Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι Θοδωρή.

 

Αυτό εδώ: GPS Location (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517).

 

ηλία πως μπορούμε να ανοίγουμε τις συντεταγμένες απο sms στο google maps του τηλεφώνου?

 

θέλω κάποιος να μου στέλνει τις συντεταγμένες του σε sms, και εγώ με ένα κλικ να ανοίγω το google maps και να μου το δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηλια μηπως χαθηκαμε τελειως??καλα εισαι φιλε μου?:)

 

Ναι φίλε Δημήτρη. Χάθηκαμε εντελώς. Αλλά βλέπεις είχα το μεταπτυχιακό (5-6 σελίδες μείνανε για διπλωματική), μπέμπη 20 μηνών και ψάχναμε και για σπίτι .... ε ... ζορίστηκα λίγο :)

 

Τώρα όμως επανέρχομαι! Ασχολήθηκα και λίγο με προγραμματισμό για ppc. Είναι και το επάγγελμά μου. Μπορεί να κάνω τίποτα τώρα που ανοίγει και το Marketplace της microsoft.

 

Κατά τα άλλα είμαι πολύ καλά. Ξέρεις μπορεί να έχει τρέξιμο ο μικρός αλλά είναι απόλαυση. Έχει και τρέλα με το Kaiser μου και οτιδήποτε ηλεκτρονικό και εάν δεν τα προσέχω θα γίνουν βίδες :cry:

 

Και εσείς όλα καλά φαντάζομαι?

 

ηλία πως μπορούμε να ανοίγουμε τις συντεταγμένες απο sms στο google maps του τηλεφώνου?

 

θέλω κάποιος να μου στέλνει τις συντεταγμένες του σε sms, και εγώ με ένα κλικ να ανοίγω το google maps και να μου το δείχνει.

 

Χμμμμ...δεν το έψαξα. Από τον internet explorer του κινητού δεν γίνεται λόγω έλλειψης flash. Θα κοιτάξω το google maps. Αν δέχεται command line parameters μπορεί να γίνεται αυτό που λες.

 

δυστυχως εμένα δεν λειτουργει ενώ destinator 7 και google maps δεν εχω κανένα προβλημα......

δεν μου κλειδωνει κανενα δορυφόρο.....

 

δοκίμασε αυτό που σου λέει ο WebVirus. Πριν το κάνεις δες και τι θύρα έχεις το dest και βάλε την ίδια στα settings του προγράμματος.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε Δημήτρη. Χάθηκαμε εντελώς. Αλλά βλέπεις είχα το μεταπτυχιακό (5-6 σελίδες μείνανε για διπλωματική), μπέμπη 20 μηνών και ψάχναμε και για σπίτι .... ε ... ζορίστηκα λίγο :)

 

Τώρα όμως επανέρχομαι! Ασχολήθηκα και λίγο με προγραμματισμό για ppc. Είναι και το επάγγελμά μου. Μπορεί να κάνω τίποτα τώρα που ανοίγει και το Marketplace της microsoft.

 

Κατά τα άλλα είμαι πολύ καλά. Ξέρεις μπορεί να έχει τρέξιμο ο μικρός αλλά είναι απόλαυση. Έχει και τρέλα με το Kaiser μου και οτιδήποτε ηλεκτρονικό και εάν δεν τα προσέχω θα γίνουν βίδες :cry:

 

Και εσείς όλα καλά φαντάζομαι?

 

 

 

Χμμμμ...δεν το έψαξα. Από τον internet explorer του κινητού δεν γίνεται λόγω έλλειψης flash. Θα κοιτάξω το google maps. Αν δέχεται command line parameters μπορεί να γίνεται αυτό που λες.

 

 

 

δοκίμασε αυτό που σου λέει ο WebVirus. Πριν το κάνεις δες και τι θύρα έχεις το dest και βάλε την ίδια στα settings του προγράμματος.

 

στην ιδια θύρα είναι com 4:worry:....και το πορτοκαλι λαμπάκι αναβει που σημαίνει το ανοίγει το gps:blink:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τρέξε το GPS Test στη συσκευή σου και άστο σε ανοιχτό ουρανό να βρει μόνο του τη θύρα μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά άνοιξε και το Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το GPS Test στη συσκευή σου και άστο σε ανοιχτό ουρανό να βρει μόνο του τη θύρα μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά άνοιξε και το Destinator.

