Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφορά από CU αν στέλνουν τέτοιες προσφορές σωθηκαμεdateposted-public

 

Το ξαναβάζω γιατί δεν φαίνεται

Screenshot-20191207-110907-01.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-20191207-111007.jpg

Εμένα πάντως δίνουν καλύτερες προσφορές. Για τέτοιες προσφορές θα βάλω κάρτα αλλιώς θα μένει η Vodafone κάρτα πάντα στην 2η θέση..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου έχει έρθει ποτέ τέτοια προσφορά μόνο αυτό με το Voice και video με τα 3 ευρω μόνα τους ή ξεχωριστά και 500mb 3 euro
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία web sms απο το site της vodafone δοκίμασα εστειλα μηνύματα σε 4-5 φίλους δοκιμαστικα και δεν χρεωθηκα ουτε σέντ αλλα ουτε απο τα δωρεάν μυνήματα του πακέτου μου.Τι γίνεται είναι δωρεάν ;

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία web sms απο το site της vodafone δοκίμασα εστειλα μηνύματα σε 4-5 φίλους δοκιμαστικα και δεν χρεωθηκα ουτε σέντ αλλα ουτε απο τα δωρεάν μυνήματα του πακέτου μου.Τι γίνεται είναι δωρεάν ;

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Το λέει ότι είναι δωρεάν αλλά τώρα να μπεις σε site για να στείλεις SMS θα έχεις data ή θα είσαι σε WiFi, καλύτερα τότε να στείλεις μέσω messenger/viber/what's app.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία web sms απο το site της vodafone δοκίμασα εστειλα μηνύματα σε 4-5 φίλους δοκιμαστικα και δεν χρεωθηκα ουτε σέντ αλλα ουτε απο τα δωρεάν μυνήματα του πακέτου μου.Τι γίνεται είναι δωρεάν ;

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Εντελώς δωρεάν είναι.

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο app να κάνει τη δουλειά εύκολα όπως στην Cote

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς δωρεάν είναι.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο app να κάνει τη δουλειά εύκολα όπως στην Cote

 

 

Για την δουλειά που το θέλω μου κάνει μια χαρά απλά δεν γράφει πουθενά αν χρεώνονται η όχι γιαυτό ρωτησα.Βασικά θέλω απο το γραφείο να στέλνω καποια ενημερωτικά sms σε πελάτες κυρίως όταν θα βρισκόμαστε σε εκθέσεις η πχ ευχες για τις γιορτές και μεσω της σελιδας που εχω αποθηκεύσει τις επαφές με μερικά κλικ κάνεις την δουλεια γρήγορα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος μου έπιασε μόνιμη δουλειά στην Ιταλία. Κοιτάζοντας τα πακέτα, συμπέρανα ότι το συμφερότερο πακέτο για Ιταλία, είναι το Talk Abroad. Ενεργοποιεί κανείς το εν λόγω πακέτο? Αν ναι, θα ήθελα τις ακόλουθες πληροφορίες: (1) Μέχρι πόσες φορές το μήνα μπορεί να ενεργοποιηθεί? (2) Αν ανανεώσω το πακέτο πριν λήξει, τα εναπομείναντα λεπτά μεταφέρονται ή χάνονται? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να πληρώσω στο google playstore με το υπόλοιπο της CU; Δεν βρίσκω κάτι, κ λέω μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι, γιατί έχω 2 sim κ με την πρώτη της Cosmote μου δίνει επιλογή, αλλά όχι με την CU.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να πληρώσω στο google playstore με το υπόλοιπο της CU; Δεν βρίσκω κάτι, κ λέω μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι, γιατί έχω 2 sim κ με την πρώτη της Cosmote μου δίνει επιλογή, αλλά όχι με την CU.

