Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αλλάξει πλέον η ώρα ενεργοποίησης και αρκεί να γίνει η νέα ανανέωση των πακέτων την ημέρα απλά που λήγουν. Αν λοιπόν λήγουν 1/5, πρέπει να γίνει ανανέωση 1/5 μέχρι 23:59.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταργήσει το πακέτο με 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ? Είναι της μητέρας μου το cu και που και που της βάζω εγώ τα πακέτα, αλλά σήμερα μου έλεγε ένα μόνο με 5 ευρώ που δίνει 100 προς όλους και 500 προς cu

Γιατί αυτό? Δεν συμφέρει δυστυχώς!

Επίσης στου πατέρα μου είχε υπόλοιπο 8 ευρώ που λήγει αύριο (δεν το πολύ χρησιμοποιεί) του έβαλα ένα πακέτο με 5 ευρώ αλλά αύριο που θα αφαιρεθούν τα υπόλοιπα 3 ευρώ θα μπορεί να χρησιμοποιεί το πακέτο ή θα μπει φραγη επειδή θα δείχνει μηδενικό υπόλοιπο? Στο f2g που έχω εγώ έτσι είναι

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε της ένα λογαριασμό να της το ενεργοποιείς εσύ. Το ίδιο ενεργοποιώ από την εφαρμογή στους δικούς μου και δίνει 300' προς όλους και 500' προς CU.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε της ένα λογαριασμό να της το ενεργοποιείς εσύ. Το ίδιο ενεργοποιώ από την εφαρμογή στους δικούς μου και δίνει 300' προς όλους και 500' προς CU.

 

Εννοείς το app ε? Μπορώ να συνδέσω και τους 2 αριθμούς ή θέλει ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξής. Θα φτιάξεις 2 λογαριασμούς με ίδιο username με διαφορά ενός αριθμού στο τέλος. Πχ έχεις εσύ έναν που λέγεται sakis, ο άλλος που θα φτιάξεις θα είναι sakis2. Βάλε τον ίδιο κωδικό και στους 2, και στην εφαρμογή my Vodafone επέλεξε να σώσει username και κωδικό. Στη συνέχεια, προσθαφαιρώντας το ψηφίο που διαφοροποιεί τους δύο λογαριασμούς θα μπορείς να τους εναλλάσσεις εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί ισχύει με τα mb στην περιαγωγή εντός Ε.Ε.; Γιατί κατάλαβα ότι μπορούν να χρησιμοποιουθούν πακέτα με mb από 30/4/2016 με πρόσθετη χρέωση €0,0615/ΜΒ. Μέχρι τις 30/4/2016 ισχύει η χρέωση 0,246€ ανά mb.

 

Τελικά, επειδή είχα πολλές δουλειές, δε ρώτησα. Δεύτερα θα ρωτήσω σίγουρα. :)

 

Edit: Τώρα που έγραφα το post, είχε διαφήμιση της wind, που έλεγε καμία επιπλέον χρέωση, αφού καταργείται το roaming, σε κλήσεις, μηνύματα και serfάρισμα. Βέβαια, εννοείται ότι δεν τους πιστεύω τυφλά και θα το διασταυρώσω.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επειδή είχα πολλές δουλειές, δε ρώτησα. Δεύτερα θα ρωτήσω σίγουρα. :)

 

Edit: Τώρα που έγραφα το post, είχε διαφήμιση της wind, που έλεγε καμία επιπλέον χρέωση, αφού καταργείται το roaming, σε κλήσεις, μηνύματα και serfάρισμα. Βέβαια, εννοείται ότι δεν τους πιστεύω τυφλά και θα το διασταυρώσω.

 

Ok ρώτα για σιγουριά... Όλες οι εταιρείες έβγαλαν την ίδια περίπου προσφορά για κάποια συμβόλαιά τους και η wind έχει και εδώ ανακοίνωση https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=417

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταργήσει το πακέτο με 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ? Είναι της μητέρας μου το cu και που και που της βάζω εγώ τα πακέτα, αλλά σήμερα μου έλεγε ένα μόνο με 5 ευρώ που δίνει 100 προς όλους και 500 προς cu

Γιατί αυτό? Δεν συμφέρει δυστυχώς!

