Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην σε χρεώνουν για να μάθεις πόσα χρωστάς....

 

Όχι είναι δωρεάν ! :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανα το συμβόλαιο 17/5, όμως πάνω αναγράφεται 18/5. :confused:

Εν τω μεταξύ, από τότε έχω βάλει να μετράει. Έστειλα ένα sms στο 1256 (Λ), και λέει ημερομηνία έκδοσης 01.06.05. Δηλαδή από 02.06.05 μετράω εγώ; Πώς θα μάθω πόσο εχώ μιλήσει από τότε μέχρι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Την demo εκδοση την εχω κατεβασει. Το θεμα ειναι να μπορουσαμε να κατεβασουμε την κανονικη εκδοση. Δεν εχω πιστωτικη καρτα διαφορετικα θα την αγοραζα.

 

Απ'οσο διάβασα πληρώνεις συνδρομή με το μήνα! Αν δεν σε πειράζει... Εγώ θα πλήρωνα ευχαρίστως 1 φορά το πρόγραμμα αλλά ΟΧΙ μηνιαία συνδρομή, το θεωρώ υπερβολικό !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

με το που κανεις την συνδεση φιλτατο σκουληκακι :p :) υπολογιζεις περι τις δυο βδομαδες μετα!ακριβως οσο σου λεει δηλαδη!επειδη τωρα κοιταξα κ το δικο μου λογαριασμο για να σου πω ακριβως... ειναι απο 1η του μηνα μεχρι κ το τελος του μηνα αυτο που ισχυει για τον λογαριασμο σου... δηλαδη 30 η 31 αναλογα τον μηνα ειναι η τελευταια μερα κ ξημερωματα της 1ης το νεου μηνα το μηδενιζεις!ο χρονος σου δηλαδη ισχυει απο 1-30/31 καθε μηνα!εμενα πχ εχει ημερομηνια εκδοσης την 8η του μηνα!ε ετσι κ μενα ο χρονος μου ειναι μεχρι τις 7 στις 12 το βραδυ!απο 8 κ μετα το μηδενιζω!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

αδερφε αν εισαι στον πρωτο μηνα οσο κ να μιλησεις αδικα το ψαχνεις... εγω τουλαχιστον ειπα οσο μιλησω!ουτως η αλλως εναμιση παγιο θα πληρωσεις οποτε τι σκας?αφου θα τους τα σκασεις!τωρα αν ειναι 5-10 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι τοσο εξωφρενικο το ποσο!εκτος κ αν μιλας πολυ... εγω στο εναμιση παγιο εδωσα 125 περιπου ευρω!βλεπεις το εβαλα στο 8ωρο! :p

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

αδερφε αν εισαι στον πρωτο μηνα οσο κ να μιλησεις αδικα το ψαχνεις... εγω τουλαχιστον ειπα οσο μιλησω!ουτως η αλλως εναμιση παγιο θα πληρωσεις οποτε τι σκας?αφου θα τους τα σκασεις!τωρα αν ειναι 5-10 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι τοσο εξωφρενικο το ποσο!εκτος κ αν μιλας πολυ... εγω στο εναμιση παγιο εδωσα 125 περιπου ευρω!βλεπεις το εβαλα στο 8ωρο! :p

67€ μου ήρθε. Βασικά και στο 6ωρο στην ΤΙΜ το περνούσα, αλλά πρέπει να το μειώσω..

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι Cosmote branded με ειδικές ρυθμίσεις και software?

Γιατί έτσι όπως το ανακοινώνει η SE δεν αναφέρει τίποτα για i-mode..

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_1_1&zone=pp&lm=pp1&pid=10238

To K600 είναι συμβατό με cHTML = i-mode ???... :confused:

Γιατί κοιτάς τις ανακοινώσεις των εταιρειών? Μπορεί να το βαφτίσουν Κ600i ... :D

 

Τι διαφημιστικά έχουν ετοιμάσει? Να κάνουν party σε κάποιο νησί (διακοπές σε νησί? Είναι καλύτερα όταν είμαστε πολλά κορόιδα στο CosmOTE 3G) και να προβάλλουν ότι μόνο η CosmOTE έχει σήμα 3G σε κάποια παραλία? (είναι καλύτερα όταν στην CosmOTE ονειρευόμαστε να αποκτήσουμε 3G συνδρομητές το 2123 μ.Χ. με ελάχιστες πρωτοποριακές υπηρεσίες και 2-3 συμβατές συσκευές) :lol:

 

Προς CosmOTE:

Είναι καλύτερα όταν ετοιμάζεις 10 ακόμα νέες 3G συσκευές. Είναι καλύτερα όταν έχεις ΤV, MP3s, αποκλειστικό content...

