Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε κάποιος το καινούριο Cu app που χρειάζεται να να της συνενεση των στοιχείων σου;δεν με αφήνει να προχωρήσω σε iphone,όλο μου λέει δεν αποθηκεύτηκαν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω υπόλοιπο στο Vodafone cu μου 1.14 ευρώ και πάω να κάνω μια κλήση και μου λέει ότι έχω 59 δευτερόλεπτα να μιλήσω. καλά πόσο έχει φτάσει το κόστος του λεπτού ομιλίας στο cu ? χωρίς να έχεις κάποιο πακέτο ομιλίας?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

0,744/λεπτό

Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης κλήσεων και βιντεο-κλήσεων προς εθνικούς προορισμούς είναι τα 60". Μετά η χρέωση γίνεται ανά λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

0,744/λεπτό

Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης κλήσεων και βιντεο-κλήσεων προς εθνικούς προορισμούς είναι τα 60". Μετά η χρέωση γίνεται ανά λεπτό.

 

συγνώμη μετά τα,, 60"" η χρέωση γίνεται ανά λεπτό; δεν ήτανε ανά δευτερόλεπτο μετά τα 60"" ; εγώ έτσι είχα μείνει. καλά ποτέ άλλαξε αυτό? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν το θυμάμαι αυτό,ισως και να ήταν,στα πακέτα είναι ανά δευτερόλεπτο μετά το πρώτο τριλεπτο

κάνε μια επέκταση υπολοίπου των 6€ αν θέλεις να μιλήσεις περισσότερο,για να πάρεις πακέτο,εκτός πακέτου είναι άστα να πάνε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι και κυρίες, διαβαστε τι εγινε σε καταστημα της βονταφον!!! Δεν ξερω αν ειναι θεμιτό να αναφέρω και το καταστημα για να ειναι ενήμεροι και οι υπόλοιποι ή δεν επιτρεπεται...

 

Παω στο καταστημα με σκοπο να μεταφερω τον αριθμο του πατερα μου απο την γουιντ, σε cu. Συζητώ με τον υπάλληλο, ο οποιος μου αναφερει οτι πλεον πληρωνω 30 ευρώ για την μεταφορα του αριθμου (5 ευρω ειναι η καρτα σιμ η νέα, 25 ευρώ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ). Ακολουθεί λοιπον ένας διάλογος διαρκείας, κατα τον οποίο ρωτάω τον υπαλληλο,αν τα λεφτα θα μεινουν ολα στην καρτα, πόσο ειναι το φπα, κλπ.

Μου αναφέρει λοιπον οτι απο τα 25 ευρώ, η εταιρεία θα ¨καψει"¨ένα ποσό και θα ενεργοποιήσει ενα πακετό ομιλίας σαν προσφορα ενεργοποιησης. Τον ρωτάω λοιπόν....

- Πόσο ειναι το ποσο που θα κάψουν? Ε οσο και να είναι τουλαχιστον 13 ευρω θα εχουν μεινει στην κάρτα, σωστα?? Αρα θα μπορω τον επομενο μηνα να ενεργοποιήσω το πακετο που θελω με τα 6 ευρώ, και να συνεχισει να εχει ο πατερας μου χρονο ομιλιας....

 

και συνεχιζουμε λοιπον ενα διάλογο, αναφορικα με το πόσα θα μεινουν περιπου στην κάρτα και ποια πακετα θα μπορω να ενεργοποιήσω. Επισης του ανέφερα οτι με συμφέρει διοτι θα αργησω να βαλω παλι λεφτα και μου απήντησε οτι θα πρεπει σε 3 μήνες να βάλω όμως γιατι χάνω το υπόλοιπο. Όλος αυτος ο διαλογος λοιπον διήρκησε κανα μισάωρο..

