Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ,ακριβώς, επειδη δεν τους εμπιστεύομαι έχω βάλει υπενθύμιση στο κινητό μου.

Φέτος πήγα ακριβώς την ίδια μέρα που βγήκε η επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά τον χρόνο είναι ρε παιδιά. Δεν ξέρετε ότι κάθε π.χ. καλοκαίρι έχετε επιδότηση?

 

Περιμένετε πρόσκληση δηλαδή?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο θελεις να πας? . Ο αριθμος που θα παρεις θα ειναι αριθμος βασικης επικοινωνιας?, Θελεις να κανεις χρηση ιντερνετ και αν ναι τι χρηση?
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια φορητότητα πχ σε wind h voda, Και μετα θα σε παρουν τηλ να σου κανουν αντιπρόταση για να μείνεις σε αυτους και γιατι φευγεις κτλ... και εκει απλα βγαλτους τα δόντια, ζητά 200 ευρο επιδότηση για καθε νούμερο , έτσι πες τους αλλιώς θα χάσετε 3 παγία γιατι θα φύγω, αφου δεν με σέβεστε σαν πελάτη!

 

εγω τα τελευταία 2 χρόνια καθε χρονο ετσι τους εκβιάζω, τους περνω τηλ τους λεω ποσο επιδότηση μου δίνετε κτλ και αν δε τα βρούμε κανω φορητοτητα σε αλλον και σε 2 μέρες με περουν και με παρακαλάνε να μεινω και εκει τους πατάω στο λαιμό αλλα τουλάχιστον βγαίνω κερδισμένος!

Π.χ. πριν 20 μερες απο παγιο 52 ευρο μου έβγαλαν 45ευρο επιδότηση, ε με τον εκβιασμό κατάφερα -20% στο πάγιο και 178ευρο επιδότηση!

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεση cosmote ενα χρονο περιπου τους δυο πρωτους μηνες της συνδεσης (με το παλιο μου κινητο)δεν ειχα κανενα προβλημα.Οταν πηρα το καινουργιο μου κινητο καποιες φορες ενω μιλαγα επεφτε η γραμμη και μου εμφανιζε οτι δεν εχω καλυψη δικτυου vodafone gr.Ενω εχω cosmote μου λεει για την vodafone.Μηπως φταιει επειδη ο αριθμος μου παλια ηταν καρτοκινητο vodafone?η συσκευη φταιει η το δικτυο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεση cosmote ενα χρονο περιπου τους δυο πρωτους μηνες της συνδεσης (με το παλιο μου κινητο)δεν ειχα κανενα προβλημα.Οταν πηρα το καινουργιο μου κινητο καποιες φορες ενω μιλαγα επεφτε η γραμμη και μου εμφανιζε οτι δεν εχω καλυψη δικτυου vodafone gr.Ενω εχω cosmote μου λεει για την vodafone.Μηπως φταιει επειδη ο αριθμος μου παλια ηταν καρτοκινητο vodafone?η συσκευη φταιει η το δικτυο? ευχαριστω

 

