Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη πρώτη περίπτωση μάλλον όπως το καταλαβαίνω θα είναι έτσι με πακέτα. Σε περίπτωση που δεν έχεις πακέτο όμως φυσικά δε πληρώνεις αυτές τις κερατιάτικες χρεώσεις ουγκάντας αλλά τις ανώτερες τιμές που έχει θέσει η ΕΕ για περιαγωγή. Εμπίπτει δηλαδή σε αυτό που αναγράφει

Η επιπλέον χρέωση ανά υπηρεσία δεν θα εφαρμοσθεί στις περιπτώσεις που οι εθνικές χρεώσεις υπερβαίνουν τα: α) €0,23/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις φωνής, β) €0,06/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις φωνής, γ) €0,07 για αποστολή sms και €0,25/ΜΒ για χρήση Internet.

άρα ας χρεώνει στην Ελλάδα και 1€ το λεπτό σε περιαγωγή θα έχεις μέγιστη χρέωση αυτές που έχουν τεθεί από την ΕΕ

το αναποδο ισχύει με αυτά που γράφεις!!!!!! Όταν λέει η επιπλέο χρέωση αναφέρεται στα 0,0615/λεπτό που ισχύει όταν έχεις πακέτο!!! Αυτό επίσης σύμφωνα με την ανακοινωση το πληρώνεις όταν η εθνική σου χρέωση είναι μικρότερη των €0,23/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις φωνής, β) €0,06/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις φωνής, γ) €0,07 για αποστολή sms και €0,25/ΜΒ για χρήση Internet.[/b]

Εάν η εθνική χρέωση είναι μεγαλύτερη (που είναι) πληρώνεις μόνο την εθνική χρέωση! Αυτό κατάλαβα εγώ αλλά έυχομαι να ισχύει το δικό σου:):):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπερδεμένο μου φαίνεται.

 

Αν δηλαδή βρεθώ στην πχ Ιταλία, τώρα έχω 1000' προς όλους. Και 20€ στην κάρτα, πόσο θα χρεωθώ για 2' λεπτά ομιλίας και πόσο θα "πέσει" το ποσό της κάρτας;

αφαιρείται από το ποσό των λεπτών ομιλίας σου 3 λεπτά και από την κάρτα 0,12Ε
Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφετε για το εξωτερικό και μου δημιουργήθηκαν περισσότερες απορίες, από αυτές που είχα..

 

Έχω πακέτο cu, με 6€ υπόλοιπο και 1GB data.

 

Ταξιδεύω σε μια χώρα της Ε.Ε.

 

Αν κάνω όλη την επικοινωνία μου μέσω internet apps (viber, skype, whatsapp), τι ισχύει; :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφετε για το εξωτερικό και μου δημιουργήθηκαν περισσότερες απορίες, από αυτές που είχα..

 

 

 

 

 

Έχω πακέτο cu, με 6€ υπόλοιπο και 1GB data.

 

 

 

 

 

Ταξιδεύω σε μια χώρα της Ε.Ε.

 

 

 

 

 

Αν κάνω όλη την επικοινωνία μου μέσω internet apps (viber, skype, whatsapp), τι ισχύει; :worry:

 

 

 

Τα MB δεν χρησιμοποιουνται σε περιαγωγη απ οσο ξερω στα καρτοκινητα.Ρωτησε στο site τους να μαθεις τι ισχυει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα MB δεν χρησιμοποιουνται σε περιαγωγη απ οσο ξερω στα καρτοκινητα.Ρωτησε στο site τους να μαθεις τι ισχυει.

 

Χμ.. Ναι, θα τους ρωτήσω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

επειδή σε συγκεκριμένο σημείο που ενδιαφέρομαι για χρήση ίντερνετ μόνο η vodafone έχει hspa+ κάλυψη, θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πακέτο (εκτός συμβολαίων) συμφέρει οικονομικά για χρήση περίπου 1gb ?
Link to comment
Share on other sites

επειδή σε συγκεκριμένο σημείο που ενδιαφέρομαι για χρήση ίντερνετ μόνο η vodafone έχει hspa+ κάλυψη, θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πακέτο (εκτός συμβολαίων) συμφέρει οικονομικά για χρήση περίπου 1gb ?

 

5 ευρω.........................

