Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, paanos said:

VDSL είναι η πρόταση από αστικό κέντρο. Πιθανότατα δεν θα δεις διαφορά προς τα πάνω σε ταχύτητα. 

Κανε έναν έλεγχο διαθεσιμότητας στο site της Cosmote και πες μας τι σου εμφανίζει 

Σίγουρα θα δει διάφορα προς τα πάνω 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Σίγουρα θα δει διάφορα προς τα πάνω 

Όχι πάντα. Αν η απόσταση είναι μεγάλη (1,5χλμ+) συνήθως λειτουργεί αρνητικά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Όχι πάντα. Αν η απόσταση είναι μεγάλη (1,5χλμ+) συνήθως λειτουργεί αρνητικά 

Εγώ από 24 σε 30 είδα τεράστια διαφορά στο 1 χλμ από το ΑΚ. Από τα 8 πήγα στα 29

Link to comment
Share on other sites

25,58€ το Red Unlimited... και 22,86€ τα 5GB, οτι καλυτερο μπορουν να μου κανουν.

Θα το γυρισω σε απλη καρτα και γεια σας.

On 4/9/2023 at 11:31 ΠΜ, geofak said:

Υπάρχει κάποιος αριθμός για προσφορές ανανέωσης συμβολαίου κινητής;

2106703884, αλλιως μεσα απο την εφαρμογη ζητα να σε καλεσουν

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

25,58€ το Red Unlimited... και 22,86€ τα 5GB, οτι καλυτερο μπορουν να μου κανουν.
Θα το γυρισω σε απλη καρτα και γεια σας.
2106703884, αλλιως μεσα απο την εφαρμογη ζητα να σε καλεσουν

25 για Unlimited μια χαρά το βρίσκω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:


25 για Unlimited μια χαρά το βρίσκω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι οσο το δινουν πολυ πιο κατω σε ατομα που δεν εχουν καν σταθερη στο ονομα τους! 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

 
Οχι οσο το δινουν πολυ πιο κατω σε ατομα που δεν εχουν καν σταθερη στο ονομα τους! 

Πιθανότερο είναι να πιάσεις το τζόκερ παρά unlimited με 15 ευρώ αν και πιστεύω οτι αυτά τα δίνουν σε κάποιους υπαλλήλους κινητής η καταστημάτων κινητής για «ντουντούκα»


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zerokill said:


Πιθανότερο είναι να πιάσεις το τζόκερ παρά unlimited με 15 ευρώ αν και πιστεύω οτι αυτά τα δίνουν σε κάποιους υπαλλήλους κινητής η καταστημάτων κινητής για «ντουντούκα»


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν μιλαμε για 15 ευρω, αλλα γνωριζω unlimited στα 21, 22 και 23 ευρω και οχι σε υπαλληλους της κοκκινης.

Ετσι και αλλιως δεν καιγομαι γιατι εχω unlimited cosmote.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zerokill said:


Πιθανότερο είναι να πιάσεις το τζόκερ παρά unlimited με 15 ευρώ αν και πιστεύω οτι αυτά τα δίνουν σε κάποιους υπαλλήλους κινητής η καταστημάτων κινητής για «ντουντούκα»


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχω στα 14,83€

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα 14,83€

Παιδιά έχω 4 συνδέσεις στη vf 4 συμβόλαια στην Cosmote 2 σταθερα + ιντερνετ + cosmote tv και εμας δεν μας κάνουν τετοιες προσφορές.
Τωρα η εμείς είμαστε κορόιδα η εσείς έχετε πιάσει τζόκερ

0e4078a35c7405ab253481111c35c51a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνω που έχω unlimited, όχι να δω το Σερβία Λιθουανία στο κινητό δεν μπορώ, ούτε σελίδα δεν ανοίγει...
Σήμερα σέρνεται το σύμπαν και είμαι σε μπαλκόνι με ορίζοντα τεράστιο χιλιομέτρων και στο οποίο η πράσινη πιάνει 250 mbps και εγώ συνήθως 20-40 και σήμερα 4!!!!
Και ακόμα και αυτά δεν δουλεύουν, περαστικά μου!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sgatzo said:

Τι να το κάνω που έχω unlimited, όχι να δω το Σερβία Λιθουανία στο κινητό δεν μπορώ, ούτε σελίδα δεν ανοίγει...
Σήμερα σέρνεται το σύμπαν και είμαι σε μπαλκόνι με ορίζοντα τεράστιο χιλιομέτρων και στο οποίο η πράσινη πιάνει 250 mbps και εγώ συνήθως 20-40 και σήμερα 4!!!!
Και ακόμα και αυτά δεν δουλεύουν, περαστικά μου!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είμαι και εγώ παθών. Σε καταλαβαίνω απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sgatzo said:

