Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το cu λεει. Αν εισαι σίγουρος οτι εκανες 19/12 ανανέωση τελευταία,ρωτα στην εξυπηρέτηση της vodafone και γραψε.

 

Ουτος η αλλος δεν με ενδιαφερει να το κρατησω το νουμερο απλα το ανεφερα εδω με αφορμη τις τελευταιες ανακοινωσεις της q , θελω να πω δλδ οτι μαλλον εχουν κ οι αλλες εταιρειες προχωρησει στην συγκεκριμενη πολιτικη απλα το κανουν στην μουγκα

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ χθες έβαλα δέκα ευρώ και το υπόλοιπο λήγει στις 18/5 όπως μου βγάζει στην εφαρμογή. Ελπίζω να μην το κάνουν κι εδώ δίμηνο γιατί θα μας αναγκάσουν να καταργήσουμε την μία από τις δύο κάρτες...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ χθες έβαλα δέκα ευρώ και το υπόλοιπο λήγει στις 18/5 όπως μου βγάζει στην εφαρμογή. Ελπίζω να μην το κάνουν κι εδώ δίμηνο γιατί θα μας αναγκάσουν να καταργήσουμε την μία από τις δύο κάρτες...

 

Και εγώ αυτό ελπίζω, γιατί το δεύτερο είναι What's Up και θέλω να το κρατήσω.

 

Αλλά, αν η διάρκεια του υπολοίπου μειωθεί σε δύο μήνες, δύσκολα τα πράγματα...

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ας ποσταρει ένα screenshot της καρτελας του CU από το CU application. Εκεί λέει ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης και ημερομηνία λήξης του υπολοίπου. Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με ανανεωση απο το vodafonecu.gr

καλησπερα σας εβαλα καρτα 5 ευρω στον λογαριασμου του πατερα μου με καρτα ατμ χρεωστικη visa της alpha bank visa και εγινε κανονικα , και μετα μπηκα στο λογαριασμο του πατερα μου μου παλι στο vodafonecu.gr και ηθελα να βαλω 10 ευρω και μου εβγαζε οτι δεν μπορει να γινει , το προσπαθησα και 2η φορα και τιποτα. Μετα θυμηθηκα και μπηκα στο myaccount του vodafone.gr και εγινε κανονικα η ανανεωση , τι ακριβως γινεται; . ειχα πολλα χρονια να αντιμετωπισω προβλημα , εχει να κανει με την visa διοτι απο mastercard της πειραιως δεν ειχα ποτε θεμα , αντιστοιχα με visa παλι της πειραιως ειχα προβλημα παλι πολυ παλια , και τοτε την ειχα συνδεσει με paypall και ποτε δεν ειχα θεμα αλλα επειδη δεν πολυ θελω να ξανα χρησιμοποιησω το paypall και να συνδεσω την καρτα για αυτο . ή ειναι προβλημα της alpha bank του ecommerce που εχει η vodafone ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί, αλλά μήπως έχει σχέση ότι δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση στο ίδιο νούμερο πριν περάσουν 24 ώρες?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί, αλλά μήπως έχει σχέση ότι δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση στο ίδιο νούμερο πριν περάσουν 24 ώρες?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

σε δυο ξεχωριστά νούμερα cu έκανα ανανέωση. όχι σε ένα. το γνωρίζω αυτό που λες για το ένα νούμερο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστείτε!!!

ΣTO VODAFONE.GR KAI ΣTA KATAΣTHMATA VODAFONE MΠOPEITE NA ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 20/03 ΣTIΣ XPEΩΣEIΣ KAPTOKINHTHΣ.

δικηγόρο ή λογιστή να πάρω μαζί μου?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μήνυμα ήρθε....τι να σου πω τωρα

μάλλον αναφέρεται στις αλλαγές που έχουν ήδη ανακοινωθεί,με κάθε επιφύλαξη το λέω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν διατηρηθεί το Just Surf bonus, θα πάρει κόσμο από το What's Up. Και θα συνεχίσω να έχω ως δεύτερο το WU. Επίσης να δούμε αν επεκταθεί και εδώ η μείωση διάρκειας του υπολοίπου, όπως στη Wind.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το My CU App έχει τα γενέθλιά του και κερνάει.

 

Μπες στο My CU App και πάρε αυτόματα 1GB ΔΩΡΕΑΝ για 15 μέρες!

 

Tip: Σε περίπτωση που δεν λάβεις το επιβεβαιωτικό SMS, κλείσε το Wi - Fi και δοκίμασε να μπεις στο app με τα δεδομένα της CU SIM σου (3G/4G)

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-app-bday/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το My CU App έχει τα γενέθλιά του και κερνάει.

