Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, jimlost said:

Μόλις μίλησα με Vodafone,τους εξήγησα ακριβώς τους λόγους που θέλω να φύγω,και η απάντηση ήταν ότι επειδή στο νησί που μένω,το τεχνικό τμήμα έχει καταγράψει προβλήματα στην κάλυψη σήματος,μου απάντησε ότι μπορώ να φύγω χωρίς καμία ποινή,για τον παραπάνω λόγο...Μάλιστα κάλεσα και δύο φορές,για να έχω δύο διαφορετικούς εκπροσώπους,και η απάντηση και από τους δύο ήταν η ίδια ..

Μετά από 26 χρόνια φεύγω από την Vodafone...Αν δεν υπήρχε θέμα,δεν θα έφευγα...

Καλημέρα και πάλι κ;ι ευχαριστώ για την απάντηση 

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος σε ποιο νησί πας;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος σε ποιο νησί πας;

Δεν πάω σε νησί,μένω σε νησί τα τελευταία 11 χρόνια,χειμώνα καλοκαίρι,και σήμερα το πρωί που μίλαγα με την εξυπηρέτηση της Vodafone το παραδέχτηκαν ότι στην Άνδρο που μένω υπάρχει θέμα,γι'αυτό και μάλιστα μου είπανε ότι δεν θα έχω ποινή για κανένα από τα δύο τηλέφωνα γιατί φεύγω λίγο δικής τους υπαιτιότητας,και όχι ότι φεύγω αυθαίρετα... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jimlost said:

Δεν πάω σε νησί,μένω σε νησί τα τελευταία 11 χρόνια,χειμώνα καλοκαίρι,και σήμερα το πρωί που μίλαγα με την εξυπηρέτηση της Vodafone το παραδέχτηκαν ότι στην Άνδρο που μένω υπάρχει θέμα,γι'αυτό και μάλιστα μου είπανε ότι δεν θα έχω ποινή για κανένα από τα δύο τηλέφωνα γιατί φεύγω λίγο δικής τους υπαιτιότητας,και όχι ότι φεύγω αυθαίρετα... 

Γνώμη μου καθαρά (έχοντας μερικά δήγματα), από όποιο μέρος, εάν καλέσει κάποιος πάνω από 2 φορές για ταχύτητα ή όχι Καλές κλήσεις, η απάντηση είναι ίδια και απαράλλαχτη ..."στην περιοχή σας υπάρχει τεχνικό θέμα, εάν θέλετε μπορείτε να προβείτε σε ατελώς διακοπή του συμβολαίου"... από όποια περιοχή κι ας μην είναι τραγικά τα πράγματα (αρκεί να μην είναι φουλ 5g και λέει ότι νάναι) μια δοκιμή ίσως μας πείσει. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Νέο post:Πριν από λίγο κάλεσαν την κοπέλα μου από την vf μιας και το συμβόλαιο της λήγει σε ένα μήνα. Αυτήν την στιγμή έχει unlimited συμβόλαιο από 22 ευρώ/μήνα. Βέβαια έχει πολλά προβλήματα με την κάλυψη και τις ταχύτητες και θέλει να φύγει,αλλά άκουσε την προσφορά. Της προσφέρουν το ίδιο συμβόλαιο,αλλά με 27 ευρώ/μήνα ήτοι 5 ευρώ/μήνα παραπάνω. Τους λέει μπροστά μου γιατί να αυξηθεί την στιγμή που πληρώνω ήδη τις κακές υπηρεσίες σας;Ξεκίνησαν να λένε διάφορα όπως ήταν προσφορά και τώρα δεν υπάρχει κλπ. Μετά της λέω της κοπέλας μου για ρώτα θα υπάρχει και το καπέλο 1.50€/μήνα επιπλέον χρέωση μετά τον 12ο μήνα. Η απάντηση πλήρως εξοργιστική:"Βεβαίως,είναι ήδη γνωστό αυτό". Λέει η κοπέλα μου στο δικό μου υπάρχει όρος,αλλά δεν έχω δει κάποια αύξηση. Απάντηση:"Κανονικά θα έπρεπε,πάντως στο καινούριο θα υπάρχει". Δεν θέλησε να συνεχίσει και έτσι δεν κατέληξαν σε νέα συμφωνία. Δεν είχε σκοπό να φύγει ένα μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου αλλά τελικά υπέβαλλε αίτηση φορητότητας για την πράσινη και το Gigamax 5 GΒ(όπου τα 5GB θα γίνουν 10GB λόγω του διπλασιασμού από το COSMOTE One). Θέλω να δω πως και αν θα απαντήσει η Vodafone,γιατί δυστυχώς η πρόταση ανανέωσης μόνο καλή δεν ήταν 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή είστε και έχετε προβλήματα; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antonio21 said:

