Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μετα την ληξη του συμβολαιου που μου λενε ενα χρονο , τι γινεται ? χανω τον αριθμο μου ? μετα αλλη ερωτηση : οταν θα παρω πχ την εξυπηρετηση πελατων και μου πουνε σε ποιον ανηκει το τηλεφωνο δωστε μου στοιχεια , δεν θα τουσ δινω τα δικα μου ???

ειναι αξιοι εμπιστοσυνης ???? δεν σου εχουν χρεωσει κατι μυστηριο ??

 

Όχι, συνεχίζεις να έχεις τον αριθμό σου. Στα καρτοπρογράμματα που έχω, με την προσφορά που ξεκίνησα έτσι και συνέχισα. Μόνο κάτι μικροαυξήσεις, όταν πήραν όλα τα προγράμματα. Απλα έχεις δέσμευση χρόνου. Αν θες να το ξαναπάρεις στο όνομά σου γίνεται αλλά έχει διαδικασία.

Στην εξυπηρέτηση λες ότι είσαι εταιρικός πελάτης της HRS, κ αν είναι κάτι απλό σε εξυπηρετούν. Αλλιώς ο,τι άλλο μέσω της εταιρείας.

Για μια χρέωση από έκπτωση που δεν περάστηκε περιμένω πιστωτικό.

Η επικοινωνία με την εταιρεία θα μπορούσε να ήταν καλύτερη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η Vodafone έδωσε απεριόριστα δεδομένα για 10 ημέρες και σε καρτοσυμβόλαια μέσα απο το my Vodafone App.Επειδή όμως έχω iPhone μου είχαν πεί για να καταναλώσει από την προσφορά θέλει επανεκκίνηση η συσκευή. Διότι άλλες φορες έπαιρνα τις προσφορές με αποτέλεσμα να τελειώνουν τα 5GB του συμβολαίου κάθε μήνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω. Δεν το έχω πάθει ποτέ, εξάλλου δεν έχει σχέση και η συσκευή με το ποιο πακέτο θα καταναλώνεται πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω. Δεν το έχω πάθει ποτέ, εξάλλου δεν έχει σχέση και η συσκευή με το ποιο πακέτο θα καταναλώνεται πρώτο.

 

Εμενα με την προσφορα που εδωσαν λογω κακοκαιρίας στη Κεφαλονια αντι να καταναλωθουν τα 15Gb έμεινα χωρις δεδομένα στο συμβολαιο.

Το ιδιο και με τα 30Gb του Νοεμβρίου λογω σταθερης και κινητής στο ιδιο ΑΦΜ

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια κολλήματα συναντάω και εγώ κατά καιρούς. Απλά βάζω το κινητό για λίγο σε “πτήση” και το επαναφέρω.

 

 

Εμενα η λειτουργία πτήσης δεν πιανει.

Σε Android δεν ειχα θεμα ποτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα απεριόριστα για 10 μέρες ξέρει κανείς πως μπορούν να ενεργοποιηθούν? Δεν μου βγάζει τίποτα η εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν οτι αν καποιος πληρώσει το λογαριασμο του από το my vodafone app θα πάρει και 15Gb δώρο για 15 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει την προσφορά Unlimited Ultra που είναι όλα απεριόριστα χωρίς όριο με την προσφορά της Black Friday στα 38 ευρώ (υποψιν μιας και είχα μείνει πίσω, πλέον οι τιμές που διαφημίζονται είναι τελικές μαζί με ΦΠΑ αλλά και το φόρο κινητής.. πριν κάποια χρόνια που είχα πάλι συμβόλαιο ο φόρος κινητής δεν αναφέρονταν γιατί είναι ανάλογα με το υψος του λογαριασμού)

 

Μου έκανε εντύπωση όμως μιας και έχω απεριόριστα data ήθελα και μια έξτρα σιμ . Ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν οτι για να έχω αυτό το "προνόμιο" θα πρέπει να έχω σταθερή στη vodafone, αλλιώς δε γίνεται (δωρεάν είναι)

 

Πόσο "κουλό" είναι αυτό;; ; πού κολλάει η σταθερή ;;

