Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μετά από τόσα χρόνια το kaizer μου έπεσε θυμα κλοπής.....τωρα πια είμαι σε αναζήτηση νεόυ κινητού........:cry:
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Εδώ και μερικές ημέρες έκπληκτη παρατηρώ ότι το κινητό συνδέεται μόνο του στο internet και με χρεώνει!! Έχω cosmocarta και συμβαίνει το εξής περίεργο. Συνδέεται μονο του το κινητό και στην συνέχεια λαμβάνω sms απο την cosmote το οποίο αναφέρει ότι έχω προσφορά προνομιακών χρεώσεων για πρόσβαση στο internet κτλ...

 

Καταρχήν γνωρίζει μήπως κανείς πως γίνεται να συνδέεται μόνο του; Έχει να κάνει με την cosmote;

Επίσης με ποιο τρόπο θα μπορώ να είμαι σίγουρη ότι αυτό δεν θα ξανασυμβεί; Τι μπορώ να κάνω για να το απενεργοποιήσω τελείως;

 

ΥΓ. Να προσθέσω πως ακριβώς το ίδιο συμβένει(με την ίδια κάρτα cosmote) και στο HD2 όπου κατάφερα να το απενεργοποιήσω με κάποια εφαρμογή που απενεργοποιεί τις συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης με ποιο τρόπο θα μπορώ να είμαι σίγουρη ότι αυτό δεν θα ξανασυμβεί; Τι μπορώ να κάνω για να το απενεργοποιήσω τελείως;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδιά προχθές στο γενικό καθάρισμα που έκανα βρηκα κάτι καινούργια καπακια ( μπρος πισω αν θυμάμαι , ολοκληρο σετ απλά κάποια πραγματα τα χρησιμοποιησα....) που είχα αγοράσει για το Kaiser . όποιος θέλει έρχεται παλλήνη και τα πέρνει να μου αδειάζουν την γωνία.....!

μην μου ζητησετε να τα στείλω

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προχθές στο γενικό καθάρισμα που έκανα βρηκα κάτι καινούργια καπακια ( μπρος πισω αν θυμάμαι , ολοκληρο σετ απλά κάποια πραγματα τα χρησιμοποιησα....) που είχα αγοράσει για το Kaiser . όποιος θέλει έρχεται παλλήνη και τα πέρνει να μου αδειάζουν την γωνία.....!

μην μου ζητησετε να τα στείλω

 

Με ενδιαφέρει, στείλε μου με pm λεπτομέρειες αν θέλεις.

 

Sent from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προχθές στο γενικό καθάρισμα που έκανα βρηκα κάτι καινούργια καπακια ( μπρος πισω αν θυμάμαι , ολοκληρο σετ απλά κάποια πραγματα τα χρησιμοποιησα....) που είχα αγοράσει για το Kaiser . όποιος θέλει έρχεται παλλήνη και τα πέρνει να μου αδειάζουν την γωνία.....!

μην μου ζητησετε να τα στείλω

 

Αν τελικά δεν το πάρει ο Stavros_P (ή αν τυχόν υπάρχουν περισσότερα από ένα), ενδιαφέρομαι και εγώ

 

Καλησπέρα, δυστυχώς κατάφερα και ράγισα την lcd οθόνη του [εκτός εγγύησης, θεωρώ ότι η ACE Hellas θα μου πιάσει τον (_|_) για επισκευή...], γνωρίζει κανείς μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει ανταλλακτικά? Αλλιως κάποιο έμπιστο στην Ευρώπη?

Thanx!

 