εβαλα το gps test οπως μου πρότεινες το οποιο λειτουργει κανονικα δείχνει θυρα com 4 οπως και το dest 7 στο baud ομως εχει τιμη 9600 ενω το dest7 115200 παρολα αυτα ολλα παιζουν ενταξει οπως και το Google maps και ολα μαζι ...... αλλα to gpslocation τιποτα δεν βρισκει τους δορυφορους....:mad:

 

 

τελικα λειτουργησε........ευχαριστω πολυ.......

 

 

τελικά δεν λειτουργεί παντα και κανει κατι περίεργα η οθόνη οπότε το εγκατέλειψα:cry:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Απορια, εχω cosmote on the go και οταν βαζω την σιμ στο καιζερ για να βλεπω νετ,δεν παιζει.

Στο data settings ζηταει id,pass τα οποια δεν υπαρχουν ετσι κ αλλιως. Τι κανω λαθος?

 

 

Επισης χρειαζομαι ενα προγραμματακι που να κανει οταν παταω καποιο κουμπι καταγραφη συντεταγμενης και να μπορω να γραψω καποιο note για καθε συντεταγμενη. Υπαρχει?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέτε οι xda developers να φτιάξουν σοβαρή 6.5 rom και για το kaiser, τώρα με το επίσημο release?

 

δες την δικια μου και πες μου ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533617

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

δες την δικια μου και πες μου ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533617

 

θα την δοκιμάσω, αν και ξέρω ήδη πως ότι φτιάχνεις εσύ είναι τέλειο :)

έχει όλα τα καινούρια χαρακτηριστικά των νέων windows 6.5? (καλύτερο browsing, flash κτλ)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το gps test οπως μου πρότεινες το οποιο λειτουργει κανονικα δείχνει θυρα com 4 οπως και το dest 7 στο baud ομως εχει τιμη 9600 ενω το dest7 115200 παρολα αυτα ολλα παιζουν ενταξει οπως και το Google maps και ολα μαζι ...... αλλα to gpslocation τιποτα δεν βρισκει τους δορυφορους....:mad:

 

 

τελικα λειτουργησε........ευχαριστω πολυ.......

 

 

τελικά δεν λειτουργεί παντα και κανει κατι περίεργα η οθόνη οπότε το εγκατέλειψα:cry:

 

Θα βγάλω σύντομα ακόμα μια έκδοση του GPS Location που να δουλεύει και με τον "Microsoft GPS Intermediate Driver" οπότε δεν θα έχει λογικά κανένας πρόβλημα. Τώρα διαβάζει απευθείας την σειριακή θύρα. Δεν το υλοποίησα από την αρχή έτσι γιατί αυτός ο driver υπάρχει από wm5.0 και μετά οπότε κάποιοι θα είχαν πρόβλημα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέτε οι xda developers να φτιάξουν σοβαρή 6.5 rom και για το kaiser, τώρα με το επίσημο release?

 

Καλά εγώ πρέπει να είμαι από τον πλανήτη alien :shifty:

 

Πρέπει να είμαι ακόμα ο μοναδικός που φοράει στο Kaiser του την μαμίσια 6.0 της ACE Hellas. :X:X:X

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ πρέπει να είμαι από τον πλανήτη alien :shifty:

 

Πρέπει να είμαι ακόμα ο μοναδικός που φοράει στο Kaiser του την μαμίσια 6.0 της ACE Hellas. :X:X:X

:lol: Μετά από σένα σίγουρα ακολουθώ εγώ που φοράω ακόμα την official WWE 6.1. :lol:

 

Πείτε με παράξενο, παρανοϊκό, ψυχάκια, ό,τι θέλετε, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ να βάλω στο μηχάνημά μου λειτουργικό που έφτιαξε κάποιος άλλος εκτός της μαμάς HTC. Δεν υποτιμώ κανέναν, ξέρω ότι τα παιδιά στο xda-developers είναι γατόνια και μπράβο τους, απλά είναι ψυχολογικό το θέμα για μένα. Να σημειώσω ότι το Kaiser δεν μου έχει κολλήσει ποτέ και δουλεύει άψογα. Η στιγμή που θα βάλω άλλη ROM θα είναι η στιγμή που θα φτιάξω τη δική μου ROM! :ninja:

 

Καλή η ιδέα του intermediate driver για το GPS, τον έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ και είναι πανεύκολος, δεν μπλέκεις καθόλου με COM ports.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ πρέπει να είμαι από τον πλανήτη alien

 

Πρέπει να είμαι ακόμα ο μοναδικός που φοράει στο Kaiser του την μαμίσια 6.0 της ACE Hellas.

