Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς γίνεται κάτι τέτοιο;

Εδώ είσαι

https://www.hamogelo.gr/gr/el/stirikste-mas/

 

Μην τους αφήνετε ούτε λεπτό μέσα κλήση η SMS στο χαμόγελο του παιδιού είναι η καλύτερη πράξη που μπορείτε να κάνετε.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν τα χρήματα πρόκειται να χαθούν ίσως μια λύση θα ήταν να διατεθούν σε κοινωφελή ιδρύματα όπως πχ το χαμόγελο του παιδιού ....

 

Αυτό για μένα είναι ανεπίτρεπτο! Για ποιό λόγο να τρώνε τα λεφτά της κάρτας; Να τα πιστώνουν στον ΑΦΜ ή στον αριθμό ταυτότητας του χρήστη για να τα χρησιμοποιήσει όπως επιθυμεί. Π.χ. να αγοράσει νέα κάρτα sim, να κάνει ανανέωση σε άλλο νούμερο δικό του ή τρίτου, να αγοράσει κάτι από καταστήματα κ.ο.κ. Αυτό είναι κλοπή και η ΕΕΤΤ είναι έκθετη!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου βγάζει σήμα 4G ενώ έχει στην περιοχή σου, στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285 και μετά από λίγο ενεργοποιείται. Ίσως να χρειάζεται και επανεκκίνηση της συσκευής μόλις σου έρθει το μήνυμα επιβεβαίωσης...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει στο CU η μεταφορά υπολοίπου χρόνου ομιλίας και GB στον επόμενο μήνα αν κάνεις ανανέωση πριν λήξει με ίδιο πακέτο;;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει στο CU η μεταφορά υπολοίπου χρόνου ομιλίας και GB στον επόμενο μήνα αν κάνεις ανανέωση πριν λήξει με ίδιο πακέτο;;

Ναι ισχύει το κάνω εδώ και δυο χρόνια

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,πώς μαθαίνω πότε λήγει το πακέτο σύνδεσης CU που έχω και επίσης πως ενεργοποιώ πάλι πακέτο CU που έχει λήξει και μου βγάζει μήνυμα ''Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε'';
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση στο καρτοκινητο του γιου μου 5 ευρω. Ειχε μεσα 0.55 Ευρω. Τωρα μου δειχνει οτι εχει 2.99 Ευρω υπολοιπο. Ειναι αυτο σωστο ή κατι τρεχει και τρωνε λεφτα του μικρου;

Του εχω κανει φραγη μηνυματων με χρεωση αλλα που να ξερω τι κανει....

Λογικα, μετα την ανανεωση ποσα λεφτα επρεπε να εχει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,πώς μαθαίνω πότε λήγει το πακέτο σύνδεσης CU που έχω και επίσης πως ενεργοποιώ πάλι πακέτο CU που έχει λήξει και μου βγάζει μήνυμα ''Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε'';

 

Αυτο σημαίνει οτι ο αριθμός εχει ηδη λήξει γιατι προφανώς δεν έχεις βάλει λεφτά για 1 χρονο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να "κόψω" τη σύνδεση και να τη μετατρέψω σε καροκινητή. Γενικώς δεν είμαι πολύ της ομιλίας, ενώ η παρουσία των viber, messenger με γλυτώνουν από κλήσεις, όπως όλους μας. Ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

Α) Γενικώς, η χρήση της καρτοκινητής σας καλύπτει το μήνα; Φοβάμαι μην αναγκάζομαι να δίνω περισσότερα από τώρα.( γύρω στα 25 ευρώ )

 

Β) Αν έχεις υπόλοιπο ομιλίας και gb και κάνεις ανανέωση πριν τελειώσει ο μήνας, ισχύει ότι τα υπολοιπόμενα προστίθενται στα καινούρια; Και αν ναι για πόσο έχουν ισχύ;

 

Γ) Με τα μηνύματα τι γίνεται;

 

Γενικώς θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες συμβουλές ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποσόν εμφανίστηκε μετά την ενεργοποίηση. Μετά έγιναν λιγότερα...

