Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ειχα εναν ανεξοφλητο λογαριασμο με την vodafone εδω και 2 χρονια το ποσο ειναι 250 ειχαν επικοινωνησει μαζι μου πριν απο κανα 6μηνο και μου ειχαν πει αν δεν το ξοφλησω θα μου κανουν εξωδικο εγω τους ζητουσα να κανουμε διακανοισμο αλλα εκεινη αρνιοντουσαν σημερα με πειραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αυριο θα καταθεσουν το εξωδικο στο ειρηνοδικειο εκτοσ αν πληρωσω ολο το ποσο εγω εκανα μια καταθεση 100εθρο σημερα και προσπαθησα να κανω διακανονισμο για το υπολοιπο ποσο αλλα παλι δεν δεχτηκαν τι να κανω δεν ξερω να τους ξοφλησω η να το ρισκαρο εχεις κανει εμπειρια απο την vodafone με παρομοιο θεμα

Από πότε τα εξώδικα καταθέτονται στο ειρηνοδικίο και δεν αποστέλονται στον παραλήπτη. Καινούριο είναι αυτό ;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα, μιας και τα χρωστάει να τα πληρώσει.

Η καθυστέρηση το μόνο που κάνει είναι να αυξάνει την απαίτηση της voda, με τόκους και έξοδα.

Δεν πρόκειται να το ξεχάσουν, αν αυτό ελπίζει ο φίλος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα, μιας και τα χρωστάει να τα πληρώσει.

Η καθυστέρηση το μόνο που κάνει είναι να αυξάνει την απαίτηση της voda, με τόκους και έξοδα.

Δεν πρόκειται να το ξεχάσουν, αν αυτό ελπίζει ο φίλος.

 

Δεν μπορεί να του κάνει τίποτα η vodafone, ούτε φυσικά να επιβάλει τόκο. Σε πρώτη φάση κάνε block τον αριθμό με τον οποίο σε ενοχλούν

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να του κάνει τίποτα η vodafone, ούτε φυσικά να επιβάλει τόκο. Σε πρώτη φάση κάνε block τον αριθμό με τον οποίο σε ενοχλούν

 

Τι εννοείς δεν μπορεί να του κάνει τίποτα?

θα βγάλει διαταγή πληρωμής, θα του την επιδώσει, θα του φορτώσει νομίμως και τα δικαστικά της έξοδα που θα προβλέπει ο δικαστής και στη συνέχεια θα βρεί και θα πάρει τα χρήματα, είτε με κατάσχεση τραπεζικών λογαριασμών είτε με όποιον άλλο τρόπο επιδιώξει.

Το ποσό της διαταγής πληρωμής θα είναι με το νόμιμο τόκο βεβαίως βεβαίως....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σε λιγότερο από ένα μήνα λήγει το 18μηνο συμβόλαιο μου και 1 μήνα πριν απευθύνθηκα σε κατάστημα για να ξεκινήσει τη διαδικασία μετατροπής του σε καρτοκινητά.

Σήμερα με κάλεσαν από το τμήμα διακοπών για να μου κάνουν προσφορά και μεταξύ των άλλων μου είπαν τα εξής:

1. Ότι για την μετατροπή σε καρτοκινητά πρέπει να πληρώσω 20 ευρώ. Ισχύει αυτό;

2. Μου είπαν ότι η διαδικασία μετατροπής σε καρτοκινητά παίρνει 30 ημέρες. Ήτοι θα χρειαστεί να πληρώσω και τον 19ο μήνα. Για πιο λόγω συμβαίνει αυτό και γιατί παίρνει τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα; Πως μπορώ να πιέσω για να γίνει η αποσύνδεση πιο γρήγορα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σε λιγότερο από ένα μήνα λήγει το 18μηνο συμβόλαιο μου και 1 μήνα πριν απευθύνθηκα σε κατάστημα για να ξεκινήσει τη διαδικασία μετατροπής του σε καρτοκινητά.

Σήμερα με κάλεσαν από το τμήμα διακοπών για να μου κάνουν προσφορά και μεταξύ των άλλων μου είπαν τα εξής:

1. Ότι για την μετατροπή σε καρτοκινητά πρέπει να πληρώσω 20 ευρώ. Ισχύει αυτό;

2. Μου είπαν ότι η διαδικασία μετατροπής σε καρτοκινητά παίρνει 30 ημέρες. Ήτοι θα χρειαστεί να πληρώσω και τον 19ο μήνα. Για πιο λόγω συμβαίνει αυτό και γιατί παίρνει τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα; Πως μπορώ να πιέσω για να γίνει η αποσύνδεση πιο γρήγορα;

Ευχαριστώ.