 

Μετά από σένα σίγουρα ακολουθώ εγώ που φοράω ακόμα την official WWE 6.1.

 

 

εσεις οι 2 εισαστε παραδειγματα προς αποφυγη για μενα:happy::D

 

δεν εχω κρατησει σε τηλ μου official rom ποτε πανω απο μια ωρα....:rolleyes::lol:

 

με εξαιρεση το καιζερ, που το κρατησα για ενα 24ωρο οπως το πηρα(αν θυμαμαι καλα), μονο και μονο για να εχω αποψη του τι μπορουσε η οχι να κανει καλα με την μαμα ρομ...

 

ετσι θα ημουν σε θεση να μπορω να εκτιμησω τι μπορουσε η οχι να δωσει μια μαγειρεμενη ρομ,περισσοτερο απο της HTC..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:lol: Μετά από σένα σίγουρα ακολουθώ εγώ που φοράω ακόμα την official WWE 6.1. :lol:

 

Πείτε με παράξενο, παρανοϊκό, ψυχάκια, ό,τι θέλετε, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ να βάλω στο μηχάνημά μου λειτουργικό που έφτιαξε κάποιος άλλος εκτός της μαμάς HTC. Δεν υποτιμώ κανέναν, ξέρω ότι τα παιδιά στο xda-developers είναι γατόνια και μπράβο τους, απλά είναι ψυχολογικό το θέμα για μένα. Να σημειώσω ότι το Kaiser δεν μου έχει κολλήσει ποτέ και δουλεύει άψογα. Η στιγμή που θα βάλω άλλη ROM θα είναι η στιγμή που θα φτιάξω τη δική μου ROM! :ninja:

 

Και μένα δεν μου κολλάει καθόλου μια χαρά είναι. Σίγουρα είναι κάπως πιο αργό από ότι μια cooked αλλά δεν έχω τον χρόνο ούτε την όρεξη να στείνω cooked μετά να ψάχνω να δω τι προγράμματα λείπουν να τα βάλω μετά να στείνω πάλι όλες τις εφαρμογές μου κλπ κλπ. Και σίγουρα και αυτές έχουν τα bugs τους.

Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει ούτε ένα hard reset στα 2 χρόνια που το έχω. Το μόνο που κάνω είναι να δοκιμάζω τα προγράμματα στον emulator και να βάζω τελικά όσα επιλέξω και τρέχουν καλά.

 

Τελικά δεν είμαι ένας ... είμαστε 2 :ninja:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

εσεις οι 2 εισαστε παραδειγματα προς αποφυγη για μενα:happy::D

 

xa xa xa ....... κόκκινο πανί!!! :p

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

εσεις οι 2 εισαστε παραδειγματα προς αποφυγη για μενα:happy::D

Καλημέρα Δημήτρη. Σωστό αυτό που λες! :lol:

 

Πολύ καλά κάνεις, είμαι σίγουρος ότι πολλές cooked ROMs είναι ανώτερες/ταχύτερες από αυτή της μαμάς HTC. Ειδικά εσύ μπορείς να έχεις γνώμη. Απλά για μένα το θέμα είναι ψυχολογικό. Όπως όταν πας σε ένα ξένο σπίτι για πρώτη φορά. Μπορεί να σου μαγειρέψει ο Μαμαλάκης αλλά αν δεν τον ξέρεις θα σιχαθείς... :D

 

Και μένα δεν μου κολλάει καθόλου μια χαρά είναι. Σίγουρα είναι κάπως πιο αργό από ότι μια cooked αλλά δεν έχω τον χρόνο ούτε την όρεξη να στείνω cooked μετά να ψάχνω να δω τι προγράμματα λείπουν να τα βάλω μετά να στείνω πάλι όλες τις εφαρμογές μου κλπ κλπ. Και σίγουρα και αυτές έχουν τα bugs τους.

Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει ούτε ένα hard reset στα 2 χρόνια που το έχω. Το μόνο που κάνω είναι να δοκιμάζω τα προγράμματα στον emulator και να βάζω τελικά όσα επιλέξω και τρέχουν καλά.