 

Ενεργοποιείται λοιπον το νουμερο του πατερα μου και καιγονται ΟΛΑ τα λεφτα που μπηκαν στην κάρτα!!!!!! Όταν καλεσα στο καταστημα για να μαθω γιατι εγινε αυτό μου απήντησαν οτι δεν καταλαβα καλα, η διαδικασια ειναι στανταρ, οτι ποτέ δεν συζητούσαμε επι ώρα για τα υπόλοιπα λεφτα κλπ κλπ κλπ

 

Οταν τους ειπα οτι θα επρεπε να ντρεπονται που βγαζουν δυο ανθρωπους χαζούς (εμενα και τον πατερα μου ) που ηταν μπροστα στον διάλογο, οτι ειναι ξεφτιλικια να με κοροιδευουν ετσι για να τυος παω το νουμερο κλπ κπ.... μου απήντησε οτι δεν καταλαβα καλα (ξανα) και οτι θα με καλεσει ΑΜΕΣΑ ο προισταμενος τους για να λυθει το θεμα αμεσα. Το θεμα δημιουργηθηκε στις 10 περιπυο το πρωι...... τωρα ειναι 5 το απογευμα που σας γραφω..... και φυσικα ΚΑΝΕΙΣ δεν με εχει καλεσει.

 

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΙΚΙΑ λοιπον και για την βονταφον (που οταν το ανεφερα στα κεντρικα μου απαντησε οτι θα το ψαξουμε....) και για το καταστημα, τον υπαλληλο και τον τροπο που λειτουργουν. Δεν υπηρχε κανενας λογος να με κοροιδευουν μεσα στα μουτρα μου και να βγαζουν χαζους δυο ανθρωπους.

 

Αναφορικα να πω οτι το συγκεκριμενο καταστημα επι ΠΕΝΤΕ μηνες προσπαθουσε να μου ενεργοποιησει να μου στελνουν αναλυτικο λογαριασμο για το σταθερο μου, μετα το 5ΜΗΝΟ εκανε λαθος στα μητρωα και δεν εβρικσε τον λογαριασμο μου, με αποτελεσμα να με καλουν απο την βονταφον και να μου λενε οτι δεν εχω πληρωσει κλπ κλπ κλπ.,....

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει τόσο ντόρος για το κόστος της φορητότητας πλέον που δεν έπρεπε να πιστέψεις τον υπάλληλο του καταστήματος

τώρα πια καλά ξεμπερδεματα

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει τόσο ντόρος για το κόστος της φορητότητας πλέον που δεν έπρεπε να πιστέψεις τον υπάλληλο του καταστήματος

τώρα πια καλά ξεμπερδεματα

 

καλά απρόσωπα δεν γίνεται φορητότητα από το 13894 ? έτσι ώστε να ηχογραφείται η κλήση και να ηχογραφείς και εσύ και την συνομιλία? και να τελειώνει το θέμα ?. διότι από ότι κατάλαβα στο κατάστημα είναι που θα πέσεις

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλά απρόσωπα δεν γίνεται φορητότητα από το 13894 ? έτσι ώστε να ηχογραφείται η κλήση και να ηχογραφείς και εσύ και την συνομιλία? και να τελειώνει το θέμα ?. διότι από ότι κατάλαβα στο κατάστημα είναι που θα πέσεις

 

Τελευταία φορά που πήρα στο 13894 (Νοέμβρη νομίζω) μου είπαν ότι μεταφέρουν μόνο προς συμβόλαιο.

Για καρτοκινητό μόνο σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που πήρα στο 13894 (Νοέμβρη νομίζω) μου είπαν ότι μεταφέρουν μόνο προς συμβόλαιο.

Για καρτοκινητό μόνο σε κατάστημα.

γιατί ον λάιν δεν γίνεται πια?

σε παίρνουν τηλέφωνο και ηχογραφείται η συνομιλία

τώρα κατάστημα ...σωθηκαμε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

γιατί ον λάιν δεν γίνεται πια?

σε παίρνουν τηλέφωνο και ηχογραφείται η συνομιλία

τώρα κατάστημα ...σωθηκαμε

 

Υποθέτω εντάσσεται στην όλη προσπάθειά τους να κόψουν τις πολλές φορητότητες που τους κοστίζουν σε εκπτώσεις από τον κόσμο που παίρνει καλύτερη τιμή με απειλή φορητότητας.

