Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΩPO 5GB ΓIA 7 HMEPEΣ AΠO TO CU! MΠEΣ EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/iocm ΓIA NA TO ENEPΓOΠOIHΣEIΣ MEXPI 01/10!

 

Μήνυμα απο Vodafone. Δε το εχω ενεργοποιήσει ακόμα. Ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPO 5GB ΓIA 7 HMEPEΣ AΠO TO CU! MΠEΣ EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/iocm ΓIA NA TO ENEPΓOΠOIHΣEIΣ MEXPI 01/10!

 

Μήνυμα απο Vodafone. Δε το εχω ενεργοποιήσει ακόμα. Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Ήρθε και σε μένα και το ενεργοποίησα. Τα έχω μέχρι 6/10.

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό cu εδώ και χρόνια από το μεταπτυχιακό μου και δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Είχαν μαζευτεί 20 gb και είπα να το χρησιμοποιήσω.

 

Βγήκε η προσφορά με τα 20 gb και αποφάσισα να βάλω πρώτη φορά κάρτα (10 ευρώ) και μου έδωσε δώρο πάνω από 40 gb, 700 λεπτά προς όλους και 2,5€ έκπτωση στο φοιτητικό πακέτο.

 

Τώρα έχω 72 GB υπόλοιπο!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Με τις ταχύτητες που έχει η Vodafone και 100gb να δώσουν είναι στην ουσία άχρηστα.

 

Θεσσαλονίκη ανατολικά που μένω δεν έχω κάποιο θέμα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το responsiveness δεν είναι το ίδιο με την Cosmote (μεγάλο ping;). Πατάς να ανοίξει κάτι και ξεκινάει το loading μετά από 2 δευτερόλεπτα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Με τις ταχύτητες που έχει η Vodafone και 100gb να δώσουν είναι στην ουσία άχρηστα.

 

Γενικεύοντας κάτι, υποβαθμίζει την ουσία των λεγομένων σου.

 

Στην περιοχή μου πάντως η κόκκινη είναι άριστη. Και τα 100gb που δίνει, δεν τα βρίσκεις πουθενά αλλού.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν στα "δίνει", τα πουλαει και με τρόπο που μόνο κάθε 2 μήνες να μπορείς να το αγοράσεις, αφού θέλει 30.000 κρυστάλλους που δεν μπορεί κανείς να μαζέψει σε έναν μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν στα "δίνει", τα πουλαει και με τρόπο που μόνο κάθε 2 μήνες να μπορείς να το αγοράσεις, αφού θέλει 30.000 κρυστάλλους που δεν μπορεί κανείς να μαζέψει σε έναν μήνα.

 

Σου τα παρέχει με συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Όμως σου τα παρέχει.

 

Παίζοντας τα παιχνίδια του CU Bing Bang και κερδίζοντας κρυστάλλους από ενεργοποίηση πακέτων ομιλίας, μια χαρά τα μαζεύεις.

 

Το αν εσύ, ή εγώ τα θέλουμε κάθε μήνα και με εύκολο τρόπο, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

 

Συνοψίζοντας καταλήγουμε ότι καμία εταιρεία, με οποιονδήποτε τρόπο, δεν σου δίνει τη δυνατότητα απόκτησης 100gb, πέραν της Vodafone Ελλάδος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δίνει και κρυστάλλους απλά ενεργοποιώντας πακέτα. Οι δικοί μου έχουν περί τους 45000 ο καθένας χωρίς να έχουν παίξει ποτέ αυτό το παιχνίδι. Με την λογική ότι ο μέσος χρήστης του καρτοκινητού δεν έχει πάντα ανάγκη για 100gb, είναι μια πολύ καλή δυνατότητα για να έχεις μπόλικα δεδομένα σε μια περίοδο που θα τα χρειαστείς, πχ διακοπές.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Απλά παλιότερα έδινε 3000 δώρο στο πακέτο και τώρα δίνει 1000

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει 30 πακετα, από 10€ το φτηνότερο σημαίνει 300€ για 30.000 κρυστάλλους + 10€ που σου ζητάει να δώσεις παμε συνολο 310€. Υπάρχει κάποιος που δίνει 300€ σε πακετα ομιλίας κάθε μήνα; Μάλλον γι'αυτό οι άλλες 2 εταιρίες δεν το δίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάπως ανώμαλο σκεπτικό. Να πάρεις πακέτα μόνο και μόνο για να εξοικονομήσεις κρυστάλλους. Είπαμε για όποιον τα έχει μαζέψει, είναι μια καλή και πολύ τίμια λύση, όταν τα χρειαστεί. Αυτός που χρειάζεται 100gb το μήνα, είναι εντελώς λάθος να τα ψάχνει στο καρτοκινητό. Μπορεί να τα βρει στην ίδια εταιρία με 30€, αυτή τη στιγμή. Προς τι λοιπόν η φασαρία....