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει την προσφορά Unlimited Ultra που είναι όλα απεριόριστα χωρίς όριο με την προσφορά της Black Friday στα 38 ευρώ (υποψιν μιας και είχα μείνει πίσω, πλέον οι τιμές που διαφημίζονται είναι τελικές μαζί με ΦΠΑ αλλά και το φόρο κινητής.. πριν κάποια χρόνια που είχα πάλι συμβόλαιο ο φόρος κινητής δεν αναφέρονταν γιατί είναι ανάλογα με το υψος του λογαριασμού)

 

Μου έκανε εντύπωση όμως μιας και έχω απεριόριστα data ήθελα και μια έξτρα σιμ . Ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν οτι για να έχω αυτό το "προνόμιο" θα πρέπει να έχω σταθερή στη vodafone, αλλιώς δε γίνεται (δωρεάν είναι)

 

Πόσο "κουλό" είναι αυτό;; ; πού κολλάει η σταθερή ;;

 

Στα unlimited πακέτα της vodafone δεν υποστηρίζεται το internet4sharing και ουσιαστικά ως προνόμιο το δίνουν εάν έχεις στο ίδιο ΑΦΜ και σταθερή vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ έβαλα τα data για 15 μέρες με 5.90 νομίζω και ενώ μπορούσα να κάνω hotspot το κινητό τις πρώτες μέρες τώρα πλέον δεν... Το κόψανε ή λάθος ρύθμιση δικιά μου λέτε;

Υγ ευχαριστώ τον φίλο γιυτην απάντηση και τον σύνδεσμο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα unlimited πακέτα της vodafone δεν υποστηρίζεται το internet4sharing και ουσιαστικά ως προνόμιο το δίνουν εάν έχεις στο ίδιο ΑΦΜ και σταθερή vodafone.

 

Nαι το κατάλαβα αλλά μου φάνηκε τρομερά άκυρο και απαράδεκτο. Ας το έκαναν έστω με μία χρέωση ή με ένα μικρό μηνιαίο πάγιο, αλλά όχι να μη σου δίνει δυνατότητα χωρίς σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρούμαι με την Vodafone στο σταθερό εδώ και 3 μήνες!

Χρόνια πελάτης (12+) και αποφάσισα να πάω σε κοαμοτέ λόγω του ότι ενώ είχα εδώ και χρόνια 50αρι ποτέ δεν έπιανα αυτές τις ταχύτητες αλλά κάπου στα μισά και αφού δεν είχα κάποια δέσμευση προχώρησα σε αλλαγή παρόχου και από τότε ξεκίνησαν τα βάσανα μου!

Αρχικά ενώ διέκοψα την πάγια εντολή εδώ και 3 μήνες με χρεώνουν κανονικά και όσα τηλέφωνα και εάν έχω κάνει δεν βγαίνει άκρη. Σήμερα έμαθα ότι έχω και πέναλντι 80€ γιατί έφυγα πριν λήξη το συμβόλαιο μου ενώ είχε λήξει σίγουρα.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω, δεν βγαίνει άκρη. Μάλλον θα προχωρήσω δικαστικά το θέμα μπας και βάλουν μυαλό.....

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Προσφορά 1500 προς όλους 1500 προς σταθερά 1500 μηνύματα 10gb 27€ Είναι καλά ;;
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι...από που την πήρες? Από το τμήμα προσφορών ή εξωτερικό συνεργάτη? Είχες κάνει αίτηση φορητότητας ή διακοπής?
Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα Vodafone δουλευει μια φίλη μου , αλλά σας έστειλα να δω αν είναι καλή η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν οι παροχές είναι οπως τις αναφέρεις ειναι πολύ καλή προσφορά..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Ενδιαφέρομαι να μετατρέψω συμβόλαιο σε καρτοκινητό.

Ρωτάω στο chat εάν αυτό έχει κάποιο κόστος και δεν μου απαντάνε! Μου λένε ότι θα ενημερωθω σχετικά από το τμήμα συμβολαιών που θα με καλέσει!

