Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νουμερα τα ξερεις, μη κουραζουμε τον κοσμο

 

Καλό όμως είναι, αφού μιλάς με στοιχεία, να τα παραθέτεις γιατί μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους.

 

Πάντως σε χθεσινή ερώτηση που έκανα σε φίλη που δουλεύει σε γερμανό, αν αξίζει να κάνω την cosmokarta του πατέρα μου whats up, πήρα αρνητική απάντηση, ούτε μου είπε να πάω σε frog. Όσο για την f2g κάνει όντως καλές προσφορές, αλλά δε νομίζω ότι είναι το ίδιο αξιόπιστο το δίκτυό της ακόμα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone CU ειναι αυτη τη στιγμη το πληρεστερο πακετο καρτοκινητης στην Ελλαδα με πολυ διαφορα απ τον επομενο. Κ με φοβερο σημα.

Κάπως έτσι είναι. Ίσως το πακέτο που σου δίνει αρκετά mb, λεπτά προς όλους αλλά και στο ίδιο δίκτυο, και με αρκετές πιθανότητες να πιάνεις καλό σήμα στις περισσότερες περιοχές που θα βρεθείς, με μια φυσιολογική τιμή.

 

Είναι τυχερός γιατί μπορώ και χρησιμοποιώ φοιτητικά what's up και cu παράλληλα, αλλά επειδή δεν θα κρατήσει για πάντα αυτό, αρκετές φορές που κάθομαι και σκέφτομαι τι θα κάνω μετά, μάλλον το cu είναι το μοναδικό που μπορεί να με κρατήσει όσο γίνεται κοντά στη χρήση που κάνω χωρίς να αυξηθεί το κόστος.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

εβαλα πριν εναν μηνα το πακετο της cu combo 600 και σε μια μερα ληγει, δεν μου εχουν τελειωσει ολα τα μηνυματα και ο χρονος ομιλιας και θα ήθελα να ρωτήσω αν βαλω κάρτα πριν την ληξη του προγραμματος θα μεταφερθουν αυτόματα ή θα χαθούν έτσι και αλλιως?

 

Αν αγοράσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο όλα τα περισσεύματα του παλιού θα μεταφερθούν για 30 ημέρες ακόμα

Αν βάλεις απλά κάρτα τίποτα δεν θα μεταφερθεί εκτός από τα bonus ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

γράφεις με βάση τα προσωπικά σου γούστα και εμπειρίες, αφού όλοι ξέρουν ότι α) φρογκ κ κιου εχουν φτηνοτερα πακετα και περισσότερο και καλύτερο ίντερνετ, και β) η καλυψη σηματος ειναι ενας μυθος, αφου εχει τιμωρηθεί στο παρελθόν για παραπληροφόρηση.

 

'Πτώση', όχι 'τάση'. Εαν ψάχνεις τάση, η ταση ειναι να χάνει συνδρομητες η βοντα, περισσότερο απο κανεναν αλλο. Τα νουμερα τα ξερεις, μη κουραζουμε τον κοσμο

 

Όχι. Δεν τα ξέρω τα νούμερα και ας κουραζουμε τον κόσμο. Εγώ βλέπω Κάθε τρίμηνο άνοδο του αριθμού των συνδρομητών της Vodafone στα στοιχεία Που ανακοινώνει. Η Wind Δεν ανακοινώνει αριθμούς. Επομένως δώσε τα στοιχεια. Διαφορετικά σταματά να προσπαθείς να πείσεις το κόσμο για να πάρει Wind λέγοντας ότι η αύξηση στα νούμερα της Vodafone Είναι μειωση και μάλιστα μεγάλη.

 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά Είναι Τρίτη με μια διάφορα για κάπου λογο. Όχι τυχαία.

Link to comment
Share on other sites

"χαθηκε η ουσια στο τι εχει σημασια." Αλλος λεει οτι εχει ανοδο η vodafone αλλος η wind αλλος η cosmote εγω βλεπω οτι εχουν ανοδο η τιμες και απο τις 3 και αυτο ειναι εις βάρος μας. εκτος εαν εχετε μετοχες σε μια απο τις 3 τοτε παω πασο!!! Εγω παντως εαν ειχα μετοχες το μονο σιγουρο θα ηταν οτι δεν θα εγγραφα σε forum γιατι θα ημουν μονιμες διακοπες στην καραιβικη κ.τ.λ με ομορφη παρεα Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό!