 

Τελικά δεν είμαι ένας ... είμαστε 2 :ninja:

Ηλία είσαι ο πρώτος που αναφέρει τον emulator! Κι εγώ ακριβώς έτσι κάνω, έχω στημένο στο PC τον emulator (6.1 ROM, ίδια version WM μ' αυτή που φοράει το Kaiser) μαζί με Resco Explorer, Resco Registry και το όνομά μου στο Owner Name. Κάθε νέα εφαρμογή πρέπει να περάσει τα αυστηρά μου τεστ καλής λειτουργίας και αισθητικής πριν μπει στο Kaiser! Δεν έχω κάνει ποτέ hard-reset και soft-reset (power-off) μόνο αν πρέπει λόγω εγκατάστασης s/w ή αν μείνω από μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

xa xa xa ....... κόκκινο πανί!!! :p

 

Καλημέρα Δημήτρη. Σωστό αυτό που λες! :lol:

 

Πολύ καλά κάνεις, είμαι σίγουρος ότι πολλές cooked ROMs είναι ανώτερες/ταχύτερες από αυτή της μαμάς HTC. Ειδικά εσύ μπορείς να έχεις γνώμη. Απλά για μένα το θέμα είναι ψυχολογικό. Όπως όταν πας σε ένα ξένο σπίτι για πρώτη φορά. Μπορεί να σου μαγειρέψει ο Μαμαλάκης αλλά αν δεν τον ξέρεις θα σιχαθείς... :D

 

 

 

παντως ειλικρινα χαιρομαι για σας,γιατι αποδεικνυετε το,οτι αν ξερεις τι κανεις,ενα wm μπορει να ειναι εκτος απο γρηγορο,και σταθερο αλλα και αξιοπιστο :!:

 

καλημερα :)

 

edit

 

Κωστη,αν δεν κανω λαθος, εσυ δεν ειχες ανεβασει εναν οδηγο για remote access με το καιζερ στον υπολογιστη μας μεσω ιντερνετ ?

 

δεν μπορω να τον βρω...και για δικτυα κλπ ειμαι σκραπας :worry::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ηλία είσαι ο πρώτος που αναφέρει τον emulator! Κι εγώ ακριβώς έτσι κάνω, έχω στημένο στο PC τον emulator (6.1 ROM, ίδια version WM μ' αυτή που φοράει το Kaiser) μαζί με Resco Explorer, Resco Registry και το όνομά μου στο Owner Name. Κάθε νέα εφαρμογή πρέπει να περάσει τα αυστηρά μου τεστ καλής λειτουργίας και αισθητικής πριν μπει στο Kaiser! Δεν έχω κάνει ποτέ hard-reset και soft-reset (power-off) μόνο αν πρέπει λόγω εγκατάστασης s/w ή αν μείνω από μπαταρία.

 

Σωστός. Τελικά εμείς ταιριάζουμε. Άσε το Δημήτρη να αλλάζει ρομς σαν πουκάμισα...αφού δεν μπορείς να το κάνεις να δουλέψει βρε Δημήτρη μου και συνέχεια αλλάζεις ρομ... πάρε κανένα νόκια βρε παιδί μου :p:p:p

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Κωστη,αν δεν κανω λαθος, εσυ δεν ειχες ανεβασει εναν οδηγο για remote access με το καιζερ στον υπολογιστη μας μεσω ιντερνετ ?

 

δεν μπορω να τον βρω...και για δικτυα κλπ ειμαι σκραπας :worry::lol:

Δημήτρη νομίζω εννοείς αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2281177#post2281177

 

Είναι για να βλέπεις τα αρχεία του PC απ΄το Kaiser μέσω Wi-Fi. Το χρησιμοποιώ μέχρι σήμερα απροβλημάτιστα (το Καιζεράκι συνδέεται σταθερότερα κι απ' το laptop!). Μπορώ να βλέπω τα αρχεία, τραγούδια, videos κτλ. του PC απ' το Kaiser και να κάνω μεταφορές από και προς αυτό. Αν θέλεις υπάρχουν και s/w που επιτρέπουν πλήρη έλεγχο του PC, όπου μπορείς να τρέχεις προγράμματα στο PC και να τα βλέπεις στο Kaiser, αλλά δεν έχω ασχοληθεί.

 

Αν υπάρχει κάτι που μπορώ να βοηθήσω πες μου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Τελικά εμείς ταιριάζουμε. Άσε το Δημήτρη να αλλάζει ρομς σαν πουκάμισα...αφού δεν μπορείς να το κάνεις να δουλέψει βρε Δημήτρη μου και συνέχεια αλλάζεις ρομ... πάρε κανένα νόκια βρε παιδί μου :p

 

εχω και ενα Ν86 για καλο και για κακο :lol:

 

Δημήτρη νομίζω εννοείς αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2281177#post2281177

 

Είναι για να βλέπεις τα αρχεία του PC απ΄το Kaiser μέσω Wi-Fi. Το χρησιμοποιώ μέχρι σήμερα απροβλημάτιστα (το Καιζεράκι συνδέεται σταθερότερα κι απ' το laptop!). Μπορώ να βλέπω τα αρχεία, τραγούδια, videos κτλ. του PC απ' το Kaiser και να κάνω μεταφορές από και προς αυτό. Αν θέλεις υπάρχουν και s/w που επιτρέπουν πλήρη έλεγχο του PC, όπου μπορείς να τρέχεις προγράμματα στο PC και να τα βλέπεις στο Kaiser, αλλά δεν έχω ασχοληθεί.