μου συμβαινει και εμενα αυτο μπορει το κινητο να σου βγαζει εικονικα την ενδειξη αλλου δικτυου που ποιανει εκει που εισαι αυτο ειναι πολυ λογικο διοτι οταν το κινητο σου καλεσεις την γραμμη εκτακτης αναγκης το 112 θα συνδεθει οπου βρει σημα το κινητο σου για να γινει η κληση . σε μερικα κινητα οταν δεν εχει σημα το κινητο τους μπορει για πολυ λιγο να βγαζουνε αλλο δικτυο και μετα να φευγει τελειως και να βγαζει οτι δεν εχει σημα. μου εχει τυχει αρκετες φορες στο παλιο μου κινητο νοκια 6500slide αυτο. οποτε μην σε ανυσηχει γινεται για να ασφαλεια αυτο για να μπορεις να κανεις κληση εκτακτης αναγκης! σε μερικα κινητα εμφανιζεται για λιγο και φευγει και σε μερικα δεν εμφανιζεται καθολου. ισωσ εκει που εισαι να ποιανει η βονταφον καλα για αυτο. βεβαια πιστευω οτι ειναι επειδη η συσκευη εχει το λογισμικο τις βονταφον γινεται αυτο αλλα μου εχει τυχει και σε εμενα που δεν εχω συσκευη με λογοτυπο καποιας εταιρειας επανω!!. οποτε ειναι λογικο μου εχει τυχει!. μην ανυσηχεις , καλυτερα βαλε το κινητο σου στην χειροκινητη αναζητηση οποτε δεν νομιζω να στο βγαλει ποτε αυτο στην αυτοματη τυχαινει να συμβει αυτο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει μερικές φορές σε 3G κινητά όταν είναι σε διπλή λειτουργία δικτύου και έχει χαμηλό σήμα, οπότε περνά στην άλλη συχνότητα με αποτέλεσμα τη διακοπή της συνομιλίας. Αν έχεις τέτοια συσκευή, μπορείς να δοκιμάσεις να το βάλεις σε GSM μόνο; Επίσης, δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις για λίγο κάποια άλλη συσκυεή. Αν δεν δεις βελτίωση, κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα τεχνικό έλεγχο, επισημαίνοντας ότι ακολούθησες τα βήματα που προανέφερα ( αφού τα κάνεις :p ).
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι που έχω το συμβόλαιο πάνω από 5 χρόνια ποτέ δεν με ειδοποίησαν, αλλά όπως λέει κ ο συμφορουμίτης από επάνο ξέρω ότι κάθε φλεβάρη έχω επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον βαριέται να πάει μέχρι το περίπτερο, ConnectPhone!

Έχω αγοράσει 2 φορές για την αδερφή μου. Κάνεις την παραγγελία και σε λίγα λεπτά (μια φορά ήρθε μέσα σε 2' και μια άλλη σε 15') σου έρχεται mail με τον κωδικό ανανέωσης.

Με χρεωστική κάρτα πλήρωσα, γιατί με paypal χρεώνει προμήθεια.

Edited by pantpesl2
Samsung Galaxy S II
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, τη βοηθεια σας θα ηθελα γιατι δε βρηκα πληροφοριες για την απορια μου,πηγε ενας φιλος και εκανε το νουμερο του cosmokarta απο watsup.του ειπαν οτι εχει 1500 λεπτα κτλτ κτλ,του ειπαν ακομα το εξεις σημαντικο.Οτι θα μπορουν και οι χρηστες watsup να τον περνουν τηλ σα να ηταν watsup.ισχυει κατι τετοιο?η οταν τον περνουμε θα χρεωνομαστε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, τη βοηθεια σας θα ηθελα γιατι δε βρηκα πληροφοριες για την απορια μου,πηγε ενας φιλος και εκανε το νουμερο του cosmokarta απο watsup.του ειπαν οτι εχει 1500 λεπτα κτλτ κτλ,του ειπαν ακομα το εξεις σημαντικο.Οτι θα μπορουν και οι χρηστες watsup να τον περνουν τηλ σα να ηταν watsup.ισχυει κατι τετοιο?η οταν τον περνουμε θα χρεωνομαστε?

 

Αν είναι cosmocarta όποιος τον παίρνει από whatsup Θα χρεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι σα προγραμμα μπορεις να το πεις για οσους χρηστες εχουν whats up και το γυρισουν καρτοσυμβολαιο, εχουν την δυνατοτητα να μπορουν να τους καλουν δωρεαν οι whatsup και αυτοι να εχουν τα 1500 προς ολη την cosmote.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ρωτήσω,θέλω να αγοράσω λαπτοπ και mobile internet,επισκέυτηκα το ιστοτοπο της cosmote για να δω τον χάρτη κάλυψης δικτυου 3g αλλα δεν μπορω να κανω zoom ωστε να δω αν ακριβώς πιανει στο μερος που ειμαι,ειναι ενα χωριο πριν το αστρος κυνουριας που λεγεται πλατάνα στον νομο αρκαδιας στην πελοπονησο,τσεκαρα βεβαια απο αλλες συσκευες με 3g οτι πιανουν με χαμηλο σημα.

1Λοιπον μπορω να βρω καπου εναν πιο ακριβη χαρτη καλυψης δικτυου?

2Eπισης μπορειται να μου πειτε αν θα μπορω να μπω ανετα σε site οπως το fb,καποια chats και forum τουλαχιστον ,εστω με πολυ χαμηλο σημα 3g?