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

επειδή σε συγκεκριμένο σημείο που ενδιαφέρομαι για χρήση ίντερνετ μόνο η vodafone έχει hspa+ κάλυψη, θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πακέτο (εκτός συμβολαίων) συμφέρει οικονομικά για χρήση περίπου 1gb ?

 

 

 

Βγαλε CU καρτουλα αμα δεν εχεις και βρες τα πακετα MB που θελεις.Απ οσο γνωριζω οτι μενει μεταφερεται στο επομενο μηνα.Ψαξε στο site του CU για να δεις τα πακετα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε CU καρτουλα αμα δεν εχεις και βρες τα πακετα MB που θελεις.Απ οσο γνωριζω οτι μενει μεταφερεται στο επομενο μηνα.Ψαξε στο site του CU για να δεις τα πακετα.

 

μονο στο CU ή και στο καρτοκινητό τα MB απο πακέτα που μένουν μεταφερονται στον επόμενο μηνα?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

μονο στο CU ή και στο καρτοκινητό τα MB απο πακέτα που μένουν μεταφερονται στον επόμενο μηνα?

Σε όλα τα vodafone καρτοκινητά όταν βάζεις το ίδιο πακέτο ή ανανεώνεις με την ίδια κάρτα ανανέωσης ότι υπόλοιπο υπήρχε από προηγούμενο bonus ή πακέτο μεταφέρετε με νέα ημερομηνία λήξης την ημερομηνία του νέου πακέτου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια απορια....κανω ανανεωση καθε μηνα 1 μερα πριν ληξη το ιδιο πακετο και βλεπω στο site της voda αναλυτικα ποτε ληγουν τα μηνυματα και ο χρονος ομιλιας....για τα mb που εχω για το ιντερνετ δεν γραφει ποτε ληγουν....αυτα δεν εχουν ημερομηνια ληξης;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν το διατυπωσα καλα εγω:O εχω αυτη την στιγμη 4 giga internet,και δεν μου δειχνει καπου ποτε ληγουν....δεν εχω αγορασει ποτε mb,απλα μου εμπαιναν σαν δωρο απο την ανανεωση των 10 ευρω που βαζω καθε μηνα,αν καποιο μηνα δεν βαλω καρτα γιατι εχω ενα ποσο μεσα θα χασω τα mb;το ποσο που εχω αυτη την στιγμη με φτανει για να ανανεωσω πριν την ληξη το πακετο ομιλια που αγοραζω καθε μηνα
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις χαχαχαχαhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/aa1e0d0bff0d1915f3ad1d7978ddc79a.jpg

 

Και μετά λέω εγώ ότι έχω πολλά data, με 2,5gb.. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είσαι. Το καλύτερο είναι πως όλα αυτά γίνονται με 10€ τον μήνα σταθερή ανανέωση (σαν πάγιο δηλαδή) τρεις φίλους CU και αγορά μόνο ενός πακέτου.

Που να σου έδειχνα και το υπόλοιπο τών λεπτών ομιλίας :lol:

Link to comment
Share on other sites

αν καποιο μηνα δεν βαλω καρτα γιατι εχω ενα ποσο μεσα θα χασω τα mb;

 

Αν ακολουθούν τη λογική ότι και τα mb μεταφέρονται πριν τη λήξη τους, ναι θα τα χάσεις.

Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω βάλε το app και τσέκαρέ το! Έχει και σχετικά καλό widget! ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει και αυτό:

XPEIAZEΣAI MB ΓIA MIA ΩPA ANAΓKHΣ; ΣTEIΛE ΔΩPEAN SOS ΣTO 1252 K ΣEPΦAPEIΣ ΔΩPEAN ΓIA 1 ΩPA ME TH NEA YΠHPEΣIA PANIC BUTTON. IΣXYEI 2 ΦOPEΣ TO MHNA.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είσαι. Το καλύτερο είναι πως όλα αυτά γίνονται με 10€ τον μήνα σταθερή ανανέωση (σαν πάγιο δηλαδή) τρεις φίλους CU και αγορά μόνο ενός πακέτου.

Που να σου έδειχνα και το υπόλοιπο τών λεπτών ομιλίας :lol:

 

Ακριβώς. Αν ψαχτεί λίγο κάποιος, δε χρειάζεται για κανένα λόγο τα συμβόλαια.

