Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ????

ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ???

 

ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ RINGTONES & TA TV CHANNELS ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ 3G KΑΛΥΨΗ ????

 

GPRS ΔΙΚΤΥΟ ΕΧΕΤΕ ... ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΟ Push-to-Talk ???

 

ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ VODAFONE????

ΑΚΟΥΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ??????????????? :alien: :alien:

 

http://www.81x.com/Authors/vodafone/icon_ptt.gif

http://www.81x.com/Authors/vodafone/icon_ptt2.gif

 

( Χρέωση per push - unlimited minutes - Roaming included - "Πακέτα κλήσεων" - pushes )

 

With Vodafone Push to Talk you can use a Vodafone Push to Talk mobile like a walkie-talkie, and talk to as many as 20 people at once. It's the affordable way to communicate instantly throughout Greece and around the world.

 

With Vodafone Push to Talk just choose from your list of contacts or groups, push the button and start talking. It's quick, convenient and incredibly simple.

 

You can instantly speak to your team individually or all at once. Organise meetings, dispatch jobs, send out an urgent request or locate team members. If you have some important news, you can make sure it gets to the right people without delay. With Vodafone, one push is all it takes.

 

And with your Vodafone Push to Talk mobile you can make normal calls, use SMS and MMS, and even access the Internet and your mobile email - so it's the only communication tool you need.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τίποτα πληροφορίες για το symbian μοντέλο που ετοιμάζει η Sharp?

Επιφυλλάσομαι το καλοκαίρι... για περισσότερες πληροφορίες - είναι νωρίς ακόμα.... :O

 

MsK το 3D live! menu ίσως "φορτωθεί" στο νέο Sharp... είναι πράγματι άσχημο το ευρωπαϊκό live! menu σε σχέση με το Japanese ... άλλοι αποφασίζουν για αυτά, δυστυχώς... τεσπα! Θα δούμε...

 

Βασικά... ετοιμάζονται 2 νέα Sharp (απ' όσο ξέρω) :)

Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμή το post του Mythozz

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63028

 

...η Vodafone D2 ανακοίνωσε -με την ευκαιρία της CeBIT- τα πακέτα "At Home", που έχουν στόχο την αντικατάσταση του σταθερού τηλεφώνου από το δίκτυο UMTS. Ουσιαστικά, πρόκειται για ένα ειδικό τερματικό κουτί, πάνω στο οποίο εγκαθίστανται σταθερές τηλεφωνικές συσκευές και φαξ, αλλά και υπολογιστές (ενσύρματα ή ασύρματα), και διεκπεραιώνονται όλες οι κλήσεις απ' αυτές τις συσκευές, μέσω του δικτύου UMTS της εταιρείας, σε αρκετά χαμηλές τιμές.

 

http://www.81x.com/Authors/vodafone/voda1.jpg http://www.81x.com/Authors/vodafone/voda2.jpg

Χρησιμοποίησα την υπηρεσία "At home" (στη Γερμανία) και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.... Προβλήματα στον ήχο (@fixed phone) δεν παρατήρησα, το downloading στο internet μια χαρά σε σχέση με το ελληνικό DSL ... το upload δε με απασχολεί. Τα υπάρχοντα προγράμματα χρήσης 20 ευρώ - free 1000 λεπτά ομιλίας ήταν ΟΚ αλλά το surfing με 34 ευρώ 60 ώρες/ 5GB πρόσβασης δε μου άρεσε (ακριβό) ... ελπίζω να βελτιωθεί.

 

Αν θυμάμαι σωστά το "At home Box" κοστίζει 500 ευρώ ... και αυτό ΑΚΡΙΒΟ!!!

 

ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΛΟΙΠΟΝ.... ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΠΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ???

'Η ΘΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΚΑΝ - ΒΛΕΠΕ VODAFONE PDA ????

Link to comment
Share on other sites

Τι μας λες τώρα...αν έρθει αυτό στην Ελλάδα θα είναι ότι καλύτερο!!! Αλλά πουυυυυυυυυ.....

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσους ISPs ξέρω, μόνο η forthnet δίνει 210 αριθμό πρόσβασης. Η otenet επίσης δεν έχει διότι το έψαχνε φίλος μου. Είναι μεγάλη βλακεία τους. Ειδικά μέσα από εταιρεία αν θες να συνδεθείς είναι μαζοχισμός. Και η φραγή κλήσεων πλην αστικών όπου υπάρχει, κόβει και τον ΕΠΑΚ !!!

Όλες έχουν λίγες τον δίνουν. Αν καλέσεις τον ΕΠΑΚ με μερικά ISDN τηλέφωνα σου δείχνουν τον αριθμό στον οποίο γίνονται προώθηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι θέμα volts, αλλά KBs?

