρχει τπτ άλλο να κοιτάξω . για πέστε γιατί έχω φρικάρει...

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν υπάρχει πλέον

 

Λογικό!

 

παιδιά δεν μου πατάει το μεσαίο κουμπί στα navigation keys. ξέρετε τι παίζει να έχει χαλάσει. στην Htc δεν τολμώ να ρωτήσω.

 

Μήπως να κάνεις πρώτα ένα hard reset; Έτσι θα σιγουρευτούμε εάν είναι πρόβλημα του πλήκτρου ή softwarικό πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λογικά πρέπει να βρίσκεται η συσκευή σου στην εγγύηση ακόμα.

 

Φρόντισε να έχει official ROM και stock-spl και πήγαινε/στείλε τη στην ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχει αλλάξει κάτι στις προτάσεις γιας ROM απο τον Sakajati?

Απο ότι βλέπω έχει βγάλει τις εξης τελευταία στο site του

[25 December 08] HyperDragon III Raphael OS 5.2.20757 Build 19972.1.2.7 - 22 (7.2%)

[13 January 2009] HyperDragon III Raphael OS 5.2.21009 Build 20931.1.5.0 - 21 (6.9%)

[26 January 2009] HyperDragon IV Lite OS 5.2.21139 Build 21139.5.0.0 - 33 (10.8%)

[4 February 2009] HyperDragon IV IOLITE OS 5.2.20765 Build 20765.1.4.4 - 89 (29.2%)

[24-25 February 2009] HyperDragon IV Lite OS 5.2.21159 Build 21159.5.0.0 - 46 (15.1%)

[29 March 2009] HyperDragon IV Topaz OS 5.2.21028 Build 21032.1.6.0 - 5 (1.6%)

[10 April 2009] HyperDragon IV Rhodium OS 5.2.21040 Build 21040.1.6.0 - 31 (10.2%)

[21 April 2009] HyperDragon IV Rhodium Lite OS 5.2.21040 Build 21040.1.6.0 - 11 (3.6%)

[4 May 2009] HyperDragon IV OS 5.2.21502 Build 21502.5.0.70 - 10 (3.3%)

εδώ

Επίσης τι γίνεται με τις ROM του PDACORNER? εδώ

 

Ποια να βάλω (πρώτη)?

 

ΝΑΙ, όπως καταλάβατε θα το ανοίξω το κουτί και θα βαλω cooked μέσα.

Δε γ@@@ιέτε λέω εγώ, Θα δοκιμάσω cooked απο την πρώτη μέρα.!

 

Έχω διαβάσει όλα τα ποστ σε αυτό το thread όσο πιο προσεκτικά μπορούσα.

όμως Θυμήστε μου κάτι.

 

Αν βάλω cooked, δε θα μπορέσω να βάλω ελληνικά καθόλου?

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να βρίσκεται η συσκευή σου στην εγγύηση ακόμα.

 

Φρόντισε να έχει official ROM και stock-spl και πήγαινε/στείλε τη στην ACE Hellas.

 

βασικά εγγύηση δεν παίζει για διάφορους λόγους.

το ανοιξα πάντως και το έφτιαξα.....! έχω μάθει να το κάνω βίδες σε 5 λεπτά αυτό το κινητό.

 

φίλε μπράβο σου που το άνοιξες το κινητάκι.

 

θα σου πρότεινα να το χρησιμοποιήσεις λίγο με την Official και μετά να πάς σε cooked.

 

εγώ πάντως φοράω μία Lite toυ hyperdragon τώρα πια και πώς θα σου πώ το βράδυ.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερωτησουλα σχετικά με το hard reset που δέν έχει τύχει να ξανακάνω.

 

  • 1. Πατάμε ταυτόχρονα τα 2 softkeys (αυτά με το σύμβολο "-")
  • 2. Πιέζουμε το reset με τον stylus
  • 3. Αφήνουμε το reset
  • 4. Εμφανίζεται το κείμενο σε μια άσπρη οθόνη: "This operation will delete all your personal data, and reset all settings to manufacturer default. Press send to restore manufacturer default or press any other key to cancel"
  • 5. Αφήνουμε τα 2 softkeys.

 

Όταν το δοκίμασα δεν έγινε τίποτα, άφησα τα softkeys και παρέμεινε η άσπρη οθόνη με το κείμενο. Μετα δοκίμασα να πατήσω το μεσαίο κουμπι του Pad (μηπως είναι το send) και τίποτα πάλι. Όταν δοκίμασα να πατήσω κάποιο απο τα 2 softkeys μου έκανε softreset (προφανώς είναι το cancel). Ποιο πλήκτρο είναι το send?

 

Το βρήκα όσο έγραφα το μήνυμα, είναι το πράσινο.

Τελικά το φόρουμ δίνει έμπνευση από μόνο του... :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα σχετικά με το hard reset που δέν έχει τύχει να ξανακάνω.

 

  • 1. Πατάμε ταυτόχρονα τα 2 softkeys (αυτά με το σύμβολο "-")
  • 2. Πιέζουμε το reset με τον stylus
  • 3. Αφήνουμε το reset
  • 4. Εμφανίζεται το κείμενο σε μια άσπρη οθόνη: "This operation will delete all your personal data, and reset all settings to manufacturer default. Press send to restore manufacturer default or press any other key to cancel"
  • 5. Αφήνουμε τα 2 softkeys.

 

Όταν το δοκίμασα δεν έγινε τίποτα, άφησα τα softkeys και παρέμεινε η άσπρη οθόνη με το κείμενο. Μετα δοκίμασα να πατήσω το μεσαίο κουμπι του Pad (μηπως είναι το send) και τίποτα πάλι. Όταν δοκίμασα να πατήσω κάποιο απο τα 2 softkeys μου έκανε softreset (προφανώς είναι το cancel). Ποιο πλήκτρο είναι το send?

 

το πρασινο τηλεφωνάκι! ειναι το send!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. όταν μπαίνω στο internet από το kaiser σε Ελληνικά site μου βγάζει κινέζικα και με τον explorer και με opera.

Έβαλα την AthineOS V2 και το radio είναι το 1.71.09.01 δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά Υπάρχει καμία λύση?

to problima to exo mono me 3g me wifi olla ok

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. όταν μπαίνω στο internet από το kaiser σε Ελληνικά site μου βγάζει κινέζικα και με τον explorer και με opera.

Έβαλα την AthineOS V2 και το radio είναι το 1.71.09.01 δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά Υπάρχει καμία λύση?

to problima to exo mono me 3g me wifi olla ok

Μήπως μπαίνεις μέσω Wind plus non stop? Ρωτάω επειδή ο proxy της Wind "κόβει" τα ελληνικά από πολλά site. Με wifi δεν έχεις πρόβλημα γιατί εκεί έχεις full internet access και όχι μέσω proxy.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνω με wind plus non stop. Δεν υπάρχει λύση?

Η μόνη λύση είναι να δοκιμάσεις και άλλους browsers. Πχ με τον Opera mini σχεδόν όλα τα site εμφανίζονται κανονικά όσο αφορά το encoding και τους ελληνικούς χαρακτήρες.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ο opera mini είναι και πιο ελαφρύς.

 

...και δωρεάν, σε αντίθεση με τον Opera Mobile! :happy:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...