Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά αν μπορεί κάποιος να μου λύσει μιά απορία.

Λοιπόν 

ΔΩΡΑ 1200' προς FROG - (600’ αυτόματα + 600΄ μέσα από το FROG App) Τα 600' προς frog τα λαμβάνεις στην πρώτη ανανέωση του μήνα.
• Τα επιπλέον 600'  προς frog είναι διαθέσιμα στο frog app  στην 1η ανανέωση κάθε μήνα.  Μπορούν να ενεργοποιηθούν εντός 30 ημερών

Όταν λέει ότι μπορούν να ενεργοποιηθούν εντός 30 ημερών τι εννοεί; Αν τα ενεργοποιήσω την 20η μέρα θα ισχύουν γιά άλλες 10 μέρες ή για άλλες 30 μέρες; Το ίδιο και τα δεδομένα μέσα από το app Αν τα πρώτα 500mb -που τα δίνει αυτόματα από τη στιγμή που θα ανανεώσω το υπόλοιπο - μου τελειώσουν μετά από 25 μέρες και πάρω τα άλλα 500 μέσω της εφαρμογής, αυτά θα ισχύουν γιά άλλες 5 μέρες ή άλλες 30;   Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Τα επιπλέον που τα ενεργοποιείς μόνος σου είναι για 30 μέρες από την ώρα που θα τα ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2024 at 5:19 ΜΜ, trinoo said:

Καλησπέρα,

Στο κινητό της συζύγου έγραφε ότι πρέπει να γίνει ανανέωση στις 09/09.
Σκόπευα να κάνω την ανανέωση το βραδάκι.
Γύρω στις 4 όμως της μηδένισε το υπόλοιπο.

Μπορώ να κάνω κάτι;

 

 

κανονικά δεν θα έπρεπε να μηδενίσει. Το έχω αφήσει και εγώ αρκετές φορές και το έκανα βραδάκι....ασε που όπως είπαν και οι φίλοι ανανέωση υπολοίπου γράφει 23:59.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί συμβόλαιο cosmote  που λήγει να μετατραπεί σε frog και επίσης αν τα πακέτα combo υποστηρίζουν αυτόματη ανανέωση με το που βάλεις κάρτα καθώς θα χρησιμοποιηθεί από ηλικιωμένο πρόσωπο. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mobilegr said:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί συμβόλαιο cosmote  που λήγει να μετατραπεί σε frog και επίσης αν τα πακέτα combo υποστηρίζουν αυτόματη ανανέωση με το που βάλεις κάρτα καθώς θα χρησιμοποιηθεί από ηλικιωμένο πρόσωπο. 

Μπορεί να σου πουν να γίνει πρωτα what's up. 

Αυτόματη ενεργοποίηση πακετου δεν γίνεται. Αυτό που μπορεις να κάνεις είναι να βάλεις το νουμερο του στο Cosmote app στη συσκευή σου και να του ενεργοποιεις πακετο 1 μέρα πριν λήξει το προηγουμενο πακετο. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, wendel said:

είμαι στην Vodafon, μπορώ να κάνω φορητότητα κατευθείαν σε frog?

Η διαδικασία φορητότητας στο Frog είναι πολύ εύκολη ηλεκτρονικά: https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

Αν επιλέξεις κατάστημα μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν λίγο.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αίτημα φορητότητας στην Frog ώστε να με καλέσει η Voda για προσφορά. Εάν με καλέσει τελικά και αποδεχτώ την προσφορά θα μπορώ να ακυρώσω την φορτητότητα στην frog η θα έχει τραβήξει ήδη τον αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, wendel said:

Θέλω να κάνω αίτημα φορητότητας στην Frog ώστε να με καλέσει η Voda για προσφορά. Εάν με καλέσει τελικά και αποδεχτώ την προσφορά θα μπορώ να ακυρώσω την φορτητότητα στην frog η θα έχει τραβήξει ήδη τον αριθμό?

Και να πάει ο αριθμός σε frog, κάρτα είναι δεν υπάρχει δέσμευση. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 100GB, τα υπόλοιπα GB που είναι αγορασμένα αλλά από άλλα πακέτα, θα προστεθούν και θα επεκταθεί η λήξη όλων σε 30 ημέρες; Λογικά θα γίνεται, αφού είναι όλα αγορασμένα πακέτα, αλλά αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, ας ενημερώσει να ξέρουμε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2024 at 11:25 ΠΜ, wendel said:

Θέλω να κάνω αίτημα φορητότητας στην Frog ώστε να με καλέσει η Voda για προσφορά. Εάν με καλέσει τελικά και αποδεχτώ την προσφορά θα μπορώ να ακυρώσω την φορτητότητα στην frog η θα έχει τραβήξει ήδη τον αριθμό?

