Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

ειχα ενεργοποιησει το internet day pass αυτο με το 1 ευρω και εστειλα μνμα στο 1313 END DAY για να τελειωσει η ''ημερα με τα μβ'' και ετσι εγινε..αλλα μετα χαθηκε εντελως το 3g και δν φτιαχνεται με ενεργοποιση/απενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις..ξερει κανεις τι μπορω να κανω?υ.γ το κινητο μου ειναι ενα Samsung galaxy ace

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ειχα ενεργοποιησει το internet day pass αυτο με το 1 ευρω και εστειλα μνμα στο 1313 END DAY για να τελειωσει η ''ημερα με τα μβ'' και ετσι εγινε..αλλα μετα χαθηκε εντελως το 3g και δν φτιαχνεται με ενεργοποιση/απενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις..ξερει κανεις τι μπορω να κανω?υ.γ το κινητο μου ειναι ενα Samsung galaxy ace

 

Τι ιδιο κινητο εχω κ γω, πως χαθηκε? Εκτος κ αν εχεις βαλει απ τα δικτυα μονο gsm.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι ιδιο κινητο εχω κ γω, πως χαθηκε? Εκτος κ αν εχεις βαλει απ τα δικτυα μονο gsm.

 

το ενεργοποιησα για μια τελευταιο φορα το 3g για να δω τι θα γινει και μετα θα το πηγαιναι σε κανα γερμανο..και ολως τυχαιος εφτια3ε..μιση βδομαδα προσπαθω και τωρα που θα το πηγαινα εφτια3ε :lol::lol::lol: :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και ρώτησα δεν μπορείς να μην πάρεις συσκευή και το συμβόλαιο είναι αναγκαστικά ενός χρόνου....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Μολις χθες ανακάλυψα το http://www.telesuite.gr σε μια αναζητηση που εκανα για να ανανεώσω το "Internet on the go με καρτα" που εχω με αλλους τροπους απο αυτους που προσφερει η ιδια η Cosmote.

 

Θα ηθελα να μαθω αν καποιος αλλος εχει χρησιμοποιήσει αυτη την ιστοσελιδα, αν εμεινε ευχαριστημενος και φυσικα αν ειναι αξιοπιστη για αγορες καρτων και γενικοτερα των υπηρεσιών/προϊόντων που προσφερει.

 

Σας ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν πρεπει να ειναι και τοσο αξιοπιστο οσο πιστευα...

Αφου δεν εχω λαβει απαντηση εδω και 2 ημερες, λεω να μην το χρησιμοποιησω για καλο και για κακο :shifty:

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς κάνουν και τι ακριβώς θες???

 

Πουλανε καρτες ανανεωσης χρονου ομιλιας και καρτες "Internet on the go" και αγοραζοντας μια, σου στελνουν email με τον κωδικο χωρις να χρειαζεται να πας σε καποιο "φυσικο" καταστημα για να αγορασεις.

Ειναι πολυ χρησιμο οταν δεν υπαρχει καποιο καταστημα γυρω σου η οταν για καποιον λογο δεν μπορεις να πας εσυ ο/η ιδιος/ιδια να αγορασεις.

 

Επειδη ομως ζηταει προσωπικα στοιχεια, γι'αυτο ρωταω αν καποιος εχει κανει χρηση του παραπανω ιστοτοπου, για να ξερω αν ειναι αξιοπιστος.

Link to comment
Share on other sites

Πουλανε καρτες ανανεωσης χρονου ομιλιας και καρτες "Internet on the go" και αγοραζοντας μια, σου στελνουν email με τον κωδικο χωρις να χρειαζεται να πας σε καποιο "φυσικο" καταστημα για να αγορασεις.

Ειναι πολυ χρησιμο οταν δεν υπαρχει καποιο καταστημα γυρω σου η οταν για καποιον λογο δεν μπορεις να πας εσυ ο/η ιδιος/ιδια να αγορασεις.

 

Επειδη ομως ζηταει προσωπικα στοιχεια, γι'αυτο ρωταω αν καποιος εχει κανει χρηση του παραπανω ιστοτοπου, για να ξερω αν ειναι αξιοπιστος.