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κανένα προβλημα. Απλά όταν κάποιος γράφει ένα σκέτο "μόνο η βονταφον δίνει 100gb" χωρίς να ξεκαθαρίσει τις προυποθέσεις, κάποιος που το διαβάζει θα παει να αγοράσει νουμεράκι και δεν θα βρίσκει πουθενα το πακετο και μόλις καταλάβει ότι χρειάζεται να κατεβάσει και το app του big bang και μετά να μαζέψει και 30.000 κρυστάλλους, το οποιο θα του παρει ενάμιση μηνα (ενω αυτός θέλει το πακετο τώρα) καταλαβαίνεις ότι θα απογοητευτεί και αυτό μόνο αρνητική εικόνα δείχνει.

Συμβόλαια πια ο κόσμος δεν κάνει. Γι'αυτό και οι συνεχόμενες αυξήσεις στην καρτοκινητη.

Link to comment
Share on other sites

Παντού υπάρχουν προϋποθέσεις, καμία εταιρεία δεν χαρίζει τίποτα, μιας και το κέρδος είναι ο βασικός τους στόχος.

 

Αν πρέπει να εξηγούμε και τα αυτονόητα, τι να πω. Ο Μαρκ έχει ήδη απαντήσει επί της ουσίας. Αν κάποιος τα χρειάζεται άμεσα και πιο συχνά, επιλέγει το κατάλληλο συμβόλαιο που τον καλύπτει.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνει συμβόλαια ο κόσμος. Το συγκεκριμένο που δίνει με πολύ μικρό κόστος άφθονα δεδομένα, μόνο και μόνο αν δει οποιοσδήποτε το αντίστοιχο θέμα το έχουν πάρει ήδη πολλοί. Δεν είναι καν εκεί το θέμα μας. Ο καταναλωτής πρέπει να είναι σκεπτόμενος, να ζυγίζει τι τον συμφέρει ανάλογα με τη χρήση του και να αγοράζει. Και εννοείται ότι το ψάχνει (αν πάει να αγοράσει μόνο επειδή το διάβασε εδώ, χωρίς να το ελέγξει αν ισχύει, συγνώμη αλλά είναι αφελής στη χειρότερη....) Υπάρχουν "φωνές" που έχουν μια παθολογική απέχθεια προς συγκεκριμένο/ους παρόχους και θα γράψουν 1002 για να ρίξουν λάσπη, αλλά ο συνειδητοποιημένος καταναλωτής δεν στέκεται εκεί, και απλά διαβάζει και διασκεδάζει.

 

 

Στο ότι δεν είναι σωστό να λέγεται μόνο vodafone δίνει 100gb, συμφωνώ και επαυξάνω. Η σωστή φράση πρέπει να είναι, μόνο η vodafone δίνει στα καρτοκινητά, υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις και με λογικό κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα προβλημα. Απλά όταν κάποιος γράφει ένα σκέτο "μόνο η βονταφον δίνει 100gb" χωρίς να ξεκαθαρίσει τις προυποθέσεις, κάποιος που το διαβάζει θα παει να αγοράσει νουμεράκι και δεν θα βρίσκει πουθενα το πακετο και μόλις καταλάβει ότι χρειάζεται να κατεβάσει και το app του big bang και μετά να μαζέψει και 30.000 κρυστάλλους, το οποιο θα του παρει ενάμιση μηνα (ενω αυτός θέλει το πακετο τώρα) καταλαβαίνεις ότι θα απογοητευτεί και αυτό μόνο αρνητική εικόνα δείχνει.

Συμβόλαια πια ο κόσμος δεν κάνει. Γι'αυτό και οι συνεχόμενες αυξήσεις στην καρτοκινητη.

Πράγματι ο νέος χρήστης θα έχει θέμα. Θέλει κάποιους μήνες να κάνεις μια μικρή καβάντζα και μετά βγαίνει κανονικά. Εγώ πέρισυ μάζευα και φέτος βγαίνει άνετα το πακέτο.

 

Αυτό που είναι εκνευριστικό είναι ότι δεν αναφέρει πουθενά ότι για να μπορέσεις να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο πακέτο, κάνει διαχωρισμούς στον τρόπο που θα ανανεώσεις. Αν βάλεις υπόλοιπο απο cashback ή και απο την "online ανανέωση σε άλλο νούμερο" τότε δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο πακέτο. Και άντε να το καταλάβω απο το cashback αλλά απο την "online ανανέωση σε άλλο νούμερο" δεν έχει νόημα.