 

 

 

εχω την εντυπωση οτι και με την κοσμοτε δεν μπορεις να πληρωσεις διοτι θελει να εχεις συμβολαιο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι για να στα διπλασιασει. Οι αλλαγές που ανακοίνωσαν και οι 3 είναι στα πρόσθετα πακέτα που μπορούν να προσθέσουν οι πελάτες συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να πληρώσω στο google playstore με το υπόλοιπο της CU; Δεν βρίσκω κάτι, κ λέω μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι, γιατί έχω 2 sim κ με την πρώτη της Cosmote μου δίνει επιλογή, αλλά όχι με την CU.
Μήπως το cosmote είναι συμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι οι προσωπικές προσφορές που δίνουν σε πολλούς και στην ουσία χρυσωνουν το χάπι και κατευνάζουν τις όποιες αντιδράσεις για αυξήσεις. Και βάζω και εμένα μέσα σε αυτό καθώς έχω και εγώ επωφεληθεί από τέτοιου είδους προσφορές. Μακάρι φυσικά να γινόταν για όλους αλλά χλωμό μάλλον..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος μου έπιασε μόνιμη δουλειά στην Ιταλία. Κοιτάζοντας τα πακέτα, συμπέρανα ότι το συμφερότερο πακέτο για Ιταλία, είναι το Talk Abroad. Ενεργοποιεί κανείς το εν λόγω πακέτο? Αν ναι, θα ήθελα τις ακόλουθες πληροφορίες: (1) Μέχρι πόσες φορές το μήνα μπορεί να ενεργοποιηθεί? (2) Αν ανανεώσω το πακέτο πριν λήξει, τα εναπομείναντα λεπτά μεταφέρονται ή χάνονται? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καλησπερα το ενεργοποιω το talk abroad στην μητερα και στον πατερα μου για κλησεις για Ελλαδα επειδη δεν καταναλωνουνε πανω απο 200 λεπτα τον μηνα και τους εχω βαλει και το μπονους ανανεωσης 120 λεπτα προς vodafone με καθε ανανεωση (για να μιλαμε μεταξυ μας επειδη ολοι εχουμε cu ) οποτε τους καλυπτει , ( αμα σταματησουνε την Ελλαδα απο το talk abroad θα αναγκαστω να τους ενεργοποιησω το πακετο με τα 8,50 ευρω, αλλα προς το παρον ισχυει κανονικα για Ελλαδα. Λοιπον για το (1) μεταφερονται κανονικα τα λεπτα ομιλιας στον επομενο μηνα , αρκει να ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου . οσο για το (2) δεν πρεπει να εχει περιορισμο στην ενεργοποιηση του πακετου, παντως και 2η φορα που εχει τυχει να το ενεργοποιησω μεσα στον ιδιο μηνα μπορουσα κανονικα.

Α ιταλια ειπες για δες εδω https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/talk-abroad/

προσεχε αυτο

Από τον ενσωματωμένο χρόνο που προσφέρει το πακέτο εξαιρούνται οι κλήσεις με τα παρακάτω προθέματα :

Ιταλία: +39319

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο

Τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν τόσο προς κινητά όσο και προς σταθερά δίκτυα της κάθε χώρας

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το ενεργοποιω το talk abroad στην μητερα και στον πατερα μου για κλησεις για Ελλαδα επειδη δεν καταναλωνουνε πανω απο 200 λεπτα τον μηνα και τους εχω βαλει και το μπονους ανανεωσης 120 λεπτα προς vodafone με καθε ανανεωση (για να μιλαμε μεταξυ μας επειδη ολοι εχουμε cu ) οποτε τους καλυπτει , ( αμα σταματησουνε την Ελλαδα απο το talk abroad θα αναγκαστω να τους ενεργοποιησω το πακετο με τα 8,50 ευρω, αλλα προς το παρον ισχυει κανονικα για Ελλαδα. Λοιπον για το (1) μεταφερονται κανονικα τα λεπτα ομιλιας στον επομενο μηνα , αρκει να ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου . οσο για το (2) δεν πρεπει να εχει περιορισμο στην ενεργοποιηση του πακετου, παντως και 2η φορα που εχει τυχει να το ενεργοποιησω μεσα στον ιδιο μηνα μπορουσα κανονικα.

Α ιταλια ειπες για δες εδω https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/talk-abroad/

προσεχε αυτο

Από τον ενσωματωμένο χρόνο που προσφέρει το πακέτο εξαιρούνται οι κλήσεις με τα παρακάτω προθέματα :

Ιταλία: +39319

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο

Τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν τόσο προς κινητά όσο και προς σταθερά δίκτυα της κάθε χώρας

Σε ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς, η δική μου περίπτωση προθέματος δεν ανήκει σε αυτή την εξαίρεση. Δεν παίζει να βγάλουν την Ελλάδα από το πακέτο, δεδομένου ότι το πακέτο υπάρχει με τους ίδιους ακριβώς όρους εδώ και 3,5 χρόνια (από τις 4 Απριλίου 2016) και ότι υπάρχει ελαφρώς καλύτερο πακέτο στον ανταγωνισμό. Κατά τη γνώμη μου, το πιθανότερο σενάριο είναι σε κάποια στιγμή να αυξήσουν την τιμή του Talk Abroad σε 8,5€, με την προσθήκη 500MB στις παροχές του.