Επίσης στου πατέρα μου είχε υπόλοιπο 8 ευρώ που λήγει αύριο (δεν το πολύ χρησιμοποιεί) του έβαλα ένα πακέτο με 5 ευρώ αλλά αύριο που θα αφαιρεθούν τα υπόλοιπα 3 ευρώ θα μπορεί να χρησιμοποιεί το πακέτο ή θα μπει φραγη επειδή θα δείχνει μηδενικό υπόλοιπο? Στο f2g που έχω εγώ έτσι είναι

Ευχαριστώ

 

Αν θες πέρα απο αυτα που είπε ο φιλος Mark,για να μην πανε χαμένα τα 3€ στείλε και ένα μήνυμα πχ στο Χαμόγελο του παιδιού ή στην κιβωτό η όπου αλλου θες.Όπου μπορούμε ας βοηθάμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πέρα απο αυτα που είπε ο φιλος Mark,για να μην πανε χαμένα τα 3€ στείλε και ένα μήνυμα πχ στο Χαμόγελο του παιδιού ή στην κιβωτό η όπου αλλου θες.Όπου μπορούμε ας βοηθάμε. :)

 

Πολύ καλή ιδέα :)

Link to comment
Share on other sites

5αρα καρτα απο που μπορω να αγορασω? online γινεται απο καπου;

 

Μπορείς από το site της Vodafone και από την εφαρμογή της και πληρωμή είτε με Paypal,είτε με Χρεωστική, Πιστωτική

Link to comment
Share on other sites

5αρα καρτα απο που μπορω να αγορασω? online γινεται απο καπου;

 

Μπορείς από το site της Vodafone και από την εφαρμογή της και πληρωμή είτε με Paypal,είτε με Χρεωστική, Πιστωτική

 

Ή και με ανανέωση από κατάστημα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από το site της Vodafone και από την εφαρμογή της και πληρωμή είτε με Paypal,είτε με Χρεωστική, Πιστωτική

 

Επειδη εχω χαθει στις επιλογες στο vodafone.gr, ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το link,

για ανανεωση με 5ευρη καρτα;

Χρειαζεται να ειμαι registered user ή γινεται και χωρις login?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χαθει στις επιλογες στο vodafone.gr, ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το link,

για ανανεωση με 5ευρη καρτα;

Χρειαζεται να ειμαι registered user ή γινεται και χωρις login?

vodafonecu.gr θα μπεις.

Link to comment
Share on other sites

vodafonecu.gr θα μπεις.

 

Εδω λες;

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/online-ananeosi-hronou-omilias/

 

Ισχυει αυτο που ειπε ο συμφορουμιτης παραπανω, οτι θελει εγγραφη πρωτα;

(γιατι στην wind κανεις και χωρις εγγραφη, online ανανεωση, οπως μου εδειξαν στο αλλο νημα)

Link to comment
Share on other sites

Εδω λες;

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/online-ananeosi-hronou-omilias/

 

Ισχυει αυτο που ειπε ο συμφορουμιτης παραπανω, οτι θελει εγγραφη πρωτα;

(γιατι στην wind κανεις και χωρις εγγραφη, online ανανεωση, οπως μου εδειξαν στο αλλο νημα)

 

Ναι κανε μία εγγραφή πρώτα .

Link to comment
Share on other sites

άρχισε χθες (Δευτέρα 4 Απριλίου) η εμπορική διάθεση του νέου πακέτου talk abroad, που προσφέρει 200' προς Ελλάδα και 22 διεθνείς προορισμούς, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 7€. Προς το παρόν, το πακέτο ενεργοποιείται μόνο με κλήση στο 1252 και επιλογή των πακέτων εξωτερικού, από το ηχογραφημένο μενού. Φαντάζομαι, ότι σύντομα θα το προσθέσουν και στο site, αλλά και στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το ανωτερο που παιρνω προς ολους ειναι 200 λεπτα, μαλιστα, ευχαριστω.

Δε στα είπε καλά ο φίλος, στο πακέτο των 7€ αν κάνεις online ανανέωση σου δίνει 300 λεπτά προς όλους και 100 μπόνους, σύνολο 400 λεπτά ;)

Link to comment
Share on other sites

άρχισε χθες (Δευτέρα 4 Απριλίου) η εμπορική διάθεση του νέου πακέτου talk abroad, που προσφέρει 200' προς Ελλάδα και 22 διεθνείς προορισμούς, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 7€. Προς το παρόν, το πακέτο ενεργοποιείται μόνο με κλήση στο 1252 και επιλογή των πακέτων εξωτερικού, από το ηχογραφημένο μενού. Φαντάζομαι, ότι σύντομα θα το προσθέσουν και στο site, αλλά και στην εφαρμογή.

 

Να φανταστω οτι αυτα τα πακετακια, γιατι εχουμε συνεχως νεα απο...abroad, ειναι ενοψει της καταργησης της περιαγωγης...

Τοσα χρονια μας επιαναν τον ...., κι ακομη το κανουν, αλλα επιτελους κατι φαινεται να αλλαζει...

Ποιοι προορισμοι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

άρχισε χθες (Δευτέρα 4 Απριλίου) η εμπορική διάθεση του νέου πακέτου talk abroad, που προσφέρει 200' προς Ελλάδα και 22 διεθνείς προορισμούς, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 7€. Προς το παρόν, το πακέτο ενεργοποιείται μόνο με κλήση στο 1252 και επιλογή των πακέτων εξωτερικού, από το ηχογραφημένο μενού. Φαντάζομαι, ότι σύντομα θα το προσθέσουν και στο site, αλλά και στην εφαρμογή.

