Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες ερωτηση:έχετε παρατήσει πως έχει σταματήσει το tethering ξαφνικά????!!! Διευκρινιζω:ενώ μέχρι πριν από κάνα μήνα έκανα WiFi Hotspot το κινητό μου (Android 7 / cu φοιτητικό) κι έμπαινα με το laptop internet παντού κανονικα πλέον συνδέομαι αλλά δεν μπαίνω πουθενά!!!! Τι παίζει ξέρει κανείς?? Διευκρίνηση ΔΕΝ έχει μεταβληθεί τίποτα ούτε η συσκευή μου ούτε το laptop ούτε τίποτα. ΕΞΥΠΝΆΔΑ της Voda η του Android???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξέθαψα την κάρτα του CU(επίσης φοιτητικό) και την έβαλα στο S7(επίσης Android 7). Έφτιαξα hot spot και έχω συνδέσει desktop και 2ο κινητό και παίζουν και τα 2 μια χαρά.

 

Στο παρελθόν το έχω συναντήσει αυτό που λες, νομίζω το έχω ξαναγράψει. Πιστεύω πως έχει να κάνει με τη Vodafone αλλά δεν έχω ιδέα πως δημιουργείται το πρόβλημα. Μου έχει τύχει όταν δεν δούλευε το tethering από κινητό να βάλω τη sim σε 3G mi-fi και να λειτουργεί κανονικά.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα ευρωπαικη καρτα νεων, Τώρα πρέπει να καλέσω την εξυπηρέτηση για να τους δώσω τον αριθμό? Θα επηρεάσει το φοιτητικό καθόλου?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ποτέ είχες κάνει την αίτηση;εγώ από 23/1 ακόμα να την παραλαβω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ είχες κάνει την αίτηση;εγώ από 23/1 ακόμα να την παραλαβω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

1/2 την εκανα, στείλτους email

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα 5.5gb σύνολο στο international δεν υπάρχει...

 

Τα 5γιγα ειναι διαθεσιμα και σε περιαγωγη εντος ΕΕ σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης σε κατάστημα για vodafone cu; Έχει πάει στα 10€ όπως πλήρωσα πριν λίγες μέρες;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα 5γιγα ειναι διαθεσιμα και σε περιαγωγη εντος ΕΕ σωστα?

 

To Vodafone International ούτε καν συνδέεται σε δίκτυο Ε.Ε. Δεν είναι διαθέσιμο για τίποτα ,ούτε καν για εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Χωρις να κανω τιποτα, παρατηρω οτι το υπολοιπο μου μειωθηκε κατα 0,21 λεπτα.

Επειδη ειχα υποψιαστει οτι ειχε γινει και στο παρελθον , ειχα κρατησει screenshot και ετσι ξερω ακριβως ποσο ηταν το υπολοιπο μου. Ξερει κανεις τι συμβαινει ή το εχει παρατηρησει καμεις αλλος??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Χωρις να κανω τιποτα, παρατηρω οτι το υπολοιπο μου μειωθηκε κατα 0,21 λεπτα.

Επειδη ειχα υποψιαστει οτι ειχε γινει και στο παρελθον , ειχα κρατησει screenshot και ετσι ξερω ακριβως ποσο ηταν το υπολοιπο μου. Ξερει κανεις τι συμβαινει ή το εχει παρατηρησει καμεις αλλος??

Γιατί δεν μιλάς με την εξυπηρέτηση πελατών; Θα σου πουν τι χρέωση είναι
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μιλάς με την εξυπηρέτηση πελατών; Θα σου πουν τι χρέωση είναι

 

Θα μιλησω το πρωι Γιαννη. Αλλα το ειδα τωρα και τσαντιστηκα.

Υπαρχει κατι που να χρεωνεται 21 λεπτα? Αν και δεν εχω κανει κατι, ειμαι σιγουρος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλησω το πρωι Γιαννη. Αλλα το ειδα τωρα και τσαντιστηκα.

Υπαρχει κατι που να χρεωνεται 21 λεπτα? Αν και δεν εχω κανει κατι, ειμαι σιγουρος.