 

Έβαλα δοκιμαστικά να πάρω μια κάρτα χρόνου ομιλίας και ζητούσε παραπάνω προμήθεια... no way, σε περίοδο κρίσης, από χρήστες καρτοκινητού, δηλαδή budget!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... εχω ενα προβλημα με τον αριθμο μου.Οταν το κινητο ειναι κλειστο και καποιος παρει τηλ το λογικο ειναι να μου ερθει ενα σμσ λεγοντας μου ποιος με καλεσε,ε λοιπον σε εμενα δεν ερχετε . Εχω αλλαξει 3 συσκευες και παλι τιποτα. Τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι χρήστης της υπηρεσίας online ανανέωσης της telesuite εδώ και καμιά 10αρια μήνες και δεν είχα κανένα πρόβλημα με την ασφάλεια του site. Ίσα ίσα που είναι και άμεσοι και διανυκτερεύουν.

 

Στην αρχή παράγγελνα με Paysafecard για να τους τσεκάρω και μετά κάνα δυο φορές με πιστωτική κάρτα.

 

Ναί έχουν μια μικρή προμήθεια αλλά μόνο αν αγοράσεις με πιστωτική ή ewallet (paypal, moneybookers etc).

 

Εγώ προσωπικά πληρώνω με webanking σχεδόν από την αρχή και δεν πληρώνω καθόλου προμήθεια και μάλιστα έχω και 1% έκπτωση από την ονομαστική τιμή της κάρτας.

 

Να σου πω την αλήθεια για τόσο μικρή προμήθεια ούτε να ντυθώ, ούτε να ξυριστώ, ούτε να πλυθώ για να πάω περίπτερο με το αμάξι καίγοντας και μαύρο χρυσό. Άσε που λόγω δουλείας (νυχτοφύλακας) πολλές φορές ξελάσπωσα γιατί ούτε περίπτερο ανοιχτό δεν παίζει αργά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... εχω ενα προβλημα με τον αριθμο μου.Οταν το κινητο ειναι κλειστο και καποιος παρει τηλ το λογικο ειναι να μου ερθει ενα σμσ λεγοντας μου ποιος με καλεσε,ε λοιπον σε εμενα δεν ερχετε . Εχω αλλαξει 3 συσκευες και παλι τιποτα. Τι μπορω να κανω;

 

**62*+30697538αριθμος του κινητου σου χωρις τα τρια πρωτα ψηφια# πληκτρο κλησης

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, αυτήν την ερώτηση είχα και εγώ. Διότι απο το eshop δεν βλέπω επιλογή να μην πάρεις συσκευή. Δεν ξέρω αν υπάρχει βέβαια γενικά η δυνατότητα να κάνεις αορίστου και να μην πάρεις συσκευή ώστε μετα απο 1-2 μήνες να το κόψεις, απο το eshop πάντως δεν γίνεται. Αν γνωρίζει κανείς αμα γίνεται απο το κατάστημα ας το πει και καθώς και ποιες τιμές παίζουν, λογικά θα παίζουν οι κανονικές τιμές http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T14/section/InternetOnTheGo_Plans δηλαδή απο 5-40€ χωρίς δηλαδή την προσφορά του 50% που έχει στην οnline. Για την ώρα βολεύτηκα με την κάρτα αλλά το μηνιαίο όριο των 5GB δεν φτάνει και η ανανέωση 40€ για 5GB είναι too much. Στην vodafone υπάρχει ανάλογη επιλογή http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364 αλλα έχεις την δυνατότητα να μην πάρεις συσκευή και έτσι μετά απο 1-2 μήνες να την κόψεις, και μάλιστα μπορείς να πάρεις και την προσφορά του 50% που βγαίνει 20€ για τα 10GB. Aπλα η vodafone δεν έχει τόσο καλό σήμα έδω εν αντιθέσει με την cosmote που έχει σταθερό 3G. Aλλά αν η cosmote σε υποχρεώνει να πάρεις συσκευή δεν έχω και πολλές εναλλακτικές...
Link to comment
Share on other sites

Δες πάντως και WIND σήμα τι παίζει. Πήγαινε αν θες από κατάστημα και πάρε τσάμπα μια κάρτα!

Έχουν με 25€ 30GB, αν είσαι Αθήνα έχει βελτιώσει πολύ το σήμα της... πολλά άτομα έχουν και βολευετεί και γλιτώσει πολλά λεφτά!