Ναι ισχύει ότι πρέπει να ενημερώσεις 1 μήνα πριν για την διακοπή του συμβόλαιου οπότε θα πληρώσεις ένα ακόμα μήνα. Όσο για τα χρήματα για το καρτοκινητό παίρνουν το μπαξισι τους.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει ότι πρέπει να ενημερώσεις 1 μήνα πριν για την διακοπή του συμβόλαιου οπότε θα πληρώσεις ένα ακόμα μήνα. Όσο για τα χρήματα για το καρτοκινητό παίρνουν το μπαξισι τους.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Εμένα μου είπαν ένα μήνα μετά αφού λήξει το συμβόλαιό μου. Δηλαδή πρακτικά μιλάμε ότι θα πληρώσω και τον 19ο μήνα του 18μηνου συμβολαίου μου. Ισχύει και αυτό; Γιατί να πληρώσω ένα ακόμη μήνα; Δεν μπορώ να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Εχω 3 συμβολια σε Vodafone red1 (1500 λεπτα προς ολους , 1500sms και 2GB internet) που ληγουν σε ενα μηνα .

 

Τελικη τιμη με ολους τους φορυς και για τα τρια 71,94 ευρω .

 

Μου προτεινουν ανανεωση για 18 μηνες με 74 ευρω τελικη τιμη

 

Υπαρχει περιπτωση σε cosmote με φορτοτητα για κατι καλυτερο ?

 

Τελικα παρεμεινα για αλλους 18 μηνες με τελικη τιμη 74 ευρω για τα 3 red1 .Σε cosmote ηθελαν 106 ευρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τιμή θεωρείται καλή πάντως. Κανείς δεν γνωρίζει να σου πει με σιγουριά, πως μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο στην πράσινη.

 

Προσωπικά το θεωρώ απίθανο, μιας και η Cosmote, είναι πιο ακριβή (λόγο δικτύου σύμφωνα με τους ιθύνοντες της Cosmote) από την Vodafone.

 

Ετσι ειναι και παρεμεινα ....106 ευρω ηθελε η cosmote .

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μενεις στο παλιο red 1 η πας στο νεο

 

Ποιο ειναι το νεο ?

 

Εγω 1500 λεπτα προς ολα σταθερα και κινητα , 1500 sms και 2GB ιντερνετ

 

74 ευρω τελικη 3 γραμμες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το νεο ?

 

Εγω 1500 λεπτα προς ολα σταθερα και κινητα , 1500 sms και 2GB ιντερνετ

 

74 ευρω τελικη 3 γραμμες.

 

Πολύ καλά είσαι, εφ' όσον σε βολεύει η Vodafone από κάλυψη και υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά είσαι, εφ' όσον σε βολεύει η Vodafone από κάλυψη και υπηρεσίες.

 

Οχι δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα πολλα χρονια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ένα μήνα μετά αφού λήξει το συμβόλαιό μου. Δηλαδή πρακτικά μιλάμε ότι θα πληρώσω και τον 19ο μήνα του 18μηνου συμβολαίου μου. Ισχύει και αυτό; Γιατί να πληρώσω ένα ακόμη μήνα; Δεν μπορώ να το καταλάβω

 

Έτσι λένε. Στην πράξη δεν κάνει έναν μήνα και επίσης ποτέ δεν μου έχουν αρνηθεί την αλλαγή σε συγκεκριμένη ημερομηνία, εφόσον την έχω ζητήσει επίμονα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το νεο ?

 

Εγω 1500 λεπτα προς ολα σταθερα και κινητα , 1500 sms και 2GB ιντερνετ

 

74 ευρω τελικη 3 γραμμες.

το νεο ειναι με 2.5gb ιντερνετ αναβαθμισα εγω και μου ανεβασανε το παγιο 3 ευρω

 

Edit: Πλεον και το δικο μου προγραμμα δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο απο τον 10/2017 η vodafone για καποιο λογο ανακατευει συχνα την τραπουλα με τα red τα αλλαζει συνεχεια Το δικο μου red δεν εμεινε ουτε χρονο εμπορικα διαθεσιμο

Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το νεο ειναι με 2.5gb ιντερνετ αναβαθμισα εγω και μου ανεβασανε το παγιο 3 ευρω

 

Edit: Πλεον και το δικο μου προγραμμα δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο απο τον 10/2017 η vodafone για καποιο λογο ανακατευει συχνα την τραπουλα με τα red τα αλλαζει συνεχεια Το δικο μου red δεν εμεινε ουτε χρονο εμπορικα διαθεσιμο

Είναι κρυμμένο, αν το ζητήσεις θα στο βάλουν. Πλέον είναι το Red1 και τα Red Pass που είναι ίδια με τα προηγούμενα αλλά έχουν και ένα έως 3 Pass για GB σε εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και εμένα μου έκαναν προσφορά για ανανέωση αλλά (και παρόλο που έχω και σταθερό στη vodafone) το πάγιο ανεβαίνει και από 34€ πάει στα 38€ και απο red1 πάει στα νέα προγράμματα αλλά το εξτρά ίντερνετ αφορά socila media εφαρμογές που έτσι και αλλιώς δεν τις χρησιμοποιώ καθόλου....επίσης ανεβαίνει και 5€ το σταθερό....

