Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή φάση!Πολύ χρόχειρα σχεδιασμένη δν είναι;Δν μ πολυ αρέσει!Αλλά απο το να μ δίνουν χαρτάκια για κάρτα το προτιμώ!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση!Πολύ χρόχειρα σχεδιασμένη δν είναι;Δν μ πολυ αρέσει!Αλλά απο το να μ δίνουν χαρτάκια για κάρτα το προτιμώ!

Μα κάρτα ανανέωσης είναι στο κάτω κάτω... Την παίρνεις και σε λίγα δευτερόλεπτα την έχεις πετάξει... Δεν νομίζω ότι απαιτείται κανένας ιδιαίτερος σχεδιασμός!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

βασικά ποτέ δεν είχα καταλάβει την ύπαρξη των δυο διαφορετικών καρτών...καλή κίνηση ήταν...χωρίς απαραίτητα να κερδίζουμε τπτ....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ένα siemens CX70 με Vodafone CU.Έχω περάσει το Opera minibrowser και το eMSN. Αλλά κανένα από τα δυο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Απ' ότι έψαξα φταίει ότι δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ, αν και το κινητό μοθ μπαίνει στις wap σελίδες. Μπορείτε να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για να μπορώ να μπαίνω και στο ιντερνετ; Ή μήπως η από CU δεν μπορώ να μπω ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για να μπορώ να μπαίνω και στο ιντερνετ; Ή μήπως η από CU δεν μπορώ να μπω ιντερνετ;
Μπορεις να μπεις αλλα δεν ξερω αν σε ικανοποιουν οι τρεχουσες χρεωσεις...

:rolleyes:

Δες----->> http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001031000&vars=0000000000#

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλα όταν τελειώσει το προπληρωμένο πακέτο των SMS δεν έρχεται κάποιο προειδοποιητικό μήνυμα(δεν ήρθε ούτε σε μένα ούτε στην κοπελιά μου).Ετσι ξαφνικά σήμερα ενω υπολόγιζα οτι θα τελειώνει το πακέτο ...τελείωνε η κάρτα αφου έστελνα ενδιάμεσα.

 

Εκτος αυτου στην κοπελιά μου πάλι τις είχε φάει 3 €...Δηλαδή βρέθηκα ξαφνικά με -3€ ενω δεν έχει καν στειλει μήνυμα

 

Εχει παρατηρήσει κανείς σας κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλα όταν τελειώσει το προπληρωμένο πακέτο των SMS δεν έρχεται κάποιο προειδοποιητικό μήνυμα(δεν ήρθε ούτε σε μένα ούτε στην κοπελιά μου).Ετσι ξαφνικά σήμερα ενω υπολόγιζα οτι θα τελειώνει το πακέτο ...τελείωνε η κάρτα αφου έστελνα ενδιάμεσα.

 

Εκτος αυτου στην κοπελιά μου πάλι τις είχε φάει 3 €...Δηλαδή βρέθηκα ξαφνικά με -3€ ενω δεν έχει καν στειλει μήνυμα

 

Εχει παρατηρήσει κανείς σας κάτι παρόμοιο;

Καλησπέρα..χτές μου τελιώνε η sms card και έλεγα συνέχεια να θυμηθώ να την ανανεώσω...και τελικά το ξέχασα αλλά ευτυχώς εμένα με ενημερώσαν και μου στείλαν οτι μου τελιώσε...

Link to comment
Share on other sites

Mια φορα μου το εκανε (και την πατησα κι εγω ετσι)

Αλλα κατα τα αλλα στελνει κανονικα

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλα όταν τελειώσει το προπληρωμένο πακέτο των SMS δεν έρχεται κάποιο προειδοποιητικό μήνυμα(δεν ήρθε ούτε σε μένα ούτε στην κοπελιά μου).Ετσι ξαφνικά σήμερα ενω υπολόγιζα οτι θα τελειώνει το πακέτο ...τελείωνε η κάρτα αφου έστελνα ενδιάμεσα.

 

Εκτος αυτου στην κοπελιά μου πάλι τις είχε φάει 3 €...Δηλαδή βρέθηκα ξαφνικά με -3€ ενω δεν έχει καν στειλει μήνυμα

 

Εχει παρατηρήσει κανείς σας κάτι παρόμοιο;

 

 

Σήμερα το πρωί μου τελείωσε και ήρθε αμέσως μήνυμα!;)

 

Ίσως ήταν περιστασιακό...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Όποτε τελειώσει μου στέλνουν συνέχεια!Δν έχω πρόβλημα,στέλνω άνετα!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αυτου στην κοπελιά μου πάλι τις είχε φάει 3 €...Δηλαδή βρέθηκα ξαφνικά με -3€ ενω δεν έχει καν στειλει μήνυμα

 

Τα 3 ευρώ πότε παρατηρήσατε οτι αφαιρέθηκαν;;

Στην αρχή με το που βάλατε χρόνο ομιλίας ή στο ενδιάμεσο;;