 

Όχι, δε θέλω... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αν ψαχτεί λίγο κάποιος, δε χρειάζεται για κανένα λόγο τα συμβόλαια.

 

Όχι, δε θέλω... :lol:

 

Αφού επιμένεις...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/ae96a566c14f1c8ee060a2d028daf1ba.jpg

 

Σίγουρα υπάρχει άλλοι με πολύ περισσότερα.

Το νόημα είναι ότι πλέον μιλάω όσο θέλω, όταν θέλω, όπου θέλω και με την λήξη αυτής της βλακείας του περιορισμού των 500mb ημερησίως σε 1500mb, πλέον βλέπω και ότι θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Αφού επιμένεις...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/ae96a566c14f1c8ee060a2d028daf1ba.jpg

 

Σίγουρα υπάρχει άλλοι με πολύ περισσότερα.

Το νόημα είναι ότι πλέον μιλάω όσο θέλω, όταν θέλω, όπου θέλω και με την λήξη αυτής της βλακείας του περιορισμού των 500mb ημερησίως σε 1500mb, πλέον βλέπω και ότι θέλω.

 

:blink: Πού μένεις;* Να έρθω να παίρνω τη sim σου κάθε αρχή του μήνα.... :shifty: :lol:

 

*Μην το γράψεις. Είναι "περίεργες" οι εποχές...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τι δεν καταλαβαίνεις χαχαχαχαhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/aa1e0d0bff0d1915f3ad1d7978ddc79a.jpg
αχαχαχαχα δεν πάταγα την ανάλυση. Σε ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπαρχει στο cu πακετο για να μπορεις να μιλας με ολη την Ευρώπη?Συγκεκριμενα για Βουλγαρια ενδιαφερομαι.Βλεπω μονο για Κυπρο Αγγλια,και Ολλανδια!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

από τις 4 Απριλιου ξεκινάει το πακέτο για Ευρωπαϊκούς προορισμούς στο cU

 

Από 04 Απριλίου 2016, διατίθεται εμπορικά το νέο μηνιαίο πακέτο ομιλίας που προσφέρει με 7€ συνολικά 200 λεπτά ομιλίας προς 22 διεθνείς προορισμούς αλλά και προς Ελλάδα. Το πακέτο είναι διαθέσιμο προς αγορά για υφιστάμενους και νέους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone & Vodafone CU. Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο ισχύει για κλήσεις σε σταθερά και κινητά των παρακάτω προορισμών: Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία Γερμανία, Δανία, Ιρλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κύπρο, Λιθουανία, Μάλτα, Μεγάλη Βρετανία, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Ρουμανία, Σουηδία, Αυστραλία, ΗΠΑ, Καναδά και Ελλάδα. Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο. Για περισσότερες πληροφορίες για τα προθέματα που εξαιρούνται από τον ενσωματωμένο χρόνο ομιλίας αλλά και επιπλέον πληροφορίες που αφορούν την αγορά και χρήση του πακέτου οι συνδρομητές του Vodafone CU μπορούν να ενημερωθούν από το VodafoneCU.gr και οι συνδρομητές των Καρτοκινητού Vodafone από το Vodafone.gr.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40394&dateFrom=&dateUntil=

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Ναι, θα τους ρωτήσω. :)

 

Τελικά τί ισχύει με τα mb στην περιαγωγή εντός Ε.Ε.; Γιατί κατάλαβα ότι μπορούν να χρησιμοποιουθούν πακέτα με mb από 30/4/2016 με πρόσθετη χρέωση €0,0615/ΜΒ. Μέχρι τις 30/4/2016 ισχύει η χρέωση 0,246€ ανά mb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειναι η πρωτη μου επαφη με το cu χτες,και με 20 ευρω καρτα τιγκαρα στα δωρα!:lol:

Διαβασα στο My acount στο σαιτ οτι τα mbyte δεν εχουν ημερομηνια ληξης,αλλα στην εφαρμογη λεει οτι ληγουν 1/05

απ οτι διαβαζω βλεπω οτι αν ανανεωσω το ιδιο πακετο,τα παλια Mb δεν χανοντε.Η ερωτηση ειναι ποτε πρεπει να βάλω καρτα?

Τα πακετα μου ληγουν 1/05.Καρτα τι ωρα βαζω ακριβως προκειμενου να μην μηδενιστουν τα δωρα?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...