Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε εχω ακριβως το ιδιο προβλημα ακομα κ με hspa δν μαφηνει νανοιξω καμια εφαρμογη.πριν ειχα wind εμπαινα χωρις προβλημα τωραε το whats up μονο με browser
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι μου, έχω το έξεις πρόβλημα, δεν μπορώ να στείλω μηνύματα προς αριθμούς συγκεκριμένης εταιρία του εξωτερικού ούτε από τον αριθμό μου ("κοσμοκαρτα") ούτε από σύνδεση κοσμοτέ.

τα μηνύματα φαίνεται πως φεύγουν από το κινητό, αλλα δεν παραδίδονται ποτε.

επισεις πρόβλημα έχω ορισμένες φορες και προς αριθμούς ελλάδος (κοσμοτέ πάλι).

το θέμα σίγουρα δεν είναι συσκευής, καθώς δοκίμασα να στείλω από 3 διαφορετικά μοντέλα, νέας και παλιάς τεχνολογίας.

αλλα και η κοσμοτέ όπως και η αντίστοιχη εταιρία πάνω μου λέει πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

 

έχετε κάποια πρόταση η λύση?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια χώρα προσπαθείς να στείλεις και σε ποια εταιρία; Ρωτω γιατί νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει κάποια συμφωνία μεταξλυ των 2 δικτύων προκειμένου να πάει το μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχασα το κινητο μου στο οποιο ειχα αποθηκευμενα ολα τα τηλεφωνα υπαρχει περιπτωση να βρω καποια τηλεφωνα που ανηκουν στο δικτυο cosmote γνωριζοντας τα επιθετα τους?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχασα το κινητο μου στο οποιο ειχα αποθηκευμενα ολα τα τηλεφωνα υπαρχει περιπτωση να βρω καποια τηλεφωνα που ανηκουν στο δικτυο cosmote γνωριζοντας τα επιθετα τους?

 

Μονο αν εχουν περαστει στον τηλεφωνικο καταλογο η αν εχεις συνδεση να δεις στον αναλυτικο σου λογαριασμο τα τηλεφωνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο αν εχουν περαστει στον τηλεφωνικο καταλογο η αν εχεις συνδεση να δεις στον αναλυτικο σου λογαριασμο τα τηλεφωνα
Δυστυχως δεν εχω συνδεση ,ποιον αριθμο καλουμε μηπως γνωριζεις ? Γιατι πιστεω οτι επειδη ειναι επαγγελματικα θα ειναι καταχωρημενα στον καταλογο
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα να σου στείλουν λίστα δεδομένων για διάστημα π.χ 2-3 μήνων με όλες τις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις που έχουν γίνει στο καρτοκινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα να σου στείλουν λίστα δεδομένων για διάστημα π.χ 2-3 μήνων με όλες τις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις που έχουν γίνει στο καρτοκινητό σου.
ok ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι σε μια επαρχιακή περιοχή και με ενδιαφέρει για άνοιγμα καταστήματος cosmote

αν ξέρει κάποιος και μπορεί να με κατευθύνει που μπορώ να ψαχτώ για κάτι τέτοιο ,

γιατί μέχρι τώρα οι προσπάθειές που έκανα για να βγάλω κάποια άκρη είναι άκαρπες

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και μονο που πριν την ανανεωση καρτας ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝΕ με τσαμπα διαφημιση με κανει εξαλλο.:blink:

Και μονο που δεν εχω σημα σε κεντρικοτατο σημειο ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ,με κανει εξαλλο.:mad:

Και μονο που για να κανεις χρηση επεκτασης υπολοιπου πρεπει να εχεις ....υπολοιπο αλλιως δεν,με κανει εξαλλο.....:angry:

 

http://www.liveleak.com/view?i=7d7_1341181449

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

6971314 και δεν εχει διαφημιση...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

το όνειρο κάθε απογοητευμένου καταναλωτή

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχει κανεις ιδεα ποτε θα φερει η cosmote το lumia 900?σημερα σε τηλ επικοινωνια που ειχα μαζι τους δεν τους ειδα και πολυ ενημερωμενους...σαν πολυ να αργοπορουν η ειναι ιδεα μου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχει κανεις ιδεα ποτε θα φερει η cosmote το lumia 900?σημερα σε τηλ επικοινωνια που ειχα μαζι τους δεν τους ειδα και πολυ ενημερωμενους...σαν πολυ να αργοπορουν η ειναι ιδεα μου?

