Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνει login στην εφαρμογή με τη δικαιολογία ότι είναι λάθος οι κωδικοί.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ναι και 'γω πριν λίγο που δοκίμασα, τα ίδια μου έγραψε!

Θα στρώσει λογικά κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα. Ουτε στο big bang app μπαίνει. Υπερφόρτωση μυρίζομαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.newsit.gr/texnologia/epese-to-diktyo-tis-Vodafone/3113181/?fbclid=IwAR138jpUhTzbRwDg5QNrWw1vgF3oD0D4SkmauAzmKIEnNQo64aNvi3iXul0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικό πρόβλημα στο δίκτυο της Vodafone Ελλάδος.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικό πρόβλημα στο δίκτυο της Vodafone Ελλάδος.

 

Ναι, εδώ και δύο ώρες δεν υπήρχε ίντερνετ 4G, 3G και 2G...

Πριν λίγο επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα οκ και πάλι

Όσο αφορά αυτό που έγραψε ο φίλος (όλες οι εταιρίες έχουν προυποθεσεις) δεν υπάρχει κανένα πακετο άλλης εταιρίας που να χρειάζεται περισσοτερα πραγματα εκτός από τα χρήματα. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πραγματα.

Σωστά. Αλλά προφανώς στην ελληνική αγορά καρτοκινητής και έτσι όπως είναι δομημένη (κακώς βέβαια) δε θα μπορούσαν να δώσουν 100gb σε καρτοκινητό με 10€ έτσι απλά και χωρίς άλλους όρους.. Γιατί δε θα μπορούσαν? Είναι άλλη γενικότερη κουβέντα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικό πρόβλημα στο δίκτυο της Vodafone Ελλάδος.
Από την ανακοίνωση της εταιρείας

 

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω ταυτόχρονου κοψίματος οπτικής ίνας σε 3 διαφορετικές οδεύσεις (Βουλγαρία, Τουρκία, Σλοβενία-Κροατία), αντιμετωπίσαμε πρόβλημα σε υπηρεσίες internet σταθερής και κινητής. Έγιναν αμέσως οι απαιτούμενες τεχνικές εργασίες και το πρόβλημα σταδιακά αποκαθίσταται. Ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες. Παίζει να την hackαραν ή να είχε και άλλο. Πάντως να έκοψαν τρία καλώδια λίγο παραμύθι ακούγετε από μια μεγάλη εταιρεία που πρέπει να έχει μεθόδους και σχεδιασμό για τέτοιες περιπτώσεις.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Aπο το facebook της vodafone

"Σας ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση που προκλήθηκε κατά τη διάρκεια του προβλήματος στις υπηρεσίες Internet για 1,5 ώρες το απόγευμα της Τετάρτης, λόγω του εξαιρετικού συμβάντος ταυτόχρονου κοψίματος οπτικών ινών εκτός συνόρων.

Ως έμπρακτη αναγνώριση, προσφέρουμε σε όλους τους συνδρομητές κινητής δωρεάν απεριόριστα δεδομένα για εθνική χρήση για 7 ημέρες, και σε όλους τους συνδρομητές ADSL & VDSL σταθερής δωρεάν απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς σταθερά και κινητά Ελλάδας μέχρι και τις 8/10.

 

Για την ενεργοποίηση των απεριόριστων δεδομένων στείλτε Α στο 1252, έως και τις 8/10.

Η ενεργοποίηση των απεριόριστων λεπτών ομιλίας θα γίνει αυτόματα από τις 2/10."

Toυλάχιστον αναγνώρισαν το πρόβλημα και δίνουν μια καλή προσφορά ως συγγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Aπο το facebook της vodafone

"Σας ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση που προκλήθηκε κατά τη διάρκεια του προβλήματος στις υπηρεσίες Internet για 1,5 ώρες το απόγευμα της Τετάρτης, λόγω του εξαιρετικού συμβάντος ταυτόχρονου κοψίματος οπτικών ινών εκτός συνόρων.

Ως έμπρακτη αναγνώριση, προσφέρουμε σε όλους τους συνδρομητές κινητής δωρεάν απεριόριστα δεδομένα για εθνική χρήση για 7 ημέρες, και σε όλους τους συνδρομητές ADSL & VDSL σταθερής δωρεάν απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς σταθερά και κινητά Ελλάδας μέχρι και τις 8/10.

 

Για την ενεργοποίηση των απεριόριστων δεδομένων στείλτε Α στο 1252, έως και τις 8/10.

Η ενεργοποίηση των απεριόριστων λεπτών ομιλίας θα γίνει αυτόματα από τις 2/10."