Τι να το κάνω που έχω unlimited, όχι να δω το Σερβία Λιθουανία στο κινητό δεν μπορώ, ούτε σελίδα δεν ανοίγει...
Σήμερα σέρνεται το σύμπαν και είμαι σε μπαλκόνι με ορίζοντα τεράστιο χιλιομέτρων και στο οποίο η πράσινη πιάνει 250 mbps και εγώ συνήθως 20-40 και σήμερα 4!!!!
Και ακόμα και αυτά δεν δουλεύουν, περαστικά μου!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έτσι είναι.. εγώ CU έχω και απορώ με εσάς τους συμβολαιούχους της Vodafone..

 

 

Έχουν πλάκα σε κατάστημα της Vodafone στην Ξάνθη ζητούν 15€ σαν "υπηρεσία" για να σου δώσουν mifi sim only.

Από το site είναι δωρεάν φυσικά. Και δεν μου το έλεγε στο μεταξύ επέμεινα πολύ και μου το ξεφούρνισε στο τέλος.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κινητά cu και σήμερα με πήραν από vodafone κ μου έκαναν την εξής προσφορά"ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ 6000 ΣΜΣ ,6 ΓΚΙΓΚΑ ΛΟΓΩ ΔΙΠΛΑΣΣΙΑΣΜΟΥ. ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ 9,78 ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ" .Έχουν κάνει σε κάποιον άλλο αυτή την προσφορά?Αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MAO-MAO said:

Καλησπέρα έχω κινητά cu και σήμερα με πήραν από vodafone κ μου έκαναν την εξής προσφορά"ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ 6000 ΣΜΣ ,6 ΓΚΙΓΚΑ ΛΟΓΩ ΔΙΠΛΑΣΣΙΑΣΜΟΥ. ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ 9,78 ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ" .Έχουν κάνει σε κάποιον άλλο αυτή την προσφορά?Αξίζει?

Αν σου φτάνει το ίντερνετ αξίζει 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MAO-MAO said:

Καλησπέρα έχω κινητά cu και σήμερα με πήραν από vodafone κ μου έκαναν την εξής προσφορά"ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ 6000 ΣΜΣ ,6 ΓΚΙΓΚΑ ΛΟΓΩ ΔΙΠΛΑΣΣΙΑΣΜΟΥ. ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ 9,78 ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ" .Έχουν κάνει σε κάποιον άλλο αυτή την προσφορά?Αξίζει?

Καταρχήν να δεις αν καλύπτουν τις μηνιαίες ανάγκες σου. Από τιμή είναι πάρα πολύ καλά. Όμως θα πρέπει να συνυπολογίσεις και την ποιότητα των υπηρεσιών που έχεις στις περιοχές που κινήσε. Αν και οι παροχές και οι υπηρεσίες(σήμα,κίνηση δεδομένων)σε καλύπτει τότε προχώρα άφοβα

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καταρχήν να δεις αν καλύπτουν τις μηνιαίες ανάγκες σου. Από τιμή είναι πάρα πολύ καλά. Όμως θα πρέπει να συνυπολογίσεις και την ποιότητα των υπηρεσιών που έχεις στις περιοχές που κινήσε. Αν και οι παροχές και οι υπηρεσίες(σήμα,κίνηση δεδομένων)σε καλύπτει τότε προχώρα άφοβα

19 minutes ago, MAO-MAO said:

Καλησπέρα έχω κινητά cu και σήμερα με πήραν από vodafone κ μου έκαναν την εξής προσφορά"ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ 6000 ΣΜΣ ,6 ΓΚΙΓΚΑ ΛΟΓΩ ΔΙΠΛΑΣΣΙΑΣΜΟΥ. ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ 9,78 ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΓΙΑ 24 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΥ" .Έχουν κάνει σε κάποιον άλλο αυτή την προσφορά?Αξίζει?

 

Καρτοσυμβολαιο στανταρ εμενα εχουν να με θυμηθουν πριν το καλοκαιρι μαλλον τους εφαγα αρκετα με τα απεριοριστα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, manolog3 said:

25,58€ το Red Unlimited... και 22,86€ τα 5GB, οτι καλυτερο μπορουν να μου κανουν.

Θα το γυρισω σε απλη καρτα και γεια σας.

2106703884, αλλιως μεσα απο την εφαρμογη ζητα να σε καλεσουν

Κάλεσα σε αυτό το τηλέφωνο που μου έδωσες, μου έδωσαν 1 unlimited στα 18€ με φορητότητα από cosmote και το υπάρχον ανανεώθηκε και πήγε στα 22 από τα 23. Μαζί με 100αρα σταθερή στα 21€ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Το έχω στα 14,83€

Παίζει Και λιγότερο με 18μηνο συμβόλαιο. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που πραγματικά γνωρίζει...