Εάν είναι καρτοκινητο πιθανότατα δε θα σε καλέσουν για αντιπροσφορα.

Εάν είναι σύνδεση μίλα με εξυπηρέτηση και ζήτα αποσύνδεση και μετατροπή σε cu. Τότε θα σου κάνουν προσφορά.

Το κόστος για online παραγγελία frog είναι 3 ευρώ και η φορητότητα υλοποιείται άμεσα (εντός 6 ωρών από τη στιγμή που θα παραλάβει το αίτημα η Vodafone είναι υποχρεωμένη να παραδόσει τη γραμμή), εκτός αν επιλέξεις να έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης οπότε και θα ξεκινήσει υλοποίηση μετά από 14 ημέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yyyy said:

Αν ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 100GB, τα υπόλοιπα GB που είναι αγορασμένα αλλά από άλλα πακέτα, θα προστεθούν και θα επεκταθεί η λήξη όλων σε 30 ημέρες; Λογικά θα γίνεται, αφού είναι όλα αγορασμένα πακέτα, αλλά αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, ας ενημερώσει να ξέρουμε σίγουρα.

Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Ήξερα ότι τα αγορασμένα πακέτα ανανεώνουν το ένα το άλλο. Πχ είχα ενεργοποιήσει το πακέτο 6GB για 25 ημέρες, και πριν λήξει ενεργοποίησα το ανεπίσημο με 2GB και λεπτά ομιλίας προς Βουλγαρία. Και τα προσέθεσε, και τα ανανέωσε κανονικά. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2024 at 11:25 ΠΜ, wendel said:

Θέλω να κάνω αίτημα φορητότητας στην Frog ώστε να με καλέσει η Voda για προσφορά. Εάν με καλέσει τελικά και αποδεχτώ την προσφορά θα μπορώ να ακυρώσω την φορτητότητα στην frog η θα έχει τραβήξει ήδη τον αριθμό?

Κατέβασε το app Cosmote και το κάνεις άμεσα και εύκολα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, oregon said:

Εάν είναι καρτοκινητο πιθανότατα δε θα σε καλέσουν για αντιπροσφορα.

Εάν είναι σύνδεση μίλα με εξυπηρέτηση και ζήτα αποσύνδεση και μετατροπή σε cu. Τότε θα σου κάνουν προσφορά.

Το κόστος για online παραγγελία frog είναι 3 ευρώ και η φορητότητα υλοποιείται άμεσα (εντός 6 ωρών από τη στιγμή που θα παραλάβει το αίτημα η Vodafone είναι υποχρεωμένη να παραδόσει τη γραμμή), εκτός αν επιλέξεις να έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης οπότε και θα ξεκινήσει υλοποίηση μετά από 14 ημέρες.

 

πως επιλέγεις δικαίωμα υπαναχώρησης?

Link to comment
Share on other sites

Η υπαναχώρηση εντος 14 ημερών που αναφέρει ο φίλος παραπάνω σημαίνει ότι δεν στέλνεται το αιτημα στην προηγούμενη εταιρεία για 14 ημέρες. Η διαδικασία ξεκινάει μετά. Σε αυτές τις 14 ημέρες κανείς δεν ενημερώνεται ότι έχεις κάνει τέτοιο αίτημα, απλά έχεις το δικαίωμα αν το μετανιώσεις να ακυρώσεις την αίτηση.

Για την περίπτωση λοιπόν που θέλεις, εφόσον υπάρχει η επιλογή στην αίτηση την ηλεκτρονική (δεν το ξέρω) κάνεις άμεση φορητότητα. Νομίζω το default είναι αυτο πλεον. Υπάρχει ένα μικρό παράθυρο μόλις η πρώτη εταιρεία λάβει το αίτημα, να σε πάρει για αντιπροσφορά και να ακυρώσεις την φορητοτητα. Μιλάμε για παράθυρο λεπτών ή λίγων ωρων.

