Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να δω αν υπάρχει κάποια επίσημη αναβάθμιση για την συσκευή(είναι απο την ελληνική αντιπροσωπία);

 

Επίσης υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κρατήσω backup στις επαφές μου εκτός απο το να κάνω συγχρονισμό με το Outlook; Αλήθεια γιατί το Outlook 2007 δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα συγχρονισμού;

 

Ευχαριστώ εκτων προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

FingerKeyboard 2

 

 

 

Όλα δουλεύουν σε WM6.1

 

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση του iGO8.3.2, το miomap 2008, το Garmin XT 5.00.20w, αλλά και το κλασσικό Destinator 7.

το πληκρολόγιο δεν κάνει δουλειά... Μου βγάζει: skin error: resolution for this size not found!

nikolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

...

Επίσης υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κρατήσω backup στις επαφές μου εκτός απο το να κάνω συγχρονισμό με το Outlook;

...

 

Ίσως η μόνη ερώτηση για την οποία έχω απάντηση σε αυτό το θέμα. :p

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με το Pocket PC Pim Backup.

Είναι freeware. Τσέκαρέ το...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πληκρολόγιο δεν κάνει δουλειά... Μου βγάζει: skin error: resolution for this size not found!

 

Είσαι σίγουρος ότι εγκατέστησες τη σωστή έκδοση για την ανάλυση της οθόνης σου;

 

(FingerKeyb-2.0-QVGA.cab)

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να δω αν υπάρχει κάποια επίσημη αναβάθμιση για την συσκευή(είναι απο την ελληνική αντιπροσωπία);

 

Ότι υπάρχει μπορείς να το δεις στο forum της ACE Hellas... http://www.htc.com.gr/forum/forumdisplay.php?f=43

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αναρωτιέμαι αν υπάρχει cooked rom μεταφρασμένη στα ελληνικά...

 

απο οτι ξερω φιλε μου,δυστυχως οχι :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη και πιο σταθερη rom απο αυτες στο xda-developers?
:up:
Link to comment
Share on other sites

παει το κινητο παιδια:(...εβαλα μια απο τις rom στο xda-developers και απο τοτε δεν λειτουργει το μεγαφωνο , το ακουστικο και το μικροφωνο και οταν ανοιγω την καμερα δεν φαινεται τιποτα :down:...δοκιμασα και αλλες rom στην συνεχεια αλλα τιποτα...τωρα? παει για ανταλλακτικα?
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επανέφερε τη συσκευή σου στην εργοστασιακή της κατάσταση (πληροφορίες εδώ) για να είσαι μέσα στην εγγύηση και εάν το πρόβλημα εξακολουθεί, στείλε το στην ACE Hellas να σου το φτιάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ελληνικη συσκευη...θα υπαρχει προβλημα με τον οδηγο που με παραπεμπεις?
:up:
Link to comment
Share on other sites

Επανέφερε τη συσκευή σου στην εργοστασιακή της κατάσταση (πληροφορίες εδώ) για να είσαι μέσα στην εγγύηση και εάν το πρόβλημα εξακολουθεί, στείλε το στην ACE Hellas να σου το φτιάξει.

 

Γιαννη μου αρεσει που προωθειται ο κοσμος απο εδω μεσα,που εχει προβληματα,στο navimania για λυσεις...:D

και κανενας μα κανενας δεν καθεται να διαβασει εστω και λιγο εκει μεσα :O

που ο Πανος εχει κανει καταπληκτικη δουλεια...:!:

 

δεν ειναι ελληνικη συσκευη...θα υπαρχει προβλημα με τον οδηγο που με παραπεμπεις?

 

ναι δεν ισχυει για συσκευες που δεν ειναι αγορασμενες απο ελλαδα ....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την αρχικη rom που λεει στο navimania και ολα εγιναν οκ:clap:...μαλλον να μην προσπαθησω να βαλω αλλη rom γιατι θα εχω ιστοριες παλι φανταζομαι:lol:
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ειναι ελληνικη συσκευη...θα υπαρχει προβλημα με τον οδηγο που με παραπεμπεις?

 

Κανένα πρόβλημα.