 

Νομίζω οτι ήρθε η ώρα για ένα καρτοκινητό!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω διαβάσει καλά αν κάποιος θέλει απο συμβόλαιο vodafone να γυρίσει σε:

--> CU ή Vodafone καρτοκινητό , 20€ ανά νούμερο (χωρίς μονάδες στην κάρτα)και θέλει περίπου 1 μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου.

 

Και τα παραπάνω δεν τα γλιτώνεις με τίποτα απο την vodafone.

 

Ισχύει ή να περιμένουμε και άλλες χρεώσεις? Σκέφτομαι να πάω σε CU απο συμβόλαιο vodafone...

Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων δεν έχουν θέση σε αυτό το νήμα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν σήμερα για ανανέωση. Έχω το Red 1 το παλιό + 750 MB. Τώρα δίνω γύρω στα 30 αλλά μου τελειώνουν γρήγορα τα ΜΒ ελέω Spotify. Αν υπήρχε παρόμοιο πακέτο όπως το Pass της COSMOTE θα το έβαζα ασυζητητί. Μου έκαναν αντιπρόταση 33 € το ίδιο με Social pass ή το ίδιο με 4.7gb στα 44 €. Πήρα στην COSMOTE και η προσφορά της ανάξια να αναφερθεί. Τι λέτε;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το video pass που περιέχει το streaming για Spotify

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για αυτό το video & music pass και ισχύει μόνο για cu. Τελικά συμφώνησα το Red 1 με το social pass στα 33.84 αν και μου μπήκαν ιδέες για να το κάνω cu...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το νεο ?

 

Εγω 1500 λεπτα προς ολα σταθερα και κινητα , 1500 sms και 2GB ιντερνετ

 

74 ευρω τελικη 3 γραμμες.

 

Κατι λιγοτερο δηλαδη απο 25 ευρω η γραμμη.... μια χαρα ειναι εφοσον οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν δεν εχεις θεμα με το σημα κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για αυτό το video & music pass και ισχύει μόνο για cu. Τελικά συμφώνησα το Red 1 με το social pass στα 33.84 αν και μου μπήκαν ιδέες για να το κάνω cu...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Καντο cu. Συμφέρει πιο πολύ αν σε ενδιαφέρει η χρήση Internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω το extra surf 1. Λοιπόν, όπως είχα γράψει και σε άλλο post ήθελα να το κόψω. Πριν κάποιες μέρες έγιναν τιμολογιακές αλλαγές. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και πήγα σε κατάστημα και ουσιαστικά δεν με αφήνουν. Μάλιστα, η κοπέλα στο κατάστημα με είπε πως άλλαξε το τέλος συνδρομητή, πράγμα ψέμα γιατί άλλαξαν οι τιμές σε διάφορα και ένας από την εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 με είπε πως μόνο το τέλος διακοπής δεν χρεώνεται,το οποίο είναι 20€, ενώ το αναπόσβεστο ποσό χρεώνεται κανονικά(δεν έχω πάρει επιδότηση συσκευής αλλά έκπτωση σε πάγιο) το οποίο είναι 99€. Τι μου προτίνετε να κάνω τώρα με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω το extra surf 1. Λοιπόν, όπως είχα γράψει και σε άλλο post ήθελα να το κόψω. Πριν κάποιες μέρες έγιναν τιμολογιακές αλλαγές. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και πήγα σε κατάστημα και ουσιαστικά δεν με αφήνουν. Μάλιστα, η κοπέλα στο κατάστημα με είπε πως άλλαξε το τέλος συνδρομητή, πράγμα ψέμα γιατί άλλαξαν οι τιμές σε διάφορα και ένας από την εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 με είπε πως μόνο το τέλος διακοπής δεν χρεώνεται,το οποίο είναι 20€, ενώ το αναπόσβεστο ποσό χρεώνεται κανονικά(δεν έχω πάρει επιδότηση συσκευής αλλά έκπτωση σε πάγιο) το οποίο είναι 99€. Τι μου προτίνετε να κάνω τώρα με αυτό;

 

Καλησπέρα,

 

Τι αλλαγές συνέβησαν που σε επηρεάζουν; Έγινε αύξηση στο μηνιαίο πάγιο; Χωρίς αναλυτικές πληροφορίες, δεν μπορούμε να σε κατατοπίσουμε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...