Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α αυτο το ξερω :shifty: Εγω νομιζα πως ελεγες για καρτα ανανεωσης χρονου ομιλιας. :rolleyes: Πως βλεπουμε αν ενας αριθμος ειναι cu ή a la carte? Γινεται να ανανεωσει καποιος το χρονο ομιλιας καποιου αλλου και πως γινεται?

Στέλνεις τον αριθμό με sms στο 1253 για να δεις αν είναι cu

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε μέσα στην νέα κάρτα ανανέωσης, το ενημερωτικό με τις οδηγίες!

Τα λέει ανάποδα!

Δηλαδή, αν θέλεις να αγοράσεις cu alot να στείλεις την λέξη sms και το ανάποδο!!!

Από εδώ φαίνεται το ενδιαφέρον της για τους πελάτες!!

Αλλά εμένα πιο πολύ για απατεωνιά μου μοιάζει!!!

Τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιος ακολουθήσει τις οδηγίες;

Ποιος τον αποζημιώνει;:blink: :!:

Με το τυπογραφικό λάθος αν κάνεις λάθος και ενεργοποιήσεις λάθος κάρτα,παίρνεις τηλ στο 1251 και σε 2 εργάσιμες βαριά,στο γυρίζουν στην κάρτα που πραγματικά ήθελες

Link to comment
Share on other sites

Με το τυπογραφικό λάθος αν κάνεις λάθος και ενεργοποιήσεις λάθος κάρτα,παίρνεις τηλ στο 1251 και σε 2 εργάσιμες βαριά,στο γυρίζουν στην κάρτα που πραγματικά ήθελες

Πάλι καλά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kai emena me klevoune.. Exw Vodafone a la carte kai poly sixna kyriws tou prwtous 3-5 mines mou eklevan apo tin Vodafone peripou 3 eurw... Kai einai sigouro oti me eklevan... Kai exw milisei kai me alla atoma pou exoun to idio provlima...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα μου εφαγαν 7 ευρωπουλα!!!Μαλλον τελειωσε η cu a lot και δεν με ενημερωσαν με αποτελεσμα τα 5-6 συνεχομενα 5λεπτα να χρεωθουν στην κανονικη καρτα.Εχει καταντησει αηδια!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λέτε ότι σας έκλεψαν....

 

 

Alex0077, έχεις αποδείξεις για κάτι τέτοιο; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτοση να σου αφαιρεί το σύστημα χρήματα χωρίς λογο. Θα μπορούσες να ζητήσεις από κάποιο κατάστημα αναλυτική κατάσταση κινήσεων και αφού είχες δίκιο να τους το πεις και να σε πιστώσουν. Τότε θα μπορούσες ακόμα και καταγγελία να κάνεις και να πάρεις αποζημίωση.

 

 

 

greeklover, μήπως απλά ξεπερνούσες συνεχώς τα πεντάλεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Και να παίξει θα είναι μόνο για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές, όπως συνηθίζει η voda... Άρα είναι για όσους μπορούν να αλλάζουν νούμερο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και να παίξει θα είναι μόνο για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές, όπως συνηθίζει η voda... Άρα είναι για όσους μπορούν να αλλάζουν νούμερο...

Η να έχουν 2 νούμερα !!!:)

Πάντως παιδιά η Vodafone την έχει δει κάπως και δεν νομίζω να της βγει σε καλό! Ακόμα και μονοπώλειο να ήταν θα έπρεπε να εκτιμά περισσότερο τους πελάτες της !!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ποτέ να σας χρεώσει 2 φορές για ένα μύνημα; 160 χαρακτήρες εννοείται, και χωρίς πρόβλημα encoding. Επίσης αρκετές φορές μάλιστα λέει απέτυχε η αποστολή (Ελέγξτε υπηρεσίες δικτύου) ενώ το μήνυμα το έχει πάρει ο άλλος..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα μου εφαγαν 7 ευρωπουλα!!!Μαλλον τελειωσε η cu a lot και δεν με ενημερωσαν με αποτελεσμα τα 5-6 συνεχομενα 5λεπτα να χρεωθουν στην κανονικη καρτα.Εχει καταντησει αηδια!

 

συμβαινει και σε μενα αυτο. Τι εγινε κοψανε την ειδοποιηση?

Αν ναι ειναι απατεωνες και θα φυγω με την μια..

Link to comment
Share on other sites

συμβαινει και σε μενα αυτο. Τι εγινε κοψανε την ειδοποιηση?

Αν ναι ειναι απατεωνες και θα φυγω με την μια..

Πλεον ενημερωνεσαι για το υπολοιπο των 5λεπτων απο το 1252,μαζι με το υπολοιπο σου λεει και ποσα 5λεπτα εχεις.Στελνουν ενημερωτικα sms.θα παρεις

Link to comment
Share on other sites

Στο 4.58 το κλεινω φιλε παντα!Λεω να τους παρω αυριο τηλ αλλα δε νομιζω να βγαλω ακρη...