Ρωτάω σε καταστήματα και μου λένε για 20€, αλλά σε ένα από αυτά μου άφησαν εμμέσως ανοιχτό το ενδεχόμενο του να παίζει ολίγον τι παζάρι σε αυτό.

Έχει κάνει κάποιος πρόσφατα τη διαδικασία κι ετσι ξέρει τι ακριβώς ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ενδιαφέρομαι να μετατρέψω συμβόλαιο σε καρτοκινητό.

Ρωτάω στο chat εάν αυτό έχει κάποιο κόστος και δεν μου απαντάνε! Μου λένε ότι θα ενημερωθω σχετικά από το τμήμα συμβολαιών που θα με καλέσει!

Ρωτάω σε καταστήματα και μου λένε για 20€, αλλά σε ένα από αυτά μου άφησαν εμμέσως ανοιχτό το ενδεχόμενο του να παίζει ολίγον τι παζάρι σε αυτό.

Έχει κάνει κάποιος πρόσφατα τη διαδικασία κι ετσι ξέρει τι ακριβώς ισχύει;

 

Σε πρόσφατη αλλαγή γνωστού, του είπαν 20€, χωρίς να το αφήσουν ιδιαίτερα ανοιχτό. Μαζί με την χρονική αβεβαιότητα (του έλεγαν ότι θα χρειαστεί έως ένας μήνας), τελικά έκανε φορητότητα σε 2 μέρες με μηδενικό κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατη αλλαγή γνωστού, του είπαν 20€, χωρίς να το αφήσουν ιδιαίτερα ανοιχτό. Μαζί με την χρονική αβεβαιότητα (του έλεγαν ότι θα χρειαστεί έως ένας μήνας), τελικά έκανε φορητότητα σε 2 μέρες με μηδενικό κόστος...

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνανε προσφορά και πιθανότατα θα την δεχτώ για δυο κινητά (45000 λεπτά, 3000 sms και 8 γιγα το καθενα) και vdsl50 στα 67,78€. Είναι 28€ λιγότερα από την προσφορά ανανέωσης της Cosmote (45000 λεπτά, 2000 sms, 10 γιγα το καθένα).

 

Ο μονος λόγος που το σκέφτομαι είναι αν θα έχω Ίντερνετ στο κινητό για να κανω τη δουλειά μου. Η cosmote 3,5 χρόνια ήταν άψογη.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Όποτε βρέθηκα σε δίλημμα φορητότητας και είχα αντίστοιχους ενδοιασμούς πήρα κάρτες των άλλων δύο (με λίγα ευρώ) και δοκίμασα τις συνδέσεις στο σπίτι και τη δουλειά.

Δυστυχώς, αν θέλουμε μια σωστή προσφορά ανανέωσης ο μόνος δρόμος είναι αίτηση για φορητότητα. Μπορεί και να μην βγει η προσπάθεια αλλά τουλάχιστον να γνωρίζουμε ότι στον επόμενο οι συνδέσεις θα λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνανε προσφορά και πιθανότατα θα την δεχτώ για δυο κινητά (45000 λεπτά, 3000 sms και 8 γιγα το καθενα) και vdsl50 στα 67,78€. Είναι 28€ λιγότερα από την προσφορά ανανέωσης της Cosmote (45000 λεπτά, 2000 sms, 10 γιγα το καθένα).

 

Ο μονος λόγος που το σκέφτομαι είναι αν θα έχω Ίντερνετ στο κινητό για να κανω τη δουλειά μου. Η cosmote 3,5 χρόνια ήταν άψογη.

 

 

Χωρίς να δοκιμάσεις το δίκτυο,δουλειά σπίτι, και τζάμπα να στο δίνουν δεν λές ναί.

Παθών.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να δοκιμάσεις το δίκτυο,δουλειά σπίτι, και τζάμπα να στο δίνουν δεν λές ναί.

Παθών.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

Υποθέτω, οτι ο ενδοιασμος αφορα στην σταθερή συνδεση, που δυστυχως δεν εχει τροπο να δοκιμάσει πριν συνδεθει. Μονο γνώμες γειτονικών συνδέσεων μπορει να παρει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...