 

Είναι καλύτερα όταν είσαι ο ηγέτης στην Ευρώπη και έχεις χρονοδιάγραμμα για τα επόμενα 2 έτη - με υπηρεσίες και συσκευές εκτός i-mode προδιαγραφών! :X :w00t:

 

Είναι καλύτερα, όταν όλα θα γίνονται από το live! κινητό σου.

Είναι καλύτερο να μη μιλάς και να "αντιγράφεις" φθηνά και αστεία "επαγγελματικά" διαφημιστικά... ΣΣΣΣΣ :alien:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από την εμπειρία μου μέχρι σήμερα ξέρω, ότι, όταν βγαίνουν αυτές οι διαφημίσεις, σημαίνει ότι βρισκόμαστε σε μία περίοδο νηνεμίας πριν την "καταιγίδα"! :) Τι να διαφημίσει η Cosmote? Ένα δίκτυο τρίτης γενιάς σε βρεφική ηλικία ή να ακολουθήσει το παράδειγμα της Vodafone, διαφημίζοντας υπηρεσίες τρίτης γενιάς με περιορισμένο δίκτυο ακόμη και μέσα σε μεγάλες πόλεις , όπως η Θεσσαλονίκη :) ? Και στο κάτω-κάτω, δεν αρκεί να προσφέρεται μεγάλη γκάμα υπηρεσιών, αλλά να είναι και με λογικό κόστος, ώστε να έχει νόημα η ύπαρξή τους. Αλήθεια, πόσο κάνει π.χ. ένα λέπτο τηλεθέασης...? ;) Η Cosmote μπορεί να αργεί και να υστερεί ίσως στον τομέα των υπηρεσιών, αλλά τουλάχιστον, όταν βγάζει κάτι είναι ολοκληρωμένο. Το ίδιο ισχύει και για την ανάπτυξη του δικτύου. Θα παρακαλούσα να συνεχιστεί εδώ το θέμα οπου ανοίχτηκε και να μη γίνει άλλο πεδίο διαξιφισμών . Για αυτό υπάρχει ειδικός χώρος...
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

όχι περίοδο νηνεμίας αλλά περίοδο τυφώνων έχουν ήδη οι εταιρίες κινητής φίλε μου! Ο ένας ονομάζεται "αδειοδότηση ΣΒ κ νέο νομοσχέδιο", όπου όπως καταλαβαίνεις θα δοθεί αγώνας να κρατήσουν την υφιστάμενη κάλυψη με όλα αυτά που προβλέπει το νέο νομοσχέδιο και τις κεραίες που βαφτίστηκαν παράνομες απο το ΣτΕ.

 

Ο άλλος ονομάζεται "ακολούθα τον πανικόβλητο", όπου ένας ξυπνάει και μαζεύει συνδρομητές και μερίδιο αγοράς at any cost για να μπορέσει να πουληθεί σε καλύτερη τιμή απο αυτή που αγοράστηκε (έχοντας μειώσει και τα κόστη - δηλαδή τους εργαζομένους του) και οι υπόλοιποι τρέχουν και δεν φτάνουν να αντιπροτείνουν προσφορές για να μην χάσουν τα μερίδιά τους...

 

Νομίζω οτι ξέφυγα και εγώ λίγο off-topic, συγγνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Την έναρξη του πρωτοποριακού ερευνητικού προγράμματος για την πλοήγηση των ατόμων με προβλήματα όρασης, “SmartEyes”, ανακοίνωσαν σήμερα σε Συνέντευξη Τύπου το Εργαστήριο Τηλεπικοινωνιών του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) και οι εταιρίες COSMOTE, Microsoft Ελλάς και Geomatics.

 

 

Το “SmartEyes” αποτελεί ένα ολοκληρωμένο σύστημα πλοήγησης, ειδικά προσαρμοσμένο στις ανάγκες των ατόμων με μερική ή ολική απώλεια όρασης, το οποίο, αξιοποιώντας τις δυνατότητες της σύγχρονης τεχνολογίας, επιτρέπει τον προσανατολισμό σε ένα αστικό περιβάλλον με ακρίβεια και ασφάλεια.