Toυλάχιστον αναγνώρισαν το πρόβλημα και δίνουν μια καλή προσφορά ως συγγνώμη

 

Καλή ευκαιρία να τεστάρουμε το δίκτυο με πραγματικά Unlimited data. Τώρα που έφυγε και ο κόφτης στα 3GB/μέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπούρδες. Παίζει να την hackαραν ή να είχε και άλλο. Πάντως να έκοψαν τρία καλώδια λίγο παραμύθι ακούγετε από μια μεγάλη εταιρεία που πρέπει να έχει μεθόδους και σχεδιασμό για τέτοιες περιπτώσεις.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως, τρελή μούφα η αιτιολόγηση. Εκτός κι αν τα άλλα 2 καλώδια είχαν κοπεί εδώ και μήνες και δεν έκαναν τίποτα να τα φτιάξουν. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Aπο το facebook της vodafone

"Σας ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση που προκλήθηκε κατά τη διάρκεια του προβλήματος στις υπηρεσίες Internet για 1,5 ώρες το απόγευμα της Τετάρτης, λόγω του εξαιρετικού συμβάντος ταυτόχρονου κοψίματος οπτικών ινών εκτός συνόρων.

Ως έμπρακτη αναγνώριση, προσφέρουμε σε όλους τους συνδρομητές κινητής δωρεάν απεριόριστα δεδομένα για εθνική χρήση για 7 ημέρες, και σε όλους τους συνδρομητές ADSL & VDSL σταθερής δωρεάν απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς σταθερά και κινητά Ελλάδας μέχρι και τις 8/10.

 

Για την ενεργοποίηση των απεριόριστων δεδομένων στείλτε Α στο 1252, έως και τις 8/10.

Η ενεργοποίηση των απεριόριστων λεπτών ομιλίας θα γίνει αυτόματα από τις 2/10."

Toυλάχιστον αναγνώρισαν το πρόβλημα και δίνουν μια καλή προσφορά ως συγγνώμη

 

Ισχύει και για CU αν γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερά το πρωί πηρα μια κάρτα cu και προσπαθώ απο τότε να της κάνω εγγραφή στο vodafonecu.gr αλλά κάθε φορά μου γράφει ότι υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα τους και δεν μπορεί να γίνει η εγγραφή. Την εχω ενεργοποιήσει την κάρτα και λαμβάνω και κάνω κλήσεις. Θέλεις κάποιες μέρες να περάσουν για να μπορεί να γίνει η εγγραφή στο vodafonecu.gr ;
.
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή δοκίμασες να κάνεις εγγραφή;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το CU παροπλισμένο σε 2η συσκευή και σήμερα που τσεκαρα για καμία ειδοποίηση είδα αρχικά ένα μύνημα από 30/9 ότι ενεργοποιήθηκε το CU special πακέτο και ότι μου έδωσαν 600' προς CU και 600ΜΒ δώρο για 1 μήνα. Στις 1/10 είχε έρθει και 2ο μήνυμα για 600' προς CU και 600ΜΒ και μάλιστα έγραφε ότι θα τα παίρνω δωρεάν κάθε 1η του μήνα χωρίς να βάλω κάρτα, χωρίς να κάνω τίποτα. Τώρα έχω 1200' ομιλία προς CU και 1200ΜΒ μιας και τα 2 600αρια συγχωνεύτηκαν με ημερομηνία λήξης 1/11. Τι είναι αυτό πάλι; Είδαν ότι έχω ένα εξάμηνο να βάλω κάρτα (πλέον το διατηρώ μόνο με Cashback ενεργό το νούμερο) και μου το κάνουν κάτι σαν προνομιακό για να με δελεάσουν να βάζω 12αρια κάθε μήνα; Για να δούμε... (Κάτι μου λέει ότι πλέον με λιγότερο από 1€ το δίμηνο θα συντηρώ το νούμερο και μάλιστα σχεδόν πλήρως λειτουργικό αν όντως κάθε 1η του μήνα έχω και τα δωράκια μου!)