3Kαι τελος μπορω να κανω καποια διαδικασια να απευθυνθω στην εταιρια για να κανω ας πουμε αιτηση ή να μαζεψω αιτησεις απο το μερος για να ενισχυσουνε το σημα στο συγκεκριμενο τοπο με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

1Λοιπον μπορω να βρω καπου εναν πιο ακριβη χαρτη καλυψης δικτυου?

2Eπισης μπορειται να μου πειτε αν θα μπορω να μπω ανετα σε site οπως το fb,καποια chats και forum τουλαχιστον ,εστω με πολυ χαμηλο σημα 3g?

3Kαι τελος μπορω να κανω καποια διαδικασια να απευθυνθω στην εταιρια για να κανω ας πουμε αιτηση ή να μαζεψω αιτησεις απο το μερος για να ενισχυσουνε το σημα στο συγκεκριμενο τοπο με καποιο τροπο?

 

 

1. ακριβη χαρτη καλυψης δικτυου δεν θα βρεις κι αυτο διοτι θα σου λεει η Κοσμοτε π.χ. οτι εχεις εκει 3g , και πας και το βαζεις και βλεπεις οτι δεν εχεις . με λιγα λογια μην βασιζεσαι ποτε σε χαρτες καλυψης.

 

2. ναι θα μπορεσεις να μπεις. το ανετα εξαρταται αν εχεις επιλεξει να σου φαινονται και οι φωτο. αν επιλεξεις να φαινονται μονο τα κειμενα θα μπαινεις κομπλε

 

3. αν υπαρχει θα ειναι σιγουρα χρονοβορα. θα υποκεινται πιθανοτατα σε κανονισμους , νομους κλπ, γιατι μιας και μιλας για ενισχυση σηματος , μιλαμε για κεραια.

ΑΝ και νομιζω η κοσμοτε δινει και μια λαλακιουλα που κανει 90 ευρω και ειναι για ενισχυση σηματος, αν και δεν το εχω ψαξει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω μαθει στο μερος ειναι ορατη κι ολλας μια τεραστια κεραια σαν πυργος της vodafone περιπου 1 χιλιομετρο απο τον οικισμο,υπαρχει λες περιπτωση να κανω αιτηση για να μπει ενισχυτης ή κατι τετοιο για να ενισχυθει το σημα απο εκει ή δεν θα ασχοληθουνε?Αθηνα μενω μονιμα και σκεφτομαι να παω σε καποιο καταστημα εδω να ρωτησω.
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω μαθει στο μερος ειναι ορατη κι ολλας μια τεραστια κεραια σαν πυργος της vodafone περιπου 1 χιλιομετρο απο τον οικισμο,υπαρχει λες περιπτωση να κανω αιτηση για να μπει ενισχυτης ή κατι τετοιο για να ενισχυθει το σημα απο εκει ή δεν θα ασχοληθουνε?Αθηνα μενω μονιμα και σκεφτομαι να παω σε καποιο καταστημα εδω να ρωτησω.

 

κεραια η κοσμοτε εχει πιο μακρια?

 

θα σου ληθει η απορεια παντως αν πας και ρωτησεις σε καταστημα. για το αν θα ασχοληθουν οι οχι, σιγουρα δεν θα ειναι ουτε ευκολο ουτε και γρηγορο να γινει. παντως πηγαινε και ρωτησε δεν εχεις να χασει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 90€ είναι η συσκευή "Τέλειο σήμα" αλλά δεν κάνει για τη περίπτωση που εξετάζουμε, καθώς χρειάζεται να υπάρχει σταθερό τηλέφωνο με adsl σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο ειχα πάει στο μειον σε υπολοιπο :)

 

τωρα πως κατεβηκα στο μειον ενω δεν το χρησιμοποιουσα ειναι αλλο θεμα

Edited by Cmd
λύθηκε το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ώρα να κάνεις κι εσύ αίτημα φορητότητας μόνο και μόνο απο περιέργεια να δεις τι θα γίνει!!
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα τωωρα τελευταια η κοσμοτε μου παρουσιαζει προβλημα ενω το κινητο δειχνει οτι εχει σημα μου αναφερει οτι το δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο οταν παω να παρω τηλεφωνο!!!
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...