Είχα και εγώ μία άσχημη εμπειρία με το service της AceHellas: η οθόνη έκανε τα δικά της, αλλού πάταγα και άλλη ενέργεια γινόταν. Πήρα τηλέφωνο στο service και ρώτησα συγκεκριμένα για re-calibration. Η απάντηση ήταν "πρέπει να το αφήσετε για σέρβις, θα χρειαστεί τουλάχιστον 5 μέρες, ελάχιστον κόστος 25 ευρώ" κλπ κλπ. Ευτυχώς, με την βοήθεια του google βρήκα την λύση και τώρα δουλεύει (σχεδόν) σαν καινούριο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Μύρων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχα και εγώ μία άσχημη εμπειρία με το service της AceHellas: η οθόνη έκανε τα δικά της, αλλού πάταγα και άλλη ενέργεια γινόταν. Πήρα τηλέφωνο στο service και ρώτησα συγκεκριμένα για re-calibration. Η απάντηση ήταν "πρέπει να το αφήσετε για σέρβις, θα χρειαστεί τουλάχιστον 5 μέρες, ελάχιστον κόστος 25 ευρώ" κλπ κλπ. Ευτυχώς, με την βοήθεια του google βρήκα την λύση και τώρα δουλεύει (σχεδόν) σαν καινούριο.

 

Δεν κατάλαβα που είναι η άσχημη εμπειρία όμως. Προφανώς ήσουν εκτός εγγύησης και οι ημέρες και το κόστος που σου ζήτησαν ήταν απόλυτα λογικό. Αν δεν ίσχυε αυτό σκέψου ότι θα είχαν κάθε μέρα κόσμο με συσκευές εκεί για να τους ρυθμίζουν και κάτι που θα μπορούσαν να το κάνουν από μόνοι τους. Ας είμαστε λογικοί!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα που είναι η άσχημη εμπειρία όμως. Προφανώς ήσουν εκτός εγγύησης και οι ημέρες και το κόστος που σου ζήτησαν ήταν απόλυτα λογικό. Αν δεν ίσχυε αυτό σκέψου ότι θα είχαν κάθε μέρα κόσμο με συσκευές εκεί για να τους ρυθμίζουν και κάτι που θα μπορούσαν να το κάνουν από μόνοι τους. Ας είμαστε λογικοί!

 

Η άσχημη εμπειρία συνίσταται στο ότι από την στιγμή που ρώτησα συγκεκριμένα για calibration της οθ'ονης, θα μπορούσε να μου πει "γίνεται, ψάξε στο ίντερνετ και κάνε το μόνος σου. Αν δεν μπορείς, τότε μας το φέρνεις". Αντίθετα, μου είπε ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου και ότι πρέπει οπωσδήποτε να τους το πάω και θα χρειαστούν τουλάχιστον 5 μέρες.

 

Όσο για τον αναφερόμενο χρόνο "επισκευής", το calibration χρειάστηκε κάτι δευτερόλεπτα και σε συνδυασμό με την αναζήτηση που 'εκανα λιγότερο από μισή ώρα. Από την μισή ώρα (για αυτόν βέβαια που δεν θα χρειαζόταν να ψάξει θα του έπαιρνε πολύ λιγότερο) μέχρι τις 5 εργάσιμες που ήθελε κατ' ελάχιστο υπάρχει μεγάλη διαφορά και δεν το θεωρώ "απόλυτα λογικό"

 

Όσο για το κόστος που ανέφεραν, δεν θα είχα πρόβλημα αν ο χρόνος "επισκευής" που ανέφεραν ήταν ρεαλιστικός (στην συγκεκριμένη περίπτωση μάλιστα ο απαιτούμενος χρόνος "επισκευής" ήταν τόσο μικρός, που θα μπορούσαν κάλλιστα να το φτιάξουν και να μου το δώσουν κατευθείαν)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η διευκρίνηση σίγουρα χρειαζόταν. Εντούτοις εξακολουθώ να μην το αποκαλώ "άσχημη εμπειρία". Προσωπική τοποθέτηση φυσικά.

 

Ας επανέλθουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η διευκρίνηση σίγουρα χρειαζόταν. Εντούτοις εξακολουθώ να μην το αποκαλώ "άσχημη εμπειρία". Προσωπική τοποθέτηση φυσικά.

 

Ας επανέλθουμε στα της συσκευής.

 

Προσωπικές απόψεις :rolleyes:

 

:)

 

Εννοείς την official rom της συσκευής σου; Θα τη βρεις εδώ. Και αν έχεις ελληνική συσκευή βάλε και τα ελληνικά της.