Έχει έρθει σε άλλον αυτή η προσφορά;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το CU παροπλισμένο σε 2η συσκευή και σήμερα που τσεκαρα για καμία ειδοποίηση είδα αρχικά ένα μύνημα από 30/9 ότι ενεργοποιήθηκε το CU special πακέτο και ότι μου έδωσαν 600' προς CU και 600ΜΒ δώρο για 1 μήνα. Στις 1/10 είχε έρθει και 2ο μήνυμα για 600' προς CU και 600ΜΒ και μάλιστα έγραφε ότι θα τα παίρνω δωρεάν κάθε 1η του μήνα χωρίς να βάλω κάρτα, χωρίς να κάνω τίποτα. Τώρα έχω 1200' ομιλία προς CU και 1200ΜΒ μιας και τα 2 600αρια συγχωνεύτηκαν με ημερομηνία λήξης 1/11. Τι είναι αυτό πάλι; Είδαν ότι έχω ένα εξάμηνο να βάλω κάρτα (πλέον το διατηρώ μόνο με Cashback ενεργό το νούμερο) και μου το κάνουν κάτι σαν προνομιακό για να με δελεάσουν να βάζω 12αρια κάθε μήνα; Για να δούμε... (Κάτι μου λέει ότι πλέον με λιγότερο από 1€ το δίμηνο θα συντηρώ το νούμερο και μάλιστα σχεδόν πλήρως λειτουργικό αν όντως κάθε 1η του μήνα έχω και τα δωράκια μου!)

Έχει έρθει σε άλλον αυτή η προσφορά;

 

αυτο αφορα τα φοιτητικα cu και εχουμε αλλο φορουμ δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395308&page=238

παντως αυτο εχει γινει σε πολυ κοσμο που εχει ληξει το πασο και οχι σε ολους που τους εχει ληξει το πασο και ισχυει το cu special για 2 χρονια καλυτερα ρωτα στο φορουμ παραπανω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοιτητικό το νούμερο μου. Είναι πάντως πολύ παλιό, από το 2006. Το είχε 11 χρόνια η μάνα μου και το 2017 που έκανε πακέτο σταθερή, κινητή και ίντερνετ και δεν το χρειαζόταν το πήρα πίσω. Ήταν στο όνομα μου από τότε. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση του My CU app, υπάρχει δυνατότητα χρήσης της υπηρεσίας chat για τους συνδρομητές του Vodafone CU.5a620c0512c96f3e21393582910157fa.jpg5fb074b8da8a957702ea4b05f53a597f.jpg
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν ξερει κανεις

 

Στo http://www.vodafonecu.gr λεει στην αρχική σελιδα οτι μπορούμε να αποθηκεύσουμε την χρεωστική / πιστωτική μας κάρτα κάρτα ώστε σε μελλοντικές online ανανεώσεις να μην χρειάζεται να εισάγουμε τα στοιχεία της εκ νεου. Κάνοντας ανανέωση online από την CU εφαρμογή στο κινητό δεν μου δινει πουθενά αυτή την δυνατότητα. Που κάνω λάθος ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαντάω στον εαυτό μου. Από οτι φαίνεται μόνο στην web εφαρμογή υπάρχει η δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν ξερει κανεις

 

Στo http://www.vodafonecu.gr λεει στην αρχική σελιδα οτι μπορούμε να αποθηκεύσουμε την χρεωστική / πιστωτική μας κάρτα κάρτα ώστε σε μελλοντικές online ανανεώσεις να μην χρειάζεται να εισάγουμε τα στοιχεία της εκ νεου. Κάνοντας ανανέωση online από την CU εφαρμογή στο κινητό δεν μου δινει πουθενά αυτή την δυνατότητα. Που κάνω λάθος ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαντάω στον εαυτό μου. Από οτι φαίνεται μόνο στην web εφαρμογή υπάρχει η δυνατότητα...

 

Σιγουρά υπάρχει στο vodafonecu.gr , επειδή το κάνω από το browser το ξέρω μου δίνει την δυνατότητα.

Ο αδελφος μου ειπε οτι στο application του cu του δινει αυτην την δυνατοτητα και ειχε αποθηκευσει την καρτα αλλα ειναι κανενας μηνας απο τοτε που μου το ειπε, κανε μια αναβαθμιση στην εφαρμογη μηπως στο εμφανισει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο στις 15:00 μέχρι την Κυριακή το απόγευμα, θα κάνουν αναβαθμίσεις στα συστήματα και ενημερώνει ότι δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στα apps/my vodafone web και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω του vodafone.gr, αν λήγουν τα υπόλοιπα σας μέσα σε αυτο το διάστημα να το έχετε στο νου σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο στις 15:00 μέχρι την Κυριακή το απόγευμα, θα κάνουν αναβαθμίσεις στα συστήματα και ενημερώνει ότι δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στα apps/my vodafone web και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω του vodafone.gr, αν λήγουν τα υπόλοιπα σας μέσα σε αυτο το διάστημα να το έχετε στο νου σας ;)

 

Έχουν βάλει κάπου ανακοίνωση;

Link to comment
Share on other sites

Στο my vodafone app όταν ξεκινά, και στο vodafone.gr . Οι αναβαθμίσεις επηρεάζουν και τα αντίστοιχα του cu ομως, αφού τα συστήματα είναι κοινά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...