Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με τις χρεώσεις των SMS προς δίκτυα ελληνικά (Vodafone Hellas, Wind) αλλά με συσκευή που βρίσκεται εκτός Ελλάδας (Αγγλία συγκεκριμένα); Εννοώ ότι στέλνω σε ελληνικό νούμερο αλλά που βρίσκεται στο εξωτερικό. Χρεώνομαι κανονικά σαν να στέλνω σε ελληνικό δίκτυο (~9 cents/σελίδα) ή υπάρχει άλλη τιμολογιακή πολιτική;

Link to comment
Share on other sites

εαν εισαι ελλαδα (με ελληνικο νουμερο) και στελνεις sms σε ελληνικο νουμερο, δεν εχει σημασια πού ειναι αυτο το νουμερο, χρεωνεσαι νορμαλ, σαν το νουμερο που ειναι εξωτερικο να ειναι ελλαδα (αρκει να ειναι ελληνικο νουμερο).
Link to comment
Share on other sites

χρεώνεται όμως και ο παραλήπτης του μηνύματος....

 

που το ειδες αυτο; Μονο οι εισερχομενες κλησεις εχουν χρεωση. Τα sms δεν εχουν. Εαν συνεχιζεις να διαφωνεις, στειλε ενα link να το δω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ζώντας σε άλλο σύμπαν (15 χιλιόμετρα έξω από μεγάλη πόλη), μέχρι πρότινος δεν είχα πρόσβαση σε ADSL. Μοναδική επιλογή USB stick και internet on the go 10 GB από cosmote. Λόγω εργασίας έπρεπε να κατεβάζω αρκετά έγγραφα και βίντεο, με αποτέλεσμα να έχουμε στην οικογένεια δυο ετήσιες συμβάσεις των 10 GB (η πρώτη πέρασε το εξάμηνο - αγορά 45 Ευρώ με έκπτωση ενός usb stick- και η δεύτερη διανύει τον τρίτο μήνα - δωρεάν αγορά/παροχή ενός pocket wi-fi και εξάμηνη 50 % έκπτωση παγίων).

Τι να κάνω για να διακόψω τις συμβάσεις με τη λιγότερη δυνατή ζημιά;

Ειλικρινά, έχω κουραστεί να πληρώνω τόσα χρόνια. :(

Edited by killbee
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τα χίλια ζόρια κατάφερα και έκανα εγγραφή(έχω αριθμο σε οικογενειακό συμβόλαιο)... Έλαβα ένα mail το οποίο έλεγε μέσα για έναν κωδικό τον οποίο είτε θα λάμβανα στο e-mail μου, είτε στο κινητό μου μέσω SMS... Όταν πήγα να ξανανοίξω το mail αυτό, μου έγραφε ότι "Ο σύνδεσμος αυτός δεν υπάρχει"...

Ξέρει κάποιος τι να κάνω?

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, καλο μηνα! ειναι ιδεα μου ή στον πειραια η κοσμοτε εχει χαλασει το σημα; στη φρεαττυδα εχω μεγαλο προβλημα! αλλος που να εχει το ιδιο προβλημα;
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μόλις απέκτησα το πρώτο μου Blackberry (curve 9300) και θα ήθελα κάποιος να με ενημερώσει για το τι θα πρέπει να πληρώσω ώστε να λειτουργούν email accounts και applications.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να πάρεις BIS μόνο για την λειτουργία email, δες αυτό το πρόγραμμα. Αν το είχα μάθει όταν ακόμα είχα το δικό μου Blackberry (9000) ίσως και να το κράταγα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος εννοεί όλο το πακέτο bis. Καταρχήν πρέπει να μας πεις αν έχεις συμβόλαιο αν και έχω αφήσει το ββ μου έδω και κάτι μήνες στη βοντα με συμβόλαιο πάνω από 40€ είχες bis στη συσκευή σου χωρίς καμία άλλη επιβάρυνση
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω ακούσει πως αν έχεις στην vodafone (και στην wind?) συμβόλαιο που περιλαμβάνει δωρεάν mb ζητάς να σου μετατρέψουν τα mb αυτά σε BIS, έχει αναφερθεί κάπου στις συζητήσεις για τα BB εδώ στο myphone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μακριά από COSMOTE δες λίγο εδώ.....και θα καταλάβεις....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4270024#post4270024