Με συγχωρεις αλλα δεν νομιζω οτ θα βγαλεις ακρη.Στο 4,58 το κλεινεις?και ποτε προλαβαινεις να κλεισεις την γραμμη πριν περασει τα 5 λεπτα?ζητα αναλυτικη κατασταση χρεωσεων αν εχεις δηλωμενα στοιχεια στην γραμμη σου.ετσι ελεγε και ενα φιλαρακι μου,ζητησε αναλυτικη και ξεφτιλιστηκε γιατι ολες οι κλησεις ηταν 5 λεπτα και 10 sec,5 λεπτα και 20 sec κτλ.Ακομα τον δουλευουμε στην παρεα για την αισθηση του χρονου που εχει :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μπορω να καταλαβω αν χρεωνονται 10-20 δευτερολεπτα ή 5λεπτα.

Εχουμε σημερινες εξελιξεις!!!

Χθες εβαλα καινουργια a lot και δεν υπηρχε καμια επιπλεον χρεωση στην καρτα!Σημερα το μεσημερι μου ρθε μνμ που με ειδοποιουσε πως εχω κατω απο 1 ευρω ενω ειχα 4 το πρωι!!!Οπως καταλαβαινετε μου χρεωσαν τα τηλεφωνηματα προς cu,στην κανονικη!

Ειχα ψιλοτρελαθει και τους πηρα τηλ στο καπακι.Μου ειπαν πως υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα και θα με ενημερωσουν εντος της ημερας.Για να δουμε.

Παντως απο μενα εχουν βγαλει 10 ευρω και απ την κοπελα μου αλλα τοσα με τις απατεωνιες τους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μπορω να καταλαβω αν χρεωνονται 10-20 δευτερολεπτα ή 5λεπτα.

Εχουμε σημερινες εξελιξεις!!!

Χθες εβαλα καινουργια a lot και δεν υπηρχε καμια επιπλεον χρεωση στην καρτα!Σημερα το μεσημερι μου ρθε μνμ που με ειδοποιουσε πως εχω κατω απο 1 ευρω ενω ειχα 4 το πρωι!!!Οπως καταλαβαινετε μου χρεωσαν τα τηλεφωνηματα προς cu,στην κανονικη!

Ειχα ψιλοτρελαθει και τους πηρα τηλ στο καπακι.Μου ειπαν πως υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα και θα με ενημερωσουν εντος της ημερας.Για να δουμε.

Παντως απο μενα εχουν βγαλει 10 ευρω και απ την κοπελα μου αλλα τοσα με τις απατεωνιες τους...

Έχει πρόβλημα και η κοπέλα μου. Έχει βάλει 2 φορές κάρτα από την Παρασκευή άδειασαν και οι 2 κάρτες, γιατί τα 5λεπτα χρεώνονται σαν κανονικές κλήσεις. Και μάλιστα χωρίς να έχει τελειώσει η a lot :mad:

 

Φυσικά τους έχει πάρει τηλέφωνο από την Παρασκευή αλλά λένε ότι το αίτημα της έχει προωθηθεί (στα σκουπίδια; :worry: )

 

Προφανώς το πρόβλημα είναι τεχνικό. Σε όλους πάντως δε συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε ανθρωπος να με καταλαβει!!!Εχουν βγαλει πολυ χρημα οι ανθρωποι.Παντως πριν λιγο που μιλησα με κινητο cu,χρεωθηκε στην a lot!

Απο τη μυτη θα μας βγαλουν την καινουργια καρτα που μας εστειλαν...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα και η κοπέλα μου. Έχει βάλει 2 φορές κάρτα από την Παρασκευή άδειασαν και οι 2 κάρτες, γιατί τα 5λεπτα χρεώνονται σαν κανονικές κλήσεις. Και μάλιστα χωρίς να έχει τελειώσει η a lot :mad:

 

Φυσικά τους έχει πάρει τηλέφωνο από την Παρασκευή αλλά λένε ότι το αίτημα της έχει προωθηθεί (στα σκουπίδια; :worry: )

 

Προφανώς το πρόβλημα είναι τεχνικό. Σε όλους πάντως δε συμβαίνει.

σορρυ,αλλα την παρασκευη που πηρε ηταν 24/03,αρα μεσολαβησε 25/03 αργια και 26/03 αργια,αρα σημερα θα το κοιταξαν.στο λεω γιατι και εγω τα ακουσα σημερα στη δουλεια μου για θεμα που προεκυψε στην αργια.ποτε θα το εβλεπα δηλαδη?μην ειμαστε και τοσο ανυπομονοι.και εγω να χαλασω στην αργια δεν θα με φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ενημερωνεσαι για το υπολοιπο των 5λεπτων απο το 1252,μαζι με το υπολοιπο σου λεει και ποσα 5λεπτα εχεις.Στελνουν ενημερωτικα sms.θα παρεις

 

Είναι φίλε μου μην το ψάχνεις !!

 

συμβαινει και σε μενα αυτο. Τι εγινε κοψανε την ειδοποιηση?

Αν ναι ειναι απατεωνες και θα φυγω με την μια..

 

Είναι αυτοι, εμείς φταίμε που τα δεχόμαστε !!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση για το υπολοιπο 5λεπτων κλησεων γινεται οταν στελνεις sms "Υ" στο 1252 ή φωνητικα?

mono fwnhtika sto 1252 soy leei sto telos.me minima den soy leei

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...