Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι όλοι είμαστε κοιμισμένοι και μόνο να φωνάζουμε ή να κλαιγομαστε στα φόρουμ είμαστε και εκεί ακριβώς σταματάει το θέμα. Κανονικά θα έπρεπε να κινούμασταν όλοι ομαδικά με μια δικαστική αγωγή εναντίον της Vodafone έχοντας ως αποδεικτικά τα screenshots που μας βεβαίωναν όλους ότι τα απεριόριστα δεδομένα θα έληγαν μετά από τριάντα ήμερες.... Δεν μπορείς να παίζεις κυρία Vodafone με χιλιάδες συνδρομητές και να τους παραπλανεις ότι τα δεδομένα τους παίρνουν ακόμη έναν μήνα παράταση. Να μας αποζημιώσεις αν θες να λέγεσαι σοβαρή εταιρία. Στο εξωτερικό κάτι τέτοιο θα συνέβαινε... αλλά εδώ είμαστε ακόμα Ελλάδα (σε νοοτροπία) δυστυχώς... Τρώμε και καταπίνουμε ότι μας σερβίρουν αδιαμαρτύρητα και το πολύ πολύ να ρίξουμε κανένα μπινελικι...

Το ίδιο θα πω και για τις άλλες εταιρείες. Απλά τώρα έτυχε να είναι η Vodafone...

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να κινηθείς νομικά για ένα bug. Στην τελική η προσφορά που πήγες να ενεργοποιήσεις σου έλεγε για 7 μέρες. Το bug σου έβγαζε 30 μέρες. Άρα και νομικά να κινηθείς, θα σου πει η εταιρία ότι στην προσφορά σου έλεγα ρητά την ημερομηνία λήξεως. Και μετά θα σου κάνει και μια μήνυση για ψευδή καταμηνυση και δε θα βάζεις κάρτα μέχρι την σύνταξη μπας και ξεπληρωσεις το ποσό. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Μάθαμε δυστυχώς όλα να τα δικαιολογουμε και να ψάχνουμε τρόπους πως να αποφύγουμε την άσκηση των νόμιμων δικαιωμάτων μας φοβούμενοι το αποτέλεσμα.... Bug το ένα bug το άλλο κι όλα καλά κι ωραία... αθάνατε Έλληνα... Νομικά αυτό που συνέβη με την εφαρμογή να δείχνει σε όλους μας παράταση 30 ημερών στα απεριόριστα ακόμη και μετά τις 00:00 τα μεσάνυχτα λέγεται "παραπλάνηση". Την ίδια ισχύ που έχει το κείμενο της προσφοράς που σε ενημερώνει πότε λήγει το πακέτο έχει και το κείμενο και η εικόνα της εφαρμογής που λέει και δείχνει την παράταση επιπλέον 30 ημερών...

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με την ανανέωση των €12, πάει κι αυτό; Μόνο €13 βλέπω στο app. Τελικά έχουμε καρτοκινητά στην Ελλάδα ή να αρχίσουμε να κυκλοφορούμε με ξένα νούμερα;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, damierom said:

Μάθαμε δυστυχώς όλα να τα δικαιολογουμε και να ψάχνουμε τρόπους πως να αποφύγουμε την άσκηση των νόμιμων δικαιωμάτων...Νομικά αυτό που συνέβη ... λέγεται "παραπλάνηση" ... Την ίδια ισχύ που έχει το κείμενο της προσφοράς που σε ενημερώνει πότε λήγει το πακέτο έχει και το κείμενο και η εικόνα της εφαρμογής που λέει και δείχνει την παράταση επιπλέον 30 ημερών...

Επειδή φαίνεται από αυτά που γράφεις ότι κατέχεις βαθιά τη νομική επιστήμη, δεν μας οργανώνεις εσύ τις μαζικές αγωγές αποζημίωσης για την παραπλάνηση (ελπίζω όχι ανηλίκων) αντί να φωνάζεις να ξυπνήσουμε εμείς και "να μαζευτούμε να πάτε";