Όσοι είχατε ποτέ το ιστορικό Panasonic G500, ίσως θα είχατε πάρει πρέφα ότι αν του έβαζες κάρτα άνω των 16KB δεν την έβλεπε!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Είχα ενεργοποιήσει εδώ και κάτι χρόνια την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων σε συμβόλαιο βόνταφον και δούλευε κανονικά. Πριν 2-3 μήνες η υπηρεσία σταμάτησε να λειτουργεί, δηλαδή δεν έρχεται πλέον μήνυμα με τις χαμένες κλήσεις. Το θέμα είναι ότι υπάρχει προώθηση στον αριθμό +30694-114-xxxxxxx που δεν μπορεί να ακυρωθεί και που σημαίνει -όπως μου διευκρίνισε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών- ενεργοποιημένη υπηρεσία. Από το 13830 με συμβούλευσαν να απενεργοποιήσω και μετά να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, αλλά αποτέλεσμα 0.

Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και σε ένα cu που ενεργοποίησα πριν μια εβδομάδα.

Υποπτεύεται κανείς τι συμβαίνει;

Οι συσκευές που χρησιμοποιούνται είναι ΝΟΚΙΑ 2300 και 1100.

Ευχαριστώ

:bear:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εδώ και ένα μήνα έχει περιέλθει σε μερική αχρηστία το vodafone mail το οποίο χρησιμοποιώ από outlook με IMAP. 4 στις 5 φορές με πετάει έξω αδυνατώντας να συνδεθεί. Τόσο καιρό δεν μπορούν να το φτιάξουν? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Είχα ενεργοποιήσει εδώ και κάτι χρόνια την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων σε συμβόλαιο βόνταφον και δούλευε κανονικά. Πριν 2-3 μήνες η υπηρεσία σταμάτησε να λειτουργεί, δηλαδή δεν έρχεται πλέον μήνυμα με τις χαμένες κλήσεις. Το θέμα είναι ότι υπάρχει προώθηση στον αριθμό +30694-114-xxxxxxx που δεν μπορεί να ακυρωθεί και που σημαίνει -όπως μου διευκρίνισε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών- ενεργοποιημένη υπηρεσία. Από το 13830 με συμβούλευσαν να απενεργοποιήσω και μετά να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, αλλά αποτέλεσμα 0.

Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και σε ένα cu που ενεργοποίησα πριν μια εβδομάδα.

Υποπτεύεται κανείς τι συμβαίνει;

Οι συσκευές που χρησιμοποιούνται είναι ΝΟΚΙΑ 2300 και 1100.

Ευχαριστώ

 

kai mena mou eixe sivmei ayto prin apo kairo... den erxotan to minima. otan estelna ena minima omws erxontan mazi me tin anafora i to epomeno minima. eixa sharp gx20. ennoeitai oti sto 13830 den evgala akri. enaka epanafora ergostasiakwn rithmisewn sto kinito kai leitourgeise ksana alla den kserw an ayto itan pou to diorfwse.... :O

Link to comment
Share on other sites

kai mena mou eixe sivmei ayto prin apo kairo... den erxotan to minima. otan estelna ena minima omws erxontan mazi me tin anafora i to epomeno minima. eixa sharp gx20. ennoeitai oti sto 13830 den evgala akri. enaka epanafora ergostasiakwn rithmisewn sto kinito kai leitourgeise ksana alla den kserw an ayto itan pou to diorfwse.... :O

δεν νομίζω να είναι θέμα ρυθμίσεων του κινητού αλλά του δικτύου...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να κανουμε ενα θεμα με οτι πιο αστειο και τραγικο εχουμε ακουσει ειτε απο τα καταστηματα ειτε απο την ""εξυπηρετηση"" πελατων.Τι λετε;

Μέσααα .... έχω και πρόσφατο, ανέκδοτο υλικό από Vodafone ... !!!

Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti thn kalyterh eksyphrethsh pelatwn thn exei h Q kai meta h TIM,twra kai h vodafone glyfei oso mporei perissotero gia na kseperasei thn cosmote se syndromhtes,isws htan periptwsh toy filou pio panw :rolleyes:

 

 

Η Q έχει την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ εξυπηρέτηση. Οι csr's είναι, το λιγότερο που μπορώ να πω, αγενείς και απρόθυμοι. Η Tim είναι "μεσαίας" κατηγορίας. Υπάρχουν και πολλοί καλοί csr's αλλά υπάρχουν και πολλοί κακοί. Η cosmote σαν εξυπηρέτηση δεν λέει και πολλά από όλες τις απόψεις - τρελλές αναμονές, και όχι πάντα εξυπηρετικοί και "σχετικοί" csr's. Η Vodafone κατά την άποψή μου είναι αρκετά καλή. Δεν έχει συχνά τρελλές αναμονές και οι περισσότεροι είναι καλοί γνώστες του αντικειμένου τους.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Same here 2,εδώ κι ένα μήνα ζήτημα αν έχω μπορέσει νασυνδεθώ 3-4 φορές!