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να κανετε ανανεωση ή να πληρωσετε τον λογαριασμο σταθερης; παντως καρτα της alpha δεν μου την δεχεται και μου πεταει αυτο το μηνυμα..6c430e91a4ea44d99cb35963b2149718.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα η πρωτη ανανεωση του καρτοκινητου μου (μετα απο χρονια συνδεσης). αυτο που καταλαβα ειναι οτι σαν ημερομηνια ανανεωσης δεν ειναι η ημερομηνια που βαζει καποιος το πακετο, αλλα ειναι η ημερομηνια που βαζει τα χρηματα!!

πιο συγκεκριμενα, σημερα ελυγε το πακετο μου αλλα εβαλα εχτες χρηματα και ανανεωσα σημερα. η ημερομηνια που κρατησε ως ημερομηνια για την μελλοντικη ληξη ειναι με την χτεσινη ημερα που ειναι η ημερα που εβαλα χρηματα. αρα οπως το καταλαβαινω, πρεπει να βαζουμε χρηματα την ημερα που θα αγοραζουμε και το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα η πρωτη ανανεωση του καρτοκινητου μου (μετα απο χρονια συνδεσης). αυτο που καταλαβα ειναι οτι σαν ημερομηνια ανανεωσης δεν ειναι η ημερομηνια που βαζει καποιος το πακετο, αλλα ειναι η ημερομηνια που βαζει τα χρηματα!!

πιο συγκεκριμενα, σημερα ελυγε το πακετο μου αλλα εβαλα εχτες χρηματα και ανανεωσα σημερα. η ημερομηνια που κρατησε ως ημερομηνια για την μελλοντικη ληξη ειναι με την χτεσινη ημερα που ειναι η ημερα που εβαλα χρηματα. αρα οπως το καταλαβαινω, πρεπει να βαζουμε χρηματα την ημερα που θα αγοραζουμε και το πακετο.

 

Αν και πάντα ανανεώνω το πρόγραμμα μόλις βάλω τα χρήματα, έχω την εντύπωση πως δεν ισχύει αυτό που γράφεις!

Πως κατάλαβες ότι "έπιασε" την ημερομηνία που έβαλες τα χρήματα και όχι μόλις έκανες την ενεργοποίηση; Μόνο ημερομηνία λήξης γράφει....

Link to comment
Share on other sites

σημερα η πρωτη ανανεωση του καρτοκινητου μου (μετα απο χρονια συνδεσης). αυτο που καταλαβα ειναι οτι σαν ημερομηνια ανανεωσης δεν ειναι η ημερομηνια που βαζει καποιος το πακετο, αλλα ειναι η ημερομηνια που βαζει τα χρηματα!!

πιο συγκεκριμενα, σημερα ελυγε το πακετο μου αλλα εβαλα εχτες χρηματα και ανανεωσα σημερα. η ημερομηνια που κρατησε ως ημερομηνια για την μελλοντικη ληξη ειναι με την χτεσινη ημερα που ειναι η ημερα που εβαλα χρηματα. αρα οπως το καταλαβαινω, πρεπει να βαζουμε χρηματα την ημερα που θα αγοραζουμε και το πακετο.

 

Αν και πάντα ανανεώνω το πρόγραμμα μόλις βάλω τα χρήματα, έχω την εντύπωση πως δεν ισχύει αυτό που γράφεις!

Πως κατάλαβες ότι "έπιασε" την ημερομηνία που έβαλες τα χρήματα και όχι μόλις έκανες την ενεργοποίηση; Μόνο ημερομηνία λήξης γράφει....

 

Υπαρχει η ληξη του υπολοιπυ και η ληξη του πακετου.

Στην εφαρογη πρωτα σου δειχνει την ληξη του υπολοιπου, δηλαδη ποτε ληγουν οι μοναδες και υστερα πρεπει να πατησεις στα πακετα να δεις ποτε ληγουν το καθενα, γιατι μπορει να εχεις ενεργα 2 και 3 πακετα και το καθε ενα να ληγει διαφορετικη ημερα απο το αλλο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...