Για άντε, απέδειξε ότι δεν είσαι ο κλασικός μάγκας έλληνας που τρώει και καταπίνει ότι τον σερβίρουν αδιαμαρτύρητα και το πολύ πολύ να ρίχνει κανένα μπινελικι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Μάθαμε δυστυχώς όλα να τα δικαιολογουμε και να ψάχνουμε τρόπους πως να αποφύγουμε την άσκηση των νόμιμων δικαιωμάτων μας φοβούμενοι το αποτέλεσμα.... Bug το ένα bug το άλλο κι όλα καλά κι ωραία... αθάνατε Έλληνα... Νομικά αυτό που συνέβη με την εφαρμογή να δείχνει σε όλους μας παράταση 30 ημερών στα απεριόριστα ακόμη και μετά τις 00:00 τα μεσάνυχτα λέγεται "παραπλάνηση". Την ίδια ισχύ που έχει το κείμενο της προσφοράς που σε ενημερώνει πότε λήγει το πακέτο έχει και το κείμενο και η εικόνα της εφαρμογής που λέει και δείχνει την παράταση επιπλέον 30 ημερών...

Δε δικαιολογεί κανένας κανέναν. Όταν μπήκες να ενεργοποιήσεις την προσφορά έλεγε ότι είναι για 7 μέρες; Εγώ πλέον δεν έχω vodafone αλλά στην διαφήμιση είχα δει ότι έλεγε για 7 μέρες (αν θυμάμαι καλά). Εκεί θα πατήσει η κάθε υπηρεσία και θα σου πει ότι κακώς ενεργοποιηθηκε περισσότερες. Συν ότι έχεις υπογράψει ότι για να κάνεις χρήση του δικτύου της, θα το χρησιμοποιείς νόμιμα και χωρίς να δημιουργείς πρόβλημα στην εύρυθμη λειτουργία. Με λίγα λόγια ακόμα και το κατέβασμα τορρεντ για ταινίες (όχι για εργασίες) μπορεί να σου πει η εταιρία ότι είναι παράνομο γι αυτό και σου κόβω την σύνδεση. Στο εξωτερικό που λες πέφτουν καμπάνες για κάτι τέτοια. Άρα καλά έκανε κατ εμέ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ioanniskar said:

Τι έγινε με την ανανέωση των €12, πάει κι αυτό; Μόνο €13 βλέπω στο app. Τελικά έχουμε καρτοκινητά στην Ελλάδα ή να αρχίσουμε να κυκλοφορούμε με ξένα νούμερα;

Σε 5-10 χρόνια δεν θα υπάρχει διαχωρισμός μεταξύ ελλενιξον αλβανικών Γαλλικών κτλπ αριθμόν θα γίνει όπως έκανε η Revolut χώμα της ελλενικες τρπεζες λόγο του eSIM

Link to comment
Share on other sites

Στην δικη μου την γλωσσα το λενε.. 

ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΑΥΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ! 

Η σιγουρια σας μαρανε τους περισσοτερους οπως και στο lagonika που διαβαζα 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, CamuCamu said:

Στην δικη μου την γλωσσα το λενε.. 

ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΑΥΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ! 

Η σιγουρια σας μαρανε τους περισσοτερους οπως και στο lagonika που διαβαζα 🤣🤣🤣

Στα λαγονικα (επειδή από εκεί το διάβασα) από την αρχή μιλάγαμε για bug. Είναι αυτονόητο ότι καμία εταιρία δε θα χάριζε το δίκτυο της τσάμπα για ένα μήνα. Αν δεν είχε πάρει τόση διάσταση ίσως άφηναν τους 10 που μπορεί να το είχαν ενεργοποιήσει. Έδω όμως το bug είχε δημοσιευτεί ως τρόπος τσάμπα ίντερνετ ακόμα και σε site τεχνολογίας. 

Από κει και πέρα αν κάποιος θεωρεί ότι το συστημικο λάθος του το χαρίσουν, μάλλον πρέπει να ξανακοιταξει τη σκέψη του. 

Όλοι απλά είχαν ελπίδα μη και τους το άφηναν. Δεν θεωρώ ότι υπήρχε κάποιος νοήμονας άνθρωπος που το είχε σίγουρο. Απλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και εδώ όπως φάνηκε πέθανε. 

20 minutes ago, staurosmar said:

Επίσης, ο blizzard τι απέγινε;

Θα ψάχνει προσφορά για το liquid. 

Φιλικά το λέω. Ο τύπος όταν είχα vodafone βοήθησε πάρα πολύ για να εναρμονιστω με τη καρτοκινητη της vodafone. Άλλο που δεν είχε κάλυψη στην περιοχή και έφυγα. 