Δεν θυμάμαι αν το έχουνε γράψει οι άλλοι παραπάνω, εάν πας να κάνεις την αίτηση απο κατάστημα δεν υπάρχει δικαίωμα υπαναχώρησης.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Χθες, Πέμπτη, μπαίνω σε «Γερμανό» (στο κέντρο της Αθήνας αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο) για ανανέωση χρόνου ομιλίας.
Και όπως πάντα (τα έχουμε αναλύσει εκτενώς όλα αυτά στο παρόν νήμα) ζητάω το sweet spot των €10.
Έλα όμως που στο ταμείο ή κατά τα άλλα ευγενέστατη -το τονίζω και αυτό, δεν έπεσα σε κανένα περίεργο- υπάλληλος μου λέει πως πίστωση €10 δεν είναι διαθέσιμη.
Μπορώ να επιλέξω €8 ή €13, μόνο αυτά τα ποσά επιτρέπει το σύστημα - στο συγκεκριμένο κατάστημα άραγε ή όλη την αλυσίδα; 🤔
Με παρέπεμψε λοιπόν σε κατάστημα COSMOTE (ήταν 100 μέτρα πιο πάνω οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα) γιατί εκεί δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Μου φάνηκε περίεργο για 2 λόγους:
1ον στο ίδιο ακριβώς μαγαζί είχα κάνει ανανέωση πριν ~6 μήνες (ΟΚ, πολλά μπορεί να συμβούν σε ένα τέτοιο διάστημα)
και
2ον γιατί θα περίμενα -αν υποθέσουμε πως κατευθύνουν εμμέσως τους πελάτες στα ακριβότερα πακέτα- να είχαν κόψει και το 8ευρο. Κάτι που δεν ισχύει.

Ανέφερα το περιστατικό στην ταμία του καταστήματος COSMOTE που επισκέφτηκα στη συνέχεια και μου απάντησε πως κανονικά θα έπρεπε να ισχύουν ανανεώσεις και για τα 3 ποσά.
Οφειλόταν σε προσωρινό glitch του συστήματος; Ή είναι κάτι μόνιμο;
Αν πρόκειται να κάνετε ανανέωση αυτές τις μέρες σε Γερμανό, ενημερώστε να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω αυτήν την κάρτα από το buy point όμως έχει λήξει… και κακώς βρίσκεται ακόμη στη σελίδα χωρίς ενημέρωση. 
Τους κάλεσα αλλά τηλ δεν σηκώνουν. 
Μήπως την πήρε κάποιος πρόσφατα;

 

IMG_6153.jpeg

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, hercoulis said:

Θα ήθελα να αγοράσω αυτήν την κάρτα από το buy point όμως έχει λήξει… και κακώς βρίσκεται ακόμη στη σελίδα χωρίς ενημέρωση. 
Τους κάλεσα αλλά τηλ δεν σηκώνουν. 
Μήπως την πήρε κάποιος πρόσφατα;

 

IMG_6153.jpeg

https://wifigreece.gr/product/frog-mobile-internet-card-15e-unlimited-internet-600-to-all-1200-to-frog/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bas said:

 

IMG_6155.jpeg

IMG_6154.jpeg

Αυτοί το σήκωσαν το τηλ, αλλά και που το σήκωσαν…

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να ταλαιπωρείται και να κάνει ανανέωση σε κατάστημα αντί της ιστοσελίδας της Cosmote.

Και ειλικρινά, τι 10, τι 13, εξάλλου θα μείνει το υπόλοιπο για τον άλλο μήνα...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολύ ομιλία η φρογκ ενώ οι κάρτες έχουν με τα ίδια λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MIKU said:

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να ταλαιπωρείται και να κάνει ανανέωση σε κατάστημα αντί της ιστοσελίδας της Cosmote.

Και ειλικρινά, τι 10, τι 13, εξάλλου θα μείνει το υπόλοιπο για τον άλλο μήνα...

1. π.χ. σχήμα 3 μήνες με πακέτα των €3.02
2. Διαφορετικά bonus σε MB

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Θα ήθελα να αγοράσω αυτήν την κάρτα από το buy point όμως έχει λήξει… και κακώς βρίσκεται ακόμη στη σελίδα χωρίς ενημέρωση. 
Τους κάλεσα αλλά τηλ δεν σηκώνουν. 
Μήπως την πήρε κάποιος πρόσφατα;

Αυτή ήταν η απάντηση. Τώρα προφανώς έχουν λήξει.

Screenshot_20240927-125650_WhatsApp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...