Κάποιοι όμως φαίνεται πως δουλεύουν για συγκεκριμένη εταιρία. Ακόμη όμως και να μην ισχύει αυτό, έτσι όπως γράφουν αυτό καταλαβαίνω.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε χάσει την ουσία και το έχουμε κάνει σήριαλ το θεμα...λες και είναι το σοβαροτερο πρόβλημα του Ελληνα αν θα έχει 500' η 1000' και 1GB η λιγότερο και προσπαθουμε να πεισουμε ο ένας τον άλλον ποια εταιρεία αξίζει να μας τα παιρνει,αντί να ασχοληθουμε με πιο σοβαρά προβλήματα.Σορρυ για το off topic αλλά πραγματικά μερικοί δεν έχετε κάτι άλλο να ασχοληθείτε όπως φαίνεται και δεν είναι καλό αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό!

Κάποιοι όμως φαίνεται πως δουλεύουν για συγκεκριμένη εταιρία. Ακόμη όμως και να μην ισχύει αυτό, έτσι όπως γράφουν αυτό καταλαβαίνω.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Ακριβώς όπως τα λες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Σε λίγες μέρες θα αλλάξει το συμβόλαιό μου σε cu. Είχα την εφαρμογή my Vodafone και ημουν εγγεγραμμένος χρήστης με συμβόλαιό. Θα πρέπει να κάνω καινούριο λογαριασμό? Θα πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή my cu? Και ποια διαδικασία να ακολουθήσω? Πρώτα να βάλω την εφαρμογή και μετα να βάλω χρήματά? Νέος στο άθλημα οπότε κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών, να σου διαγράψουν το λογαριασμό που είχε δημιουργηθεί όταν ήταν συμβόλαιο, και να φτιάξεις νέο.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα νουμερο cu .στις 13/3 εβαλα καρτα 10 ευρω online και πηρα το 1gb.

σημερα στις 12/4/ εβαλα παλι καρτα 10 ευρω και δεν πηρα το 1gb δωρο.\

μιλησα με το chat και μου ειπαν οτι αυριο επρεπε να κανω ανανεωση 13/4 για να το παρω το 1gb και οτι δεν αθροιζονται τα mb απο το δωρο...

ισχυουν ολα αυτα?ευχαριστω

νομιζα οτι στην vodafone ολα αθροιζονται....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αντί για 1 gb μπήκαν τα 250mb που είναι για την δεύτερη ανανέωση του μήνα;

 

για το αν αθροίζονται... μια εικόνα χίλιες λέξεις

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω όμως πως για να αθροιστούν, πρέπει να γίνει μία οποιαδήποτε ανανέωση πριν περάσουν 30 μέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης (πχ μία μέρα πριν). Άρα, ένα 15ευρο κατ'ελάχιστον(10 + 5 ευρώ έστω) εντός 30 ημερών για να έχουμε 1.2 GB, τα οποία συντηρούνται με τον ίδιο τρόπο και τον επόμενο μήνα και πάει λέγοντας. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αντί για 1 gb μπήκαν τα 250mb που είναι για την δεύτερη ανανέωση του μήνα;

 

για το αν αθροίζονται... μια εικόνα χίλιες λέξεις

 

Δε με αφορά, αλλά ποιος ο λόγος για τέτοια υπόλοιπα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε με αφορά, αλλά ποιος ο λόγος για τέτοια υπόλοιπα;

 

τα GB είναι από τα δώρα ανενέωσης μέσω internet και τα λεπτά ομιλίας είναι από τα 400 με 3 ευρώ. ε αντί να βάζω με το που λήξει, βάζω πριν λήξει και αθροίζονται.

