Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εφαρμογή σου έγραφε εξ'αρχής ότι θα πάρεις και 2 gb επιπλέον ή φάνηκαν όταν έκανες την ενεργοποίηση;

Εγώ φτάνω μέχρι το σημείο που μου βγάζει το κουμπί της ενεργοποίησης και δε μου γράφει πουθενά για δώρο 2gb!

 

Δεν το γράφει στο app ότι θα τα πάρουμε, αλλά λίγο μετά έρχεται sms και φαίνονται σαν υπόλοιπο μαζί με τα εορταστικά data.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γράφει στο app ότι θα τα πάρουμε, αλλά λίγο μετά έρχεται sms και φαίνονται σαν υπόλοιπο μαζί με τα εορταστικά data.

 

Αν καλέσεις στο 1252 σου το λέει ότι με την ενεργοποίηση της προσφοράς μέσα από το app δίνει αλλά 2 δώρο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έδινε η Vodafone απεριόριστα. Ηδη εκτός των αστικών κέντρων στην επαρχία σέρνεται μετά δεν θα κουνιόταν φύλλο.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Μαρούσι (που μένω) , στο Χαλάνδρι (που εργάζομαι) και σε Τήνο , Κρήτη που πηγαινοέρχομαι συχνά λόγω δουλειάς και αλλων υποχρεώσεων ειναι μια χαρά η Vodafone. Ειδικά στο Χαλάνδρι ειναι καλύτερη. Για τις ταχύτητες τα εχουμε πεί αλλά την δουλειά σου την κάνεις μια χαρά..

 

Τέλος πιστεύω οτι μιας και η Vodafone δεν θέλει/δεν μπορεί να δώσει απεριόριστα, τουλάχιστον θα μπορούσε να δώσει αυτά τα 6GB δωρεάν...

Edited by Vasileios
Αλλη εταιρεια
Link to comment
Share on other sites

Στο Μαρούσι (που μένω) , στο Χαλάνδρι (που εργάζομαι) και σε Τήνο , Κρήτη που πηγαινοέρχομαι συχνά λόγω δουλειάς και αλλων υποχρεώσεων ειναι μια χαρά η Vodafone. Ειδικά στο Χαλάνδρι ειναι καλύτερη. Για τις ταχύτητες τα εχουμε πεί αλλά την δουλειά σου την κάνεις μια χαρά..

 

Τέλος πιστεύω οτι μιας και η Vodafone δεν θέλει/δεν μπορεί να δώσει απεριόριστα, τουλάχιστον θα μπορούσε να δώσει αυτά τα 6GB δωρεάν...

 

Στο Χαλάνδρι είναι τα κεντρικά γραψεία της Vodafone.

Αλλιμονο αν δεν είχε την καλύτερη κάλυψη στα γραφεία της.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ.. δηλαδή τώρα πλέον τα 6+2 gb δώρο της προσφοράς έγιναν 8 +8gb δώρο στο app? :lol: Αρε cosmote τους εκανες να τρέχουν :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος αν με την αγορά της προσφοράς παρατείνει και τα υπάρχοντα δεδομένα από πακέτα ή bonus από ανανεώσεις; Αν κάποιος το επιχειρήσει παρακαλώ να ενημερώσει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ωπ.. δηλαδή τώρα πλέον τα 6+2 gb δώρο της προσφοράς έγιναν 8 +8gb δώρο στο app? :lol: Αρε cosmote τους εκανες να τρέχουν :lol:

 

6+2 είναι ακόμα.

 

Ισχύει ότι ισχύει και για το NataGiga Week, δηλαδή δεν μεταφέρονται. Αν καλέσετε 1252 λέει ότι η προσφορά είναι 1+1 στο week πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. απλά τώρα το αναφέρουν συνολικά ως ποσότητα για να φαίνεται μεγαλύτερο το νούμερο? :p κρίμα :(
Link to comment
Share on other sites

το οριο ισχυει και στα συμβολαια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και απεριόριστο ίντερνετ να δώσει έχει κόφτη στα 3gb οπότε μόνο απεριόριστο δεν θα ήταν. Αν πχ έλεγε απεριόριστο για 10 μέρες θα ήταν στην ουσία 3gbx10μερες=90 .Β.Μια ζωή αυτή η εταιρία πάντα 2η και καταϊδρωμένη...

 

3gbx10μερες=90 ????

Από την αρχή της άλγεβρας 30 έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην εφαρμογή το έχει 8 +8 πλέον. Καλή περίπτωση.

Ετσι το έχει αλλά αν δεις όλα τα data πακέτα τους λένε πχ 1gb και αμα μπεις μεσα στο πακέτο +1gb κτλ

οπότε μάλλον ο paanos που έγραψε οτι ειναι πάλι 8gb έχει δίκιο. Δηλαδη το έγραψαν έτσι αλλά δεν άλλαξε κάτι επί της ουσίας απο χθες

το οριο ισχυει και στα συμβολαια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι απλά δεν είναι ανα ημέρα. εχει γραφτεί για συνολο 100gb/μήνα στο αντίστοιχο νήμα και επισης δεν ξέρω αν εκει εφαρμόζουν τόσο σφιχτό κόφτη δηλαδή της τάξης των 8-10kb/sec που πρακτικά ειναι αστειότητα ως νούμερο για τα σημερινά δεδομένα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3gbx10μερες=90 ????