Απο εκει και πέρα, όσο δεν έχει κανένας άλλο ανάλογο πακέτο θα συνεχίζει να είναι το πιο συμφέρον

Αυτό είναι κάπως ανώμαλο σκεπτικό. Να πάρεις πακέτα μόνο και μόνο για να εξοικονομήσεις κρυστάλλους. Είπαμε για όποιον τα έχει μαζέψει, είναι μια καλή και πολύ τίμια λύση, όταν τα χρειαστεί. Αυτός που χρειάζεται 100gb το μήνα, είναι εντελώς λάθος να τα ψάχνει στο καρτοκινητό. Μπορεί να τα βρει στην ίδια εταιρία με 30€, αυτή τη στιγμή. Προς τι λοιπόν η φασαρία....

 

Sent from my Galaxy S10e

Αλλο όμως 30€ και άλλο 10€. καμμία σχέση. Για όποιον μάζευε (και για όσο καιρό θα υπάρχει όλο αυτό) με 30€ παίρνει 300gb αν του χρειάζονται..

Θα μου πεις τώρα η καλύτερη λύση για τα 300gb, είναι τα 55€ (τιμή καταλόγου) για τα απεριόριστα με το όριο των 2mbps ή τα 69€ χωρίς το όριο.. Το ίδιο είναι απο τα 10 να πάμε στα 69..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τους κρυστάλλους μπορείς να αποκτήσεις έκπτωση σε συγκεκριμένα προϊόντα στα καταστήματα vodafone.
Και όχι μόνο. Βλέπω δίνει 10 ευρώ έκπτωση και στο efood και στην Adidas. Ειδικά στο efood δεν φαίνεται να υπάρχει και ελάχιστο όριο παραγγελίας. Πολύ καλό αν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω 4 καρτοκινητα whatsup (το ενα ειναι φοιτητικο) και θελω να τα μεταφερω στη Vodafone. Η ερώτηση ειναι απλή: Αυτή τη στιγμη στην Cosmote, αν ανανεωσω με το ίδιο πακέτο ομιλίας που είχα τον προηγούμενο μήνα, πριν τη λήξη του, τα υπόλοιπα χρονου ομιλιας & MB που έχω μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Αποτέλεσμα να έχω μαζέψει χιλιάδες λεπτά και πολλά giga σε κάθε αριθμό. Η Vodafone ακολουθεί την ίδια τακτική? Θα μου μεταφέρονται τους επόμενους μήνες λεπτα και ΜΒ που δεν έχω χρησιμοποιήσει αν ανανεώνω εγκαίρως και με το ίδιο πακέτο?

 

Ο λόγος που αλλάζω ειναι οτι η Cosmote, για 20 λεπτά που καθυστέρησα να ανανεώσω το φοιτητικό μου, μου διέγραψε περίπου 16800 λεπτά ομιλίας που είχα μαζέψει τα τελευταία ~2 χρόνια. Παρα τα αιτηματα που έκανα, δεν μου τα επέστρεψαν. Δικαιο ή άδικο δεν το κρίνω, απλά το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεταφέρονται όλα και στο cu

Και όχι μόνο. Βλέπω δίνει 10 ευρώ έκπτωση και στο efood και στην Adidas. Ειδικά στο efood δεν φαίνεται να υπάρχει και ελάχιστο όριο παραγγελίας. Πολύ καλό αν ισχύει.
Σε εμένα γράφει ακόμη "κάτι νέο έρχεται". Μάλλον θα εμφανίζεται τμηματικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω 4 καρτοκινητα whatsup (το ενα ειναι φοιτητικο) και θελω να τα μεταφερω στη Vodafone. Η ερώτηση ειναι απλή: Αυτή τη στιγμη στην Cosmote, αν ανανεωσω με το ίδιο πακέτο ομιλίας που είχα τον προηγούμενο μήνα, πριν τη λήξη του, τα υπόλοιπα χρονου ομιλιας & MB που έχω μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Αποτέλεσμα να έχω μαζέψει χιλιάδες λεπτά και πολλά giga σε κάθε αριθμό. Η Vodafone ακολουθεί την ίδια τακτική? Θα μου μεταφέρονται τους επόμενους μήνες λεπτα και ΜΒ που δεν έχω χρησιμοποιήσει αν ανανεώνω εγκαίρως και με το ίδιο πακέτο?

 

Ο λόγος που αλλάζω ειναι οτι η Cosmote, για 20 λεπτά που καθυστέρησα να ανανεώσω το φοιτητικό μου, μου διέγραψε περίπου 16800 λεπτά ομιλίας που είχα μαζέψει τα τελευταία ~2 χρόνια. Παρα τα αιτηματα που έκανα, δεν μου τα επέστρεψαν. Δικαιο ή άδικο δεν το κρίνω, απλά το αναφέρω.