 

Πληροφοριακά ενεργοποιείται και με αποστολή SMS , στέλνεις 22 στο 1252.

Αυτό βέβαια το μαθαίνεις αφού καταφέρεις να εξαντλήσεις τα 200 λεπτά οπότε σου έρχεται μήνυμα που σε ενημερώνει πως να το ενεργοποιήσεις ξανά.

στο APP δεν το βάλαν ακόμα .

 

#karib Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο ισχύει για κλήσεις σε σταθερά και κινητά των παρακάτω προορισμών: Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία Γερμανία, Δανία, Ιρλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κύπρο, Λιθουανία, Μάλτα, Μεγάλη Βρετανία, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Ρουμανία, Σουηδία, Αυστραλία, ΗΠΑ, Καναδά και Ελλάδα. Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά ενεργοποιείται και με αποστολή SMS , στέλνεις 22 στο 1252.

Αυτό βέβαια το μαθαίνεις αφού καταφέρεις να εξαντλήσεις τα 200 λεπτά οπότε σου έρχεται μήνυμα που σε ενημερώνει πως να το ενεργοποιήσεις ξανά.

στο APP δεν το βάλαν ακόμα .

 

#karib Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο ισχύει για κλήσεις σε σταθερά και κινητά των παρακάτω προορισμών: Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία Γερμανία, Δανία, Ιρλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κύπρο, Λιθουανία, Μάλτα, Μεγάλη Βρετανία, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Ρουμανία, Σουηδία, Αυστραλία, ΗΠΑ, Καναδά και Ελλάδα. Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο

 

Εγω εχω περιέργεια τι θα κανει η wind που το εβγαλε πιο νωρις απο την vodafone και το εχει 10 ευρο!!! Τι θα κανει ...? Θα ριξει την τιμη η θα κανει το απολυτο τιποτα βεβαια τις wind ειναι για 30 χωρες αλλα Αυστραλία, ΗΠΑ, Καναδά απλα δεν ....που μετρα σε οποιον ταξιδέψει εκει...

 

Το πακέτο Free2Roam In & Out ισχύει στα δίκτυα των παρακάτω χωρών: Αζόρες, Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ην. Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κανάριες Νήσοι, Κύπρος, Λετονία, Λουξεμβούργο, Μαδέρες, Μάλτα, Νήσοι Άλαντ, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σουηδία, Τσεχία, Φινλανδία.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketo-free2roam-in-out/

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η WIND εχει και το πακέτο των 7 ευρώ που είναι για κλήσεις προς εξωτερικό και το πακέτο των 10 ευρώ που είναι για κλήσεις από και προς το εξωτερικό.

Η Vodafone έχει μόνο το πακέτο των 7 ευρώ προς εξωτερικό.

Συμπέρασμα . Η Wind δεν θα κάνει καμία κίνηση. Η Vodafone πρέπει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND εχει και το πακέτο των 7 ευρώ που είναι για κλήσεις προς εξωτερικό και το πακέτο των 10 ευρώ που είναι για κλήσεις από και προς το εξωτερικό.

Η Vodafone έχει μόνο το πακέτο των 7 ευρώ προς εξωτερικό.

Συμπέρασμα . Η Wind δεν θα κάνει καμία κίνηση. Η Vodafone πρέπει να κάνει.

Στην Wind, το πακέτο των 7€ (no borders), αφορά μόνο την Q, όχι το F2G. Είναι βέβαια καλύτερο από τα αντίστοιχα πακέτα του ανταγωνισμού (Vodafone&Cosmote), επειδή είναι ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND εχει και το πακέτο των 7 ευρώ που είναι για κλήσεις προς εξωτερικό και το πακέτο των 10 ευρώ που είναι για κλήσεις από και προς το εξωτερικό.

Η Vodafone έχει μόνο το πακέτο των 7 ευρώ προς εξωτερικό.

Συμπέρασμα . Η Wind δεν θα κάνει καμία κίνηση. Η Vodafone πρέπει να κάνει.

 

 

Ααααα εγω νομιζα οτι τα 7 ευρο ειναι και το rοaming σε αυτες τις χωρες και ειπα εκανε κινηση ματ η vodafone αλλα που!!!

 

http://s28.postimg.org/oxa0yduct/IMG_20160405_131918.jpg

 

Μονο στην Q εχει με 7 ευρο προς εξωτερικο και 12 euro απο και προς εξωτερικο. στο F2G μονο το 10eurο εχω δει στο app και στο site που ειναι απο και προς εξωτερικο

 

 

http://s29.postimg.org/s3m3nrtnr/IMG_20160405_012316.jpg

http://s18.postimg.org/r6j2str89/IMG_20160405_012146.jpg

 

Φυσικα στο F2G υπαρχουν πακετα προς εξωτερικο π.χ 120 προς ρουμανια με 4,40 κ.τ.λ

 

Αλλα 200 λεπτα προς ΕΕ με 7 euro μονο προς εξωτερικο δεν εχω δει

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...