 

Στείλε τώρα στο facebook, λογικά αύριο πρωί θα έχεις απάντηση. Για ποιον λόγο να χρεωθεις κληση;

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλησω το πρωι Γιαννη. Αλλα το ειδα τωρα και τσαντιστηκα.

Υπαρχει κατι που να χρεωνεται 21 λεπτα? Αν και δεν εχω κανει κατι, ειμαι σιγουρος.

βλέπω βασικές χρεώσεις προς διεθνή δίκτυα SMS:0,21€

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/timokatalogos/

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις iPhone ισως ειναι η επικοινωνία του iOS με τους FaceTime & imessage servers

πχ αν ισως έκλεισες και ξανα άνοιξες την επιλογή iMessage/FaceTime ή εκανες reset internet settings ή νέα εγκατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αν έστειλες iMessage σε αριθμό εξωτερικού και δεν μπόρεσε να παει το μήνυμα και το γύρισε αυτόματα σε SMS, υπαρχει τέτοια επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αν έστειλες iMessage σε αριθμό εξωτερικού και δεν μπόρεσε να παει το μήνυμα και το γύρισε αυτόματα σε SMS, υπαρχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χρεώνει το sms αν δεν κάνω λάθος. Ή έστειλες κάπου μήνυμα εσύ ή κάποια εφαρμογή όπως λένε και οι παραπάνω...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις iPhone ισως ειναι η επικοινωνία του iOS με τους FaceTime & imessage servers

 

πχ αν ισως έκλεισες και ξανα άνοιξες την επιλογή iMessage/FaceTime ή εκανες reset internet settings ή νέα εγκατάσταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αν έστειλες iMessage σε αριθμό εξωτερικού και δεν μπόρεσε να παει το μήνυμα και το γύρισε αυτόματα σε SMS, υπαρχει τέτοια επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αν έστειλες iMessage σε αριθμό εξωτερικού και δεν μπόρεσε να παει το μήνυμα και το γύρισε αυτόματα σε SMS, υπαρχει τέτοια επιλογή.

 

 

 

Ναι, αυτο μου ειπαν και στο live chat. Μου προτειναν να κλεισω την επιλογη "οταν δεν ειναι διαθεσιμο το imessage να πηγαινει σαν απλο sms. Ζητησα να μου στειλουν και αναλυτικο λογαριασμο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μου εστειλε μυνημα η cu να βαλω € γιατι θα μου σταματησει την καρτα μεχρι 19/2 στο διμηνο δλδ , το πηραν μπαλα ολες το θεμα κ απ οτι βλεπω κ στο off the record

Link to comment
Share on other sites

ισχυει η vodafone ζηταει ανανεωση στους 2 μηνες πλεον και οχι στους 3 ? Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι η vodafone ζηταει ανανεωση στους 2 μηνες πλεον και οχι στους 3 ?

 

Σε εμένα δεν ισχύει. Μόλις κοίταξα στην εφαρμογή My CU και το χρηματικό υπόλοιπο λήγει πάνω στο τρίμηνο.

Edited by XP130TD
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι η vodafone ζηταει ανανεωση στους 2 μηνες πλεον και οχι στους 3 ?

δεν νομίζω,εκτός και έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση που δεν έχω δει,ότι θα ισχύσει

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μου εστειλε μυνημα η cu να βαλω € γιατι θα μου σταματησει την καρτα μεχρι 19/2 στο διμηνο δλδ , το πηραν μπαλα ολες το θεμα κ απ οτι βλεπω κ στο off the record

 

Πότε έβαλες κάρτα τελευταία φορά;

Link to comment
Share on other sites

18-19 δεκεμβριου γιατι μολις τελιωσε ο μηνας το παρατησα κ πηρα το q

 

Δηλαδη το δίμηνο αντι για τριμηνο ισχυει αναδρομικα και για τις αναναιώσεις που εχουμε ηδη κανει ;

Δεν το νομιζω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για το cu λεει. Αν εισαι σίγουρος οτι εκανες 19/12 ανανέωση τελευταία,ρωτα στην εξυπηρέτηση της vodafone και γραψε. Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...