ευχαριστω

 

και να το φέρουν, η τιμή θα είναι μεγαλύτερη από το skroutz....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!θελω να παρω whats up αριθμο σημερα,απο που να το προμηθευτω εφοσον ο Γερμανος σημερα Τεταρτη είναι κλειστος το απόγευμα ώστε να το δηλώσω!Στα περίπτερα μπορω να κάνω δήλωση;Και πόσο κοστίζει μια αγορα sim?
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν διαφωνω...αλλα επειδη συνηθιζα και στα προηγουμενα κιν να τα παιρνω απο τα επιμερους καταστηματα cosmote ειμαι λιγο διαστακτικος να επιλεξω καποιο αλλο μαγαζι..αλλωστε θελω να κανω και χρηση της επιδοτησης και αυτο γινεται σε συγκεκριμενα καταστηματα με τα οποια συνεργαζεται η cosmote
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις είδα την προσφορά internet on the go με έκπτωση 50% στο πάγιο για 6 μήνες.Γενικά την είχαν κάνει και πέρισυ και είχα πάλι την ίδια απορία....

Προσπαθώ να επιλέξω κάποιο πακέτο και μου βγάζει στο δευτερο βήμα να επιλέξω συσκευή.Αν δεν θέλω συσκευή τι γίνεται?

 

Και κάτι αρκετά σοβαρό.Γίνεται να κάνω συμβόλαιο χωρίς συσκευή και να το κρατήσω μόνο 1-2 μήνες.Γιατί πχ πριν 2-3 χρόνια είχα κάνει το ίδιο στη wind και καλά συμβόλαιο ενός έτους χωρίς συσκευή και μπορούσα μετά το δίμηνο να κάνω διακοπή

Link to comment
Share on other sites

Η ταυτοποίηση των καρτοκινητών γίνεται αποκλειστικά από καταστήματα (Γερμανός, ΟΤΕ κ.α) και το κόστος νέου αριθμού είναι 5€. :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες συσκευή εννοείς το usb stick που σου δινουν για το internet, έτσι;

Η προσφορά ισχύει με δέσμευση ενός χρόνου, και δέσμευση σημαίνει ότι κάτι πρέπει να σου δώσουν για να μη μπορείς να φύγεις έτσι απλά ;)

Μπορείς να κάνεις και σύνδεση αορίστου χρόνου, αλλά θα πρέπει είτε να έχεις το usb stick, είτε να το αγοράσεις ξεχωριστά (κοστίζει γύρω στα 50-60 ευρώ αν δεν κάνω λάθος) και να την κόψεις όποτε θες!

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία χώρα δε θα σου έδιναν το στίγμα, ούτε με το ΙΜΕΙ θα καταφέρεις κάτι.

Και αν δεν καλέσει ο πατέρας σου δε μπορεί να γίνει φραγή, αλλιώς θα καλούσαμε όλοι για πλάκα την εκάστοτε εταιρεία και θα μπλοκάραμε ο ένας το κινητό του άλλου ως κλεμμένο και θα γελούσαμε.

Το κινητό σου πάει, ώρα για καινούργιο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω κάποιος από εδώ να έχει εμπειρία πάνω στις κινήσεις του franchise, γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να ζητήσεις να σε συνδέσουν με κάποιον που είναι υπεύθυνος για θέματα franchise?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...