 

Γιαννη μου αρεσει που προωθειται ο κοσμος απο εδω μεσα,που εχει προβληματα,στο navimania για λυσεις...:D

 

Από τη στιγμή που όπως είπες και εσύ ο Πάνος έχει κάνει μια πολύ οργανωμένη δουλειά εκεί, το κρίνω σκόπιμο να παραπέμπω τον κόσμο εκεί για να βρει τη λύση που ζητάει και μάλιστα στα ελληνικά και αναλυτικότατα. Θα μπορούσα να παραπέμπω και στο XDA αλλά φοβάμαι ότι πολύς νέος κόσμος θα προτιμήσει να πετάξει τη συσκευή του παρά να καθίσει να βρει άκρη εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

 

ειπα οτι θα εχει προβλημα ενοωντας ως προς τα ελληνικα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειπα οτι θα εχει προβλημα ενοωντας ως προς τα ελληνικα :)

 

Σωστό το comment αλλά ούτως η άλλως η περιγραφή εκεί είναι για αγγλική συσκευή (όπως και του φίλου) και δεν υπάρχει αναφορά για ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορω να περασω καποιες απο αυτες τις ωραιες rom χωρις να εχω καποιο προβλημα?
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιες ακριβώς; Μπορείς να περάσεις όλες τις ROM που προορίζονται για το Kaiser αρκεί να έχεις κάνει σωστά τα βήματα ξεκλειδώματος της συσκευής σου και ότι άλλο χρειάζεται για να μη βρεθείς (ξανά) προ εκπλήξεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

π.χ. θελω αυτην : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496555

το κινητο το ξεκλειδωσα με αυτον τον οδηγο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=433835

πως θα περασω την rom?

:up:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μα είναι αναλυτικότατη η περιγραφή. Κάνε το flashάρισμα μέσω της κάρτας μνήμης. Όταν τρέξεις το .exe της ROM θα σου βγάλει εκτός των άλλων και ένα αρχείο με κατάληξη .nbh

 

Αυτό είναι που σου ζητάει να κάνεις rename στην περιγραφή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κανω κανονικα , περναω την οποια rom (2-3 περασα) ,αλλα σε ολες δεν υπαρχει ηχος, δεν λειτουργει η καμερα, και οταν πραγματοποιεις κλησεις δεν ακουγεσαι ,ουτε σε ακουνε...αυτο ειναι το προβλημα
:up:
Link to comment
Share on other sites

Τα συμπτώματα που αναφέρεις, δείχνουν να οφείλονται σε λάθος ράδιο (radio) ανάτρεξε στη σελίδα της ρομ και δες τι ράδιο είναι συμβατά με τη ρομ που έχεις φορτώσει. Στη συνέχεια, δοκίμασε κάποιο συμβατό.
Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι ειπες αλλα δεν αναφερει εδω :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496555 ,τι radio ειναι συμβατο
:up:
Link to comment
Share on other sites

ok, εκανα search στο θεμα της rom και βρηκα 2 προτινομενα radio...θα φλασαρω την rom και μετα το radio φανταζομαι...:worry:
:up:
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κανω κανονικα , περναω την οποια rom (2-3 περασα) ,αλλα σε ολες δεν υπαρχει ηχος, δεν λειτουργει η καμερα, και οταν πραγματοποιεις κλησεις δεν ακουγεσαι ,ουτε σε ακουνε...αυτο ειναι το προβλημα

 

ok, εκανα search στο θεμα της rom και βρηκα 2 προτινομενα radio...θα φλασαρω την rom και μετα το radio φανταζομαι...:worry:

 

Σαββα δεν διαβαζεις σωστα ;)

 

συνηθως οι ρομ εχουν και το αναλογο ραδιο μεσα στο αρχειο που θα φλασαρεις στο κινητο σου.

αν δεν το εχουν,καπου θα αναφερεται!!

οπως επισης αναφερεται και ΠΟΙΟ ραδιο εχουν μεσα!!

ΣΙΓΟΥΡΑ χρησιμοποιεις ΛΑΘΟΣ ραδιο!!!

τα ραδιος των wm 6.0 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΟΜΣ wm6.1 οπως φυσικα και το αντιθετο:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...