 

Αν υπάρχει κάτι που μπορώ να βοηθήσω πες μου.

 

 

αυτο ακριβως Κωστη!!να σαι καλα:!:

 

θα το παλεψω και αν κολησω πουθενα (γιατι δικτυο δεν εχω καταφερει να κανω :ninja:) ετοιμασου να σε ζαλισω :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αυτές της μέρες το gps αργεί να κλειδωσει σε δορυφόρους. Πριν δεν συνέβαινε αυτό. Πήρα ένα bluetooth της Motorolla για το αυτοκίνητο και παρατήρησα ότι απο την στιγμή που το σύνδεσα δεν δουλεύει το gps σωστά, πρέπει να κλείσω το πρόγραμμα πλοήγησης και να το ανοίξω πάλι ξανά για να μου δείξει την πορεία κ.τ.λ.

 

Κάτι παρόμοιο κανείς ? Φταίει το bt ?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν πρόβλημα με το GPS Location, έβγαλα νέα έκδοση που δουλεύει με το "Microsoft Intermediate GPS Driver" οπότε δεν πρέπει να έχει κανείς πρόβλημα.

 

Link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517

 

Version 1.1 introduces

1. GPS Data. The app now uses "Microsoft Intermediate GPS Driver" to get the gps data. It's the default option. Works perfect, not laggy anymore. Should solve the problems some of you had connecting to GPS. For older devices (wm 2003) which don't support the driver, you can use the old method with the serial port. Choose it from the options.

2. SMS. Added Date and Time in the SMS

3. Email with Pocket Outlook. You can now edit the email before sending it. The option to send it whitout editing it remains but you have to choose it in the options.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν πρόβλημα με το GPS Location, έβγαλα νέα έκδοση που δουλεύει με το "Microsoft Intermediate GPS Driver" οπότε δεν πρέπει να έχει κανείς πρόβλημα.

 

Link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549517

 

Version 1.1 introduces

1. GPS Data. The app now uses "Microsoft Intermediate GPS Driver" to get the gps data. It's the default option. Works perfect, not laggy anymore. Should solve the problems some of you had connecting to GPS. For older devices (wm 2003) which don't support the driver, you can use the old method with the serial port. Choose it from the options.

2. SMS. Added Date and Time in the SMS

3. Email with Pocket Outlook. You can now edit the email before sending it. The option to send it whitout editing it remains but you have to choose it in the options.

εγω οκ με την 1.1 version!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε εδω, και επειδη το χαζευα το thread σας, ειπα να πεταχτω και να σας κανω μια ερωτηση γιατι δεν εχω ιδεα.

 

Υπαρχει το προγραμματακι Remote Desktop στα ppc μας το οποιο μπορει να χρησιμοποιηθει για απομακρισμενο ελεγχο του pc...

 

Το έχω δει να το κανουν στο uTube(link). Αλλα δεν εχω καταφερει να το κανω...

Σε αντιστοιχη ερωτηση στο θεμα του xperia μου ειπαν οτι χρειαζεται Win XP Pro, και οχι home για να δουλεψει.

 

Και επειδη διαβασα τον οδηγο που γραφεις για τον Δημητρη(zaharakis) παραπανω, αναρωτιομουν αν ηταν αυτο που λες.. Γιατι πραγματικα, αν δεν εχω ιδεα απο προγραμματισμο και σκαλισμα τοσο Η/Υ οσο και ppc(αν και καλυτερα στα ppc απο οτι στα pc:D), στα δικτυα ειμαι νηπιο...:happy::rolleyes:

 

Αυτο ομως γινεται μονο αν ειμαστε στο ιδιο δικτυο συνδεδεμένα το pc με το ppc?? Αν ειμαι σε διαφορετικα δεν γινεται?!:O

Αναφέρομαι στον Κώστα(DrMobile), ο οποιος απο οτι φαινεται κατι ξερει..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...