Δίνουν δώρο και Mifi

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε Demetrekre μακάρι να παιζε η Wind την ειχα σαν πρωτη επιλογή αφου ούτως ή άλλως έχω πακέτο με 2 κινητά και σταθερό σε οικογενειακό πρόγραμμα μαζί με adsl και αμα έπαιζε θα είχα και έκπτωση, το πακέτο με τα 30gb είχα και εγώ στο μάτι. Αλλά δυστυχώς δεν έχει 3G εδωπέρα, Χαλκιδική βρίσκομαι πληροφοριακά, αλλα όχι στα παραλιακά, εκεί πιάνει κανονικά 3G και δεν υπάρχει θέμα, αλλα λίγο πιο μέσα. Οπότε αναγκαστικά πρέπει να κινηθώ ανάμεσα σε vodafone και cosmote, η vodafone πιάνει μεν 3G, αλλά δεν έχει δυνατό σήμα με αποτέλεσμα λίγο να κουνηθεί το λαπτοπ ή να το αλλάξεις θέση πέφτει σε 2G, πρέπει δηλαδή να βρισκεται το modem σε σταθερό σημείο, τουλάχιστον μέχρι πέρσι υπήρχε αυτο το θέμα, φέτος δεν δοκίμασα ακόμα να δω αν το βελτίωσαν, εν αντιθέσει με τον Cosmote που πιάνει σταθέρα χωρίς να πέφτει όπου και να βρίσκομαι. Σίγουρα θα πήγαινα για Cosmote αλλά αυτο με την συσκευή είναι πρόβλημα, γιατι θελω μετα απο 2 μήνες να το κόψω, οπότε η Vodafone ειναι μονόδρομος...
Link to comment
Share on other sites

Γραφω κατα καιρους καποια σχολια,σε εφημεριδα,και σημερα,εβαλα το στικακι της κοσμοτε στο λαπτοπ,για να κανω σεφτέ μ' αυτο,γραφοντας ενα.(Εβαλα ενα προγραμμα για 2GB, any way,οπως το λενε,που σημαινει οτι μπορω να μπω και με κινητο,και με λαπτοπ,και με ταμπλετ).

Με εκπληξη ειδα λοιπον,οτι δεν ηταν δυνατον να βγει το πλαισιο που γραφουμε τα σχολια,πατωντας στη λεξη απαντηση.

Αυτο,δεν γινεται ομως,οταν μπαινω με το wifi του σπιτιου μου.Λειτουργει κανονικα.

Τι λετε να γινεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε το URL να το δούμε.

 

Δες εδω.

http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=469478&h1=true#commentForm

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εδω και καιρο εχω παρατηρησει οτι στελνω μηνυματα σε ενα συγκεκριμενο αριθμο, μου ερχεται κανονικα αναφορα παραδοσης, αλλα το σμς δεν πηγαινει ποτε!! μου εχει τυχει και με αλλους αριθμους, οπως επισης και να μου στειλουν, να τους παει κανονικα η αναφορα παραδοσης αλλα το σμς σε μενα ποτε!

ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε Demetrekre μακάρι να παιζε η Wind την ειχα σαν πρωτη επιλογή αφου ούτως ή άλλως έχω πακέτο με 2 κινητά και σταθερό σε οικογενειακό πρόγραμμα μαζί με adsl και αμα έπαιζε θα είχα και έκπτωση, το πακέτο με τα 30gb είχα και εγώ στο μάτι. Αλλά δυστυχώς δεν έχει 3G εδωπέρα, Χαλκιδική βρίσκομαι πληροφοριακά, αλλα όχι στα παραλιακά, εκεί πιάνει κανονικά 3G και δεν υπάρχει θέμα, αλλα λίγο πιο μέσα. Οπότε αναγκαστικά πρέπει να κινηθώ ανάμεσα σε vodafone και cosmote, η vodafone πιάνει μεν 3G, αλλά δεν έχει δυνατό σήμα με αποτέλεσμα λίγο να κουνηθεί το λαπτοπ ή να το αλλάξεις θέση πέφτει σε 2G, πρέπει δηλαδή να βρισκεται το modem σε σταθερό σημείο, τουλάχιστον μέχρι πέρσι υπήρχε αυτο το θέμα, φέτος δεν δοκίμασα ακόμα να δω αν το βελτίωσαν, εν αντιθέσει με τον Cosmote που πιάνει σταθέρα χωρίς να πέφτει όπου και να βρίσκομαι. Σίγουρα θα πήγαινα για Cosmote αλλά αυτο με την συσκευή είναι πρόβλημα, γιατι θελω μετα απο 2 μήνες να το κόψω, οπότε η Vodafone ειναι μονόδρομος...

 

Βρες φίλε μια συσκευή που περνει εξωτερική κεραια για να κανείς την δουλεια σου σωστά ...όπως έκανα και ´γω με κοτε

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...