Από την αρχή της άλγεβρας 30 έκανε.

 

Λαθη μπορούν να γίνουν λόγο κεκτημένης ταχύτητας, κάποιοι ελαφρομυαλοι όμως δεν γίνονται σοφοτεροι πετώντας εξυπνάδες.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Το screenshot είναι νομίζω πολύ επεξηγηματικό. 6+2GB δίνει, δηλαδή διπλό το εβδομαδιαίο +2gb για ενεργοποιήσεις μεσω του app.

https://ibb.co/km4kVHg

Ο κόφτης στη ταχύτητα είναι ίδιος και στα συμβόλαια αλλά όπως είπατε είναι ανά μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή σου έγραφε εξ'αρχής ότι θα πάρεις και 2 gb επιπλέον ή φάνηκαν όταν έκανες την ενεργοποίηση;

Εγώ φτάνω μέχρι το σημείο που μου βγάζει το κουμπί της ενεργοποίησης και δε μου γράφει πουθενά για δώρο 2gb!

 

Φάνηκαν όταν έκανα την ενεργοποίηση και μου ήρθε και μήνυμα για τα 2GB δώρο. Έχε υπόψη σου ότι τα 2GB δώρο τα δίνει μόνο αν κάνεις την ενεργοποίηση του πακέτου μέσω του MyCU app. Αν μπεις από το σάιτ το γράφει ξεκάθαρα ότι η προσφορά είναι για 6GB και αν θες περισσότερα data κάνε ενεργοποίηση από την εφαρμογή και πάρε +2GB δώρο. Στην εφαρμογή πλέον το εμφανίζει ως 8GB με 4€.

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Φάνηκαν όταν έκανα την ενεργοποίηση και μου ήρθε και μήνυμα για τα 2GB δώρο. Έχε υπόψη σου ότι τα 2GB δώρο τα δίνει μόνο αν κάνεις την ενεργοποίηση του πακέτου μέσω του MyCU app. Αν μπεις από το σάιτ το γράφει ξεκάθαρα ότι η προσφορά είναι για 6GB και αν θες περισσότερα data κάνε ενεργοποίηση από την εφαρμογή και πάρε +2GB δώρο. Στην εφαρμογή πλέον το εμφανίζει ως 8GB με 4€.

Ευχαριστώ!

Ναι πάντα μέσου του MyCU app κάνω τις ανανεώσεις και τις ενεργοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητικό CU και πριν λίγο μου ήρθε αυτή η βλακεια, χωρίς να κάνω τίποτα. Τι παίζει; :wacko: :wacko: Τώρα που έψαξα αυτό το σταθερό, βλέπω ότι το έχουν λάβει κι άλλοι με Vodafone...

 

Πάντως ακόμα δεν μου έχει φάει κάρτα. Έχω από καιρό βάλει φραγή σε συγκεκριμένα 5ψηφια, μέσω του My Vodafone app. Το ωραίο είναι ότι αυτή τη στιγμή η εφαρμογή του CU δεν λειτουργεί, μπήκα από την άλλη του My Vodafone για να δω το υπόλοιπο... :down:

 

Screenshot-20191218-184056-Messages.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την λειτουργία της εφαρμογής έχω παρατηρήσει ότι η vodafone αναβαθμίζει-κάνει εργασίες συντήρησης απο τετάρτη βράδυ προς πέμπτη ξημερώματα σχεδόν κάθε εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

εχουν σκοπο να αλλαξουν τα πακετα data οπως εκανε η cosmote στο whatsup?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone είναι σε απίστευτη αμηχανία.

 

Αφού τους πήρα τηλέφωνο γρινιάζοντας μου είπαν ότι έχουν και αυτοί απεριόριστο πακέτο για τα Χριστούγεννα με 4.90 για 7 ημέρες και χωρίς όριο...

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την λειτουργία της εφαρμογής έχω παρατηρήσει ότι η vodafone αναβαθμίζει-κάνει εργασίες συντήρησης απο τετάρτη βράδυ προς πέμπτη ξημερώματα σχεδόν κάθε εβδομάδα

 

Εμένα το My CU είναι έτσι από το απόγευμα... Το my Vodafone λειτουργεί όμως.

 

Screenshot-20191218-231019-My-CU.png

Link to comment
Share on other sites

εχουν σκοπο να αλλαξουν τα πακετα data οπως εκανε η cosmote στο whatsup?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχουν ήδη αργήσει πολύ. Αν δεν τα αλλάξουν όπως η πράσινη, θα χάσουν έδαφος. Σε εικόνα, συνδρομητές κ.ο.κ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...