Αλήθεια στα 5 ευρω δεν περιλαμβάνεται ΦΠΑ και φόρος κινητής τηλεφωνίας?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να "κόψω" τη σύνδεση και να τη μετατρέψω σε καροκινητή. Γενικώς δεν είμαι πολύ της ομιλίας, ενώ η παρουσία των viber, messenger με γλυτώνουν από κλήσεις, όπως όλους μας. Ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

Α) Γενικώς, η χρήση της καρτοκινητής σας καλύπτει το μήνα; Φοβάμαι μην αναγκάζομαι να δίνω περισσότερα από τώρα.( γύρω στα 25 ευρώ )

 

Β) Αν έχεις υπόλοιπο ομιλίας και gb και κάνεις ανανέωση πριν τελειώσει ο μήνας, ισχύει ότι τα υπολοιπόμενα προστίθενται στα καινούρια; Και αν ναι για πόσο έχουν ισχύ;

 

Γ) Με τα μηνύματα τι γίνεται;

 

Γενικώς θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες συμβουλές ....

 

 

Καλησπέρα,

 

Α) Αυτό ποικίλη για τον καθένα. Με ανανέωση 10€ παίρνεις 500mb για 1 μήνα, με ανανέωση 20€, παίρνεις 1GB για ένα μήνα.

 

Β) Με την ενεργοποίηση του ιδίου πακέτου, γίνεται μεταφορά λεπτών στον επόμενο μήνα. Η διάρκεια είναι 30 μέρες.

 

Γ) Τι εννοείς; Αν η ερώτηση σου αφορά, στο αν μεταφέρονται, νομίζω πως ναι. Και λέω νομίζω, διότι το πακέτο που επιλέγω, είναι μόνο με λεπτά ομιλίας.

 

Περισσότερα εδώ: https://www.vodafonecu.gr

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,πώς μαθαίνω πότε λήγει το πακέτο σύνδεσης CU που έχω και επίσης πως ενεργοποιώ πάλι πακέτο CU που έχει λήξει και μου βγάζει μήνυμα ''Εγγραφή κάρτας SIM απέτυχε'';

Θα καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών , θα δώσεις το νούμερο σου και τα 20 ψηφία που βρίσκονται πίσω από την SIM και θα το ενεργοποιήσουν ξανά.

Προϋπόθεση να μην έχουν περάσει πάνω από 6 μήνες από την ακύρωση και να είναι νούμερο από 694 ή 695. Αλλιώς ο αριθμός έχει δωθεί πίσω στον αρχικό πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να "κόψω" τη σύνδεση και να τη μετατρέψω σε καροκινητή. Γενικώς δεν είμαι πολύ της ομιλίας, ενώ η παρουσία των viber, messenger με γλυτώνουν από κλήσεις, όπως όλους μας. Ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

Α) Γενικώς, η χρήση της καρτοκινητής σας καλύπτει το μήνα; Φοβάμαι μην αναγκάζομαι να δίνω περισσότερα από τώρα.( γύρω στα 25 ευρώ )

 

Β) Αν έχεις υπόλοιπο ομιλίας και gb και κάνεις ανανέωση πριν τελειώσει ο μήνας, ισχύει ότι τα υπολοιπόμενα προστίθενται στα καινούρια; Και αν ναι για πόσο έχουν ισχύ;

 

Γ) Με τα μηνύματα τι γίνεται;

 

Γενικώς θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες συμβουλές ....

 

Εγω θα σου ελεγα πανε σε καρτοκινητο αλλα...

1)Υπολογισε ποσα ξοδευεις τον μηνα

2) Καλυψη δικτυου

3) Τι εχουν οι περισσοτερες επαφες σου

Για μενα επειδη εισαι κρητη,θα σου ελεγα κοιτα και τις αλλες.Η μια εχει και καλυψη εντος πλοιων στα ταξιδια για πειραια και η αλλη αρκετα καλη γεωγραφικη καλυψη αλλα ακομα κλεινει τρυπες.

Με sms,βρες καποιο combo πακετο αλλιως δυσκολα.Ειναι 0,25€ το μηνυμα

Εγω με CU βαζω 400' προς ολους και 300' προς CU με 7€.Ανανεωνω 10€ ονλαιν και παιρνω 100MB+200 ακομα απο το παρε να χεις+500MB για ενα μηνα και αλλα 500Mb για 15 μερες.Τα ψιλα τα κανω 1GB/1€ για ολη την μερα και 1+1 στα μικελ,οπου την πεμπτη ειναι δωρεαν πλεον.