28 minutes ago, EllinikoNisi said:

@Pppe Λείπεις!

Λογικά με αυτά που έγραφε, όπως τα έγραφε, θα έχει κάναν περιορισμό ή κάνα ban. 

 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όμως μέχρι τις 12:00 μου έλεγε ότι θα λήξουν 31/10. Παρόλα αυτά όμως μετά τις 00:00 μου έτρωγε από το CU Shake. Σήμερα στις 12:00 Όπως προανέφερα σήμερα στις 12:00 βγήκε από το μενού υπολοίπου το απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Στα λαγονικα (επειδή από εκεί το διάβασα) από την αρχή μιλάγαμε για bug. Είναι αυτονόητο ότι καμία εταιρία δε θα χάριζε το δίκτυο της τσάμπα για ένα μήνα. Αν δεν είχε πάρει τόση διάσταση ίσως άφηναν τους 10 που μπορεί να το είχαν ενεργοποιήσει. Έδω όμως το bug είχε δημοσιευτεί ως τρόπος τσάμπα ίντερνετ ακόμα και σε site τεχνολογίας. 

Παίζει να το κάνανε κι επίτηδες.

Όταν δημοσιεύεις bug, για ποιο λόγο το κάνεις; Για να το σφυρίξεις στη Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τωρα απο 1η Νοεμβρη που ηταν το free εμφανιζει 20gb για 2 μερες σαν CU Happy Birthday.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα μου εδωσαν 5GB για την πρωτη εισοδο στο cu app, συνδρομητης απο το 2013 και στο app απο τοτε που βγηκε 😅

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stathis123 said:

εμενα σημερα μου εδωσαν 5GB για την πρωτη εισοδο στο cu app, συνδρομητης απο το 2013 και στο app απο τοτε που βγηκε 😅

Ήταν η πρώτη σου σημερινή είσοδος!! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή πρόσφατα δοκίμασα και τις τρεις εταιρίες, σε καρτοκινητο αν θες πολλά mbs μόνο η vodafone. Απλά δυστυχώς δεν πιάνει καλά. Ειδικά εγώ που έχω μόνο 4g ακόμα. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Εβδομάδα μυστηρίου...

Σε αριθμό με προσφορά διπλασιασμού ανανέωσης για τρεις μήνες, μου ήρθε σήμερα μήνυμα ότι η ανανέωση μου διπλασιάστηκε ενώ δεν έκανα ανανέωση. Στην ουσία μου έδωσαν μόνο το ποσό του διπλασιασμου με διάρκεια ισχύος 1 μηνα. Μάλιστα μου προσέθεσαν 13€!

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος της vodafone είναι που παράτησε το 4g. Όταν πιάνεις 5g πετάει αλλά σε περιοχές που έχει 4g το δίκτυο είναι πίτα. Αν έβαζε όλες τις 4g συχνότητες στις κεραίες που αναβάθμισε θα πετούσε. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι σε παραλιακό μέρος 5g με πλήρες σήμα κάνω speedtest με το που φτάνω και βλέπω 350ρια. Εντάξει λέω γίναμε. Μετά που δε μπορούσα να φορτώσω ούτε τα μέιλ μου πρόσεξα πάλι ότι ήταν kbps και όχι Mbps.

Σκέψου να μην τα είχαν δώσει όλα στο 5g 😁

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 μήνα εγώ βλέπω ότι λήγη κανονικά τον Νοεμβριο
Ε ένας μήνας είναι αλλά δυστυχώς ψεύτικο,ήρθε sms oτι εληξε,ότι να ναι

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη η περίφημη πρόβλεψη για κατάργηση της ανανέωσης του ενός ευρώ σε άλλη εταιρεία τελικά επιβεβαιωθηκε; Όχι βέβαια. Όπως και δεκάδες άλλες προφητείες. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, olympios1 said:

Εκείνη η περίφημη πρόβλεψη για κατάργηση της ανανέωσης του ενός ευρώ σε άλλη εταιρεία τελικά επιβεβαιωθηκε; Όχι βέβαια. Όπως και δεκάδες άλλες προφητείες. 

Οι προφητείες ισχύουν στο διηνεκές.

Λέω ότι θα γίνει ο Γ' παγκόσμιος πόλεμος ΚΑΠΟΤΕ και όταν γίνει είμαι ΜΕΣΑ στην πρόβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...