 

Μπες στο My CU App και πάρε αυτόματα 1GB ΔΩΡΕΑΝ για 15 μέρες!

 

Tip: Σε περίπτωση που δεν λάβεις το επιβεβαιωτικό SMS, κλείσε το Wi - Fi και δοκίμασε να μπεις στο app με τα δεδομένα της CU SIM σου (3G/4G)

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-app-bday/

Δεν βλέπω να παίζει... Και η σελίδα είναι εκτός

 

 

Update :https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/my-cu-app-birthday/

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

η σελίδα ανοίγει κανονικά

μπήκα και στο app με data αλλά sms δεν έχει έρθει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ λέει 30 μέρες ενώ στο σμσ 15 μερες

 

https://www.imageupload.co.uk/images/2018/02/20/Screenshot_20180220-1832072.png

https://www.imageupload.co.uk/images/2018/02/20/Screenshot_20180220-1838012.png

Edited by XP130TD
Συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

έκανα αποσύνδεση και σύνδεση με data και ήρθε

MOΛIΣ ΠHPEΣ 1GB ΔΩPO ΓIA 15 HMEPEΣ AΠO TO MY CU APP. TA ΔΩPEAN MB ΔEN IΣXYOYN ΓIA XPHΣH ΣTO EΞΩTEPIKO.

φαίνεται και στο cu app,λήξη 7/3

καλοοοο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστείτε!!!

ΣTO VODAFONE.GR KAI ΣTA KATAΣTHMATA VODAFONE MΠOPEITE NA ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 20/03 ΣTIΣ XPEΩΣEIΣ KAPTOKINHTHΣ.

δικηγόρο ή λογιστή να πάρω μαζί μου?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Καραμπινα βασικα και μετα δικηγορο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Σήμερα ρώτησα στο chat του Vodafonecu.gr, διευκρίνιση σχετικά με τις αλλαγές που θα πραγματοποιηθούν από 20 Μαρτίου, στις ανανεώσεις από 10€ στα καταστήματα Vodafone.

 

Πιο συγκεκριμένα, ρώτησα αν καταργείται το Just Surf bonus.

 

Η απάντηση είχε ως εξής: « Όχι, αυτό συνεχίζει να υπάρχει κανονικά!

 

Αυτό που καταργείται είναι το bonus από τα καταστήματα, δηλαδή τα 500 mb για 15 μέρες. »

 

Τέλεια.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις εταιρείες προωθούν την ονλαιν ανανέωση, όπως και άλλες υπηρεσίες συμβολαίου ονλαιν, προφανώς για να έχουν έναν μεσάζοντα (καταστημα) λιγότερο.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το 10€ Bonus από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων έχει κάποιον περιορισμό;

Μπορεί να γίνει μεταφορά ως υπόλοιπο με Vodafone Sharing σε τρίτο ή είναι μόνο για κατανάλωση σε ομιλία/πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το 10€ Bonus από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων έχει κάποιον περιορισμό;

Μπορεί να γίνει μεταφορά ως υπόλοιπο με Vodafone Sharing σε τρίτο ή είναι μόνο για κατανάλωση σε ομιλία/πακέτα;

 

Νομίζω είναι κανονικά ευρώ αλλά λήγουν σε 30 ημέρες. Μέσα σε αυτό το διάστημα νομίζω τα κάνεις ότι θες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το 10€ Bonus από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων έχει κάποιον περιορισμό;

Μπορεί να γίνει μεταφορά ως υπόλοιπο με Vodafone Sharing σε τρίτο ή είναι μόνο για κατανάλωση σε ομιλία/πακέτα;

Τα δέκα ευρώ από την κάρτα νέων δεν μεταφέρονται .Όμως μεταφέρονται τα κανονικά 8,93 ευρώ. Το κόστος της μεταφοράς 0,50 ευρώ χρεώνεται στα δωρεάν 10.

Link to comment
Share on other sites

Τα δέκα ευρώ από την κάρτα νέων δεν μεταφέρονται .Όμως μεταφέρονται τα κανονικά 8,93 ευρώ. Το κόστος της μεταφοράς 0,50 ευρώ χρεώνεται στα δωρεάν 10.

 

Ευχαριστώ.

Θύμισέ μου, το υπόλοιπο που θα μεταφερθεί δεν ανανεώνει την λήξη της σύνδεσης, έτσι;

Ενώ στο easy transfer επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...