 

Με τη βούληση να συμβάλλουν ουσιαστικά στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων αλλά και να ενισχύσουν το αξιόλογο έργο της ελληνικής επιστημονικής κοινότητας, οι εταιρίες COSMOTE, Microsoft και Geomatics ενώνουν τις δυνάμεις τους με το Α.Π.Θ., παρέχοντας οικονομική υποστήριξη, υλικοτεχνική υποδομή καθώς και την αναγκαία πρώτη ύλη και τεχνογνωσία για την υλοποίηση του “SmartEyes”.

Το “SmartEyes” αποτελείται από έναν φορητό υπολογιστή χειρός με δυνατότητα σύνδεσης bluetooth και ακουστικά, έναν δέκτη GPS καθώς και ένα προηγμένο σύστημα επικοινωνίας με το χρήστη. Εφοδιασμένο με έναν εμπλουτισμένο ψηφιακό χάρτη, το σύστημα συλλέγει τα στοιχεία μέσω GPS, τα επεξεργάζεται και παρέχει στο χρήστη όλες τις απαραίτητες πληροφορίες προσανατολισμού μέσω ηχητικών μηνυμάτων. Επιπλέον, έκτακτα ηχητικά μηνύματα προειδοποιούν το χρήστη για την προσέγγισή του σε προεπιλεγμένα από τον ίδιο σημεία, όπως στάσεις λεωφορείων, φωτεινούς σηματοδότες κ.α.

 

Η υλοποίηση του προγράμματος θα διαρκέσει συνολικά 19 μήνες. Οι πρώτοι 13 αφορούν στην ανάπτυξη της εφαρμογής και την εκπαίδευση των υποψήφιων χρηστών, ενώ οι υπόλοιποι έξι στη δοκιμαστική χρήση της εφαρμογής από 150 χρήστες, εκ των οποίων 100 στην Αθήνα και 50 στη Θεσσαλονίκη.

 

Το πρόγραμμα “SmartEyes” περιλαμβάνει, επίσης, την επιλογή και εκπαίδευση των χρηστών, τη συστηματική συντήρηση του συστήματος καθώς και την καταγραφή των αποτελεσμάτων από τη χρήση του κατά τη διάρκεια της πιλοτικής εφαρμογής.

 

«Αν η συμμετοχή των αναπήρων, και ιδιαιτέρως των τυφλών, σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής είναι ο κύριος στόχος, η προσβασιμότητα στο φυσικό και δομημένο περιβάλλον είναι το εργαλείο. Σίγουρα η υλοποίηση πρωτοποριακών προγραμμάτων όπως το “SmartEyes” αποτελούν ελπιδοφόρα μηνύματα, στην προσπάθεια για την πλήρη ενσωμάτωση των τυφλών στην κοινωνική ζωή» σχολίασε, κατά τη διάρκεια της Συνέντευξης Τύπου, η Πρόεδρος της Επιτροπής για την Αντιμετώπιση των Προβλημάτων που Απασχολούν τα Άτομα με Αναπηρία και Βουλευτής Επικρατείας Ν.Δ., κ. Ελευθερία Μπερνιδάκη-Άλντους.

....

Επισημαίνεται ότι η πενταμελής ομάδα του Εργαστηρίου Τηλεπικοινωνιών του Α.Π.Θ. που ανέπτυξε το “SmartEyes” έχει ήδη γνωρίσει τη διεθνή αναγνώριση, κατακτώντας την τρίτη θέση στον παγκόσμιο διαγωνισμό “Imagine Cup 2004” που διοργανώθηκε στη Βραζιλία.

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

οπως απαντησα και εγω το ιδιο πιστευω γιατι παντα τελευταια βγαζει αυτα που οι αλλοι τα εχουν βγαλει νωριτερα και βλεπει οτι εχουν κινηση
Link to comment
Share on other sites

100% η Κοσμοποτέ αντιγράφει τη Βόδαφον.

Προσοχή: στη δημοσκόπηση μπορεί κανείς να ψηφίσει και τις 3 επιλογές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενάξει, σε κάποια σημεία μπορεί να την αντιγράφει, (πχ στη 3G κάρτα για laptop Που μόλις έβγαλε και η cosmote) αλλά είναι πράγματα που είτος η άλλος θα γινόταν, αργότερα θα βγάλει και η Qtel κτλ...