Σε ποια περιοχή είστε και έχετε προβλήματα; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Αν εννοείς εμένα Θήβα και Λιβαδειά 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Antonio21 said:

Σε ποια περιοχή είστε και έχετε προβλήματα; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Αν εννοείς εμένα Άνδρο...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Antonio21 said:

Σε ποια περιοχή είστε και έχετε προβλήματα; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Εγώ δυτικά στο νομό Κιλκίς, βόρεια από το Πολύκαστρο σοβαρά προβλήματα και νότια απλά λίγο καλύτερα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, jimlost said:

Δεν πάω σε νησί,μένω σε νησί τα τελευταία 11 χρόνια,χειμώνα καλοκαίρι,και σήμερα το πρωί που μίλαγα με την εξυπηρέτηση της Vodafone το παραδέχτηκαν ότι στην Άνδρο που μένω υπάρχει θέμα,γι'αυτό και μάλιστα μου είπανε ότι δεν θα έχω ποινή για κανένα από τα δύο τηλέφωνα γιατί φεύγω λίγο δικής τους υπαιτιότητας,και όχι ότι φεύγω αυθαίρετα... 

Άνδρο περιοχή;;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έσπασα συμβόλαιο φίλης με διεύθυνση Πετράλωνα. Ενώ μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάτι καταχωρημένο με άφησε να φύγω αζημίως. Επιπλέον της έδωσαν έκπτωση 10% στο σταθερό και ένα πάγιο δώρο ώστε ουσιαστικά να μη χάσει την συνδυαστική έκπτωση 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Άνδρο περιοχή;;

Στην περιοχή της χώρας είμαι,αλλά γυρνάω όλο το νησί λόγο δουλειάς ..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimlost said:

Στην περιοχή της χώρας είμαι,αλλά γυρνάω όλο το νησί λόγο δουλειάς ..

Για όλο το νησί η Cosmote είναι μονόδρομος! Μετά η NOVA! Και έρχονται και βελτιώσεις στο δίκτυο στο νησί!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chrischal1908 said:

Για όλο το νησί η Cosmote είναι μονόδρομος! Μετά η NOVA! Και έρχονται και βελτιώσεις στο δίκτυο στο νησί!

Ξέρεις αν έχει αλλάξει τίποτα στην Σύρο;Είχα πάει πέρισυ λόγω δουλειάς και τότε σε όλο το νησί θέριζε η COSMOTE και σε κάποια σημεία ήταν δυνατή(Όχι σε επίπεδο πράσινης)και η μαύρη. Με την Vodafone στο νησί είχα θέματα πλην του κέντρου της Ερμούπολης

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Για όλο το νησί η Cosmote είναι μονόδρομος! Μετά η NOVA! Και έρχονται και βελτιώσεις στο δίκτυο στο νησί!

Τον Ιούλιο έκανα φορητότητα από Nova σε Vodafone και αυτό που λες ισχύει....Το σήμα της Nova είναι καλύτερο και με μεγαλύτερη κάλυψη από της Vodafone...

Αλλά έφτασα στο αμήν,για να φύγω από Vodafone μετά από τόσα χρόνια...Ελπίζω με την Cosmote να είναι καλύτερα τα πράγματα...

Και από τιμές ίδια ακριβώς λεφτά δίνω στα δύο νούμερα,με μια διαφορά ότι στην Cosmote  όλα είναι απεριόριστα και με επιπλέον έκπτωση και στο σταθερό τηλέφωνο...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimlost said:

Τον Ιούλιο έκανα φορητότητα από Nova σε Vodafone και αυτό που λες ισχύει....Το σήμα της Nova είναι καλύτερο και με μεγαλύτερη κάλυψη από της Vodafone...