Έχω δύο αριθμούς σε συμβόλαιο στην Vodafone...Ο πρώτος αριθμός λήγει η ισχύ του συμβολαίου σε 12 μήνες...Ο δεύτερος είναι καινούργια σύνδεση,ενός μήνα...

Ο πρώτος αριθμός ήταν στην Vodafone και ο δεύτερος μεταφέρθηκε με φορητότητα από την Nova πριν ένα μήνα,μετά το πέρας του συμβολαίου...

Στο νησί που είμαι,δεν έχω και το καλύτερο σήμα,και πριν δύο μέρες έλαβα κλήση από Cosmote για να μεταφέρω ουσιαστικά το ένα νούμερο,αλλά ρώτησα αν μπορώ να μεταφέρω και τα δύο σε ένα πάγιο...Μου δώσαμε μια προσφορά,και μάλιστα μου κατεβάσαμε και το σταθερό που είναι στο όνομα μου...

Η ερώτηση έχει να κάνει ως εξής...Η εκπρόσωπος της Cosmote μου είπε ότι για.την καινούργια γραμμή,που δεν έχει κυλήσει πάνω από δύο μήνες θα πληρώσω τα δύο πρώτα πάγια...

Για το πρώτο νούμερο θα πληρώσω το 1/4 του παγίου για το χρονικό διάστημα που απομένει...Χονδρικά βγαίνει 82€ για το υπόλοιπο 12μημο...

Θέλω να ρωτήσω αν ισχύουν αυτά που μου είπε η απλά για να μεταφέρω τα νούμερα στην Cosmote μου απέκρυψε ότι ίσως το ποσό ποινής που διακόπτω πριν την ολοκλήρωση του συμβολαίου ίσως είναι μεγαλύτερο...

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για.το σεντόνι,αλλά.πραγματικα το σήμα στο νησί που έχει η Vodafone δεν είναι και το καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου απάντησαν και στο διπλανό θέμα, ισχύει το παραπάνω - εκτός εάν είχες λάβει και επιδότηση (είτε ποσό, είτε εξοπλισμό). Εφαρμόζεται υποχρεωτικά, αφού έχει επιβληθεί από την ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Όπως σου απάντησαν και στο διπλανό θέμα, ισχύει το παραπάνω - εκτός εάν είχες λάβει και επιδότηση (είτε ποσό, είτε εξοπλισμό). Εφαρμόζεται υποχρεωτικά, αφού έχει επιβληθεί από την ΕΕΤΤ.

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση... Συσκευή δεν είχα λάβει,αλλά υπάρχει έκπτωση παγίου,δηλαδή μου είχανε κάνει προσφορά,καλύτερη από την τελική τιμή...

Τι ισχύει σε αυτην την περίπτωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση... Συσκευή δεν είχα λάβει,αλλά υπάρχει έκπτωση παγίου,δηλαδή μου είχανε κάνει προσφορά,καλύτερη από την τελική τιμή...
Τι ισχύει σε αυτην την περίπτωση;;;
Εάν έχεις το συμβόλαιο δες το εκεί. Μπορείς να το βρεις και στο myvodafone αν μπεις από το pc. Γράφει μέσα σε περίπτωση αποχώρησης τη ρήτρα κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, katsiletra said:
22 minutes ago, jimlost said:
Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση... Συσκευή δεν είχα λάβει,αλλά υπάρχει έκπτωση παγίου,δηλαδή μου είχανε κάνει προσφορά,καλύτερη από την τελική τιμή...
Τι ισχύει σε αυτην την περίπτωση;;;

Εάν έχεις το συμβόλαιο δες το εκεί. Μπορείς να το βρεις και στο myvodafone αν μπεις από το pc. Γράφει μέσα σε περίπτωση αποχώρησης τη ρήτρα κάθε μήνα.

Μόλις μίλησα με Vodafone,τους εξήγησα ακριβώς τους λόγους που θέλω να φύγω,και η απάντηση ήταν ότι επειδή στο νησί που μένω,το τεχνικό τμήμα έχει καταγράψει προβλήματα στην κάλυψη σήματος,μου απάντησε ότι μπορώ να φύγω χωρίς καμία ποινή,για τον παραπάνω λόγο...Μάλιστα κάλεσα και δύο φορές,για να έχω δύο διαφορετικούς εκπροσώπους,και η απάντηση και από τους δύο ήταν η ίδια ..

Μετά από 26 χρόνια φεύγω από την Vodafone...Αν δεν υπήρχε θέμα,δεν θα έφευγα...

Καλημέρα και πάλι κ;ι ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...