Όταν τους είπα ότι θέλω από συμβόλαιο Cosmote να πάω σε καρτοκινητό VF έκοψαν την κουβέντα και με παρέπεμψαν σε κατάστημα. Το κατάστημα έκανε την διαδικασία κανονικά και όταν ήρθε η ώρα να πάρω κάρτες SIM τους έκοψε το σύστημα και με έδιωξαν. Μετά από πολλά τηλέφωνα, απλά ξαναγύρισα στην cosmote σε what's up, αδύνατον να ολοκληρώσουν την φορητότητα. Ποτέ δεν έδωσαν καμία ουσιαστική εξήγηση. Έχω βαρεθεί γενικά με τις εταιρείες, κοντεύω να γίνω φίρμα στην ΕΕΤΤ από τις καταγγελίες που στέλνω. Δεν έστειλα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί γενικά με τις εταιρείες, κοντεύω να γίνω φίρμα στην ΕΕΤΤ από τις καταγγελίες που στέλνω. Δεν έστειλα πάλι.

 

Το θέμα είναι επιτέλους προστατευομαστε κάπως;;; Αυτή η ΕΕΤΤ κάνει ποτε τίποτα η τζάμπα πάνε οι καταγγελίες ;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι επιτέλους προστατευομαστε κάπως;;; Αυτή η ΕΕΤΤ κάνει ποτε τίποτα η τζάμπα πάνε οι καταγγελίες ;
Τι παραπανω θες να κανει για 5-6 ψωροχιλιαρικα τον μηνα?

 

Δεν φτανει που μας κανουν την χαρη να παιρνουν τον μισθο τους. Τους ζητατε να δουλευουν κιολας. Δεν πατε καθολου καλα.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω κάρτα στα νούμερα των δικών μου από την εφαρμογή μέσω paypal και δεν μπορούσε 3 φορές που προσπάθησα. Πέταγε μήνυμα πως η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε και προσπάθησε ξανά.

Δοκιμάζω από υπολογιστή μέσω του site τα ίδια, με το μήνυμα να καθησυχάζει πως δεν έχει χρέωση του λογαριασμού...

Μάλλον θα χρειαστεί να πάω σε κατάστημα για να μην χάσουν τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

έχει μια αναβάθμιση σήμερα η εφαρμογή

Refill, offers via push notifications, GDPR

τι είναι το GDPR?

https://www.niriis.gr/gdpr/gdpr-ti-einai/
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κάποιος το καινούριο Cu app που χρειάζεται να να της συνενεση των στοιχείων σου;δεν με αφήνει να προχωρήσω σε iphone,όλο μου λέει δεν αποθηκεύτηκαν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αν σημαίνει κάτι και σε εμένα η ίδια συμπεριφορά, τόσο σε iPhone όσο και σε ipad.

Καταρχήν οι 2 πρώτοι βασικοί διακόπτες που επιλέγεις το είδος σύνδεσης δεν λειτουργούν, όποτε και η όλη διαδικασία αποτυγχάνει.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει μήνυμα στο Vodafone cu ότι το υπόλοιπο μου θα χαθεί μετά από μια βδομάδα και να κάνω μία ανανέωση για να κρατήσω το ποσό. Το νούμερο αυτό δεν το χρησιμοποιώ πολύ αλλά το θέλω να υπάρχει. Μετά από πόσο καιρό τον κόβουν τελείως τον αριθμό μου;
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει μήνυμα στο Vodafone cu ότι το υπόλοιπο μου θα χαθεί μετά από μια βδομάδα και να κάνω μία ανανέωση για να κρατήσω το ποσό. Το νούμερο αυτό δεν το χρησιμοποιώ πολύ αλλά το θέλω να υπάρχει. Μετά από πόσο καιρό τον κόβουν τελείως τον αριθμό μου;

 

Ο αριθμός χάνεται, έπειτα από το πέρας των 12+1 μηνών. Στους 4 μήνες γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων, data και sms. Και στους τρεις μήνες, χάνεται το όποιο χρηματικό υπόλοιπο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα χρήματα πρόκειται να χαθούν ίσως μια λύση θα ήταν να διατεθούν σε κοινωφελή ιδρύματα όπως πχ το χαμόγελο του παιδιού ....

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αν τα χρήματα πρόκειται να χαθούν ίσως μια λύση θα ήταν να διατεθούν σε κοινωφελή ιδρύματα όπως πχ το χαμόγελο του παιδιού ....

 

 

Sent from my iPad Pro.

 

Πώς γίνεται κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...