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4270088#post4270088

Edited by apollon18
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που ενεργοποιησα τα ΜΒ του whats up στο κινητο (επειδη το στρατοπεδο που ειμαι δεν προσφερει wifi ανοιχτο :lol:) ενω μπρορω μεσω δικτυου να μπω σε ολες τις σελιδες του ιντερνετ δεν μπορω ομως να μπω στις εφαρμογες faceboook, googleplay & youtube του κινητου γτ μου βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεσει....ξερει κανεις κτ....μηπως πρεπει ν κανω καμια ρυθμιση....εχω το ideos x5!! ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που ενεργοποιησα τα ΜΒ του whats up στο κινητο (επειδη το στρατοπεδο που ειμαι δεν προσφερει wifi ανοιχτο :lol:) ενω μπρορω μεσω δικτυου να μπω σε ολες τις σελιδες του ιντερνετ δεν μπορω ομως να μπω στις εφαρμογες faceboook, googleplay & youtube του κινητου γτ μου βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεσει....ξερει κανεις κτ....μηπως πρεπει ν κανω καμια ρυθμιση....εχω το ideos x5!! ευχαριστω!!!

 

Έχεις βάλει το Gmail σου;χωρίς αυτό δε μπορείς να μπεις

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις το gmail λεει οτι ειναι ενεργοποιημενο...

 

Από σήμα πως πάμε?μήπως φταίει αυτό?δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο!επειδή έχω και εγώ το ίδιο κινητό και ίδια σύνδεση δεν έχω τέτοιο πρόβλημά!τα έχω όμως με wind γιατί έχει χάλια σημα

Edited by giannis24
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και εγω χ΄κυριακειο εχω παρατηρησει καποιες

φορες να κοβεται η γραμμη εκει που μιλαω ή να μην ακουω καλα

να κανει διακοπες

Link to comment
Share on other sites

Ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη λύση για περιαγωγή με cosmote για ταξίδι στην Αμερική σε συνδυασμό με iphone ?Έχω ακούσει για κάτι εξωφρενικούς λογαριασμούς που ξεπερνούν κάθε φαντασία!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών για να σε ενημερώσουν για τις διαθέσιμες υπηρεσίες. Ζήτα οπωσδήποτε να σου απενεργοποιήσουν τηλεφωνητή και ειδοποίηση κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω cosmote 25 απεριοριστα το παλιο.Το εχω γυρω στα 3 χρονια ολες τις αλλες χρονιες με ειδοποιουσαν κι επερνα την επιδοτηση μου.Φετος δεν με ενημερωσαν και κατα τυχη που ρωτησα μου ειπαν οτι εχει βγει απο τον ιανουαριο.Αλλα το θεμα ειναι οτι αν την παρω τωρα θα την παρω παλι του χρονου τετοιο καιρο δηλαδη στην ουσια θα βγω χαμενος.Επισης λογω της αντιμετωπισης τους σκεφτομαι να το κοψω τελειως η να το παω σε αλλη εταιρια,υποψην οτι στο ιδιο συμβολαιο ειναι 3 νουμερα που θα τα παρω και αυτα παρεα.Τι λετε να κανω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω cosmote 25 απεριοριστα το παλιο.Το εχω γυρω στα 3 χρονια ολες τις αλλες χρονιες με ειδοποιουσαν κι επερνα την επιδοτηση μου.Φετος δεν με ενημερωσαν και κατα τυχη που ρωτησα μου ειπαν οτι εχει βγει απο τον ιανουαριο.Αλλα το θεμα ειναι οτι αν την παρω τωρα θα την παρω παλι του χρονου τετοιο καιρο δηλαδη στην ουσια θα βγω χαμενος.Επισης λογω της αντιμετωπισης τους σκεφτομαι να το κοψω τελειως η να το παω σε αλλη εταιρια,υποψην οτι στο ιδιο συμβολαιο ειναι 3 νουμερα που θα τα παρω και αυτα παρεα.Τι λετε να κανω?

 

καλά δεν είσαι ο μόνος που δεν τον έχουν ειδοποιήσει...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οκ και νομιζα οτι ημουν ο μονος γκαντεμης.και σε αυτην την περιπτωση τι λετε να κανω?Μεγαλη φουστια παντως.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...