Επισης με την περιαγωγη εντος Ε.Ε. στα καρτοκινητα εχει ορια ορθης χρησης και τα φοιτητικα λειτουργουν ανεπισημα αλλα ηθελε να βαλεις κανονικα πακετα,τα οποια πηγαιναν χαμενα αν ειχες ηδη φοιτητικα.

Αλλη δεν εχει τετοια θεματα,οτι πακετο αγοραζεις το χρησιμοποιεις πληρως εκτος 1 εξαιρεσης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στους δικούς μου παίρνω αυτό εδώ με 8€ και δεν χρειάζονται τίποτα άλλο :

Από ότι βλέπω μαζεύει και μεταφέρει και sms εκτός από λεπτά ομιλίας.579840fd7c7a92aab1073561ede92476.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα σε πωλητές στο δρόμο που δίνουν "φοιτητικά" που έχουν τα πακέτα xclusive 6 kai 8

Αξίζει λέτε ή είναι κάτι που κλειδώνει και δεν θα το έχω μετά από λίγο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Για φοιτητικό θα πρέπει να τους στείλεις βεβαίωση από τη σχολή.

Έχω πάρει τέτοια πακέτα. Τα έδιναν και δωρεάν.Δεν κλειδώνουν. Όχι αυτά που είναι ενεργοποιημένα από αλλοδαπούς.

Δεν έχει νόημα αφού θέλουν ανανέωση κάθε τρεις μήνες ή ακόμα και δύο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν ενεργοποιώ το panic button με τα 500 mb για μια ώρα πως μπορώ να δω πόσα mb έχω ακόμα και πότε ακριβώς λήγουν;

Στο cu αππ δε φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν ενεργοποιώ το panic button με τα 500 mb για μια ώρα πως μπορώ να δω πόσα mb έχω ακόμα και πότε ακριβώς λήγουν;

Στο cu αππ δε φαίνονται

Δεν γίνεται να τα δεις από την εφαρμογή. Αν και είναι για μία ώρα όπως λέει, εμένα δεν μου έχει κρατήσει ποτέ λιγότερο από δύο ώρες. Μου έχει κρατήσει και πολύ παραπάνω μάλιστα κάποιες φορές. Μόνο με κάποια εφαρμογή μέτρησης δεδομένων θα μπορέσεις να υπολογίσεις πόσα mb σου μένουν.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή mycu μετά τις πρόσφατες αναβαθμίσεις δουλεύει σε κανέναν με iOS ;

Ανοίγοντας την εφαρμογή εμφανίζονται τα άσπρα cu σε μαύρο φόντο και μένει κολλημένη εκεί.

Όση ώρα και αν περίμενα δεν προχωρά.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή mycu μετά τις πρόσφατες αναβαθμίσεις δουλεύει σε κανέναν με iOS ;

Ανοίγοντας την εφαρμογή εμφανίζονται τα άσπρα cu σε μαύρο φόντο και μένει κολλημένη εκεί.

Όση ώρα και αν περίμενα δεν προχωρά.

 

 

Sent from my iPad Pro.

 

η νέα εφαρμογή my cu είναι διαθέσιμη για iOS 10 και άνω δεν μπορείς να την κατεβάσεις αλλιώς. επίσης για Android μόνο από 5 και πάνω μπορεί κάποιος να την κατεβάσει αλλιώς δεν γίνεται. πολύ σπαστικός αυτός ο περιορισμός. έπρεπε να είναι για όλους τους χρήστες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

η νέα εφαρμογή my cu είναι διαθέσιμη για iOS 10 και άνω δεν μπορείς να την κατεβάσεις αλλιώς. επίσης για Android μόνο από 5 και πάνω μπορεί κάποιος να την κατεβάσει αλλιώς δεν γίνεται. πολύ σπαστικός αυτός ο περιορισμός. έπρεπε να είναι για όλους τους χρήστες.

 

 

 

iOS 11 έχω στις συσκευές μου.

Τελικά ήταν αρκετά απλό.

Διέγραψα την εφαρμογή και την ξαναεγκατεστησα.

Δουλεύει κανονικά τώρα.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...