Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το ειχε στην 1η σελιδα Δημητρη και θεωρησα οτι δεν χρειαζεται...και επειδη στην συνεχεια περασα μια ρομ του panosha και ηταν ηταν οκ με το ραδιο ,δεν μου περασε απο το μυαλο...thanx και παλι!
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως η μόνη ερώτηση για την οποία έχω απάντηση σε αυτό το θέμα. :p

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με το Pocket PC Pim Backup.

Είναι freeware. Τσέκαρέ το...

 

Thanks για την βοήθεια! Φαίνεται ενδιαφέρον! Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις (καρτέλα) -> Connection Setup. Επέλεξε τον provider σου και θα εγκαταστήσει αυτόματα τις ρυθμίσεις για GPRS/MMS.

 

Εάν πάλι δεν σου δουλέψει... μπορείς και χειροκίνητα από εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Με τις τελευταιες pda corner ( βλεπε xda..) ολα μου τα μηνυματα 9 στις 10 φορες στελνονται δυο φορες!Ειμαι σιγουρος οτι παταω το send μια φορα γιατι το προσεχω πλεον.Εχει κανεις καμια ιδεα???:blink:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο την 17 και μετά (και μέχρι την 21 που φοράω τώρα) τις έχω βάλει όλες με την σειρά χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

για δες μήπως δεν έχεις βάλει καλή Radio ή SPL....

 

και στην τελική κάνε ακόμα ένα φλασάρισμα.....

 

τυχαίνει καμια φορά μια στις 100 να φλασαριστεί λάθος η ROM και να τραβάει κάποια προβληματάκια....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αλλάξεις ROM; :rolleyes:

 

pdacorner=κορυφεες rom..:rolleyes: Απο τους λιγους πλεον που βγαζουν αναβαθμισμενες rom για το kaiser και συνεχιζει ασταματητα..:rolleyes:

 

dimisand@ Θα τα τσεκαρω..:)

 

 

Ευχαριστω πολυ:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

pdacorner=κορυφεες rom..:rolleyes: Απο τους λιγους πλεον που βγαζουν αναβαθμισμενες rom για το kaiser και συνεχιζει ασταματητα..:rolleyes:

 

dimisand@ Θα τα τσεκαρω..:)

 

 

Ευχαριστω πολυ:)

 

είναι καλύτερες απο του σακατζάτι ? και είναι και πιο ελαφρυές ?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

είναι καλύτερες απο του σακατζάτι ? και είναι και πιο ελαφρυές ?

 

Επισης κορυφαιες..Απλα αν δεν κανω λαθος εχει καιρο να βγαλει νεα rom για το kaiser.οι pdacorner ειναι πιο "εμπλουτισμενες" και αναβαθμισμενες με οτι καινουργιο βγαινει.Πιο ελαφριες μαλλον του Sakajiati.Πιο γρηγορες,εξαρταται,τι πειραζεις και τι εγκαθιστας στο τηλ.Και οι δυο κορυφαιοι μαγειρες και εχουν δωσει πολλα για το kaiser μας.:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

είναι καλύτερες απο του σακατζάτι ? και είναι και πιο ελαφρυές ?

 

χοντρικα ναι... άλλες είναι πιο ελαφριές άλλες πάλι το ίδιο...

 

αλλά σίγουρα πιο εμπλουτισμένες...

 

και αν είναι το ίδιο γρήγορες αλλά με περισσότερα applications τότε φανταζομαι ότι θεωρείται καλύτερη...

 

(Υ.Γ. υπάρχουν βέβαια και οι φαν των μινιμαλ ρομ... με τις light... αλλά ακόμα και για αυτους έχει επιλογές...)

 

για την ακριβεια υπάρχουν 3 επιλογές...

πλουσια με μανιλα

πλουσια χωρίς μανιλα και

η light (με λιγα λιπαρά):lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το δικό μας το Ελληνα με τις AthineOS ROM τον έχει δοκιμάσει κανείς ???

 

Γιατί ξέρετε τι λένε παπούτσι από τον τόπο σου...

 

Αλήθεια τωρα αν εχει κανεις εμπειρια από αυτην την ρομ ας την παραθεσει....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να φτιάξω τα κουμπιά με το hbutton 2.3 . Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πώς να αντιστοιχίσω τα πλαινά ( το πλαινό οκ και το και την ροδελλλλιτσα)

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

βασικά μου μαμησε το τηλ. ότι πλαινό κουμπί και άν πατήσω μου ανοιγει το τηλεφωνο ( dial pad).

τα φώτα σας ρε παίδες γιατι μου άρεσε σαν προγραμμα αλλά άν συνεχίσει να κάνει τα δικά του θα το στείλω...

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... πήρα καινούρια μπαταρία για το κινητό απτο ebay διοτι η παλιά τα έχει φτύσει... ξέρει κανείς πως πρέπει να τη φορτίσω για καλύτερα αποτελέσματα..??
nikolas
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να φτιάξω τα κουμπιά με το hbutton 2.3 . Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πώς να αντιστοιχίσω τα πλαινά ( το πλαινό οκ και το και την ροδελλλλιτσα)

 

βασικά μου μαμησε το τηλ. ότι πλαινό κουμπί και άν πατήσω μου ανοιγει το τηλεφωνο ( dial pad).