Αλλά έφτασα στο αμήν,για να φύγω από Vodafone μετά από τόσα χρόνια...Ελπίζω με την Cosmote να είναι καλύτερα τα πράγματα...

Και από τιμές ίδια ακριβώς λεφτά δίνω στα δύο νούμερα,με μια διαφορά ότι στην Cosmote  όλα είναι απεριόριστα και με επιπλέον έκπτωση και στο σταθερό τηλέφωνο...

 

Από όσο ξέρω δεν θα έχεις θέμα με COSMOTE

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε τηλέφωνο η Vodafone την κοπέλα μου με νέα ελαφρώς καλύτερη προσφορά. Της προσφέρουν το ίδιο συμβόλαιο που έχει με την ίδια τιμή(δηλαδή τα πάντα απεριόριστα με 22 ευρώ/μήνα). Πιάσαμε και για μια πιο χαμηλή τιμή και περιμένουμε νέο τηλεφώνημα αύριο ή Δευτέρα. Στην αρχή δεν δέχονταν να δώσουν καλύτερη προσφορά,αλλά μόλις άκουσαν πως έκανε φορητότητα προς πράσινη(έχει μπροστά της 13 ημέρες για υπαναχώρηση)είπαν θα το δούμε και το πολύ μέχρι Δευτέρα θα σας καλέσουμε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μας πήραν σήμερα από Vodafone που μας είχαν πει μάλλον από Δευτέρα. Μια άκρως συμφέρουσα προσφορά καλύτερη και από αυτήν που έχει τώρα. Το γνωστό unlimited πρόγραμμα με 19.50€/μήνα και δώρο δύο πάγια. Κατέβηκαν από την αρχική προσφορά των 27€/μήνα σε μια μείωση της τάξης των 7.50€/μήνα. Στην αρχή έκαναν τους δύσκολους με αύξηση της τιμής,αφού αρνηθήκαμε έπεσαν στην ίδια τιμή και μόλις άκουσαν φορητότητα έπεσαν κάτω από τα 20€/μήνα πάγιο. Για το δίκτυο που έχουν είναι πάρα πολύ καλή τιμή. Έχουμε περιθώριο μέχρι την Τρίτη να αποδεχτούμε ή όχι την προσφορά. Ρωτήσαμε και από COSMOTE τι μπορούν να κάνουν και θα μας απαντήσουν Δευτέρα μέχρι το μεσημέρι. Παρόλα αυτά η προσφορά ήταν πάρα πολύ καλή γιατί και 1.50€/μήνα η ρήτρα να μπει θα πάει 21€/μήνα άρα πάλι πιο κάτω από το τρέχον συμβόλαιο με 22 ευρώ/μήνα χωρίς την ρήτρα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μας πήραν σήμερα από Vodafone που μας είχαν πει μάλλον από Δευτέρα. Μια άκρως συμφέρουσα προσφορά καλύτερη και από αυτήν που έχει τώρα. Το γνωστό unlimited πρόγραμμα με 19.50€/μήνα και δώρο δύο πάγια. Κατέβηκαν από την αρχική προσφορά των 27€/μήνα σε μια μείωση της τάξης των 7.50€/μήνα. Στην αρχή έκαναν τους δύσκολους με αύξηση της τιμής,αφού αρνηθήκαμε έπεσαν στην ίδια τιμή και μόλις άκουσαν φορητότητα έπεσαν κάτω από τα 20€/μήνα πάγιο. Για το δίκτυο που έχουν είναι πάρα πολύ καλή τιμή. Έχουμε περιθώριο μέχρι την Τρίτη να αποδεχτούμε ή όχι την προσφορά. Ρωτήσαμε και από COSMOTE τι μπορούν να κάνουν και θα μας απαντήσουν Δευτέρα μέχρι το μεσημέρι. Παρόλα αυτά η προσφορά ήταν πάρα πολύ καλή γιατί και 1.50€/μήνα η ρήτρα να μπει θα πάει 21€/μήνα άρα πάλι πιο κάτω από το τρέχον συμβόλαιο με 22 ευρώ/μήνα χωρίς την ρήτρα

Εγώ δεν έχω δεί καμία αύξηση πάντως του 1,5 ευρώ και πληθωριστικά δεν έχουν δικαιολογία για να στο χώσουν αυτή τη στιγμή οπότε θα είσαι μια χαρά πιστεύω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...