 

Ναι αν βάλεις ακριβώς το ίδιο πακέτο όμως. Νομίζω η κοσμοτέ αν βάλεις το combo το 12ρι και μετά το combo το 10ρι προστίθενται τα λεπτά και ας είναι διαφορετικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

 

 

Εχω 4 καρτοκινητα whatsup (το ενα ειναι φοιτητικο) και θελω να τα μεταφερω στη Vodafone. Η ερώτηση ειναι απλή: Αυτή τη στιγμη στην Cosmote, αν ανανεωσω με το ίδιο πακέτο ομιλίας που είχα τον προηγούμενο μήνα, πριν τη λήξη του, τα υπόλοιπα χρονου ομιλιας & MB που έχω μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Αποτέλεσμα να έχω μαζέψει χιλιάδες λεπτά και πολλά giga σε κάθε αριθμό. Η Vodafone ακολουθεί την ίδια τακτική? Θα μου μεταφέρονται τους επόμενους μήνες λεπτα και ΜΒ που δεν έχω χρησιμοποιήσει αν ανανεώνω εγκαίρως και με το ίδιο πακέτο?

 

 

 

Ο λόγος που αλλάζω ειναι οτι η Cosmote, για 20 λεπτά που καθυστέρησα να ανανεώσω το φοιτητικό μου, μου διέγραψε περίπου 16800 λεπτά ομιλίας που είχα μαζέψει τα τελευταία ~2 χρόνια. Παρα τα αιτηματα που έκανα, δεν μου τα επέστρεψαν. Δικαιο ή άδικο δεν το κρίνω, απλά το αναφέρω.

Μεταφέρονται με τον ίδιο τρόπο.

Εγώ το φοιτητικό θα το άφηνα ως έχει και θα έκανα ένα από τα υπόλοιπα Vodafone. Καλύτερα να έχεις δύο φοιτητικά σε διαφορετικές εταιρείες παρά ένα σε μια, εφόσον έχεις πάσο για να το κάνεις.

Εννοείται πως δεν φταίνε σε κάτι. Κι εγώ έχω μαζέψει 27000 λεπτά γιατί δεν τα χρησιμοποιώ πέρα από 200-300. Αν πάθαινα το ίδιο, μόνο ψυχολογικό είναι το ζήτημα, καθώς αρχίζεις πάλι και μαζεύεις λεπτά αμέσως. Αλλά ο καθένας όπως το βλέπει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται με τον ίδιο τρόπο.

Εγώ το φοιτητικό θα το άφηνα ως έχει και θα έκανα ένα από τα υπόλοιπα Vodafone. Καλύτερα να έχεις δύο φοιτητικά σε διαφορετικές εταιρείες παρά ένα σε μια, εφόσον έχεις πάσο για να το κάνεις.

Εννοείται πως δεν φταίνε σε κάτι. Κι εγώ έχω μαζέψει 27000 λεπτά γιατί δεν τα χρησιμοποιώ πέρα από 200-300. Αν πάθαινα το ίδιο, μόνο ψυχολογικό είναι το ζήτημα, καθώς αρχίζεις πάλι και μαζεύεις λεπτά αμέσως. Αλλά ο καθένας όπως το βλέπει.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Γενικά δεν ειμαι της φορητότητας.. ειδικά για καρτοκινητά που ειναι σχεδόν ίδια σε όλες τις εταιρίες... αλλά εφ όσον γίνεται αίτημα γραπτό, στο λεγόμενο «πλαίσιο καλής συνεργασίας», υπαρχει καποια ευελιξία... εχω υπηρετήσει 6 χρονια σε καταστήματα κινητής και δεν περίμενα τόση επίμονη άρνηση. Έχουν «υποκύψει» σε ηλιθιότερα αιτήματα πελατών οι εταιρίες... για 20 λεπτά θεωρω οτι ηταν unfair να μην μου τα επιστρέψουν...

Link to comment
Share on other sites

Ο κολλητός μου στη Β.Ελλάδα μόλις με πηρε τηλ και μου είπε ότι δεν έχει ιντερνετ με το cu, σαν να έπεσε το δίκτυο. Τη μάτιασαμε τη βονταφον!

Όσο αφορά αυτό που έγραψε ο φίλος (όλες οι εταιρίες έχουν προυποθεσεις) δεν υπάρχει κανένα πακετο άλλης εταιρίας που να χρειάζεται περισσοτερα πραγματα εκτός από τα χρήματα. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...