Σε ρωτάω γιατί αν ήταν στην αρχή,με το που έκανε την ανανέωση,πιθανότατα να αφαιρέθηκε και η επέκταση υπολοίπου (σε περίπτωση που την είχε χρησιμοπιήσει φυσικά)..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μην το πολυψάχνετε παιδιά...''εξαφανίζονται'' τα μηνύματα σε πολλά άτομα και η Vodafone κάνει το κορόιδο..εγώ βάζω μετρητή μηνυμάτων και μου έχει τύχει 3-4 φορές στα 86 μηνύματα να με ειδοποιούν ότι ''ήρθε το τέλος''.Σε φίλη μου από τα 80 μηνύματα..το ότι θα τους τελειώσω οριστικά αυτό δεν το σκέφτονται...:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Μην το πολυψάχνετε παιδιά...''εξαφανίζονται'' τα μηνύματα σε πολλά άτομα και η Vodafone κάνει το κορόιδο..εγώ βάζω μετρητή μηνυμάτων και μου έχει τύχει 3-4 φορές στα 86 μηνύματα να με ειδοποιούν ότι ''ήρθε το τέλος''.Σε φίλη μου από τα 80 μηνύματα..το ότι θα τους τελειώσω οριστικά αυτό δεν το σκέφτονται...:shoot:

Μήπως κάποια μηνύματά σου είναι διπλά ή τριπλά! Ένα μήνυμα των 180 π.χ. χαρακτήρων φαίνεται στον μετρητή σαν ένα αλλά στην ουσία είναι δύο χρεώσιμα μηνύματα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια το prepaid sms για μενα ειναι μια απατη χωρις ορια. :ninja: Δεν ειναι δυνατον να πληρωνεις για να στελνεις και καλα δωρεαν και στο τελος του μηνα να σου λενε 'Ε αυτο ηταν.. οτι εστειλες - εστειλες.' Anyway.. Εγω απορησα και με την καταργηση του cu (της καρτας δηλαδη).Γιατι εγινε? :mad: Πως πανε οι χρεωσεις τωρα? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια το prepaid sms για μενα ειναι μια απατη χωρις ορια. :ninja: Δεν ειναι δυνατον να πληρωνεις για να στελνεις και καλα δωρεαν και στο τελος του μηνα να σου λενε 'Ε αυτο ηταν.. οτι εστειλες - εστειλες.' Anyway.. Εγω απορησα και με την καταργηση του cu (της καρτας δηλαδη).Γιατι εγινε? :mad: Πως πανε οι χρεωσεις τωρα? :confused:

γιατί απόρησες? καλά κάναν και την καταργήσαν..είχαμε γεμίσει 100 κάρτες! έλεος πια! τώρα παίρνεις μία και την αγοράσεις με μήνυμα...μια χαρά δεν είναι?

οι χρεώσεις ίδιες. σου αφαιρεί 5 ευρώ απο τον χρόνο ομιλίας σου και όλα οκ. τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Οπα αυτο δεν το γνωριζω.Πως την αγοραζεις με μηνυμα δηλαδη?

Στέλνεις μήνυμα στο 1286 με την λέξη sms και αγοράζεις την sms card.

στέλνεις cualot Και παίρνεις την αντίστοιχη κάρτα.

επίσης για να βλέπεις ποσα μηνύματα σου απομένουν στέλνεις κενό μηνυμα στο 1286...

Link to comment
Share on other sites

Α αυτο το ξερω :shifty: Εγω νομιζα πως ελεγες για καρτα ανανεωσης χρονου ομιλιας. :rolleyes: Πως βλεπουμε αν ενας αριθμος ειναι cu ή a la carte? Γινεται να ανανεωσει καποιος το χρονο ομιλιας καποιου αλλου και πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Α αυτο το ξερω :shifty: Εγω νομιζα πως ελεγες για καρτα ανανεωσης χρονου ομιλιας. :rolleyes: Πως βλεπουμε αν ενας αριθμος ειναι cu ή a la carte? Γινεται να ανανεωσει καποιος το χρονο ομιλιας καποιου αλλου και πως γινεται?

http://www.vodafone.gr μπες και δες...ψάχτο λίγο παιδί μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε μέσα στην νέα κάρτα ανανέωσης, το ενημερωτικό με τις οδηγίες!

Τα λέει ανάποδα!

Δηλαδή, αν θέλεις να αγοράσεις cu alot να στείλεις την λέξη sms και το ανάποδο!!!

Από εδώ φαίνεται το ενδιαφέρον της για τους πελάτες!!

Αλλά εμένα πιο πολύ για απατεωνιά μου μοιάζει!!!

Τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιος ακολουθήσει τις οδηγίες;

Ποιος τον αποζημιώνει;:blink: :!:

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

οντως υπαρχουν πολλοι ...που ακολουθουν τις οδηγιες χωρις να σκεφτονται....

τηλεφωνακι στο 1251.... και σε μια εργασιμη γινεται ...μετατροπη ...στην καρτα που θελετε.... (εχω την εντυπωση... οτι παραμενει και η αλλη ;) αλλα αυτο παιδακια μην το δεσετε σχοινι κορδονι....),

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια προχειρότητα των ελληνικών δικτύων! Ενώ αν ήταν κάποια πανάκριβη και πανχρήσιμη υπηρεσία "περιεχομένου", οι οδηγίες θα ήταν σωστότατες !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...