 

Επανερχόμενος στα της συσκευής, σκέφτομαι να της κάνω μια ανβαθμισούλα, τώρα που δουλέυει και η οθόνη της. Ξέρεις μήπως (ή κάποιος άλλος) που θα μπορούσα να βρω την τελευταία επίσημη rom και τα ελληνικά της;

Δοκίμασα τα link που βρήκα πιο πάνω, αλλά δεν λειτουργούν (λογικό, μια και είναι σχεδόν 1 χρόνο παλιές :D )

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ορίστε η τελευταία επίσημη ευρωπαϊκή εδώ. Δυστυχώς όμως επειδή το imobile.gr έχει κλείσει θα χρειαστεί κάποιος κάτοχος να ανεβάσει το αρχείο με τα ελληνικά για να το πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Συνέβη κάτι παράδοξο και αποθαρρυντικό πριν λίγες μέρες με στο kaiserακι μου.Ενώ η κοπέλα μου μπορούσε να μου στείλει αρχεία από κινητό της (P1i) μέσω bluetooth, εγώ δεν μπορούσα να στείλω με τον ίδιο τρόπο προς αυτή. Ελέγξαμε προσεκτικά όλες μας τις ρυθμίσεις στα bluetooth, κάναμε σύζευξη αλλά τίποτα. Μόλις εγώ πάω να της στείλω μου βγάζει μήνυμα λάθους. Το περίεργο είναι πως ενώ τα δύο πρώτα αρχεία κατάφερα να της τα στείλω, μετά κόλλησε απότομα και συνέχεια βγάζει μήνυμα λάθους. Και γενικά λειτουργεί με αναλαμπές, στέλνει ένα και μετά κολλά (ιδιαίτερα όταν μας ζητά να γίνει σύζευξη με τετραψήφιο κωδικό). Είναι μήπως πρόβλημα ασυμβατότητας κινητών; Έψαξα σε όλο το διαδίκτυο αλλά τίποτα. Όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 11 months later...

Απορία έχω πόσο να πουλιέται αυτή την εποχή ένα TyTN II ?

:)

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Απορία έχω πόσο να πουλιέται αυτή την εποχή ένα TyTN II ?

:)

50€ ? Αλλα δεν το πουλας, αυτό το τηλεφωνο ηταν ο θρυλος τον pda.

Το κρατάς για ενθύμιο:)

Link to comment
Share on other sites

50€ ? Αλλα δεν το πουλας, αυτό το τηλεφωνο ηταν ο θρυλος τον pda.

Το κρατάς για ενθύμιο:)

Συμφωνώ απόλυτα, συν του ότι αντέχει ακόμα και σήμερα παρά την κακομεταχείριση του πιτσιρικά μου.

Δεν θα το πούλαγα ποτέ. :-)

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και κάθεται, πραγματικά δεν το πουλάς.

 

Κι εγώ το έχω και κάθεται, αλλά δεν μου αρέσει αυτό. Θα ήθελα να μπορούσα να το αξιοποιήσω με κάποιον τρόπο.

BTW όποιος έχει καμιά ιδέα για το τί μπορείς να κάνεις πλέον με ένα tytn II θα ήθελα να την ακούσω!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλες οι συσκευές μας απαξιώνεται με τον χρόνο. Το παίρνεις απόφαση κ τέλος.

 

Edit

Αν έχεις χρόνο κι όρεξη στο xda θα βρεις android rom για να παίξεις

Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια, εχω (ειχα) ενα kaizer 2 το οποιο ολο προβληματα ηταν, τελικα δεν την γλυτωσε απο τον θυμο μου και του εσπασα την οθονη. Ηθελα να ρωτησω χωρις να εχω προσβαση στο κινητο (και πως να εχω χωρις οθονη) μπορω να το συνδεσω με τον υπολογιστη και να τραβηξω απο μεσα μηνυματα και οτι αλλο εχω μεσα?

ευχαρισω πολυ!

 

οποιος βοηθησει ας μου πει ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω τι να κανω κτλπ κτλπ

και παλι ευχαριστω!

Τωρα που πηρα το Viewty το HTC Tytn II (kaizer) ειναι free.

Οχι οτι πριν το ειχα ακουμπησει... οποιος ενδιαφερεται το δινω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα.

Ξέρουμε που μπορώ να στείλω ενα TyTN II για επισκευή?

Ποιος ειναι ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Αθήνα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...