Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισχύει ότι οι SMS + CU a lot κάρτες θα καταργηθούν και θα μπορούμε να τις ενεργοποιήσουμε μόνο μέσω SMS???

 

 

Εχουν καταργηθει εδω και καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Exw aporia.. giati exete bali sto idio topic to a la Carte me CU ?? afou einai entelos dio diaforetika programmata..

 

Eimai ipoxreomenos na exo cu kai na diadazo..diabazo..kai sto telos na einai gia to a la carte..?? i to antistrofo??

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

Exw aporia.. giati exete bali sto idio topic to a la Carte me CU ?? afou einai entelos dio diaforetika programmata..

 

Eimai ipoxreomenos na exo cu kai na diadazo..diabazo..kai sto telos na einai gia to a la carte..?? i to antistrofo??

Είναι ένα thread σχετικά με τα καρτοκινητά της vodafone, όπως είναι και στα αντίστοιχα φόρουμ των άλλων εταιριών.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εχουν καταργηθει εδω και καιρο...

εγω παντως εξακολουθω να βρισκω σε συγκεκριμενα περιπτερα και μονο εκει. βλεπε πλατεια Αγιας Παρασκευης :p

δεν εχω καταλαβει πως γινεται να εχουν μονο αυτοι και πιθανον και καποιο αλλοι λιγοι.:blink:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εξακολουθω να βρισκω σε συγκεκριμενα περιπτερα και μονο εκει. βλεπε πλατεια Αγιας Παρασκευης :p

δεν εχω καταλαβει πως γινεται να εχουν μονο αυτοι και πιθανον και καποιο αλλοι λιγοι.:blink:

Ίσως οι προμηθευτές τους να έχουν ακόμα αποθέματα. Πάντως δε βρίσκω το λόγο να υπάρχουν αυτές οι κάρτες αφού μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση των ίδων υπηρεσιών μέσω sms...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αντιμετωπισα προβλημα κατα την ενεργοποιηση πακετου CU a lot. Την πρωτη φορα που εστειλα το σχετικο μηνυμα στο 1286 ελαβα ενα μηνυμα που ελεγε "Η ενεργοποιηση του πακετου δεν πραγματοποιηθηκε λογω τεχνικου προβληματος,Ξαναδοκιμαστε" Ε... ξαναδοκιμασα και μετα ηρθε κανονικη απαντηση οτι η ενεργοποιηση πραγματοποιηθηκε. Μετα απο καποιες ωρες ανακαλυψα οτι χρεωθηκα 10 ευρω και ειχα 200 υπολοιπομενες κλησεις... Πιστευω οτι θα το πιστωσουν το ποσο για το καλο τους!!! :mad:

 

Εχει τυχει σε καποιον κατι αντιστοιχο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αντιμετωπισα προβλημα κατα την ενεργοποιηση πακετου CU a lot. Την πρωτη φορα που εστειλα το σχετικο μηνυμα στο 1286 ελαβα ενα μηνυμα που ελεγε "Η ενεργοποιηση του πακετου δεν πραγματοποιηθηκε λογω τεχνικου προβληματος,Ξαναδοκιμαστε" Ε... ξαναδοκιμασα και μετα ηρθε κανονικη απαντηση οτι η ενεργοποιηση πραγματοποιηθηκε. Μετα απο καποιες ωρες ανακαλυψα οτι χρεωθηκα 10 ευρω και ειχα 200 υπολοιπομενες κλησεις... Πιστευω οτι θα το πιστωσουν το ποσο για το καλο τους!!! :mad:

 

Εχει τυχει σε καποιον κατι αντιστοιχο? :confused:

Για να πιστώσουν πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να πιστώσουν πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο... ;)

 

 

Τους πηρα Κωστα. Για πολυ αρχαριο μ' εχεις εσυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το πακέτο των 30 λεπτών ομιλίας προς Vodafone και σταθερά. Δυστυχώς όμως όταν καλώ σε Vodafone ( 3 διαφορετικούς αριθμούς ) εξακολουθούν να αφαιρούν από τα 70 λεπτά που έχω για όλους τους εθνικούς προορισμούς . Γιατί συμβαίνει αυτό ? Το Ανέφερα στο cc και μου είπαν ότι θα το δώσουν στους τεχνικούς να το κοιτάξουν ......

Μην ακους τι σου λένε.'Οταν έχεις ένα πακέτο για εθνικούς προορισμούς(οπως το 70 λεπτα ομιλίας) και ένα πακέτο για κλήσεις προς κινητά και σταθερά(αυτο το καινουργιο που πηρες με 5 ευρω),πρώτα χρεώνεται το πακέτο εθνικών προορισμών και όταν τελειώσει.... το άλλο.Δεν θα σου πιστωθεί τίποτα κι ούτε στέκει να σου πιστωθεί μιας και δεν χρεωνεσαι παραπάνω από ότι εχεις πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα για ανανεωση σε βονταφον σοπ..