τα φώτα σας ρε παίδες γιατι μου άρεσε σαν προγραμμα αλλά άν συνεχίσει να κάνει τα δικά του θα το στείλω...

 

AEButon plus

 

η λυση σου..πλεον αξιοπιστη και η καλυτερη!!;)

 

Καλησπέρα παιδιά... πήρα καινούρια μπαταρία για το κινητό απτο ebay διοτι η παλιά τα έχει φτύσει... ξέρει κανείς πως πρέπει να τη φορτίσω για καλύτερα αποτελέσματα..??

 

φορτιζε παντα τα κινητα σου απο την usb του υπολογιστη σου για μεγαλυτερη μακροζωια της μπαταριας σου!!

και ολη μερα συνδεμενο να το εχεις δεν παθαινει τπτ :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το resco keyboard δεν την παλεύει. :X:X

 

Μου φορτώνει μόνο το default kbd, ακόμα και αν το γυρίσω, παραμένει αυτό.

 

ROM η hd iolite, αλλά μέχρι τώρα από τον Φεβρουάριο δούλευε τέλεια. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

φορτιζε παντα τα κινητα σου απο την usb του υπολογιστη σου για μεγαλυτερη μακροζωια της μπαταριας σου!!

και ολη μερα συνδεμενο να το εχεις δεν παθαινει τπτ :!:

 

Οπότε η πρώτη φορτιση δεν έχει τοσο νοημα??

nikolas
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το δικό μας το Ελληνα με τις AthineOS ROM τον έχει δοκιμάσει κανείς ???

 

Γιατί ξέρετε τι λένε παπούτσι από τον τόπο σου...

 

Αλήθεια τωρα αν εχει κανεις εμπειρια από αυτην την ρομ ας την παραθεσει....

 

Έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν όλες τις ROM που έχουν κυκλοφορήσει στο XDA και θα σου πρότεινα από αυτές του AthineOS να δοκιμάσεις την παρακάτω, νομίζω πως είναι η καλύτερη του

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3413010&postcount=223

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάπως να διαγράψω όλες τις επαφές,όχι μία μία βέβαια,χωρίς να περάσω κάποιο πρόγραμμα?ή αν δε γίνεται έτσι,ξέρετε κανένα προγραμματάκι να το κάνω?

 

Eπίσης,υπάρχει τρόπος να περάσω κάπως τα sms στο πισί?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάπως να διαγράψω όλες τις επαφές,όχι μία μία βέβαια,χωρίς να περάσω κάποιο πρόγραμμα?ή αν δε γίνεται έτσι,ξέρετε κανένα προγραμματάκι να το κάνω?

 

Αν τις έχεις κάνει συγχρονισμό με τον υπολογιστή, αν τις σβύσεις απο το outlook λογικά θα σβυστούν στην συνέχεια και απο το κινητό. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γίνεται κάπως να διαγράψω όλες τις επαφές,όχι μία μία βέβαια,χωρίς να περάσω κάποιο πρόγραμμα?

 

Όταν είσαι στις επαφές σου, πατώντας στο μενού σου δίνεται η δυνατότητα να τις επιλέξεις όλες και μετά τις διαγράφεις. Ψάξτο λίγο.

 

Eπίσης,υπάρχει τρόπος να περάσω κάπως τα sms στο πισί?

 

http://www.jeyo.com/extender.asp

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι καινύριος στο forum.

 

Αγόρασα το Orange TyTN II από το eBay UK και αφού έκανα το update με την Windows 6.1 ROM της Orange το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά. Είχα ένα πρόβλημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο αλλά το έλυσα μερικώς εγκαθιστώντας το VGAKEY το οποίο δουλεύει μια χαρά.

Λέω ότι έλυσα μερικώς το πρόβλημα διότι σε ό,τι αφορά το hardware πληκτρολόγιο του TyTN δεν έχω καταφέρει να το κάνω να γράψει ελληνικά. Μήπως ξέρει κάποιος αν τελικά γίνεται να υπάρχει εναλλαγή ελληνικών-αγγλικών με αγγλική ROM ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια ROM ελληνική (αν υπάρχει);

Επίσης για cooked ROMs το σκέφτομαι διπλά γιατί σε forums έχω διαβάσει αρκετά να πηγαίνουν στραβά με τηλέφωνα της Orange.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε μου έχει τέτοια δυνατότητα,να τις επιλέξω όλες...Πατάω μενού αλλά δεν έχει κάτι τέτοιο..Μήπως πρεπει να βαλω καποιον contact manager?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λέω ότι έλυσα μερικώς το πρόβλημα διότι σε ό,τι αφορά το hardware πληκτρολόγιο του TyTN δεν έχω καταφέρει να το κάνω να γράψει ελληνικά. Μήπως ξέρει κάποιος αν τελικά γίνεται να υπάρχει εναλλαγή ελληνικών-αγγλικών με αγγλική ROM ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια ROM ελληνική (αν υπάρχει);

 

H λύση σου περιγράφεται αναλυτικότατα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...