Link to comment
Share on other sites

τα GB είναι από τα δώρα ανενέωσης μέσω internet και τα λεπτά ομιλίας είναι από τα 400 με 3 ευρώ. ε αντί να βάζω με το που λήξει, βάζω πριν λήξει και αθροίζονται.

 

Δε θα τα τελειώσεις ποτέ, με αυτό το ρυθμό. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αντί για 1 gb μπήκαν τα 250mb που είναι για την δεύτερη ανανέωση του μήνα;

 

για το αν αθροίζονται... μια εικόνα χίλιες λέξεις

 

μου εδωσαν 500mb χωρις να προστεθουν με τα παλια mb ......

Link to comment
Share on other sites

Δε θα τα τελειώσεις ποτέ, με αυτό το ρυθμό. :)

 

το ξέρω. το να βάζω αφού λήξει θα με γλιτώνει με χοντρικα λιγότερα από 5 ευρώ το έτος, οπότε άστα να κάθονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει σαν συμβόλαιο. Απλά είναι πιο φθηνό από όλα όσα ξέρω. 10€ τον μήνα μου βγαίνει. Βέβαια, αν θέλω δεν βάζω κάρτα ένα μήνα ή και περισσότερο. Τα χάνω όλα βέβαια.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει σαν συμβόλαιο. Απλά είναι πιο φθηνό από όλα όσα ξέρω. 10€ τον μήνα μου βγαίνει. Βέβαια, αν θέλω δεν βάζω κάρτα ένα μήνα ή και περισσότερο. Τα χάνω όλα βέβαια.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Αν υπήρχε συμβόλαιο που να προσφέρει όλες τις παροχές του CU στις ίδιες τιμές, θα έκανα 5 και θα έδινα και σ'όλους τους δικούς μου από 1! Θα ήταν μία πολύ καλή ιδέα για καρτοπρόγραμμα Vodafone, να έδινε: 400'+100 SMS προς όλους, 300'+500 SMS προς ίδιο πακέτο, 1084 MB (60 από το πακέτο+1024 από την online ανανέωση) και 1,93€ υπόλοιπο κάρτας για άλλες χρήσεις (π.χ. για διεθνείς κλήσεις ή διεθνή SMS, σύντομους κωδικούς κτλ), κάθε μήνα, με συνολικό κόστος 10€. Όλοι εκεί θα ήμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε συμβόλαιο που να προσφέρει όλες τις παροχές του CU στις ίδιες τιμές, θα έκανα 5 και θα έδινα και σ'όλους τους δικούς μου από 1! Θα ήταν μία πολύ καλή ιδέα για καρτοπρόγραμμα Vodafone, να έδινε: 400'+100 SMS προς όλους, 300'+500 SMS προς ίδιο πακέτο, 1084 MB (60 από το πακέτο+1024 από την online ανανέωση) και 1,93€ υπόλοιπο κάρτας για άλλες χρήσεις (π.χ. για διεθνείς κλήσεις ή διεθνή SMS, σύντομους κωδικούς κτλ), κάθε μήνα, με συνολικό κόστος 10€. Όλοι εκεί θα ήμαστε.

 

 

Προς το παρόν με αυτό:

 

http://i65.tinypic.com/2qixun7.jpg

 

Ο "σκοπός" δημιουργίας του καρτοπρογράμματος τα τελευταία χρόνια ΔΕΝ είναι αυτός που θα'πρεπε.

Θα'θελα να'ξερα τα % ποσοστά διείσδυσής του.

 

http://i63.tinypic.com/10fc200.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα GB είναι από τα δώρα ανενέωσης μέσω internet και τα λεπτά ομιλίας είναι από τα 400 με 3 ευρώ. ε αντί να βάζω με το που λήξει, βάζω πριν λήξει και αθροίζονται.

 

Αυτό με τα 3 ευρώ είναι για παλιούς συνδρομητές? Ποιο πακέτο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει μεταφορά mb από CU σε CU, όπως γίνεται με τον χρόνο ομιλίας;

 

Δεν μπορείς να μεταφέρεις ΜΒ

Αλλά κάθε φορά που βάζεις κάρτα 3 φίλοι σου παίρνουν από 100 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...