και μου παν οτι με 10 ευρω..μπορω να παρω..η 100 σμσ η 30 λεπτα χρονο ομιλιας..:confused:

με 20 ευρω..70 λεπτα χρονο ομιλιας..και σμσ δεν θυμαμαι..τι ειναι αυτα??καινουργια???:wacko:

 

Υπάρχουν εδώ και καιρό αυτά.

Ισχύει για τους ALC και οχι για τους CU.

 

Πακέτα ομιλίας:

-Με 9,9 ευρώ έχεις 30' /μήνα προς όλους τους εθνικούς προορισμούς (κέρδος:1,88 ευρώ)

-Με 19,90 ευρώ έχεις 70'/μήνα (κέρδος:7,58 ευρώ)

-Με 29,9 ευρώ έχεις 120'/μήνα (κέρδος:17,22 ευρώ)

 

Πακέτα μηνυμάτων:

-50 sms/μήνα με 5 ευρώ (κέρδος:1,54 ευρώ)

-100 sms/μήνα με 9 ευρώ (κέρδος:3,09 ευρώ)

 

Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο..:)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

κατσε..τι κερδος εχω..αν στα 100sms/μηνα πληρωνω 9 ευρω την στιγμη που η sms card εχει 5ευρω???:confused:
Link to comment
Share on other sites

κατσε..τι κερδος εχω..αν στα 100sms/μηνα πληρωνω 9 ευρω την στιγμη που η sms card εχει 5ευρω???:confused:

 

κερδος ως προς την αρχικη χρεωση του πακετου VF a la carte. Αγοραζοντας το πακετο μηνυματων εχεις το συγκεκριμενο κερδος! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε πόσες κλήσεις απομένουν στην Cu a lot?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Καλείς το 1252 και πιέζεις 1. Περιμένεις λίγο κι αφού σου πει το υπόλοιπο της κάρτας και μέχρι πότε ισχύει, σου λέει το υπόλοιπο των κλήσεων cu a lot και μέχρι πότε ισχύουν :)
Link to comment
Share on other sites

Μην ακους τι σου λένε.'Οταν έχεις ένα πακέτο για εθνικούς προορισμούς(οπως το 70 λεπτα ομιλίας) και ένα πακέτο για κλήσεις προς κινητά και σταθερά(αυτο το καινουργιο που πηρες με 5 ευρω),πρώτα χρεώνεται το πακέτο εθνικών προορισμών και όταν τελειώσει.... το άλλο.Δεν θα σου πιστωθεί τίποτα κι ούτε στέκει να σου πιστωθεί μιας και δεν χρεωνεσαι παραπάνω από ότι εχεις πληρώσει.

 

Το Θέμα τελείωσε

Από την Μεγάλη Πέμπτη άρχισε κανονικά να μου χρεώνει το Πακέτο των 30 λεπτών που αγόρασα όταν Καλώ VODAFONE Και όχι το Πακέτο των εθνικών προορισμών

Σήμερα λοιπόν έχω 18 λεπτά υπόλοιπο προς VODAFONE και σταθερά και 35 λεπτά πρός όλους τους εθνικούς προορισμούς .

Link to comment
Share on other sites

αφου ενεργοποιησουμε τα 100 mms με 2 ευρω, πως μπορουμε να μαθουμε ποσα μας μενουνε;

επισης δε θυμαμαι αν το λεει στη διαφημιση αλλα οταν μου εστειλε το μηνυμα ενεργοποιησης μου ειπε οτι ειναι για μια φορα μονο και δεν ξανα ενεργοποιειται :confused:

κριμα...

Link to comment
Share on other sites

αφου ενεργοποιησουμε τα 100 mms με 2 ευρω, πως μπορουμε να μαθουμε ποσα μας μενουνε;

επισης δε θυμαμαι αν το λεει στη διαφημιση αλλα οταν μου εστειλε το μηνυμα ενεργοποιησης μου ειπε οτι ειναι για μια φορα μονο και δεν ξανα ενεργοποιειται :confused:

κριμα...

Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μέχρι 10Μαίου και δεν μπορείς να ενημερώνεσαι... Πρέπει να τα μετράς!

 

Εγώ πάντως, έχω δημιουργήσει στο Ν80 ένα αρχείο με όνομα "Απεσταλμένα MMS.txt"! Μετά από κάθε MMS πάω και προσθέτω ένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μέχρι 10Μαίου και δεν μπορείς να ενημερώνεσαι... Πρέπει να τα μετράς!

 

Μεχρι 15 Μαιου !! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε πόσες κλήσεις έχουν απομείνει από τις 100 5άλεπτες;Στέλνοντας κάποιο μήνυμα ή με κάποιο τηλέφωνο;
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε πόσες κλήσεις έχουν απομείνει από τις 100 5άλεπτες;Στέλνοντας κάποιο μήνυμα ή με κάποιο τηλέφωνο;

Μόλις 8 μηνύματα πιο πάνω αν κοιτάξεις το ρωτάει ο crazy_4

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1330826#post1330826 )

και απαντάει ο kostas@sl45i

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1330837#post1330837 )

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...