 

PS: Και να ψηφίσει κάποιος και τις 3 επιλογές της δημοσκόπησεις, τα αποτελέσματα θα είναι μηδέν. Δηλαδή η ψήφος ουσιαστικά δε μετράει, απλώς όλες οι επιλογές ανεβαίνουν κατα μια ψήφο (Δε ξέρω αν κατάλαβες :rolleyes: )...

Link to comment
Share on other sites

Ενάξει, σε κάποια σημεία μπορεί να την αντιγράφει, (πχ στη 3G κάρτα για laptop Που μόλις έβγαλε και η cosmote) αλλά είναι πράγματα που είτος η άλλος θα γινόταν, αργότερα θα βγάλει και η Qtel κτλ...

 

PS: Και να ψηφίσει κάποιος και τις 3 επιλογές της δημοσκόπησεις, τα αποτελέσματα θα είναι μηδέν. Δηλαδή η ψήφος ουσιαστικά δε μετράει, απλώς όλες οι επιλογές ανεβαίνουν κατα μια ψήφο (Δε ξέρω αν κατάλαβες :rolleyes: )...

sorry paidia . mhpvs kapoios moderator mporei na kanei kati ;

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οτι η μια αντιγραφει την αλλη και ολες αντιγραφουν εταιριες του εξωτερικου.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οτι η μια αντιγραφει την αλλη και ολες αντιγραφουν εταιριες του εξωτερικου.

Μακάρι η Vodafone να αντέγραφε τις Vodafone του εξωτερικού αλλά εδώ μας έχουν χεσμ......

Αντί να μεταβιβάζεται το οικονομικό κέρδος στους συνδρομητές (λόγω οικονιών κλίμακος) αυτοί μας χρεώνουν όλο και περισσότερο, στον αντίποδα οι ΤΙΜ και Q που χρειάζονται πελάτες, κάνουν συνέχεια κινήσεις καλής θέλησης προς τους πελάτες τους. Αλλά δεν πρόκειτε να αντιγράψουν οι "Μεγάλοι" την μεταβίβαση των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας στον επόμενο ημερολογιακό μήνα... Και πολλά άλλα...

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

COSMOΚΑΡΤΑ: Καθυστέρηση απόδοσης Bonus

 

Μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει το μήνυμα για το Bonus των εισερχομένων και εξερχόμενων κλήσεων. Συνήθως το μήνυμα για το Bonus ερχόταν τους προηγούμενους μήνες στις 6-7 του μήνα. Τον προηγούμενο μήνα είχα περίπου 4Є εξερχόμενες κλήσεις και 40 λεπτά εισερχόμενες. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote για μένα δεν αντιγράφει την voda είναι η μοναδική που όταν καλείς και το έχει κλειστό ο άλλος λέει δεν απαντά!Και παλιά όταν γινόταν προώθηση κλήσεων στον τηλεφωνητή σου έγραφε στην οθόνη του κινητού η κληση σας προωθείται...,αυτό δεν μου άρεσε που το έβγαλαν!Και επίσης αν δεν έβγαινε η cosmote ποτέ θα είμασταν πολύ πίσω στην κινητή τηλεφωνία!Γιατί τότε ξύπνησαν οι άλλεσ!το i-mode που έφερε είναι πρωτοποριακό για την Ελλάδα και δεν κλειδώνει τις συσκευές όπως κάνει η voda να τα οικονομήσει μέσω vodafone live!!
Link to comment
Share on other sites

Τι κανει η cosmote; ΔΕΝ κλειδώνει τις συσκευές; Κάτι χειρότερο, δεν μπορείς να στείλεις mms αν εχεις vodafone πχ και έχεις και ενα κινητό i-mode. Καλό είναι αυτό;

Τα vodafone live! κινητά πλέον δεν είναι κλειδωμένα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο διάβασα πληρώνεις συνδρομή με το μήνα! Αν δεν σε πειράζει... Εγώ θα πλήρωνα ευχαρίστως 1 φορά το πρόγραμμα αλλά ΟΧΙ μηνιαία συνδρομή, το θεωρώ υπερβολικό !

 

Το πρόγραμμα της Ιάβας χρησιμοποιεί εντατικά τον κεντρικό υπολογιστή ipopmail για να συνδέσει με τον κεντρικό υπολογιστή ταχυδρομείου σας: Το Imode δεν μπορεί να κάνει αυτό από το πρόγραμμα της Ιάβας άμεσα. Αυτό είναι ο λόγος για τη μηνιαία συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η Cosmote αντιγράφει και τη Vodafone και την ΤΙΜ και μάλιστα με καθυστέρηση :whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...