Είτε από το site τους είτε μέσω outlook που βγάζει το πρόβλημα με το username & pass. :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

28 το διαβάσατε κανένας δεν γνώριζε.Εδώ σας θέλω κινητάκηδες στα δύσκολα.

(Όχι δεν υπάρχει ειρωνία σ' αυτό που γράφω Don't worry)

Link to comment
Share on other sites

...μου εστειλαν ενα μηνυμα απο το 2900.Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια υπηρεσια και μου εκανε εντυπωση αφου δεν εχω δωσει το τηλ μου σε 15χρονα. :)

 

Τεσπα!Καταρχην υπαρχει κανενα τροπος να καταλαβω ποιος το εστειλε?

Δευτερον,εγω εχω βοντα.Αυτος/η που το εστειλε εχει αναγαστικα βοντα ή μπορει να το εστειλε απο οποιοδηποτε δικτυο?

 

 

Ευχαριστω... :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν το υφος σου στο τελευταιο ποστ ειναι ειρωνικο ή οχι και δεν μπορω να το καταλαβω...Τελοσπαντων.Η ενσωματωση δυο επιδοτησεων σε μια ειναι εφικτο.Αλλα ή "εξαργυρωση" της ενιαιας αυτης επιδοτησης για να αγορασεις το K700 που εδινε ο Γερμανος ειναι απ οσο γνωριζω αδυνατο.Πολυ απλα επειδη αυτη η προσφορα ηταν του Γερμανου και δεν μπορεις να εκμεταλευτεις σε αυτη την επιδοτηση.Μονο με νεα συμβολαια ..Εαν ο πωλητης σου ειπε οτι γινεται...τι να πω?Δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο θεμα χρεωσεων συμφερει...Το σκεφτομαι κι εγω να βαλω 180'+120sms αντι να καταργησω τα sms και να βαλω 240'...Ουτος η αλλος πληρωνω 60€-90€/μηνα...Δεν εχω πεσει κατω απο τα 60€.Οποτε οπως και να χει...Το παγιο για τα παραπανω βγαινει... :)
Link to comment
Share on other sites

Παρατείνονται έως 31-05-2005, οι ισχύουσες προσφορές για όλους τους συνδρομητές τρίτης γενιάς (3G).

 

Πιο συγκεκριμένα, παρατείνεται η διάρκεια της Δωρεάν χρήσης για τις εξής υπηρεσίες τρίτης γενιάς:

 

1. Δωρεάν (έως 31-05-2005) πλοήγηση στο Vodafone Live!

2. Δωρεάν (έως 31-05-2005) χρήση της υπηρεσίας Video Telephony

3. Δωρεάν (έως 31-05-2005) χρήση της υπηρεσίας "Ζωντανό Πρόγραμμα" (ζωντανό πρόγραμμα τηλεοπτικών καναλιών) στην κατηγορία live TV!

4. Δωρεάν (έως 31-05-2005) "κατέβασμα" (downloading) των πρώτων πέντε Full Track Music Downloads.

(Με βάση την ισχύουσα προσφορά, όλοι οι συνδρομητές του δικτύου τρίτης γενιάς μπορούν να «κατεβάσουν» στο κινητό τους (τρίτης γενιάς) τα πέντε πρώτα μουσικά τραγούδια δωρεάν. Για κάθε επιπλέον μουσικό τραγούδι η χρέωση θα γίνεται στην κανονική τιμή, δηλαδή 1 Ευρώ και 77 Λεπτά* για κάθε τραγούδι.

 

* Η τιμή συμπεριλαμβάνει Φ.Π.Α. 18%.

 

 

Phgh TechTeam.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

...μου εστειλαν ενα μηνυμα απο το 2900.Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια υπηρεσια και μου εκανε εντυπωση αφου δεν εχω δωσει το τηλ μου σε 15χρονα. :)

 

Τεσπα!Καταρχην υπαρχει κανενα τροπος να καταλαβω ποιος το εστειλε?

Δευτερον,εγω εχω βοντα.Αυτος/η που το εστειλε εχει αναγαστικα βοντα ή μπορει να το εστειλε απο οποιοδηποτε δικτυο?

 

 

Ευχαριστω... :)

ναι πρέπει και ο άλλος να έχει βόντα...απορώ βέβαια που την θυμήθηκαν αυτή την υπηρεσία...είχα ξεχάσει ότι υπήρχε.... :lol: :lol:

Πάντος νομίζω μπορείς να την μπλοκάρεις την υπηρεσία και να μην δέχεσαι μηνύματα αν καλέσεις τον αριθμό (που δεν τον θυμάμαι) για να μπλοκάρεις και το Call me back...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια...αλλά εγώ δεν μπορώ πουθενά να βρω τα μουσικά κομμάτια για να κατεβάσω.... :(:(:(:(:(

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...